Probuzená žena bez umělých hormonů

krásná žena

Žijeme ve zvláštní době, ve které je převaha mužské energie. Mnoho žen, ale i mužů je nuceno vzdát se svých ženských vloh, darů, talentů a rozvíjet spíše mužské dovednosti, pokud chtějí uspět například finančně. Když jsme se podřídili tomuto “vzoru společnosti”, přišli jsme o mnohé. Ztratili jsme mnoho darů pravé ženské geniality a přirozenosti.

šťastná žena bez antikoncepce

Žena v dnešní společnosti

Doba od ženy v dnešní době vyžaduje proplouvání tuctem úkolů současně – být hodnou dcerou, okouzlující milenkou, milující partnerkou, dobrou manželkou, pečující matkou, výkonnou manažerkou, nebo skvělou kuchařkou.

To vše nejlépe bez emocí, jakýchkoliv výkyv nálad, pocitů únavy či vyčerpání, třicet dní v měsíci… Jenže právě tato proměnlivost je tím pravým ženským géniem, který přináší neuvěřitelné dary, schopnosti a možnosti.

Bohužel je však naší společností brána spíše na obtíž a samy ženy ji nepřijímají jako svou součást a snaží se jí ze svého života vypudit. Například užíváním hormonální antikoncepce, která tuto naší přirozenost omezuje. Jako jedna z výhod umělých hormonů je uváděno to, že žena pak nebude menstruovat, ovulovat, nebude trpět premenstruačním syndromem, zlepší se jí pleť, zkrátka že konečně uvede ženské tělo do řádu a harmonie. Žena sice neotěhotní, zvládne všechny úkoly někdy až jako stroj bez emocí, ale čím vším za to zaplatí?

O co všechno nás umělé hormony okrádají

První věc, o kterou nás hormonální antikoncepce připraví, bude ovulace. Jako ten nejpřitažlivější parfém na světě. Když má žena svou plodnou fázi, je plodná na všech úrovních svého života. Má nové nápady, tvoří nové projekty, celá září, připadá si krásná, neodolatelná a smyslná. Je plná nadšení a chuti, všemilující, všeobjímající a i muži to z ní cítí. Cítí, že mohou spolu s ní zachovat svůj rod. Pokud ovšem muž narazí na ženu bez ovulace, musí být trochu zmaten a zklamán.

šťastná žena bez antikoncepce

Další o co nás hormonální antikoncepce oloupí je tzv. premenstruační období, které mnoho žen vnímá tak, jako že s nimi není něco v pořádku. Pokud žena v plodném období neotěhotní, zůstává v ní nashromážděná energie, která se projevuje jako hněv Bohyně. Může si v tomto období sjednat pořádek, vyjádřit potlačené emoce a potřeby, které se v ní nashromáždily.

Má úžasnou tvořivou energii, kterou může využít k tanci, zpěvu, malování, vaření, milování. Přestože to není proces často harmonický, pro její duši i tělo je velmi potřebný a očistný.

Velmi zásadní věcí, o kterou nás hormonální antikoncepce okrádá, je menstruace. Ženy, které užívají umělé hormony sice menstruují, ale nejedná se o menstruaci v pravém slova smyslu. Jedná se o tzv. pseudomenstruaci, při které tělo nedostane svou dávku hormonů a pro ženské tělo je tato pseudomenstruace naprosto bezvýznamná.

Na rozdíl od skutečné menstruace při ní totiž nedochází k očistě fyzické, natož mentální. Při skutečné menstruaci žena může zároveň s neoplodněným vajíčkem nechat odejít všechny své obavy, úzkosti, strachy a nejistoty. Všechen hněv a negativní emoce, co se v ní za celý měsíc nashromáždily. Není divu, že je žena v tomto období unavená a má méně energie.

Můj příběh hodné holky

Od malička jsem trpěla syndromem “dnešních hodných holek” – být ve všem nejlepší. Chtěla jsem být výbornou žačkou – jako můj o šest let starší bratr, který měl vždy samé jedničky a já se mu chtěla vyrovnat. Chtěla jsem umět výborně běhat, plavat, bruslit, jezdit na kole. Chtěla jsem být výbornou gymnastkou, baletkou, cvičitelkou partnerkou a milenkou, pravděpodobně ze strachu, aby mě muž neopustil a mohl být na mě pyšný, jakou má dobrou ženu a kvalitní milenku.

Tady přišel ten “skvělý” nápad začít užívat hormonální antikoncepci. To vlastně jen z důvodu, abych byla pro potencionálního sexuálního partnera připravená a on se nemusel zabývat nějakou ochranou před početím. V naprosté vlastní nevědomosti, co všechno si tímto rozhodnutím způsobuji prostě jen proto, že jsem přece ta hodná holka, co se snaží, aby všichni okolo byli spokojeni. Hormonální antikoncepci jsem nakonec brala vkuse asi čtrnáct let a přinesla mi akorát úzkostné stavy a vzala mnohé…

Možná to znáte… Neustálý vnitřní pohon k tomu, abyste se samy sobě a všem zavděčily a všichni na světě vás obdivovali a měli rádi.

Všechny tyto skutečnosti (a vím, že také užívání umělých hormonů) mě dovedly až k pocitu vlastní nedokonalosti a nespokojenosti sama se sebou. Vyvrcholením bylo nastartování již zmiňovaných úzkostných stavů, které jsem bohužel musela řešit medikamentózní léčbou.

Nyní si uvědomuji, že všechny tyto skutečnosti měly přijít, aby mě naučily přijímat věci v životě tak, jak jsou a nesnažit se je stále měnit a ovlivňovat.

Až poslední dva roky jsem si toto vše, čím jsem si ubližovala, začala plně uvědomovat. Postupně jsem začala objevovat své nitro, otevírala staré bolavé rány, uvědomovala si důsledky svých činů a kousek po kousku se začala měnit.

šťastná žena bez antikoncepce

Vykročila jsem na cestu sebelásky – proces sebeobjevování a přijímání, ve kterém se především učím znát sebe samu a mít se ráda taková, jaká jsem. Ne taková, jakou by chtěli mít moje rodiče, přátelé, známí, nebo vzor společnosti…

Občas je to tato cesta trnitá, ale vím, že správná a vede k vytouženému cíli. K lásce bez podmínek.

Jak nalézt ztracenu rovnováhu

Obnovení hormonální rovnováhy od ženy vyžaduje, aby zharmonizovala a lépe propojila všechny stránky svého života. Nejde jen o to, že začne cvičit, užívat substituční lék nebo podstoupí nějakou terapii, byť by byla sebevíc přírodní.

Ženské tělo nám v každém okamžiku vyjadřuje jeho nejniternější potřeby a pocity. Ve schopnosti reagovat a vyjadřovat se odráží jeho celková tělesná, emoční a duševní pohoda. Někdy se stává, že se obelháváme, nepřipouštíme si věci, které nám jsou nepříjemné a děláme, že je nevidíme, že nejsou. Jindy obelháváme druhé. Své tělo však nikdy neobelžeme. Je to nejcitlivější barometr a ukazatel našeho vnitřního světa.

Existuje mnoho způsobů, jak dosáhnout životní rovnováhy a každá žena si musí najít ten, který jí nejvíc vyhovuje. Zpomalte, učte se naslouchat svému vnitřnímu já, abyste našla cestu a nebojte se po ní vydat. Vnímejte svou intuici a vaše cesta, kterou si zvolíte bude jistě ta pravá.

PŘEJEŠ SI ŽÍT NAPLNO A SKUTEČNĚ PODLE SEBE?

Zajímá Tě, jak objevit samu sebe a svoji jedinečnost?
Chceš pochopit, jaká je Tvá cesta a Tvé poslání?
Chceš v sobě najít poklad a začít ho zářit do světa?

JAKA JSEM,TAK ZIJU

Právě pro Tebe jsme v Ženy ženám vytvořili spolu s Lilií Khousnoutdinovou  unikátní online kurz

JAKÁ JSEM, TAK ŽIJU

Více najdeš ZDE >>>

 Probuzená žena

Skutečného uzdravení lze docílit pouze návratem k vnitřní rovnováze. Návratem dovnitř. Převážná většina žen na této zemi si už po řadu generací neuvědomuje, nakolik se vzdálily samy sobě. Přestaly poslouchat svou intuici. Hodně jsme toho zapomněly o své vnitřní moudrosti a léčivých schopnostech. Zato jsme se však naučily, jak se nemít rády, nemít čas samy na sebe, věnovat veškerou svou pozornost rodině a zaměstnání, opovrhovat sebou a vlastním tělem.

Chceš okusit zapomenutý svět ženskosti, prozkoumat nové cesty, více poznat samu sebe…?

klub zeny zenam

Zveme Tě do Klubu Ženy ženám!

Seznam se s našimi lektorkami a jejich zajímavými ženskými tématy. Pusť si 20 minutovou ochutnávku z Klubu a nech se inspirovat >>>

Nyní je čas na změnu, rozpomenutí, probuzení! Život nás volá, abychom se navrátily k rovnováze kvůli sobě samým. Pokud nelezneme rovnováhu samy v sobě, pozitivně se odrazí i v našem partnerství, rodině, zdraví, zaměstnání, ve všech stránkách našeho života.

 

 šťastná žena bez antikoncepce

Pavla Rožumberská

www.pavlarozumberska.cz

Průvodkyně pro ženy, které hledají samy sebe

Autorka eBooků 15 pravidel pro vyrovnanější hladinu hormonů a eBooku Strava a pohyb je lék

Autorka on-linového programu Akademie pro vyrovnanou ženu

Certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie

Ve svém životě se věnuji hledání sebe sama, svého vnitřního zdroje síly, pozitivní energie a vlastní sebelásky a sebehodnoty. Na této své spirituální cestě jsem si uvědomila, že je to i mým životním posláním. Že jsem schopná vlastní načerpané informace předávat ostatním ženám a pomáhat jim tak na jejich cestě ke šťastnějšímu a především plnohodnotně prožitému životu v jejich ženské síle a kráse.

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.

Toužíš po ještě intenzivnější inspiraci, konkrétních receptech a hlubším poznání ženského světa?
Objev originální programy z edice Ženy ženám >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *