Obejmi své Vnitřní Dítě

lavička v krásné přírodě

Narodila jsem se jako nechtěná holčička do rodiny, která očekávala příchod kluka a ve které se holčičky moc neuznávaly. Tím pádem jsem nebyla brána vůbec vážně a nikdy jsem se ničím nezavděčila.

Vše, co jsem udělala, bylo špatně.

Tak jsem jako malá usoudila, že je něco ve mně v nepořádku, jinak by mě přece měli rádi. A tak jsem se i já neměla ráda, trpěla jsem nízkým sebevědomím, podceňovala se, nevěřila si, a tak jsem si díky tomu nikdy nedokázala nic prosadit. Když jsem nenacházela lásku u rodičů, zoufale jsem ji hledala jinde. Procházela jsem si spoustou nevyhovujících vztahů, od kterých jsem očekávala, že aspoň tam mě budou mít rádi, budou mě brát vážně, vážit si mě a já budu šťastná…

Chyba lávky

Jak bych taky mohla mít normální vztah, když jsem si pořád dokola v hlavě říkávala, že já si stejně nikdy nenajdu normálního partnera, protože si žádného takového nezasloužím.

Ale jednoho dne, po dalším neúspěšném vztahu, jsem si řekla DOST!

Přece musí být někde něco víc! Proč jsou lidé nešťastní a v životě se jim nedaří, a pak existují tací, kteří si žijí spokojený život a daří se jim vše, na co sáhnou? Co dělají jinak? Začala jsem pátrat a pronikat do tajů osobního rozvoje a seberealizace.

Čím více jsem četla, chodila na různé semináře, přednášky, sledovala webináře a uplatňovala to, co jsem se tam naučila, tím víc se můj život měnil k lepšímu. Najednou jsem byla šťastná, vyrovnaná, sebevědomá žena, která věřila, že dokáže vše, na co sáhne, a že ji jen tak něco nepoloží. A co je důležité – myslela jsem si, že mám svou minulost a její křivdy dokonale zvládnuty a odpuštěny.

Obejmi své Vnitřní Dítě

Můj vlastní příběh malé holčičky

Jednoho dne jsem si ovšem pustila audio Setkání s vnitřním dítětem ze summitu Ženy ženám. Vůbec jsem nevěděla, co od toho mám čekat. Řídila jsem se pokyny a najednou jsem byla ve své mysli v lese a přede mnou stála malá Janička. Jenže se vůbec neusmívala. Měla ve tváři opravdu bolestný a sklíčený výraz.

A mě se najednou v hlavě odehrál celý film těch křivd z minulosti a z doby, kdy jsem byla malá nechtěná holčička. Měla jsem pro ni obrovské pochopení, věděla jsem, jak se cítí a co prožívá. Řinuly se mi slzy po tváři. Nemohla jsem přestat brečet.

Brečela jsem, měla jsem stále zavřené oči, poslouchala meditaci a v mysli stála před Janičkou a nevěděla, co mám dělat. Rozeběhla jsem se k ní a pevně ji sevřela v náruči. Řekla jsem jí, že bude všechno dobré, že jsem přišla z budoucnosti, jsem teď šťastná a že ona taky bude. Čím déle jsem ji objímala, tím byla klidnější.

Pak jsme si hrály a já věděla, že je konečně šťastná, někdo se o ni konečně zajímá. Když jsem viděla, že jsem jí dala všechno, po čem ona tak toužila celé své dětství – lásku, pozornost a pocit důležitosti – teprve pak jsem mohla odejít, otevřít oči a vrátit se do TADY A TEĎ.

Od té doby jsem se setkala s malou Janičkou ještě několikrát

A ona byla šťastnější a šťastnější. Můj úkol byl splněn. Teprve tehdy jsem zapomněla na veškeré křivdy z minulosti a vyléčila svou duši.

A zavázala jsem se, že se o sebe začnu ještě více starat a začnu více brát ohled na to, co chci já, a ne to, co chce mé okolí. A to proto, až si udělám za dvacet let takové setkání s dvacetiletou Janou, tak abych ji nenašla ve stavu, v jakém jsem našla svou malou Janičku!

Co z toho vyplývá? Milá drahá, prosím, nepřestávej nikdy pečovat a hýčkat si své vnitřní dítě, hýčkat si sebe, vážit si sebe jako jedinečné a neopakovatelné bytosti hodné bezpodmínečné lásky. A nepřestávej na sobě pracovat, neboť seberealizace je celoživotní a nikdy nekončící proces.

Jsi úžasná právě taková, jaká jsi!

S láskou

Jana

www.koucpromlade.cz

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. thanks For sharing informative post…

 2. Teri Compton napsal:

  Jasa Kontraktor Kolam Renang Awam dan Pribadi, Berapa Tarif Pembuatan Kolam Renang Pribadi di Rumah? Anjuran Renovasi dan Perawatan … tap https://mozaik-kolamrenang.netlify.app/pasang-mozaik-kolam-renang-batang.html untuk selengkapnya

 3. Erline Besares napsal:

  Harga Beton Precast 2020 atau beton pracetak untuk keperluan konstruksi, … dan berikut ini yaitu berberapa produk beton precast yang bisa kami jual. selengkapnya https://pipadrainasemegacon.kedungsepur.my.id/2020/08/harga-pipa-drainase-megacon-patean.html

 4. Valarie Seiden napsal:

  singkat definisi towing yaitu jasa pengiriman mobil dengan menerapkan teladan kendaraan jenis angkut. Untuk istilah lebih luas towing sendiri … info lebih lanjut https://jasa-car-carrier.blogspot.com/2020/11/jasa-car-carrier-surabaya-samarinda.html

 5. Stuart Mulhall napsal:

  Harga kaca tempered glass yang dijual di pasaran amat bervariasi tergantung pada variasi dan ketebalannya. Mau tahu berapa harganya, selengkapnya https://etalase-tempered.blogspot.com/2019/08/jual-kaca-tempered-etalase-1-binjai.html

 6. Charissa Rauhuff napsal:

  KontraktorEpoxy.co.id is an entirely new way to discover and interact with clients, build devotion, and earn useful scores and… visit https://kontraktor.hatenablog.com for detail.

 7. Garth Hager napsal:

  Seeking out a door manufacturer inside Indonesia? Most of us construction aluminium doors on location & offer you fast shipping and delivery days, visit https://distributor-pintu-panel.blogspot.com/2020/07/jual-pasang-pintu-panel-1-padang-0812.html for more information.

 8. Maria Ciucci napsal:

  Solid phenolic is the most durable material on earth for the manufacturing of toilet partitions. It’s a high density material made through the use of heat and pressure … kunjungi https://showerbox.jabodetabek.my.id/2020/09/jual-shower-box-pasar-minggu-jakarta.html for detail information.

 9. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 10. Robt Platts napsal:

  Jabodetabek private tutoring services with teachers arriving at the house. More than countless active tutors are prepared to teach various skills and lessons for the children to adults … visit https://kursus-mandarin.vercel.app/kursus-bahasa-mandarin-tangerang.html for more details

 11. Hank Quiroga napsal:

  Very best plus Most inexpensive Jabodetabek Private Coaching, our own employees and also teachers can come to your dwelling, arranged your individual research program which enables it to select any kind of industry of study … click https://privat-inggris.netlify.app/kursus-bahasa-inggris-kalideres.html for more information

 12. Johnson Haggard napsal:

  You can expect private lessons for PAUD, TK, SD, SMP, SMA, and Alumni. With an internal and accelerated method, it’s hoped that it are able to foster an era of individuals with good morals… click for more information https://fisika-exed.blogspot.com/2022/04/les-privat-fisika-di-cempaka-putih.html

 13. Leo Velez napsal:

  Ignite your passion for languages and join our immersive language program at Executive-Education.id. By using a center on practical communication skills, authentic materials, and real-world scenarios, you’ll build fluency and confidence in your chosen language. Get yourself into an enormous amount of linguistic excellence and attempt a journey of private and professional growth. Go to https://kursus-turki.github.io/kursus-bahasa-turki-cakung.html for registration.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.