Alice Kirš

„Miluj svůj život, miluj sama sebe a zázraky se budou dít.

Co mám ráda?

Lehkost, krásu, zvířata, cestování, jídlo a vaření, romantiku, inspiraci (sebe i druhých), blízkost, příběhy, tvoření, psaní, jednoduchost, světýlka, tmu v sauně, černej čaj s medem a citronem, všechno, co je kytičkovaný, ranní dlouhou horkou sprchu, měkkost a útulno, svobodu, romantický filmy, seriály a knihy a LASKAVOST.

PS: Ráda bych napsala "Kdo jsem?", ale to se tak často mění, že bych to musela pořád upravovat.

Můj příběh

Odmalička jsem milovala zvířata. Vyrostla jsem na vesnici na statku a už ve dvou letech jsem ležela v králíkárně. V pěti jsem vozila koťata v kočárku. V deseti měla tolik křečků, že táta nestíhal lepit akvárka, a moc jsem si přála být veterinářkou. Dobře jsem se učila, škola mi šla sama a moc mě bavila. Až do příchodu puberty.

V té jsem se začala sama sobě ztrácet.

Začala jsem válčit s tátou, kouřit a po nocích utíkat z domu. Taky krást a lhát. Ve čtrnácti jsem otěhotněla a šla na potrat. Dlouhé vlasy střídala téměř holá hlava. Krásnou tvář zdobilo několik piercingů a doplňovalo velmi výstřední oblečení. Přála jsem si zapadnout a někam patřit. Přála jsem si pozornost.

Mé partnerské vztahy byly více o mé závislosti než o lásce – každý ztroskotal.

Střední škola mě nebavila. Stejně jsem si ji vybrala jen proto, že chodit jako holka na stavárnu bylo cool, a proto, že tam bylo hodně kluků. Já se tam však cítila osamocená, měla jsem pocit, že nezapadám, zvlášť po tom, co jsem ve druháku propadla. I od matury mě vyhodili. A já se všechny tyhle stresy naučila zajídat.

Celou střední školu jsem už pracovala. Byla jsem na brigádě snad všude. Za kasou, u soustruhu, v blázinci, v mrazáku.

Pak přišla vysoká. Nikam mě nevzali a můj tehdejší přítel mi zafinancoval soukromou. Dálkově, abych mohla pracovat. Ekonomie proti stavárně byla z bláta do louže a z té louže mě vytáhl Jarda Dušek a 4 dohody. Do titulu mi chybělo pár zkoušek a já se na něj s úlevou vykašlala, protože mi došlo, že ten papír k ničemu nepotřebuju.

Zásadní změna v mém životě přišla před jedenácti lety.

Bylo mi 23 a v mém životě se objevil David Kirš. Ženatý kolega, se kterým jsme se do sebe bláznivě zamilovali a který se po čase rozvedl. Začali jsme žít spolu.

Rozvod nás hodně poznamenal. Bylo to náročné období. Pro nás dva, i pro Davidovu první ženu, která zůstala sama s maličkou dcerkou.

Přišla krize, kterou jsme sami nedokázali vyřešit, i přesto, že jsme se velmi milovali.

Rozhodla jsem se vyhledat pomoc zvenku. Ve veřejné partnerské poradně se mi psycholožka vysmála. Co prý čekám jako milenka, která rozbila manželství? Naštěstí se vzápětí skrze kolegu v práci objevila alternativa - kineziologie. Po sezení se nám oběma moc ulevilo a otevřel se nový svět. Svět osobního rozvoje.

A tak jsme se vydali na společnou cestu, cestu růstu, vzájemné podpory a velké životní změny.

Fascinovaně jsme absolvovali nejrůznější kurzy a výcviky a mnoho partnerských seminářů, které nám nejenže zachránily vztah, ale také nás naučily, jak o něj pečovat a být spolu šťastní.

Poprvé v životě jsem nebyla na muži závislá. Trávili jsme spolu 24 hodin denně, ale přesto jsem se cítila svobodná a svá.

Naše proměna byla opravdu velká.

Najednou jsme si neměli se současnými kamarády co říct, mnoho vztahů vyšumělo do ztracena a přišel rok, kdy jsme zažívali pocit, že jsme úplně sami a nemáme nikoho.

Na akcích a seminářích se však začala rodit nová přátelství a postupně během let se kolem nás vytvořila síť lidí, kteří žijí a přemýšlí podobně jako my.

Začali jsme hodně cestovat a plnit si své sny. Nakonec jsme oba odešli z firemního prostředí a vydali se na dobrodružnou cestu podnikání.

David založil svou první softwarovou firmu a fascinovaný internetem lítal do Ameriky nasávat informace a know-how od světoznámých online marketérů. Na podnikání a vzdělávání na internetu pak na dalších pár let postavil svou kariéru.

Osobní rozvoj mě natolik nadchnul, že jsem v roce 2012 založila projekt Ženy ženám a společně s dalšími úžasnými a výjimečnými ženami začala budovat prostor plný ženské podpory, inspirace a vzdělávání.

 

Příběh vzniku Ženy ženám

Cítila jsem, jak moc je pro mě důležité mít kolem sebe podobně naladěné lidi, a bytostně jsem toužila to všechno, co jsem se doposud na své cestě naučila, sdílet s ostatními ženami. Viděla jsem, jak se můj život nádherně proměňuje, jak rostu, osvobozuju se, jak moc mě to baví a moc jsem si přála, aby tohle zažívala každá žena.

Taky jsem zažívala obrovskou proměnu coby žena. Začala jsem rozkvétat a příběh mé cesty k sobě jako ženě bych s tebou ráda posdílela skrze tohle video. Možná se v něm najdeš.

 

Cítila jsem, jak moc je pro mě důležité mít kolem sebe podobně naladěné lidi, a bytostně jsem toužila to všechno, co jsem se doposud na své cestě naučila, sdílet s ostatními ženami. Viděla jsem, jak se můj život nádherně proměňuje, jak rostu, osvobozuju se, jak moc mě to baví a moc jsem si přála, aby tohle zažívala každá žena.

V roce 2012 jsme si taky s Davidem na Bali řekli své ano a vzali se.

O pár měsíců později i úředně v Čechách a já přijala nové příjmení Kirš. Svatba naše partnerství posunula na další level, i když jsem tomu předtím vůbec nevěřila a byl to pro mě jen cár papíru.

O rok později jsem napsala knihu 17 tváří ženy.

\"\"

V knize jsem zmapovala svůj dosavadní životní příběh, který - věřím - pozitivně inspiroval už skoro 10 000 žen.

O další dva roky později jsem do svého života znova přijala svého tátu, vyčistila celou naši minulost a poprvé v životě jsem od něj uslyšela: “Mám tě rád.”

V té době se mi roztikaly biologické hodiny a já se začala otevírat přání stát se maminkou. Opustila jsem firmu svého muže, ve které jsem od začátku figurovala, a začala budovat tým v Ženy ženám, aby vše nebylo jen na mně a měla jsem prostor na mateřství.

Během toho jsem uspořádala desítky živých seminářů, 4 velké konference pro několik stovek žen, vydala několik online vzdělávacích programů, otevřela Klub Ženy ženám, uspořádala desítky webinářů, natočila mnoho videí a propojila se s obrovskou spoustou zajímavých a inspirujících lidí.

Po dalších dvou letech jsem však došla k závěru, že nejsem stavěná na to být majitelkou firmy, že vést firmu a tým je obrovská zodpovědnost, se kterou se neumím popasovat a která ze mě vysává životní sílu a radost.

A tak jsem na konci roku 2017 tým rozpustila.

Rozhodla se být zase svobodnou volnonožkou, která si dělá, kdy chce a co chce a obrovsky ji to baví.

Taky jsme si s Davidem pořídili zahradu, začali pronikat do světa permakultury a tvořit si náš nový svět v přírodě.

A k tomu všemu se už roky nedívám na televizi. Nečtu zprávy. Skoro nenosím podprsenku a miluju černý čaj s medem a citronem, svého muže, zvířata a všechno, co je kytičkovaný.

~ Alice ♥

Natočila jsem a napsala pro tebe:

Video zdarma: 5 praktických tipů k posílení
tvé ženskosti

  • Objev 5 tajných ingrediencí, které rozproudí radost ve tvém těle,
  • vnesou do života krásu, nechají tě odpočívat i tvořit
  • a odkryjí ještě více tvé nitro.
3 tydenni program sebevedomi Alice Kirs

Program zdarma: 3 týdenní program
ke zvýšení sebevědomí

  • Trpíš sebekritikou? Výčitkami?
  • Máš pocit, že nejsi dost dobrá? Něvěříš si? Cítíš se neschopná?
  • To všechno jsou příznaky nízkého SEBEVĚDOMÍ. Je čas to změnit!