Rituální rozloučení s Ženy ženám a oslava nových začátků

rituál rozloučení

Jsem toho plná a zároveň cítím obrovské prázdno.

Před šesti lety se projekt Ženy ženám zrodil a zrodil se velkolepě, slavnostně a s obrovskou pozorností tisíců lidí. Když jsem se rozhodla jeho brány uzavřít a opustit svou roli v něm, přála jsem si, aby to bylo stejně velké, krásné, “na úrovni” a v úctě.

Oficiální konec odstartovalo mé video a osobní příběh, na který reagovaly stovky žen a já dostávala jednu zprávu za druhou. Stovky přání na další cestu, slova díků a vděčnosti, příběhy pozitivních lidských proměn, řádky protkané pochopením, soucítěním a podporou.

Mé přání, že i konce mohou být radostné a šťastné, se začalo plnit

V polovině června jsem odcestovala na 9 dní na Krétu. S každodenními rituály, sdílením a podporou 13 úžasných žen jsem postupně odkládala další a další části sebe sama, které už nesloužily a brzdily mě v přechodu do nové role. Role zatím nepoznané. Neznámé.

Na této ženské pouti v zemi Hadí Bohyně se mi v noci zdávalo, jak kráčím po provazovém mostě nad propastí. Nejsem ani tam, ani tam. Stála jsem někde mezi, ve vzduchoprázdnu, ale krůček po krůčku jsem se přibližovala k pevné půdě pod nohama. Pomalu jako loď jsem připlouvala k břehu neznámého ostrova…

A tuhle plavbu jsem dovršila v úterý 16. července pod ochranou karlštejnských věží a za podpory nádherných lidí.

Prošla jsem rozloučením s Ženy ženám, rituálem a oslavou nových začátků

Pod vedením Báry Zemanové a mých nejbližších žen se mi dostalo očištění všemi elementy. Vzduchem, vodou, ohněm i zemí v podobě doteků.

Na cestě po spirále jsem si připomněla ty nejdůležitější milníky:

2012 – zrod projektu, jdeme ven, tisíce žen nás vidí a vzniká první online program, mám svou vizi a poslání

2013 – první Ženy ženám ŽIVĚ v Mahenově divadle a 400 žen v sále, vydávám svou knihu 17 tváří ženy

2014 – začíná spolupráce s Táňou Havlíčkovou, první semináře, stylový test, ebook a vedle toho se mi vrací do života táta

2015 – s Luckou Kolaříkovou vydáváme Učebnici sebelásky a online Školu sebelásky a v tomto roce se také otevírám mateřství a navazuji přátelský vztah s Davidovou první ženou Lucií

2016 – zakládám Ženy ženám s.r.o. a odděluji projekt od Davidovy firmy do vlastní samostatné, vzniká nový tým a ukončuji spolupráci s Luckou Kolaříkovou

2017 – do Ženy ženám přichází Hanka Trnčáková coby ředitelka a to mě obrovsky podporuje, spouštíme Klub Ženy ženám a vytváříme silný transformační program Uzdravující síla mateřství. Také získávám své místo v přírodě a na konci roku se rozhoduji rozpustit tým, zminimalizovat firmu a stát se opět volnonožkou

2018 – docházím k rozhodnutí ukončit Ženy ženám

Vědomě a nahlas před všemi jsem souhlasila s propuštěním a opuštěním role matky Ženy ženám. Vyslechla si přání od zúčastněných, slova díků a vděčnosti, objetí, dojetí, potlesk…

A když mikrofon doputoval ke mně, i já vyjádřila svou vděčnost.

Vděčnost za tohle nádherné společenství, které se kolem mě díky Ženy ženám vytvořilo, komunita báječných lidí, která mi dala pocit, že někam patřím! Každý ze zúčastněných se nějakým způsobem otiskl do mého srdce, do mého života. Někdo více, někdo méně, ale dohromady pro mě všichni udělali ohromně moc. Díky nim jsem dnes tou, kterou jsem… a jsem jí moc ráda.

Nejsilnější okamžik

Bára mě a mé nejbližší ženy pozvala k oltáři, na kterém byly rozprostřeny vzpomínky na Ženy ženám… CD, DVD, deníčky, fotky, články z časopisů.

Začala hrát Zdeniččina léčivá píseň Odpouštím a my pomalu začaly všechny tyto předměty ukládat do krabice, kterou jsem rozechvělá na závěr odnesla doprostřed kruhu.

Plakala jsem. Hodně jsem plakala. A obloha, která se před rituálem úplně zatáhla, plakala se mnou.

Srdce mě při loučení bolelo, jakoby mi umřel někdo z nejbližších… nechat se vidět v té největší zranitelnosti pro mě bylo najednou úplně přirozené a poprvé jsem zažila pocit totálního prožívání přítomnosti, i přesto, že mě sledovalo tolik očí.

Vize Ženy ženám zůstává

A pak Bára svolala do kruhu všechny, které podporují další ženy. Sešlo se nás v kruhu skutečně hodně a každá si symbolicky vytáhla z malé růžové kapsičky náramek s kuličkou.

Forma Ženy ženám v tento den sice skončila, ale má vize – inspirovat a podporovat ženy na jejich životní cestě k tomu, aby se měly rády, aby byly samy sebou, aby se v životě cítily dobře – neumírá. Žije a tyhle kuličky na náramcích úžasných žen symbolizují slib nést a šířit ji dál.

Nakonec Bára vyzvala Davida, mého milovaného… a předala mě do jeho rukou. Teď už jsem zase jen jeho. Aspoň na nějaký čas. 🙂

Pozvedli jsme skleničky a David pronesl přípitek. Na nové začátky a na to, abychom s jejich cinkotem propustili veškerý odpor, který nám brání naplňovat naše největší touhy.

A tak se staň!

Děkuji všem, kteří se přišli rozloučit s Ženy ženám, kteří mě přišli podpořit v přechodu do neznáma, Báře za vskutku magické vedení rituálu, Katce za citlivé fotky, Hance za bezchybné zorganizování celého dne, ve kterém jsem se mohla absolutně uvolnit, Zdeničce za její léčivý hlas a všem ostatním (oni vědí), kteří přispěli k tomu, aby se tento den stal nezapomenutelným.

Děkuji také všem elementům, které nás provázely, a Hotelu Mlýn za vskutku romantickou atmosféru, kterou my princezny milujeme!

A děkuju za všechny dárky!!! :)

~ Alice

Alice Kirš

Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám

Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Komentáře
 1. Zuzana Kňavová napsal:

  Krásné, Alice. Dovedu si představit, kolik bolesti, ale zároveň odvahy to chtělo, pustit své „dítko“ do světa. Projekt, do kterého jste vložila tolik tolik energie, času a důvěry . Přeji Vám hodně štěstí a lásky na další cestě.Určitě bude stejně tak barevná jako doposud:) Zuzka

 2. Krása! Mnoho štěstí na nové cestě..

 3. Lenka Klosová napsal:

  Milá Alice, děkuji za nádherné a velmi citlivé sdílení.. Krásný konec😇Moc si vážím všeho, co bylo a díky tomu, pořad je.. Jsi pro mě, úžasná žena, která umí sdílet pravdu s láskou. Je to božské😇Všechny ženy z projektu Ženy ženám jsou sluníčka a za to Vám všem ze srdíčka❤️děkujiiii s láskou Lenka

 4. Christina Senftleben napsal:

  Tomu říkam parádní konec, takový, jaký si Ženy ženám zasloužily! Přeju Ti Alice, ať brzy otevřeš komnatu k 18.tváři ženy a staneš se maminkou <3 Christina

 5. Martina napsal:

  Nádhera Aličko… :-) Při čtení jsem měla knedlík v krku a ke konci jsem musela zatlačit slzičky dojetí nad tak krásným rozloučením se s kusem života. Máte v týmu opravdu skvělé přítelkyně :-) Přeji mnoho štěstí do budoucnosti, ať už bude jakákoliv, bude určitě skvělá :-)

 6. Brianna Owen napsal:

  Tento rok 2019 byl pro mě tak blažený, že mi Bůh dal důvod žít znovu šťastně poté, co jsem byl po třech měsících zlomen srdce, když mě manžel opomněl a vrátil se do své milenky. Trpěl jsem a prošel všemi druhy emocionálních mučení, protože jsem nemohl dostat žádnou pomoc, aby se můj muž nevrátil, dokud mi neřekl doktor Wealthy mým spolupracovníkem, který mi dal plné ujištění o tom, že mu může pomoci. ke mě. Byl jsem v kontaktu s doktorem Wealthym a poslouchal jsem jeho slova a následoval instrukce, které mi dal. Mohl byste věřit, že se můj manžel vrátil domů během 12 až 16 hodin, jak řekl on a dnes, moje manželství je obnoveno a jsem tak vděčný, vděčný a vděčný Bohu za to, že používal doktora Wealthyho, aby po třech měsících vrátil mého muže zpět zlomené manželství. Je tam někdo, kdo se musí vrátit zpátky do svého milence nebo potřebuje pomoc jakéhokoliv druhu? Pak navrhuji, abyste se s Dr Wealthyem dostali do kontaktu s jeho e-mailovým ID: wealthylovespell@gmail.com NEBO si ho můžete nechat taky na +2348105150446 pro více informací. Bůh vám žehnej, pane

 7. furniture nz napsal:

  TreasureBox is operated by a group of young, passionate, and ambitious people that are working diligently towards the same goal – make your every dollar count, as we believe you deserve something better.

 8. Gboard For Pc napsal:

  Your blog is filled with unique good articles! I was impressed how well you express your thoughts.

 9. LILIAN NIKKY napsal:

  Moje meno je Lilian N.Je to veľmi radostný deň môjho života, pretože mi pomohla Dr.saguru tým, že mi pomohla získať späť môjho bývalého manžela pomocou kúzla a mágie. Bol som ženatý 6 rokov a bolo to také hrozné, pretože môj manžel ma naozaj podvádzal a hľadal rozvod, ale keď som na internete narazil na e-mailovú adresu Dr.saguru na internete, ako pomohol toľkým ľuďom získať ich späť späť a pomôcť opraviť vzťah. a prinútiť ľudí, aby boli šťastní vo svojom vzťahu. Vysvetlil som mu svoju situáciu a potom som hľadal jeho pomoc, ale k môjmu najväčšiemu prekvapeniu mi povedal, že mi pomôže s mojím prípadom a teraz oslavujem, pretože môj manžel sa zmenil úplne navždy. Vždy chce byť pri mne a bez môjho prítomnosti nemôže robiť nič iné. Naozaj si užívam svoje manželstvo, aká veľká oslava. Budem naďalej svedčiť na internete, pretože Dr.saguru je naozajstný kúzelník. POTREBUJETE POTREBOVAŤ POTREBOVAŤ KONTAKTOVÝ LEKÁR SAGURU VIA EMAIL: drsagurusolutions@gmail.com alebo WhatsApp +2349037545183 Je to jediná odpoveď na váš problém a spôsobí, že sa budete cítiť šťastní vo svojom vzťahu.
  1 LOVE SPELL
  2 VYHRAŤ SPÄŤ
  3 OVOCIE ŽENY
  4 PROPAGÁCIA SPELL
  5 OCHRANA KARIÉRY
  6 OBCHODNÉ OBCHODOVANIE
  7 KRAJINA DOBRÉHO PRÁCE
  8 Kúzla LOTÉRIE a KURTOVÝCH PRÍPADOV.

 10. gmail login napsal:

  Wish everyone who reads this comment will meet many good things, healthy, peaceful, happy

 11. Elena napsal:

  Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN.

 12. gmail sign up napsal:

  Things are very open and intensely clear explanation of issues. was truly information. Your website is very beneficial

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů