Návod, jak být krásnou sebevědomou ženou

jak být sebevědomou ženou

Kdybych tak byla tak krásná jako ona!
Mám moc krátké nohy!
Nejraději nosím šedou nebo černou, nejsem pak tolik vidět!

Všechny tyhle obavy mají jedno společné. Máme strach, že si někdo všimne našich nedokonalostí. Tedy spíš těch našich vlastností, které my samy za nedokonalé považujeme.

Ve skutečnosti nás zošklivuje strach. Strach z toho, že nejsme dost dobré a že nás nikdo nebude mít rád. Nevěříme totiž, že přes ty naše dokonalosti si lásku zasloužíme. Ono je to ale úplně jinak, i když to někdy nevidíme.

Pokud chcete být krásná a uvěřit tomu, stačí postupovat podle těchto několika kroků. A pozor, žádný z nich nemůžete přeskočit, nebo odfláknout.

1. Znám se a poznávám se

Úplně normálně se pozorujte, jako kdybyste na sebe koukala zvenku. Je to velká změna – koukat místo ven chvilku dovnitř do sebe. V tomto kroku není nic o hodnocení, jen o pozorování, kdo vlastně jste, a pozornosti k tomu, jaká jste.

kdo jsem

Nesrovnávejte se s ostatními lidmi, pozorujte jen sama sebe. A zapisujte si všechny poznatky, které o sobě zjistíte.

2. Vnímám sebe a své potřeby

Sledujte, co se vám líbí, co vám dělá dobře, co vás nudí, co vás bolí, v čem je vám příjemně. Všechny vaše emoce jsou důležité a dávají vodítko k tomu, jaká ve skutečnosti jste.

Nejdůležitější pro objevení vaší krásy jsou pak ty potřeby, které sice cítíte, ale nenaplníte je, často ze strachu z neúspěchu. Přesně tyhle nenaplněné potřeby ve vás brzdí životní energii a sílu. A přesně ty potřebujete začít naplňovat.

3. Naplňuju své potřeby, stojím si za to

Další krok je o respektu k tomu, jak to vlastně máte, a podpoření toho, že jste “správně”.

jak být sama sebou

Naplňujte potřeby, které máte. A když to nejde tím způsobem, který se nabízí jako nejjednodušší, najděte jiný způsob. Například, když toužíte po novém partnerovi, tak za tím často bývají nenaplněné potřeby doteku, objetí, lidské přítomnosti. A to lze naplnit i jinými způsoby, můžete zajít na masáž, trávit čas s blízkými lidmi, věnovat si více pozornosti.

Jen najít cestu a nezůstat zaseknutá u toho, že partner nikde. Jakmile se tyto potřeby naučíte naplňovat sama, může se partner konečně objevit.

4. Pečuju o sebe ještě o trochu víc

Věnujte si každý den aspoň chvilku pro radost. A opravdu každičký den si věnujte nějaký dárek, potěšení nebo zážitek, jako kdybyste obdarovávala někoho jiného. :-)

Ze začátku to bývá těžké dovolit si to, ale brzy v tom najdete zálibu. A pozor, není to návod k nakupování nebo přílišnému mlsání. Objevit každý den to, co vám udělá radost, a ještě si to splnit, je umění.

5. To, jak se projevuji navenek slaďuji s tím, jaká jsem uvnitř

Až teprve v tomto kroku nesete na trh to, co jste objevila o sobě, to, jak se znáte, to, jaká jste. Nesnažte se přetvořit se v jiného člověka, to stejně nikdy nebude fungovat.

být přirozená

Buďte přesně taková navenek, jaká jste uvnitř.

Říkejte jen to, co si myslíte a cítíte. Chovejte se, jak je vám přirozené se chovat. Pokud jste plnila poctivě předchozí kroky, tak jen budete plně v souladu s tím, jaká jste uvnitř, a nebudou s vámi cloumat falešné emoce nebo vnitřní strachy.

V tomto kroku bývá někdy náročné ustát zpětnou vazbu okolí. Ale vězte, že pokud jste skutečně autentická sama v sobě a děláte to nejlepší, co umíte, je to jen otázkou času, kdy se s tím okolí srovná nebo se promění.

6. Co na sobě nosím, je mi pohodlné a cítím se v tom dobře

Vykašlete se na módní trendy, rady vizážistek a poradců. Vy samy dobře víte, jak se cítíte příjemně. Pomalu si hledejte vlastní styl. Každý jednotlivý kousek šatníku si na sebe oblečte a pozorujte, jak se v něm cítíte. Pokud se v něm necítíte dobře a nezáříte, tak pryč s ním.

jak se cítit krásná

Nepotřebujete moc věcí, ale každá jednotlivá věc musí být ta pravá.

7. Sleduji a respektuji svůj menstruační cyklus

My ženy jsme proměnlivé v průběhu měsíce, který nás ovlivňuje víc, než bychom si v době hormonální antikoncepce představovaly.

Pokud se naučíte sledovat svůj cyklus a dobře spolupracovat s jeho jednotlivými fázemi, budete se cítit krásná i ve “svých dnech”.

Doporučuju kurzy ženskosti Katky Juřenčákové, protože ženská cykličnost je samo o sobě velké téma.

8. A kdykoli si o sobě pomyslím, že jsem ošklivá, nebo nedostatečně krásná, napíšu si čárku

Velmi důležitý kontrolní mechanismus. Naučí vás pozornosti k tomu, kolikrát jste vůči sobě negativní. Každá čárka znamená, že ještě nějaký strach unikl vaší pozornosti.

Vždy, když se přistihnete s negativní myšlenkou vůči sobě, zamyslete se, z čeho váš strach ve skutečnosti pramení.

Tip! Pokud to opravdu myslíte vážně, pořiďte si sešit, rozdělte stránky podle výše uvedených kroků na 1-8 a zapisujte si vaše pozorování. Uvidíte po chvíli, jak cenný ten sešit pro vás může být.

odvahaPro mě bylo například zajímavým zjištěním, že když mluvím před velkým publikem, jsem nervózní, že něco pokazím, takže začnu koktat a celkově se cítím nepříjemně. Ale když mluvím pro malé skupinky lidí, tak se cítím sebevědomě a jistě a mluvím úplně uvolněně a vážně mě to baví. Takže jsem si svoje kurzy omezila na menší skupinky, přejmenovala je ze slova „přednáška“ na „beseda“ a najednou je vše v nejlepším pořádku.

Zdá se vám, že tenhle návod vypadá příliš jednoduše na to, aby fungoval?

Když pochopíte podstatu jednotlivých kroků a budete je důsledně dodržovat, postupně se změní vaše vnímání sama sebe:

 • Začnete se prostě mít ráda jak by taky ne, když jste si věnovala tolik láskyplné péče a pozornosti.
 • Budete navenek působit harmonicky a s vnitřní integritou lidé budou ve vašem okolí rádi a budou vaši společnost vyhledávat.
 • A tato pozitivní zpětná vazba zevnitř i zvenku vás časem změní. Je to cesta od hodnocení k vnitřní vyrovnanosti a moudrosti. A právě ta je vaší opravdovou krásou.

šťastná žena

Kolikrát jsem v poslední době slyšela, že jsem krásná. Ne tak na povrchu jako modelky nebo třídní krásky. Ale tak nějak zevnitř. A i když stále mám krátké nohy i velký nos, tak i ty mě dělají tou, kterou ve skutečnosti jsem. Mojí Aniou.

A rada mého kamaráda na konec:
Poznávejte se, rozvíjejte se, ale neberte se moc vážně. Stejně ze života nevyváznete živí.

Anna Vršník
Latest posts by Anna Vršník (see all)
Průvodkyně žen cestou za spokojenějším životem, odbornice na ženskou citlivost, dula. Ve svém centru Stromka pořádá přednášky pro ženy a provází je klíčovými okamžiky jejich života (těhotenství, porod, umírání blízkého člověka, životní křižovatka). Věří, že pro šťastnější život stačí, když budeme zvyšovat svoji citlivost, a konečně tak uslyšíme hlas našeho vnitřního vedení. Ženy inspiruje v magazínu http://www.stromkacentrum.blog nebo na eshopu http://www.stromka.cz.
Komentáře
 1. Your blog is filled with unique good articles! I was impressed how well you express your thoughts.

 2. Gamer napsal:

  The issue of self-acceptance and self-love is extremely important, I struggled with these for a long time. At some point, I realized that I can accept myself when I have money. I began to play various online games on Night Rush and make big winnings. After that, it is much easier for me to communicate with other people and I feel much better.

 3. I hope you’ll find interesting my new article
  Thanks for your page! Your share information it helped me alot!

 4. Kasia1990 napsal:

  Už při první návštěvě e-shopu Makeup.cz jsem byla příjemně překvapená. Široký sortiment zboží, skvělé ceny a rychlé dodání zboží. Velmi doporučuji tento obchod.

 5. valeriii napsal:

  Na https://anixa.cz/ jsem před nedávnem četla, že se sebevědomím úzce souvisí hlavně psychika a ta je také ovlivňována stravou. Ne nadarmo se říká, že jsme to co jíme. Myslím proto, že zdravá strava je základem k tomu, abychom se cítili lépe.

 6. Cleora Laughlin napsal:

  Jasa Kontraktor Kolam Renang, Perawatan dan Renovasi. Banyak Opsi Desain. Pelaksanaan Relatif Cepat. Material Berkwalitas. Melayani Semua Indonesia … lihat di https://mozaik-kolamrenang.netlify.app/pasang-mozaik-kolam-renang-banjarmasin.html untuk lebih detail

 7. Beverly Kmatz napsal:

  Jual Beton Instan dari berjenis-jenis merek terbaik harga murah dari distributor legal di indonesia. Tersedia Ready mix concrete kemasan ataupun kendaraan beroda empat truck beton … info lebih lanjut http://pipabetonbertulangmegacon.kedungsepur.my.id/2020/08/harga-pipa-beton-bertulang-megacon-di_95.html

 8. Kendall Hieber napsal:

  beton cor untuk keperluan konstruksi bangunan anda. Klass B-0 Diterapkan untuk dasar atau sebagai pengeras … untuk detail silahkan kunjungi https://5e8bf102e6cbf.site123.me/

 9. Isobel Poties napsal:

  Phenolic Board WC high pressure laminate. Ada merupakan bahan yang beberapa acap kali sebagai bahan partisi … visit https://partisi-kamar-mandi.blogspot.com/2019/08/cubicle-toilet-phenolic-bojonegoro-murah.html untuk informasi selengkapnya.

 10. Trevor Buckless napsal:

  Kami menyediakan penawaran jual dan berita harga ready mix murah atau istilah lainnya beton cor MegaconBeton.com, padahal untuk truk/mixer molen minimix holcim. selengkapnya http://pipabetonbertulangmegacon.kedungsepur.my.id/2020/08/harga-pipa-beton-bertulang-megacon-di_96.html

 11. Chadwick Higginbottom napsal:

  Jasa towing atau derek gendong menjadi salah satu opsi bagi pemilik kendaraan beroda empat untuk menikmati mobilnya ketika … lebih detailnya https://jasa-towing-mobil.blogspot.com/2020/12/harga-towing-mobil-surabaya-tegal.html

 12. Jonell Fanara napsal:

  Kaca tempered adalah material yang banyak digunakan pada rumah minimalis modern karena memiliki banyak kelebihan. Apa saja sih, kunjungi https://harga-kaca-tempered.blogspot.com/2018/10/kaca-tempered-lebak-murah.html

 13. nelson napsal:

  Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde sdílím své svědectví, představila mě Baba Ogbogo moje matka, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti a mohli bychom mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co jsem udělal potřebné. A teď jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří se potýkají se vztahem a manželskými obtížemi, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přeruším zde jeho kontakt, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo se k němu spojím prostřednictvím jeho čísla WhatsApp. +2349020168697

  Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti

  Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

 14. Anjelica Heart napsal:

  At KontraktorEpoxy.co.id we are able to meet all of your epoxy needs. We specialize in all purposes of covering shown inside our solutions section. We have the capacity to change any older… visit https://berkahepoxy.neocities.org/jasa-epoxy-lantai-3d-semarang.html for detail.

 15. Towanda Eley napsal:

  Struggling to find a door manufacturer on Indonesia? Most people construct aluminium doors your location & furnish effective transport conditions, visit https://pembuatanpintuflush.blogspot.com/2020/08/jual-pintu-flush-1-pontianak-0812-8143.html for more detail.

 16. KETINA BARLEY napsal:

  Ahoj všichni, jsem tak nadšený, že můj manžel je zpět poté, co mě opustil pro jinou ženu. Můj manžel měl poměr se spolupracovníkem a já miluji svého manžela tak moc, ale podváděl mě se svým spolupracovníkem a touto dívkou, myslím, že používá čarodějnictví nebo černou magii na mého manžela, aby mě nenáviděl a tohle bylo tak kritické a nepožadované, protože celý den a noc brečím, aby mi Bůh poslal pomocníka, který mi přivede zpět mého manžela! Byl jsem opravdu rozrušený a potřeboval jsem pomoc, takže jsem hledal pomoc online a narazil jsem na web, který navrhl, že Dr.Wealthy může pomoci rychle získat bývalého přítele. Cítil jsem tedy, že bych ho měl zkusit. Kontaktoval jsem ho a on mi řekl, co mám dělat, a udělal jsem to, pak pro mě udělal kouzlo lásky. O 22 hodin později mi můj manžel opravdu zavolal a řekl mi, že mi tolik chyběl, Bože můj! Byl jsem tak šťastný a dnes jsem opět šťastný se svým mužem a radostně žijeme společně a děkuji mocnému kouzelníkovi Dr.Wealthymu, je tak silný a rozhodl jsem se zde sdílet svůj příběh. pokud jste zde a váš milenec vás odmítá, nebo se váš manžel přestěhoval k jiné ženě, už neplačte, kontaktujte Dr.Wealthy o pomoc hned teď … Zde je jeho e-mail, wealthylovespell@gmail.com
  Udělá také následující kouzlo
  Těhotenské kouzlo
  Kouzlo lásky
  Kouzlo zvětšení penisu
  opar
  Vítězné kouzlo
  Jeho WhatsApp +2348105150446
  Blog: wealthylovespell.blogspot.com

 17. bath towels set napsal:

  Jen najít cestu a nezůstat zaseknutá u toho, že partner nikde. Jakmile se tyto potřeby naučíte naplňovat sama, může se partner konečně objevit.

 18. Every woman are special and post just shows why they are so special. Just loved the post.

 19. This is a great article. I like this topic. This site has a lot of advantages. I found many interesting things from this site. It helps me in many ways. Thank you for re-posting this post.

 20. nelson napsal:

  Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde svědčím, že mě matka představila Babě Ogbogo, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti, a můžeme mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co udělala to potřebné. Nyní jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří tam čelí vztahovým a manželským obtížím, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přerušil jsem jeho kontakt zde, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo se k němu dostal přes jeho číslo WhatsApp. +2349020168697
  Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti
  Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

 21. Hanicka napsal:

  Ahoj, tohle je opravdu krásný, poučný a upřímný článek! Já se například cítím skvěle, když mám pocit, že mi to sluší. Ještě lépe, když mi někdo potvrdí, že mi to sluší. K tomu mi často pomáhá pěkné oblečení. Nedávno jsem narazila na super eshop second hand: https://www.onlinesekac.cz/, kde se dají sehnat super kousky za dobrou cenu!

 22. Your blog is helpful to me thanks for this helpful blog. Its very interesting to read and easy to understand. Thanks for sharing.

 23. Martha Peterson napsal:

  WOW!! Toto je ta nejúžasnější věc, jakou jsem kdy zažil, a potřebuji se podělit o toto skvělé svědectví .. Navštívil jsem fórum zde na internetu 10. ZÁPASU 2021 a viděl jsem úžasné svědectví tohoto mocného a skvělého sesilatele kouzel zvaného Dr. Bohatý na fóru … Nikdy jsem tomu nevěřil, protože jsem nikdy předtím neslyšel nic nenaučeného o magii .. Žádné tělo by mě nedokázalo přesvědčit o kouzelných kouzlech, dokud mi Dr. manželství na 6 let zpět ke mně a přivedlo mého manžela zpět ke mně za stejných 48 hodin, jak jsem četl na internetu .. byl jsem opravdu nadšený a šokovaný, když můj manžel poklekl a prosil o odpuštění a abych ho přijal zpět. „Opravdu mi chybí slova a radost, a nevím, jak moc bych vám chtěl vyjádřit své uznání, doktore Bohatý, vy jste Bůh poslaný mně a celé mé rodině .. A teď jsem znovu radostná žena. . zde jeho e -mail wealthylovespell@gmail.com. Jeho telefonní číslo +234 810 515 0446

 24. kamila Kockova napsal:

  Ahoj holky! Já mívám občas také problémy s nízkým sebevědomím, ale vždycky mi pomůže, když se hezky obléknu a namaluju. To se pak cítím jak řecká bohyně! :D Třeba nedávno jsem si koupila nový obal na mobil z pravé hovězí kůže: https://www.finecase.cz/ v šedé barvě, který mi krásně ladí k oblečení!

 25. Mirka74 napsal:

  Mně se zdálo, že bych si opět měla zvednou své sebevědomí. V poslední době jsem totiž byla velmi na dně. Tehdy jsem si ale řekla, že je s tím utrum. Dočetla jsem se, že bych si měla najít nějakého koníčka, který mně příjemně bral o čas v mládí. Sehnala jsem si proto na https://www.propleta.cz/Pomucky-c5_37_2.htm pomůcky na pletení.

 26. saviola napsal:

  Thank you for providing providing an amazing information. how to get UMYU post utme past questions

 27. retro bowl napsal:

  The post you have shared here is great. I really like and appreciate your work. The points you mentioned in this article are helpful. I have to try to follow these points and also share others.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.