Kam jít pro radu ohledně antikoncepce?

antikoncepce

Představuji si a vzpomínám. Na období, kdy jsem se z holčičky stávala ženou. Kdy jsem si najednou uvědomovala, že mám tělo plné různorodých pocitů, touhy a potřeb. Na svou první sexuální zkušenost jsem si ale ještě potřebovala počkat. Možná to bylo tím, že nějak celý život na vše potřebuji svůj vlastní čas, prožitek i pochopení, a možná i tím, že jsem neměla dostatek informací.

Byl za tím i velký strach z toho nového, co mě čeká. Vlastně jsem sama neznala své tělo a už vůbec ne svou sexuální potřebu. Nevěděla jsem, jak ji uchopit a hlavně jak se o ní bavit.

Asi jako většina z nás. I v dnešní úžasné otevřené době plné snadno dohledatelných informací jsem se často ztrácela a hledala, hledala a hledala. Postupně jsem se začala do své sexuality plně probouzet až se svým současným partnerem, se kterým se můžu bavit v podstatě o čemkoli. Ta upřímnost u nás mi přijde úplně zásadní a přeji každé ženě, ať ji ve vztahu s partnerem zažívá také.

Dospívání a první zkušenosti s gynekologií

V době dospívání a hledání informací mi přišlo jedno naprosto nejdůležitější. Pocit a důvěru v ženskou sounáležitost a pochopení. Takovým vstupem do ženského světa byla první návštěva na gynekologii.

zdravá sexualita

Přišlo mi úplně normální a běžné jít na první prohlídku k muži. Chodila k němu přeci i má maminka a později i sestra. Měla jsem k němu velkou důvěru a zároveň velký pocit studu.

Vzpomínám si, jak se mi s ním těžce bavilo o svém stavu a seznamování s tím, jestli už proběhl pohlavní styk. Naznačil mi zběžné metody antikoncepce a zdůraznil, že kombinace metod je vždy spolehlivější. Byl poměrně dost otevřený a sdílný. Ale nějak jsem se u něj necítila dobře.

Moje představa ideální návštěvy gynekologie

Zkouším se vžít do situace, jaké by to bylo přijít do prostředí, ve kterém vás uctivě uvítá žena. Místo prohlídky si s vámi nějakou dobu povídá. Má na vás čas i prostor a v prvé řadě naslouchá vašemu příběhu.

Seznamuje vás s tím, jak vaše tělo funguje, co se v něm každý měsíc odehrává za změny a jak je dobré tu změnu vnímat a přijímat. Už víte, že je úplně normální prožívat naplno svou sexuální touhu a taky máte jasno v tom, jaké metody antikoncepce chcete použít.

Žena, lektorka poradny antikoncepce Nehormonálka.cz, vás úplně nezávisle na své vlastní preferenci antikoncepce seznámí s různorodými možnosti.

Umíte si jasně představit, jak se používá kondom nebo pesar, jak vypadá nitroděložní tělísko a co je Symptotermální metoda přirozeného plánování rodičovství a spoustu dalšího, jaký je mezi nimi rozdíl a jaká i mezi nimi existuje pestrost variant.

Poté vám předá kontakt na lékaře nebo porodní asistentku, pokud budete chtít pomoci se zavedením některé z metod. Nebo vám doporučí, jak se s vlastním lékařem o antikoncepci bavit jinak.

metody-antikoncepce

Během 1-2 hodin se dozvíte vše, na co jste se k antikoncepci chtěly lékaře zeptat, ale bály jste se jeho jednostranného pohledu nebo jste pociťovaly stejně jako já stud. Najednou vám dochází, jak hezky to do sebe zapadá. Jak se krásně doplňuje informovanost s prací lékaře a vše jde ruku v ruce.

Realita

Až před nějakou dobou jsem si uvědomila jednu důležitou věc. Čekárny jsou u nás často velmi přeplněné. Lékař tak nemá prostor ani čas na to, aby se každé ženě takto individuálně věnoval, i kdyby chtěl, nebo jednostranně neupřednostňoval spolupráci s farmaceutickými firmami.

Díky tomuto pohledu jsem lékaře začala více chápat a přestala je obviňovat z toho, že se nám ženám více nevěnují. Ono to v podstatě do jejich kompetence ani nespadá. Velkou roli v tom totiž hrajeme my samy.

A jsem zase u toho. Začít vždy a v podstatě u sebe.

Jak můžeme s lékařem komunikovat, když vlastně své tělo neznáme?
Jak můžeme očekávat, že nám ON sám od sebe poradí, jak SE SEBOU zacházet, když to nevíme my samy?

Uvědomila jsem si, že zodpovědnost za své zdraví i přístup k sobě nesu v prvé řadě já. A když něco nevím nebo něčemu nerozumím, samozřejmě se můžu zeptat, a to nejen u lékaře. I ti vycházejí především ze svých studií a zkušeností.

Nové poradny už existují

Vžívám se znovu do představy, kdy většina žen své tělo doopravdy zná. Ví, nejen kdy proběhla poslední menstruace, ale taky, kdy u ní probíhá ovulace a jaká metoda antikoncepce je pro ni ta pravá, se kterou je nejvíce spokojená.

hormonální antikoncepce

V dnešní době je stále převaha žen, které užívají zcela zbytečně hormonální antikoncepci právě jako metodu před otěhotněním. Proč? Důvodem je v prvé řadě strach a mylná představa, že jiná metoda antikoncepce je méně spolehlivá. Přitom vůbec netuší, o co všechno se ochuzují. Jak mocný dar si samy před sebou odpírají.

Jaké by to asi bylo, kdybych v patnácti – před první návštěvou pana gynekologa – navštívila právě Nehormonálku.cz. Seznámila se s metodami antikoncepce. Daleko lépe by se mi diskutovalo s lékařem, a možná bych mu i otevřela oči novými informacemi. Těžko říct.

Každopádně jsem teď moc ráda, že taková možnost pro spoustu žen teď už existuje. Od letošního června se otevírají pobočky poraden s vyškolenými lektorkami v Praze, Středočeském, Jihočeském, Jihomoravském, Zlínském a Královéhradeckém kraji. Ženami, které mají své vlastní zkušenosti s různorodými metodami antikoncepce a zcela nestranně o nich další ženy informují.

Bez ostychu, důvěrně a otevřeně. Žádná otázka není špatná a žádné rozhodnutí jediné možné. Naopak ctít svou vlastní cestu a zkušenost, ale zároveň ctít cestu jiných žen a párů.

Věřím, že brzy nastane doba, kdy každá žena sebevědomě, s úctou k sobě i svému partnerovi volí tu možnost antikoncepce, která je v prvé řadě zdravá, a díky které roste jejich sexuální přitažlivost i vzájemné porozumění.

jak žít bez hormonální antikoncepce

Možná v tom pomůžou i poradny antikoncepce, možná vlastní zkušenosti.

Každá jsme jiná, ale důležité je, že v tak důležité součásti života, jakou sexuální prožitek je, existují ženy s otevřenou náručí a chutí být nápomocné.

Už v tom nejsme samy. :)

autorka knihy Život bez hormonální antikoncepce a členka spolku poraden antikoncepce Nehormonálka.cz. Stálá podporovatelka žen na jejich vlastní cestě k přirozenosti. Více o poradnách antikoncepce na www.nehormonalka.cz
Komentáře
 1. clouds napsal:

  Treci printr-o criză la mijlocul vieții
  de exemplu un divorț, un avort spontan, cancer sau HIV, doriți să renunțați la medicamente, tulburare briană având diabet sau orice altă boală, nu puteți găsi dragoste fără să vă faceți griji, contactați legământul dr la adresa de e-mail covenantsolutiontemple@gmail.com sau adăugați-l pe watsapp +2349057353987 vă poate ajuta cu orice nevoie personală. Mulți oameni vor încerca să înveli zahărul adevărul și să-ți dea speranță falsă, dar nu Dr.covenant el îți va spune adevărul și nimic altceva decât adevărul și să-ți țină speranțele înalte și vii asa, te rog sa nu pierzi timpul si sa speram pe cineva care nu merita ..

 2. Elena napsal:

  Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN

 3. Sheldon Wunderle napsal:

  Jasa Kontraktor Kolam Renang, Perawatan Dan Renovasi Kolam Renang Murah Sah Bertestimoni Mengutamakan Kualitas Dan Kuwalitas Melayani Segala Indonesia … lihat di https://kontraktorkolammurah.blogspot.com/2019/06/jasa-kolam-renang-magelang-handal-0822.html untuk info terbaru

 4. Pasty Larde napsal:

  Jual Beton Instan dari beraneka merek terbaik harga murah dari distributor sah di indonesia. Tersedia Ready mix concrete kemasan ataupun kendaraan beroda empat truck beton … untuk detail silahkan kunjungi https://pipadrainasemegacon.kedungsepur.my.id/2020/08/harga-pipa-drainase-megacon-cepiring.html

 5. Dannielle Flannery napsal:

  Harga beton pracetak terkini 2020 terutama tempat di seluruh kota dan sekitarnya. Kami supplier beton cor pracetak murah dan … selengkapnya https://megacon-perkasa.blogspot.com/2019/07/

 6. Arlen Froehner napsal:

  Partisi kamar kecil kubikal merupakan salah satu desain kamar mandi merupakan ini yang dikala dimanfaatkan untuk dapat bangunan minimalis. Dia termasuk pembatas kamar … kunjungi https://partisi-kamar-mandi.blogspot.com/2019/04/cubicle-toilet-phenolic-mojokerto-murah.html for detail.

 7. Jarrod Maglione napsal:

  Satu keunggulan dari metode pengiriman car towing adalah bisa diberangkatkan sewaktu-waktu cocok permintaan customer. Jadi, untuk … lebih detailnya https://jasa-car-carrier.blogspot.com/2020/10/jasa-car-carrier-tangerang-bandung.html

 8. Erika Town napsal:

  Kaca Tempered merupakan salah satu jenis kaca yang biasa ditemukan dan dipakai pada pintu, jendela, dinding batas kaca, partisi, eskalator, tangga, kunjungi https://jasakacashower.blogspot.com/2020/01/jual-kaca-shower-pintu-kamar-mandi-1-di_68.html

 9. nelson napsal:

  Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde sdílím své svědectví, představila mě Baba Ogbogo moje matka, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti a mohli bychom mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co jsem udělal potřebné. A teď jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří se potýkají se vztahem a manželskými obtížemi, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přeruším zde jeho kontakt, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo se k němu spojím prostřednictvím jeho čísla WhatsApp. +2349020168697

  Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti

  Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

 10. Audie Winnett napsal:

  KontraktorEpoxy.co.id is a completely new way to find out and engage with customers, construct commitment, and make important scores and… click https://berkahepoxy.neocities.org/jasa-epoxy-lantai-3d-bau-bau.html for detail.

 11. Moses Kadle napsal:

  PabrikPintu.co.id is undoubtedly an Indonesian door creation service what people supply broad range of top quality doors made in Indonesia, click https://pabrikpintuharmonika.blogspot.com/2019/12/jual-pintu-harmonika-ambon-bahan-pabrik_12.html for more offers.

 12. Valounek napsal:

  Rozhodně nedoporučuji cokoliv hormonálního. Já jsem po pěti letech užívání vysadila a to, co se dělo s tělem po vysazení, bylo šílený. Během dvou měsíců jsem byla jak pneumatika a myslela jsem, že se z toho zblázním. Přitom jsem dala na radu doktorky a vysadila podle jejich rad. Nedovedu si představit, co to dělá s tělem po užívání 10 let a více. ://

 13. KETINA BARLEY napsal:

  Ahoj všichni, jsem tak nadšený, že můj manžel je zpět poté, co mě opustil pro jinou ženu. Můj manžel měl poměr se spolupracovníkem a já miluji svého manžela tak moc, ale podváděl mě se svým spolupracovníkem a touto dívkou, myslím, že používá čarodějnictví nebo černou magii na mého manžela, aby mě nenáviděl a tohle bylo tak kritické a nepožadované, protože celý den a noc brečím, aby mi Bůh poslal pomocníka, který mi přivede zpět mého manžela! Byl jsem opravdu rozrušený a potřeboval jsem pomoc, takže jsem hledal pomoc online a narazil jsem na web, který navrhl, že Dr.Wealthy může pomoci rychle získat bývalého přítele. Cítil jsem tedy, že bych ho měl zkusit. Kontaktoval jsem ho a on mi řekl, co mám dělat, a udělal jsem to, pak pro mě udělal kouzlo lásky. O 22 hodin později mi můj manžel opravdu zavolal a řekl mi, že mi tolik chyběl, Bože můj! Byl jsem tak šťastný a dnes jsem opět šťastný se svým mužem a radostně žijeme společně a děkuji mocnému kouzelníkovi Dr.Wealthymu, je tak silný a rozhodl jsem se zde sdílet svůj příběh. pokud jste zde a váš milenec vás odmítá, nebo se váš manžel přestěhoval k jiné ženě, už neplačte, kontaktujte Dr.Wealthy o pomoc hned teď … Zde je jeho e-mail, wealthylovespell@gmail.com
  Udělá také následující kouzlo
  Těhotenské kouzlo
  Kouzlo lásky
  Kouzlo zvětšení penisu
  opar
  Vítězné kouzlo
  Jeho WhatsApp +2348105150446
  Blog: wealthylovespell.blogspot.com

 14. nelson napsal:

  Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde svědčím, že mě matka představila Babě Ogbogo, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti, a můžeme mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co udělala to potřebné. Nyní jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří tam čelí vztahovým a manželským obtížím, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přerušil jsem jeho kontakt zde, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo se k němu dostal přes jeho číslo WhatsApp. +2349020168697
  Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti
  Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

 15. Martha Peterson napsal:

  WOW!! Toto je ta nejúžasnější věc, jakou jsem kdy zažil, a potřebuji se podělit o toto skvělé svědectví .. Navštívil jsem fórum zde na internetu 10. ZÁPASU 2021 a viděl jsem úžasné svědectví tohoto mocného a skvělého sesilatele kouzel zvaného Dr. Bohatý na fóru … Nikdy jsem tomu nevěřil, protože jsem nikdy předtím neslyšel nic nenaučeného o magii .. Žádné tělo by mě nedokázalo přesvědčit o kouzelných kouzlech, dokud mi Dr. manželství na 6 let zpět ke mně a přivedlo mého manžela zpět ke mně za stejných 48 hodin, jak jsem četl na internetu .. byl jsem opravdu nadšený a šokovaný, když můj manžel poklekl a prosil o odpuštění a abych ho přijal zpět. „Opravdu mi chybí slova a radost, a nevím, jak moc bych vám chtěl vyjádřit své uznání, doktore Bohatý, vy jste Bůh poslaný mně a celé mé rodině .. A teď jsem znovu radostná žena. . zde jeho e -mail wealthylovespell@gmail.com. Jeho telefonní číslo +234 810 515 0446

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.