Jak udělat něco, co nedává smysl? Čekat a nebo začít?

Jak být v životě šťastná

V životě by mě nenapadlo, že budu dělat něco, co:

 1. jsem NIKDY, nikdy, NIKDY nedělala,
 2. o čem jsem přesvědčená do morku svých kostí, že VŮBEC NEUMÍM,
 3. o čem jsem byla 40 let přesvědčená, že je jen pro vyvolené.

Jak udělat něco, co nedává smysl? Jak skončit s něčím, do čeho jste tolik investovala (času, energie, peněz), a začít s něčím úplně novým, o čem nemáte ani páru? A hlavně, jak denně uklidňovat svůj panický strach, který hystericky ječí:

„Co s tebou bude? Co budeš dělat?”

kam jdu

V lednu mi bylo 40 a můžu vám říct, že se plně podepisuji pod slova G. Junga, který napsal: „Skutečný život začíná až ve 40 letech. Do té doby jsme si dělali jen průzkum.“

Prostě jsem začala

Na začátku roku jsem skončila se svým podnikáním a s profesí trenérky. Prodala jsem svou milovanou, vypiplanou, vymazlenou značku Strollering a 18. 5. jsem začala malovat.

 • NIKDY před tím jsem nemalovala. NIKDY!
 • Umím namalovat jen sluníčko (po skleničce vína umím přidat i úsměv).
 • Paní učitelka se při pohledu na mnou nakreslený obrázek mé maminky začala smát, až se za břicho popadala, a přes celou třídu volala: „Co je to za divnou černošku?”
 • Děsí mě, co všechno k malování člověk potřebuje: nejrůznější druhy štětců, barev, vysokoškolský diplom z UMPRUM, stojan, praxi, dobré světlo, plátna, správnou techniku a pokoru. Nemám z toho nic. Ale začalo mě to tak bavit, že bych vám teď o tom mohla hodiny a hodiny povídat.

A tak tu máme další křižovatku. A protože my ženy jsme tak skvělé navigátorky, tak se ptám: „Čekat, až tohle všechno budu mít, a nebo začít?“

Je toho tolik, co bychom nejdřív měli. Já bych teď rozhodně měla uklidit tady ten čurbes a ne psát článek o mém 3týdenním koníčku, o kterém nic nevím. Měla bys, neměla bys, měla bys, neměla bys… blá, bláá, blááá.

Taky bych si měla hledat práci, protože mi v lednu končí mateřská. V den, kdy jsem vzala fixu poprvé do ruky, jsem byla s náladou dosti down, a tak jsem od slovního spojení MĚLA BYCH načmárala 5 šipek…

křižovatka života

Dostala jsem 32 lajků, a tak to vlastně celé začalo. Od té doby dostávám lajků podstatně méně (zatím si to neberu osobně), ale mé nadšení se stupňuje každým dnem. Zrovna dneska jsem si objednala svou první paletu barev a ta radost z toho byla nepopsatelná.

vášeň dělám co mě baví

A jak to máte vy?

Opravdu mě to nej zajímá!
Baví vás to, co teď děláte?

Nebo jste právě i vy teď na křižovatce, na které jsem byla během prodeje své značky i já, kdy rozum říká:

„ZŮSTAŇ, přece tohle nepustíš, nemůžeš odejít, nemáš na to, co blbneš!“

ale vy začínáte čím dál tím více vnímat ten slaboučký hlásek, který vytrvale šeptá:

„PUSŤ TO a POJĎ JINAM.“

A vy se pravidelně s nadějí svého hlásku ptáte:

„A kam půjdeme? Kam mám jít? Kam jinam?“

A on vám láskyplně a s tím největším úsměvem na tváři odpovídá pokrčením ramen…

Já si tohle láskyplné krčení ramínek svého nadšeného, vášnivého, energií nabitého vnitřního hlásku užívám každičký den. Když mám před menstruací, je to o to víc napínavější. Ale když mám po, je to naprosto úžasná, nekontrolovatelná, vše prostupující super jízda.

tomáš klus

Co se mnou bude?

Absolutně netuším. Ale kdo dneska ví? Vždyť člověk, když plánuje, tak Bůh se směje. Každý den se připravuji na to být připravená.

Totiž opravdu NIKDY, NIKDY, NIKDY by mě nenapadlo, že mě bude bavit něco, co jsem ještě nikdy nedělala. Takže DÍKY, PIPI DLOUHÁ PUNČOCHO, za nejúžasnější větu na světě:

“To jsem ještě nikdy nedělala, to mi určitě půjde.”

Mějte nádherné dny se svým vášnivým a nejvtipnějším vnitřním hláskem.

Edita Berková

Edita Berková

Jsem milovnicí humoru, radosti, akce, modré indulony, hor a praskajícího dřeva v krbu. S blížící se čtyřicítkou mi na vrata začala bušit silná potřeba změny. Podívala jsem se tedy svým strachům a lpění zpříma do očí a ukázala těm pacholkům cestu ven. Prodala jsem svou značku Strollering a založila ÚŽASNÝ STAV aneb vysílání na frekvenci ŽIVOT NÁS MÁ BAVIT, jehož součástí je oblíbený audio blog a trénink spokojenosti.
Edita Berková
Jsem milovnicí humoru, radosti, akce, modré indulony, hor a praskajícího dřeva v krbu. S blížící se čtyřicítkou mi na vrata začala bušit silná potřeba změny. Podívala jsem se tedy svým strachům a lpění zpříma do očí a ukázala těm pacholkům cestu ven. Prodala jsem svou značku Strollering a založila ÚŽASNÝ STAV aneb vysílání na frekvenci ŽIVOT NÁS MÁ BAVIT, jehož součástí je oblíbený audio blog a trénink spokojenosti.
Komentáře
 1. clouds napsal:

  Treci printr-o criză la mijlocul vieții
  de exemplu un divorț, un avort spontan, cancer sau HIV, doriți să renunțați la medicamente, tulburare briană având diabet sau orice altă boală, nu puteți găsi dragoste fără să vă faceți griji, contactați legământul dr la adresa de e-mail covenantsolutiontemple@gmail.com sau adăugați-l pe watsapp +2349057353987 vă poate ajuta cu orice nevoie personală. Mulți oameni vor încerca să înveli zahărul adevărul și să-ți dea speranță falsă, dar nu Dr.covenant el îți va spune adevărul și nimic altceva decât adevărul și să-ți țină speranțele înalte și vii asa, te rog sa nu pierzi timpul si sa speram pe cineva care nu merita ..

 2. hotmail sign up napsal:

  Váš blog je skvělý a inspirativní. Děkuji za motivaci.

 3. Install Samsung Stock Roms napsal:

  Your blog is great and inspiring

 4. zonil napsal:

  Your blog is great and inspiring

  Install Samsung Stock Roms

 5. domm napsal:

  Thank you for your motivation.
  Creative Destruction Apk

 6. norma napsal:

  You go through a mid-life crisis
  Download Samsung USB Drivers

 7. howrang napsal:

  Have wonderful days with your passionate and funniest inner voice.

  Clash of Clans Mod Apk

 8. king napsal:

  „I’ve never done that before, it will definitely go.“

  Granny for PC

 9. Dave napsal:

  You go through a mid-life crisis such as a 
  divorce, a spontaneous abortion, cancer or HIV

  Droidwhiz

 10. Ahmed napsal:

  This is what i want supurb enjoyable
  PC-Apps Online

 11. Mike Rock napsal:

  Your blog is great and inspiring. Thank you for your motivation. Play Sniper 3D Assassin on PC

 12. bani napsal:

  such a great motivation i think people know in day should look at that and live there life Thunder VPN for PC

 13. stafen napsal:

  nice work thanks for the idea PCAppsNet

 14. i found it quite interesting

 15. For Tech Help AOL Tech Support will help you to get rid from all your issues.

 16. Some really marvelous work on behalf of the owner of this site, great content. For Printer and other devices troubleshooting, Epson Printer Support

 17. its seem alot of fun i found it so amazing

 18. Lexmark provides an extended limited warranty for most models of printers. Some extensions can be purchased anytime during the printer’s base limited warranty. Lexmark has extended these limited warranties to provide your dot matrix, laser or inkjet printer a four years warranty.

 19. BOB Smith napsal:

  HP is one of the best manufacturers of laptops, desktops, scanner, printers, and many other hardware devices. These days, HP is the leading name for manufacturing best printers and largest seller across the globe. Get in touch with HP Printer Support. HP Printer Customer Service is the easiest way for connecting with HP Printer Support

 20. HP Printer Support experts will help you rescue from any critical condition on all range of HP printers. By using advance pro tools, HP Printer Technical Support agents help customers overcome all sort of software related issues. There can be some conditions when a device could be the victim of hardware fault.

 21. Nice one! This post is amazing and very important. Thanks for sharing.Awesome Post. I really like to this blog.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů