Jenom, tak obávané, konce tvoří prostor pro nové začátky a splněná přání

nové začátky

Konce máme v životě spojené spíše se ztrátami, bolestí, zraněním, lítostí, komplikacemi, atd. Prostě se jim všeobecně snažíme vyhnout, jak jen to jde.

Přespříliš dlouho setrváváme v nefunkčních vztazích, jenom abychom se vyhnuly bolesti z rozchodu.

Přemlouváme se, že to v té práci ještě půjde, i když naše duše už tam nechce být ani den. Jenom abychom nebyly postavené před nejistotu: “Co teď, když skončím?”

Zůstáváme zaseklé v životních situacích, i když nám už vnitřní hlas dlouho našeptává, že to pro nás není prospěšné. Jenom abychom se vyhnuly komplikacím, které by změna a jasné rozhodnutí “Takhle ne!” přinesla.

Bojíme se nejenom ztrát a bolesti, ale i konfrontace. Konfrontace samy se sebou. Protože to je přesně to, k čemu nás konce v životě vedou. Bezodkladně se musíme začít samy sebe ptát:

„Žiju život, jaký bych chtěla? Jsem pravdivá sama k sobě? Konám odvážně? Nebo by to přece jen nějakou změnu chtělo?”
(I když se mi většinou super nechce.)

sabeláska

Ženy ženám mi vstoupily do života v pravou chvíli

Mně Ženy ženám v roce 2012 vstoupily do života přesně v tomhle ukončovacím období. Cítila jsem nutnost změny, ale bála jsem se nejistoty a toho, co přinese. Podvědomě jsem se bránila a doufala jsem, že to projde nějak hladce, aniž by se v realitě cokoliv měnilo. :D Ani jsem tehdy nevěděla, že se vlastně v takovém ukončovacím prostoru nacházím.

Po deseti letech jsem přestala brát antikoncepci a začala jsem sledovat svoji cykličnost. Navíc jsem se pomalu ale jistě odchylovala od představy úspěšné diplomatky k něčemu, co mi dávalo větší smysl.

Ženy ženám mi tehdy dodávaly důvěru, že jdu správným směrem. Otevíraly mi nové možnosti a témata. Přinesly mi chuť objevovat ten – tak trochu tajemstvím zahalený – ženský svět.

První vlna: Setkání a podpora

To bylo v první vlně. Nejvíc ovšem dodnes čerpám z propojení s dalšími ženami, mými čarodějkami, naším malým ženským kruhem.

ženský kruh

Díky Ženy ženám jsme se našly a už jsme si zůstaly.
Podpora, sounáležitost, pochopení, stejné naladění, přijetí, inspirace, sdílení. Víme o sobě, i když dnes se už nevídáme tak často jako před pěti lety. Holky mě provedly tím nejtěžším ukončovacím obdobím – po depresi a smrti mého prvního manžela. Stejně jako další programy Ženy ženám.

Pamatuji si, jak jsem v době největšího stresu při jeho depresi cítila, že nutně potřebuji jet na Ženy ženám intensive. Opravdu jsem tam, i přes veškeré překážky, odjela.

A kromě toho, že jsem zase na chvíli měla prostor pro sebe, prostor nadechnout se a vypadnout z toho neustálého ohrožení, měla jsem možnost blíž se seznámit s Šárkou a Luckou, které mě po jeho smrti přes sezení a semináře provázely.

Bez téhle příležitosti bych nevěděla, na koho se obrátit, s kým to hluboké ukončovací a konfrontační období projít. Protože tahle ztráta, tak zásadní konec, si opravdu žádá přehodnocení všech představ o sobě i o životě.

S každým dalším programem nebo akcí od Ženy ženám, který jsem absolvovala, jsem se potkávala s dalšími stejně naladěnými ženami. S radostí jsem rozšiřovala pole blízkých přítelkyň a objevovala důvěru v ženskou síť. Možnost v přijetí autenticky sdílet, kdo jsem, co cítím a co právě prožívám.

sebevědomá žena

Další vlna: Spolupráce

V další vlně pro mě Alice a Ženy ženám fungovaly jako obrovská inspirace. Když opadla první paralyzující bolest ze ztráty manžela a začala jsem se rozhlížet, co je tedy ta moje podstata, co bych ráda dělala, viděla jsem Alici a Ženy ženám.

Říkala jsem si: “To chci taky!” Bylo to pro mě velkým nakopnutím – když mohla Alice věřit sobě, té vizi a dokázat to, tak já můžu taky. Chci taky žít, tvořit, být se sebou v souladu.

Dokonce jsem měla Alici na jedné své jantře. Připadala mi sympatická a přišlo mi, že bychom se mohly kamarádit. :D A za necelý rok jsme se opravdu setkaly blíž a pomalu se začala rodit naše spolupráce.

Moc mě bavila spolupráce na Ženy ženám ŽIVĚ 2016 a všechny kouzla, které jsme pro ženy připravily. S velkou vděčností jsem si užívala splněný sen být součástí vize Ženy ženám. A možnost od Ženy ženám nejen přijímat a inspirovat se, ale také dávat a spolutvořit ty kouzelné momenty, propojení a podporu pro další ženy.

Ženy ženám živě

Klub Ženy ženám

A když nás Alice pozvala s Janou jako lektorky do Klubu Ženy ženám, byl to pro mě obrovský moment. Poprvé jsme s Janou velmi otevřeně mluvily o svých ztrátách a sdílely jsme své příběhy. Natáčení pro nás všechny bylo hodně emocionální a chvílemi jsme brečely všechny, včetně holek za kamerou.

Celý den před vysíláním naší poradny jsem prozvracela, jak se tělo intenzivně čistilo a téma v něm pořád ještě rezonovalo. I když to nebylo příjemné, věděly jsme, že to má smysl. Že je důležité sdílet tu bolest, naši cestu, a dát tak podporu dalším ženám na podobné cestě. Protože když jsme to zvládly my, můžou i ony.

Inspirace ukončením

šťastný konecStejně jako natáčení pro Klub Ženy Ženám pro mě bylo uzavřením životní kapitoly spojené se ztrátou prvního manžela a hledáním sebe, tak i ukončení Ženy ženám dnes vnímám jako uzavření jednoho mého životního období.

Raduju se, že ještě před několika lety tak zapovězené a odmítané konce jde projít vědomě, s přijetím a vděčností. Nechť je i v tomto pro nás Alice a konec Ženy ženám inspirací.

Vím, že dnes jsem o mnoho víc žena, kterou chci ve svém životě vidět, právě díky Ženy ženám. V průběhu let, tak jako Ženy ženám otevřely mě, viděla jsem, jak otevřely mnoho a mnoho dalších žen, které společně i samy za sebe jdou stejnou cestu. Zpátky k sobě, k přirozenosti, k zapomenuté ženské moudrosti.

Cítím v srdci velkou vděčnost

Jsem vděčná, že mě Ženy ženám tak dlouho životem provázely.

Děkuju za

 • inspiraci,
 • podporu,
 • otevření nových obzorů,
 • propojení se sebou,
 • objevení síly ženské sítě, sdílení,
 • důvěru v ostatní ženy a ženskost.

Děkuju za pocit, že i já můžu a že jsem v pořádku.

Děkuji za to všechno.
Děkuji Alici, za její odvahu udělat ten krok do neznáma a projít konec Ženy ženám.

Děkuji, za otevřené nové začátky. <3

S láskou

Žaneta Ariati

Žaneta Ariati

lektorka Klubu ženy ženám

Jsem moderní čarodějka, miluju rituály a provázím ženy jejich vnitřním světem, aby žily svou podstatu a tvořily si naplněnější životy.
Věřím, že naše možnosti a lidský potenciál jsou neomezené. Ráda inspiruji ostatní, jak žít svou celistvost, využívat moudrost svého těla a odemknout svůj potenciál.

Jsem autorka programu Čarodějná škola Kouzelné říše.
Žaneta Ariati
lektorka Klubu ženy ženám Jsem moderní čarodějka, miluju rituály a provázím ženy jejich vnitřním světem, aby žily svou podstatu a tvořily si naplněnější životy. Věřím, že naše možnosti a lidský potenciál jsou neomezené. Ráda inspiruji ostatní, jak žít svou celistvost, využívat moudrost svého těla a odemknout svůj potenciál. Jsem autorka programu Čarodějná škola a Kouzelné říše.
Komentáře
 1. Your blog is filled with unique good articles! I was impressed how well you express your thoughts.

 2. Assignmentcorp napsal:

  The New Moon today around evening time. It is an incredible time for new connections to start. For letting out internal feelings you may have been stowing away for your darling or companions. It’s a period for new passionate holding.

 3. SALEONLEATHER napsal:

  The essential help behind raising money isn’t the item that you may sell, it’s extremely a punch of philanthropy and blame that we are engaging as well. So overlook what you could sell and promote what you need down to the little stuff like dry erasers.

 4. Elena napsal:

  Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN

 5. I like your article very much, thanks for sharing the good information we have read.

 6. Lana napsal:

  Great article, it prompted me to interesting thoughts. My life is full of different events: both good and bad. The most pleasant event lately of those that happened to me was the fact that I started playing online games at Hypercasino and I became very lucky. I constantly win big money, and enjoy the game!

 7. nice and informative post, i really appreciate your work. keep sharing with us.

 8. Students find Human Resource Writing Services as being of great assistance since they are able to complete their human resource assignment writing services and human resource research paper writing services on time.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů