Jenom, tak obávané, konce tvoří prostor pro nové začátky a splněná přání

nové začátky

Konce máme v životě spojené spíše se ztrátami, bolestí, zraněním, lítostí, komplikacemi, atd. Prostě se jim všeobecně snažíme vyhnout, jak jen to jde.

Přespříliš dlouho setrváváme v nefunkčních vztazích, jenom abychom se vyhnuly bolesti z rozchodu.

Přemlouváme se, že to v té práci ještě půjde, i když naše duše už tam nechce být ani den. Jenom abychom nebyly postavené před nejistotu: “Co teď, když skončím?”

Zůstáváme zaseklé v životních situacích, i když nám už vnitřní hlas dlouho našeptává, že to pro nás není prospěšné. Jenom abychom se vyhnuly komplikacím, které by změna a jasné rozhodnutí “Takhle ne!” přinesla.

Bojíme se nejenom ztrát a bolesti, ale i konfrontace. Konfrontace samy se sebou. Protože to je přesně to, k čemu nás konce v životě vedou. Bezodkladně se musíme začít samy sebe ptát:

„Žiju život, jaký bych chtěla? Jsem pravdivá sama k sobě? Konám odvážně? Nebo by to přece jen nějakou změnu chtělo?”
(I když se mi většinou super nechce.)

sabeláska

Ženy ženám mi vstoupily do života v pravou chvíli

Mně Ženy ženám v roce 2012 vstoupily do života přesně v tomhle ukončovacím období. Cítila jsem nutnost změny, ale bála jsem se nejistoty a toho, co přinese. Podvědomě jsem se bránila a doufala jsem, že to projde nějak hladce, aniž by se v realitě cokoliv měnilo. :D Ani jsem tehdy nevěděla, že se vlastně v takovém ukončovacím prostoru nacházím.

Po deseti letech jsem přestala brát antikoncepci a začala jsem sledovat svoji cykličnost. Navíc jsem se pomalu ale jistě odchylovala od představy úspěšné diplomatky k něčemu, co mi dávalo větší smysl.

Ženy ženám mi tehdy dodávaly důvěru, že jdu správným směrem. Otevíraly mi nové možnosti a témata. Přinesly mi chuť objevovat ten – tak trochu tajemstvím zahalený – ženský svět.

První vlna: Setkání a podpora

To bylo v první vlně. Nejvíc ovšem dodnes čerpám z propojení s dalšími ženami, mými čarodějkami, naším malým ženským kruhem.

ženský kruh

Díky Ženy ženám jsme se našly a už jsme si zůstaly.
Podpora, sounáležitost, pochopení, stejné naladění, přijetí, inspirace, sdílení. Víme o sobě, i když dnes se už nevídáme tak často jako před pěti lety. Holky mě provedly tím nejtěžším ukončovacím obdobím – po depresi a smrti mého prvního manžela. Stejně jako další programy Ženy ženám.

Pamatuji si, jak jsem v době největšího stresu při jeho depresi cítila, že nutně potřebuji jet na Ženy ženám intensive. Opravdu jsem tam, i přes veškeré překážky, odjela.

A kromě toho, že jsem zase na chvíli měla prostor pro sebe, prostor nadechnout se a vypadnout z toho neustálého ohrožení, měla jsem možnost blíž se seznámit s Šárkou a Luckou, které mě po jeho smrti přes sezení a semináře provázely.

Bez téhle příležitosti bych nevěděla, na koho se obrátit, s kým to hluboké ukončovací a konfrontační období projít. Protože tahle ztráta, tak zásadní konec, si opravdu žádá přehodnocení všech představ o sobě i o životě.

S každým dalším programem nebo akcí od Ženy ženám, který jsem absolvovala, jsem se potkávala s dalšími stejně naladěnými ženami. S radostí jsem rozšiřovala pole blízkých přítelkyň a objevovala důvěru v ženskou síť. Možnost v přijetí autenticky sdílet, kdo jsem, co cítím a co právě prožívám.

sebevědomá žena

Další vlna: Spolupráce

V další vlně pro mě Alice a Ženy ženám fungovaly jako obrovská inspirace. Když opadla první paralyzující bolest ze ztráty manžela a začala jsem se rozhlížet, co je tedy ta moje podstata, co bych ráda dělala, viděla jsem Alici a Ženy ženám.

