4 tipy, jak v sobě probudit zářivou ženu

Chci se s vámi podělit o svůj příběh, jak jsem našla cestu od tvrdé, zahlcené a nekompromisní manažerky k sebevědomé a zářící ženě. Dřív jsem rozhodně nezářila. Byla jsem ve velmi silné mužské energii.

Vůbec jsem nerozuměla tomu, co se píše v těch “ženských knížkách”:

 • být křehká
 • chodit jako královna
 • hezky se oblékat
 • pečovat o sebe – své tělo i duši

To všechno mi bylo naprosto cizí.

Superwoman

Toto slovo mě nejvíc vystihuje.

Všechno jsem držela pevně ve svých rukách – firmu i rodinu.
Myslela jsem si, že musím všechno a všechny řídit. Každou práci po ostatních kontrolovat. A spoustu věcí jsem raději udělala sama, aby to bylo přesně podle mých představ. Než abych to musela předělávat po jiných.

Byla jsem v křeči.
Měla jsem plnou hlavu starostí, plný diář událostí a schůzek a nekonečně dlouhý seznam úkolů, který se stále prodlužoval.

Možná to taky znáte. Jakmile se to všechno začalo sypat, dostavovaly se pocity, že jsem služka, že mi nikdo nepomáhá, že mi vlastně nikdo nerozumí a že jsem na všechno sama.

A taky jsem cítila závist. Záviděla jsem ostatním, že umí vypnout a věci neřešit. Že si dokážou užívat okamžiku a prostě jen tak být.

mužská energie

Ženská a mužská přirozenost

Muži a ženy jsou od přírody jinak nastavení. V dnešní době na to často zapomínáme a hlavně my ženy se snažíme mužům vyrovnat.

Chvíli to jde, ale pak se to začne hroutit, začneme být přetížené, unavené, podrážděné a cítíme se mnohdy neschopné. Přesně tak se to stalo mně.

Ženská přirozenost = Žena je domov.
DÁVÁ BEZPEČÍ A JISTOTU, je všude, zajišťuje teplo domova, zázemí pro svého muže (lovce). Žena je cyklická, velmi emoční a citlivá bytost.

Není pro ni přirozené neustále dosahovat cílů, honit se za výsledkem, kontrolovat…

Mužská přirozenost = Muž je LOVEC.
Vystřelí šíp a jde si přímo za svým úlovkem. Rád zdolává překážky a dosahuje cílů. Potřebuje k tomu zázemí, cítit podporu a být oceněn za výsledek. Má rád jasné zadání a přímou komunikaci.

Pokud jsme dlouho v mužské energii, není to pro nás přirozené a dřív nebo později jsme z toho nesmírně vyčerpané.
Potřebujeme se dostat zpět do své přirozenosti a stát se ŽENOU – zářivou.

Ženu je potřeba v nás probudit

Tou zářivou ženou, o které tady píšu, se nestanete díky tomu, že si o tom přečtete v knize nebo si zajdete na nějaký seminář. Musíte ji v sobě probudit.
A je potřeba jít krok za krokem:

1. krok: Umět si říct o pomoc

Je to velmi důležité a to zásadní, co jsem si potřebovala uvědomit – občas potřebuji pomoct. A zbavit se toho věčného “zařídím si to SAMA, udělám si to SAMA, postarám se SAMA…”

Nebylo jednoduché přiznat si, že všechno nezvládnu, že potřebuji pomoc. A už vůbec nebylo jednoduché si o tu pomoc říkat.

Podařilo se mi to.

Byla to velká zkouška pro vztah s mým mužem, najednou jsem se začala otevírat a ukazovat svou zranitelnost. Jen díky tomu se mohl můj manžel začít projevovat jako opravdový MUŽ. Otevřel mi svou náruč a začal mi být velkou oporou. A to až teď, když jsem mu to dovolila.

muž a žena

Tip pro ženy: Snažte se říkat si o pomoc SROZUMITELNĚ. Naši muži by nám rádi pomáhali a byli našimi partnery a průvodci, ale oni nám občas nerozumí, nedomyslí si, co jim neřekneme, mají to zkrátka jinak nastaveno. Vždy se ujistěte, že jste si s partnerem porozuměli a oba máte jasno.

Tip pro muže: Milí muži, pokud po vás něco vaše žena potřebuje, UDĚLEJTE TO HNED. My ženy žijeme teď a tady. Když po vás něco chceme, nemůžeme čekat – to je zase naše přirozenost. Pak jdeme a uděláme to samy… no a za nějaký čas vám to nemile připomeneme.

2. krok: Umět vyjadřovat, co cítíme

Vyjadřujte, co cítíte. Pravdivě, srozumitelně a s láskou.
Muži do nás totiž nevidí, ani si nic nedomyslí…

Řekněte jim, když něčemu nerozumíte, žádejte vysvětlení.
Řekněte jim, že vám jejich tón hlasu nedělá dobře. Mnohdy si neuvědomí, jak nás svým tónem zraňují – ano, TÓNEM hlasu, ne OBSAHEM.

Oni to totiž nevnímají, necítí, oni si myslí, že se nic neděje. My ale potřebujeme vysvětlit, co tím mysleli.

3. krok: Buďte trpělivé

Nechtějte všechno hned.

Když přijde muž z práce, potřebuje čas na odpočinek, než začne plnit úkoly od nás. Dejte mu prostor na relax.
Uvítejte ho doma s úsměvem místo se seznamem úkolů, co dnes musí splnit.
Zeptejte se, jaký měl den, přichystejte mu oblíbené pití a buďte tam tu chvíli jen pro něj.

Věřte, že po nějaké půlhodince všechny vaše úkoly rád splní. A navíc v příjemné atmosféře a s láskou k vám.

4. krok: Oceňujte muže

Je to naprosto klíčové.
Většinou už bereme jako SAMOZŘEJMOST, že nám doma dělá údržbáře, stará se o auto a další věci.

Samozřejmost to není.

Vždy mu za to poděkujte. Řekněte, jak je to pro vás důležité a jak si toho vážíte. Příště danou činnost udělá mnohem raději, protože viděl, jakou vám tím udělal radost. :)

Všeho s mírou

Jak v rodině, tak i ve firmě je potřeba, aby byla ženská, mužská a dětská energie v ROVNOVÁZE.

My ženy potřebujeme být občas v mužské energii, například v zaměstnání. Ale všeho moc škodí. I v práci je třeba ukázat svou ženskou energii a prozářit to tam.

ženská energie

Muži, nezapomeňte se k ženám chovat jako k ŽENÁM. Hýčkat je, otevírat dveře, dávat květiny, říkat, jak jim to sluší. Dáte jim tak pocit výjimečnosti a budou se dít zázraky.

Pokud jsme opečovávané, hýčkané, šťastné, naplněné, jsme podporou pro rodinu i firmu. Přeji si, abyste zažily tento pocit každý den a mohly tak zářit na celý svět.

Hana Trnčáková

autorka projektu Svoboda v pořádku a ebooku Jak se zbavit chaosu. >>>

Pomáhá lidem se systémem pořádku, organizace a komunikace. Zavádí a prohlubuje myšlenky svobodných a zodpovědných firem. Její vášní je objevovat v lidech jejich sílu a systematicky měřit pokrok v souladu s vizí. Své know-how předává na svých seminářích Svoboda v pořádku. >>>

Latest posts by Hana Trnčáková (see all)

autorka projektu Svoboda v pořádku a ebooku Jak se zbavit chaosu. >>> Pomáhá lidem se systémem pořádku, organizace a komunikace. Zavádí a prohlubuje myšlenky svobodných a zodpovědných firem. Její vášní je objevovat v lidech jejich sílu a systematicky měřit pokrok v souladu s vizí. Své know-how předává na svých seminářích Svoboda v pořádku. >>>
Komentáře
 1. hotmail.com napsal:

  Well, look at you go!

 2. clouds napsal:

  Treci printr-o criză la mijlocul vieții
  de exemplu un divorț, un avort spontan, cancer sau HIV, doriți să renunțați la medicamente, tulburare briană având diabet sau orice altă boală, nu puteți găsi dragoste fără să vă faceți griji, contactați legământul dr la adresa de e-mail covenantsolutiontemple@gmail.com sau adăugați-l pe watsapp +2349057353987 vă poate ajuta cu orice nevoie personală. Mulți oameni vor încerca să înveli zahărul adevărul și să-ți dea speranță falsă, dar nu Dr.covenant el îți va spune adevărul și nimic altceva decât adevărul și să-ți țină speranțele înalte și vii asa, te rog sa nu pierzi timpul si sa speram pe cineva care nu merita ..

 3. Jarek napsal:

  V článku mi chybí jedna věc… PROČ. Proč je to tak důležité, proč by žena měla tak moc chtít být ženou. Být sama a být chlapem je přece moderní… Ptám se ze zájmu, neni to žádná ironie.

 4. rodric camela napsal:

  Toto je třeba si přečíst každý, jsem tady, abych informoval celý svět o člověku, který zachránil můj vztah, a tento velký muž se jmenuje Dr. IZOYA. Opravdu pro mě odvedl skvělou práci tím, že přivedl mého bývalého milence, který mě opustil, a slibuji, že se ke mně už nikdy nevrátím. S tímto jsem si uvědomil, že rozdáváním podrobností o Dr. IZOYA světu bude pro lidi, kteří mají rozbité domovy nebo vztahy, hodně dobré, aby tento rozbitý vztah nebo vaše manželství napravili. Můžete se k němu dostat prostřednictvím jeho e-mailové adresy: drizayaomosolution@gmail.com. Spojte se s ním a uvidíte, jak bude váš problém vyřešen do 24 hodin. Specializuje se také na následující záležitosti …
  (1) Chcete, aby vaše ex zpět.
  (2) Chcete se povýšit do kanceláře.
  (3) Chcete, aby vás následovali muži / ženy.
  (4) Chceš dítě.
  (5) Jste podnikatel a chcete vyhrát smlouvy.
  (6) Chcete, aby váš manžel byl navždy váš.
  (7) Potřebujete duchovní pomoc.
  (8) Byli jste podvodníci a chcete získat zpět ztracené peníze.
  (9) Zastavte rozvod.
  (10) Vyvolání finančních rituálů.
  (11) Vyhrajte volby..

 5. You can now play Smoke Name Maker Pro for PC on a desktop/laptop running Windows XP, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10

 6. Kasia napsal:

  Doporučuji obchod Makeup.cz. Jsem celkově spokojená. Rychlé dodání zboží,při osobním vyzvednutí na pobočce – bez zbytečných krabic a balícího materiálu. Objednávala jsem si parfém Chanel, vůně je opravdu nádherná. Kvalita 100%

 7. disney plus apk napsal:

  občas potřebuji pomoct

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů