Ženy ženám živě 2017 aneb Jak důležité je zůstat ženou

tančící ženy

 V sobotu jsem byla poprvé na akci Ženy ženám živě. Tématem bylo: „Žena a muž“. Polarita ženy a muže. Muž jako oheň. Žena jako dřevo. Muž jako akce. Žena jako klid. Ráda bych se s vámi podělila o moje dojmy.

Kdyby mi někdo před 3 roky řekl, že pojedu na tuto akci, nevěřila bych mu. Tolik žen na jednom místě by pro mě bylo prostě už příliš.

 

Vzácná ženská energie

ženy ženamAbych pravdu řekla, tak tolik ženské energie jsem za svůj život ještě necítila. V sobě i okolo sebe. Celým sálem ta energie doslova proudila. Ta energie byla něžná, teplá, silná, plná lásky a radosti. Připadala jsem si doslova jako ryba ve vodě.

Uvědomila jsem si, jak moc je dnešní všední svět mužský. Jak moc mu chybí právě tahle ženská energie. Jak moc se my ženy posouváme blíže a blíže mužské energii. Přitom právě ta ženská energie, která je plná lásky, laskavosti, něžnosti a pochopení, je tím největším pokladem naší ženské duše. Je naší podstatou.

 

Otevři brány hradeb u srdce

Po akci jsem si uvědomila, jak moc jsme my ženy často uzavřené. Máme uzavřené srdce. Chráníme se před bolestí, výsměchem nebo odsouzením. Máme u srdce postavené hradby. Hradby ze strachu a bolesti, kterou jsme prožily v minulosti. Tyhle hradby máme dost často i ve vztahu s těmi nejbližšími. S našimi muži.

Když otevřeme naše srdce, jsme zranitelné, jsme láska. Jsme schopné lásku dávat, ale i přijímat. Přirozeně jsme vedeny mužem, jsme otevřené muži. Jsme poddajné a přitom silné. Jsme bez hradeb. Bez kontroly.

Právě v tom je naše síla. Právě v tom jsme ženy. To je součástí naší ženské síly.

 

Ženy ženám ŽIVĚ 2017

Přála sis být na Ženy ženám ŽIVĚ 2017 spolu s námi, ale nemohla ses zúčastnit?
Využij jedinečnou možnost a pořiď si  záznam celé akce.
Klikni sem a zažij jedinečnou sérii přednášek na téma vztahů a partnerství >>>

 

Odhodit všechny hradby okolo našeho srdce není vůbec jednoduché, jak by se mohlo zdát. Bolesti, které si nosíme v srdci, jsou uložené v našem těle. Jsou to nejrůznější napěti a bolesti v těle. Snižují naši citlivost. Zavírají naše srdce. Nemůžeme žít sebe.

 

Zůstaň ženou

ženy ženam živěZážitky ze setkání ve mně dozrávaly ještě pár dní. Pořádně dosedly. Po 3 dnech jsem v sobě stále cítila ženskou energii. Tahle energie ovlivnila i nás vztah s partnerem. Prostě jsem si dovolila být více ženou, více otevřít srdce a být sama sebou.

Partner nezůstal bez odezvy. Na moje otevřené srdce reagoval úžasně. Byl pozorný a něžný, ale zároveň silný a mužný … Byl ve své mužské energii.

Ve vztahu je to tak jednoduché a přitom tak těžké. Stačí si dovolit být ženou. Zůstat sama sebou. Otevřít se. Muž pak má prostor být mužem. A tohle spojení krásně funguje

 

Citlivka Veronika Hradecká

veronika hradeckáMým posláním tady je žít sebe. Jsem citlivá, vnímavá a láskyplná. Jsem žena. Ráda objevuji cesty jak se dostat blíže k sobě, k žití sebe. Na cestu k žití sebe jsem se vydala po narození mojí dcery. Postřehy z mého života v roli mámy, partnerky a ženy sdílím na mém blogu www.veronikahradecka.cz. Mým přáním je přinést i ostatním více radosti a lásky do jejich života.

 

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.

Toužíš po ještě intenzivnější inspiraci, konkrétních receptech a hlubším poznání ženského světa?
Objev originální programy z edice Ženy ženám >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *