Já a Ženy ženám

Barbora Zemanová

Přijde mi to jako věčnost… Existence projektu Ženy ženám je uvnitř mě daleko delší než pouhých 6 let. Za tu dobu změnil životy tisícům lidí, troufám si říct lidí, protože skrze spokojené a naplněné ženy se mění rodina, vztahy, společnost.

Troufám si také říct, že těch semínek inspirace jsme v ŽŽ rozsely mnoho a nyní nastal čas loučení.

Když mi to Alice napsala, na pár vteřin jsem cítila šok, ale pak velký klid v tom, že je nutné jít s proudem věcí a když již nepřinášejí radost, nesmíme je držet. Duše potřebuje být v tvoření svobodná, jakmile se z něčeho, co dlouhou dobu fungovalo, stává povinnost, tvoření z očekávání, drhne to, nejde to a je nanejvíc pravdivé to pustit a nechat být.

Společné začátky s Alicí

Pamatuji si Alici, jak jsme se potkaly kdesi na Kampě, pak v Brně, na Vinohradech a velmi plynule začaly spolupracovat na tenkrát nepolíbeném trhu online seminářů.

Klub Ženy ženám

Vždycky jsem se považovala spíše za “šamanku žijící na kraji vesnice” a byla ze začátku dost nedůvěřivá k boomu internetu, současně mě přesah projektu přitahoval a já věděla, že jestli někdy začít působit online, tak právě s Alicí.

Celý její tým byl profesionální, lidský a současně to bylo zábavné. Bylo krásné užít si společnost mnoha žen, se kterými jsme se na nějaký čas opravdu sblížily.

Někdo přicházel, někdo odcházel, Alice a její tým zůstávaly v nadšeném spolutvoření.

Moje tři vítězství

Chtěla bych se nyní podělit o moje tři malá vítězství, díky kterým jsem se i já stala naplněnější ženou.

1. Přijala jsem výzvu stát na pódiu v brněnském Mahenově divadle pro první ŽENY ŽENÁM ŽIVĚ a přednášet pro 400 žen.

  • Měla jsem strach, třásl se mi hlas, měla jsem určitě i chvíli úplné okno, byla jsem vzrušená, štěstím bez sebe a nakonec hrdá, že jsem svůj strach překonala a užila si to!

2. Vedla jsem jednodenní živý seminář pro necelých 100 žen, které se setkaly v Brně.

  • Měla jsem s sebou tehdy 7měsíční miminko, které hlídal manžel, rozechvělá z velké změny, které mi přineslo mateřství, jsem současně děkovala sama sobě a Alici za příležitost, že jsem si tuhle společnou ženskou lázeň dopřála!

Barbora Zemanová

3. Mohu se zpětně dívat na všechna svá natočená videa. ☺ Takže konečně asi to pravé sebepřijetí!

  • Pro vysvětlenou musím dodat, že svá první videa jsem nikdy neviděla, protože jsem se posuzovala, hledala na sobě chyby a nemohla vidět, jak se před kamerou komíhám. ☺ ☺ ☺ Tohle je asi moje nejkrásnější malé vítězství, vidět se takovou, jaká v tu chvíli jsem, a přijímat se se vším všudy!

Věřím, že každý, kdo byl do projektu zapojen, ať už pasivně nebo aktivně, má svá malá vítězství stejně jako já. A za to děkuji.

Projekt končí, záměr zůstává

To, co mě těší na srdci i přesto, že projekt v této podobě končí, je, že záměr ŽENY ŽENÁM s námi byl, je a bude navždy.
Je to nadčasový záměr všech žen, který přesahuje jednotlivé projekty a jednotlivé ženy, ať už v online světě nebo naživo nebo svolané v obýváku.

Je to záměr podpory, sdílení, inspirace, pocitu, že jsme spolu, že jsme stejné a jiné zároveň, že se můžeme mít a učit se navzájem, že si můžeme dávat, přinášet poznání, vzájemně se zrcadlit a inspirovat se z vlastních příběhů. Každý příběh je jedinečný. V tomto ohledu Ženy ženám, ženy pro ženy, žijí navždy.

Barbora Zemanová

lektorka Klubu ženy ženám

Barbora je autorka výcviku v ženských rituálech Návrat Bohyně, zakladatelka projektu Měsíc v nás®, lektorka ženských seminářů a průvodkyně osobními rituály.

Téměř 10 let se věnuje práci se ženami a podporuje je na cestě k vědomému prožívání ženství, vlastního těla a cykličnosti. Pracuje formou osobních konstelací a individuálních rituálů. Ráda začleňuje ženské archetypy, smyslné vůně a využívá principy somatického prožívání a jemnou práci s tělem.

V roce 2014 spoluzaložila projekt na výrobu raw bio tyčinek Vivo Bar. Provádí ženské poutě na Krétu.

Latest posts by Barbora Zemanová (see all)

lektorka Klubu ženy ženám Barbora je autorka výcviku v ženských rituálech Návrat Bohyně, zakladatelka projektu Měsíc v nás®, lektorka ženských seminářů a průvodkyně osobními rituály. Téměř 10 let se věnuje práci se ženami a podporuje je na cestě k vědomému prožívání ženství, vlastního těla a cykličnosti. Pracuje formou osobních konstelací a individuálních rituálů. Ráda začleňuje ženské archetypy, smyslné vůně a využívá principy somatického prožívání a jemnou práci s tělem. V roce 2014 spoluzaložila projekt na výrobu raw bio tyčinek Vivo Bar. Provádí ženské poutě na Krétu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů