POZNÁVÁME SVÉ FÁZE: fáze ovulační a premenstruační

Tento článek píšu na přelomu ovulační a premenstruační fáze. Jak to poznám?

Ještě včera jsem měla spoustu energie a celý den jsem strávila ve městě a v rozhovorech s lidmi. Když jsem ovšem dnes ráno probudila, myšlenka na společenské aktivity mi byla najednou vzdálená a místo toho jsem hned otevřela svého Maca a během půl hodinky napsala dlouhý blogový článek, který jsem už 14 dní odkládala. Najednou mi přišla energie a inspirace, a článek byl hotov bez sebemenšího pocitu úsilí za minimální čas.

Vyřizovala jsem dnes také nějaké zásadní telefonáty, jenže místo toho, abych byla nadšená, že mluvím s lidmi, jak to mívám v ovulační fázi, nebo místo toho, že se mi daří řešit úkoly a posunovat projekty, jak to mívám ve fázi dynamické (předovulační), byl dnešní dojem a pocit:

„Dejte mi pokoj, jsem zahlcená, nemám kapacitu, nestíhám.
A neříkejte mi, co je špatně, protože si to budu brát osobně.“

 

Ovulační a premenstruační fázeProtože ale už se svým cyklem nějakou dobu pracuju a vím, že tyto projevy premenstruační fáze přicházejí, zůstávám na určité úrovni klidná. Něco ve mně se cítí zahlceno, nestíhající, neschopné a rozčílené, že věci nejdou, jak by měly jít, a lidé na mně nejsou hodní, jak by měli být – ale na hlubší úrovni jsem zcela klidná, protože vím, že je to jen fáze, že to přejde a zase bude mnohem líp.

Navíc vím, že mi tyhle negativní pocity ukazují, co mi momentálně v životě nefunguje a co chci změnit.

Jsem totiž celkově zahlcená dojmy, informacemi, pracovními projekty a povinnostmi a moje duše mě směřuje zpět k sobě samé a k mému vnitřnímu vědění a poznání. Moje duše se mi znovu, už několikátý měsíc, snaží ukázat: „Uvědom si, co je ve tvém životě důležité. Definuj si, co tě v životě hodně baví, kde je maximum tvé energie směřující ven. Hledej způsoby, jak to začít efektivně předávat dál, v souladu s tvými talenty, s tím, na co jsi dobrá, co ti jde levou zadní, co tě nestojí žádné úsilí. A až si to najdeš, jasně definuješ a v sobě uvědomíš a prožiješ, tak to pusť a pak jen spolupracuj s Bohyní/Vesmírem na tom, co se má dít.“

 

Miranda Gray o premenstruační fázi říká

„Je to doba, ve které nám naprosto jasně vyvstávají naše životní obtíže, problémy a výzvy a máme možnost je rozpoznat, jít za ně, nalézt hlubší podstatu toho, co nám vlastně říkají, a začít pro ně hledat řešení.“ Ve skutečnosti nám však tyto vhledy nabízí každá fáze, pokud nejsme ve svém životě v souladu s jejími energiemi.

Pokud nějakou fázi prožíváme úmorně, jsme během ní nespokojené
a prožíváme negativní emoce, něco nám to ukazuje.

 

Ukážu vám to na svých prožitcích z mé ovulační fáze

Moje minulotýdenní ovulační fáze pro mne tentokrát nebyla jako obvykle tou úžasnou radostnou dobou jako jindy, kdy se cítím plná energie, lásky a touhy dávat. Naopak jsem byla hodně smutná, unavená a měla jsem potřebu energii od druhých brát. Proč?

Protože každá z fází má své potřeby, které jsou spojeny s jejími silnými stránkami, a které je třeba naplňovat, abychom se i my cítily vnitřně naplněné a spokojené. A je-li ovulační fáze spojená s potřebou pobývat s lidmi a komunikovat s nimi a pečovat o ně a pečovat o sebe, a já jsem tady zavřená nad korekturou, už několikátý týden de facto, tak byť jde o korekturu skvělé knihy (Cyklická žena Mirandy Gray), tak mi moje tělo, mysl a duše dávají jasně najevo, že je potřeba znovu nastavit balanc a splnit potřeby této fáze a vyrazit ven za lidmi.

Když to nedělám, přichází splín, pocit smutku a nenaplnění. A navíc můžu přicházet o skvělé příležitosti, jak o knize s lidmi mluvit a získávat podporu pro její vydání.

Ovulační a premenstruační fáze

 

Podobně jsem dostala na nedávném kurzu dotaz: „Když je ovulační fáze dobou intenzivního setkávání se s lidmi, přináší nám schopnost naslouchat druhým, milovat sebe, druhé i svět a vesmír a užívat si sexu, proč nemám v té době na sex vůbec chuť?“

Odpověď není jednoznačná, protože vždy jde o naše individuální vnímání a situaci, ale může to znamenat, že nám něco nefunguje v partnerském vztahu („naplňuje můj partner moje představy o láskyplném vztahu?“, „chybí mi něco v mém vztahu, co se týká lásky, jejího romantického prožívání?“) nebo že nějakým způsobem blokujeme svou mateřskou podstatu, která je spojena s touto fází.

 

Ale ještě k fázi premenstruační – poznámka pro pány!

Pánové, prosím, v této fázi žena nepotřebuje věci řešit. Řešení jí můžete nabízet, ale nečekejte, že bude schopna je ihned zpracovat. A nabízejte je jemně, protože jinak to pěkně slíznete.

Mnohem efektivnější je říci: „Vidím, že máš takový a takový problém. A já jsem tady vedle tebe, aby ses o mne mohla opřít a mohla nechat přijít všechny informace, které potřebuješ, aby ses posunula dál a už tě to netrápilo. Nabízím ti svou náruč, porozumění – a svoje řešení ti nabídnu jindy, ju?“

 

A ještě jeden tip

Pokud na vás přijde v premenstruační fázi pocit, že jste zahlcená a přestáváte vnímat, jen si v klidu sedněte a nic neřešte. Anebo začnete dělat něco naprosto banálního a nenáročného, co má ale hmatatelný výsledek, jako je mytí nádobí nebo žehlení prádla nebo jeden úkol s dětmi. Tento typ aktivity vás zklidní a zase vás navede na vaši vnitřní cestu, dodá vám chybějící sebedůvěru.

Navíc: v premenstruační fázi jsou ještě období silné fyzické energie i velké chuti a motivace něco dělat, a toto „nicnedělání“ rychle doženete zítra dopoledne.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A BUĎTE NAPLNĚNÝMI,
ÚSPĚŠNÝMI A ŠŤASTNÝMI ŽENAMI!

 

Dana Sofi ŠlancarováDana-Sofie Šlancarová

Podnikatelka, překladatelka, lektorka a zakladatelka projektu Cyklická žena®. Přeložila (kromě jiného) legendární knihu Mirandy Gray – Cyklická žena. Sama je autorkou tří knih o ženské cykličnosti: Balijský deník Cyklické ženy, 7 návyků efektivní Cyklické ženy a novinky Návod na ženy, kterou napsala spolu se svým mužem Erikem.
Pravidelně pořádá semináře a setkání pro ženy a dívky, a píše články na téma ženské cykličnosti.

www.cyklickazena.cz

Komentáře
  1. Marcela napsal:

    Hezký den! Můj muž, když mu došlo, že v předmenstruační době prožívám muka, pravil, ať se v ty dny na všechno vykašlu a jsem jen sama se sebou. Sám že se postará o domácnost a naši dceru. No nemám úžasného muže? Marcela

  2. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

  3. iTRkGp napsal:

    evolution korea
    122iTRkGp‘?$

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.