Říkala jsem si: “To chci taky!” Bylo to pro mě velkým nakopnutím – když mohla Alice věřit sobě, té vizi a dokázat to, tak já můžu taky. Chci taky žít, tvořit, být se sebou v souladu.

Dokonce jsem měla Alici na jedné své jantře. Připadala mi sympatická a přišlo mi, že bychom se mohly kamarádit. :D A za necelý rok jsme se opravdu setkaly blíž a pomalu se začala rodit naše spolupráce.

Moc mě bavila spolupráce na Ženy ženám ŽIVĚ 2016 a všechny kouzla, které jsme pro ženy připravily. S velkou vděčností jsem si užívala splněný sen být součástí vize Ženy ženám. A možnost od Ženy ženám nejen přijímat a inspirovat se, ale také dávat a spolutvořit ty kouzelné momenty, propojení a podporu pro další ženy.

Ženy ženám živě

Klub Ženy ženám

A když nás Alice pozvala s Janou jako lektorky do Klubu Ženy ženám, byl to pro mě obrovský moment. Poprvé jsme s Janou velmi otevřeně mluvily o svých ztrátách a sdílely jsme své příběhy. Natáčení pro nás všechny bylo hodně emocionální a chvílemi jsme brečely všechny, včetně holek za kamerou.

Celý den před vysíláním naší poradny jsem prozvracela, jak se tělo intenzivně čistilo a téma v něm pořád ještě rezonovalo. I když to nebylo příjemné, věděly jsme, že to má smysl. Že je důležité sdílet tu bolest, naši cestu, a dát tak podporu dalším ženám na podobné cestě. Protože když jsme to zvládly my, můžou i ony.

Inspirace ukončením

šťastný konecStejně jako natáčení pro Klub Ženy Ženám pro mě bylo uzavřením životní kapitoly spojené se ztrátou prvního manžela a hledáním sebe, tak i ukončení Ženy ženám dnes vnímám jako uzavření jednoho mého životního období.

Raduju se, že ještě před několika lety tak zapovězené a odmítané konce jde projít vědomě, s přijetím a vděčností. Nechť je i v tomto pro nás Alice a konec Ženy ženám inspirací.

Vím, že dnes jsem o mnoho víc žena, kterou chci ve svém životě vidět, právě díky Ženy ženám. V průběhu let, tak jako Ženy ženám otevřely mě, viděla jsem, jak otevřely mnoho a mnoho dalších žen, které společně i samy za sebe jdou stejnou cestu. Zpátky k sobě, k přirozenosti, k zapomenuté ženské moudrosti.

Cítím v srdci velkou vděčnost

Jsem vděčná, že mě Ženy ženám tak dlouho životem provázely.

Děkuju za

  • inspiraci,
  • podporu,
  • otevření nových obzorů,
  • propojení se sebou,
  • objevení síly ženské sítě, sdílení,
  • důvěru v ostatní ženy a ženskost.

Děkuju za pocit, že i já můžu a že jsem v pořádku.

Děkuji za to všechno.
Děkuji Alici, za její odvahu udělat ten krok do neznáma a projít konec Ženy ženám.

Děkuji, za otevřené nové začátky. <3

S láskou

Žaneta Ariati

Žaneta Ariati

lektorka Klubu ženy ženám

Jsem moderní čarodějka, miluju rituály a provázím ženy jejich vnitřním světem, aby žily svou podstatu a tvořily si naplněnější životy.
Věřím, že naše možnosti a lidský potenciál jsou neomezené. Ráda inspiruji ostatní, jak žít svou celistvost, využívat moudrost svého těla a odemknout svůj potenciál.

Jsem autorka programu Čarodějná škola Kouzelné říše.
Žaneta Ariati
lektorka Klubu ženy ženám Jsem moderní čarodějka, miluju rituály a provázím ženy jejich vnitřním světem, aby žily svou podstatu a tvořily si naplněnější životy. Věřím, že naše možnosti a lidský potenciál jsou neomezené. Ráda inspiruji ostatní, jak žít svou celistvost, využívat moudrost svého těla a odemknout svůj potenciál. Jsem autorka programu Čarodějná škola a Kouzelné říše.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů