Sexualita jako cesta osobního rozvoje

sexualita

Zjistila jsem, že v sexualitě je pro mě nejvíc „diskomfortních“ zón. Že je zde pohromadě nejvíc výzev v jedné oblasti. Zároveň jsem zjistila, že o ní mám snad nejméně informací.

O všech oblastech souvisejících s mých tělem jsem něco věděla. Jak pečovat o pleť, jak zdravě jíst a spousty filozofií o jídle, jaké cviky používat na zpevnění bříška a zad, jak být krásná, zdravá a v kondici.

Dokonce na jaké matraci se mi dobře spí a kolik mám ráda pod hlavou, abych ráno neměla zatuhlý krk. A co udělat, když to na některé frontě haprovalo.

O sexualitě jsem toho ale věděla žalostně málo. Tedy, myslela jsem si, že vím. Ale to byla právě ta chyba – nevěděla jsem, že nevím.

Stadium 1 – Nevíš, že nevíš

sebevědomí v posteliKdyž nevíš, že nevíš, nevíš, o co přicházíš. Prožíváš svůj milostný život tak, jak je, a nenapadne tě žádat víc.

Mnohdy si myslíš, že i bolest přece patří k sexu (vždyť jsem to takhle měla odjakživa), že orgasmus můžou prožívat jen „některé“ ženy a že sex je hlavně „zásun“ a penetrace (a to je především důležité pro muže!).

Nerozumíš svým náladám a vůbec tě nenapadne, že by tvůj náhlý smutek, pocit prázdnoty nebo nespokojenosti mohla způsobovat právě ta nevědomost ohledně své vlastní sexuality.

Stadium 2 – Víš, že nevíš

Pomalu začneš zjišťovat, že to může být i jinak. Přečteš si nějaký článek, podíváš se na video, zajdeš na přednášku a dochází ti, že jsi vlastně pro ten svůj milostný život nic neudělala.

Že jsi tak nějak očekávala, že to přijde samo (možná, že je to hlavně na tom muži, aby se ti to líbilo). A hlavně, že jsi vlastně vůbec nevěděla, že BYS S TÍM MOHLA NĚCO DĚLAT TY SAMA!

A začneš se pídit.

Stadium 3 – Víš

Tohle stadium je nejhezčí. Rozkryje se ti nový obzor. Nikdy v životě jsi nenahlížela na svou sexualitu tak jako teď. Nikdy tě ani ve snu nenapadlo, kolik citu, prožitků, hloubky a radosti skrývá.

Nemyslela sis vůbec, že by se ještě mohla někam posunout a že tvé tělo je tak moc schopné! Začínáš objevovat, jaké jsou tvoje možnosti. Jak to máš s hranicemi a jak si říct o to, co se ti líbí.

Vlastně to teprve sama zjišťuješ! Jsi v úžasu z toho, že sexualita vůbec není špinavá a sprostá a hlavně pro muže. Že se týká především tebe samotné! Že je to tvoje vlastní sexuální životní síla!

A ty sama můžeš ovlivňovat, jestli proudí, nebo stojí. Jestli je aktivní a živá, jiskřivá, nebo zamrzlá, spící a pasivní. A zároveň s tím, jak zjišťuješ, co se v tobě všechno skrývá, čeho jsi schopná a hlavně, jakou ti to dělá obrovskou radost, se vše začíná promítat i do tvého běžného života.

Stadium 4 – Žiješ TO!

Jsi úplně jiná žena! Bylo to rychlé. Jak ses začala víc dozvídat o tom, co ti tvé tělo všechno může nabídnout, začala jsi to i zkoušet. Především sama se sebou.

Najednou ses jakoby víc znala. Zjistila jsi, co chceš, co nechceš, co a kde se ti líbí, jak toho docílit. Seznámila ses se svojí vnitřní erotickou bytostí. Začala sis uvědomovat sama sebe. A proto jsi teď SEBE-VĚDOMÁ.

intimní vztahy

Nové informace přinášely nové otázky a ty jsi chtěla odpověď. Začala jsi ji hledat ve svém těle. Jak známo, přes tělo jde všechno rychle. Proto ta velká změna. Díky tomu, že jsi poznala sebe sama, své tělo, porozuměla jsi své touze, přiznala si svoji erotickou bytost a začala jí víc naslouchat, změnilo se i mnoho jiných oblastí ve tvém životě.

Tvé vztahy jen kvetou, tvá práce tě baví (možná jsi dokonce začala dělat něco úplně nového, po čem jsi vždy toužila), jsi v životě rozhodnější, pevnější, jistější. Strachy zmizely, nálady jsou vyrovnané, a i když ne, už jim rozumíš. Pomáhá ti to, jsi mnohem šťastnější a spokojenější než dřív.

A jak se to všechno stalo?

Začala ses zajímat. Zašla jsi na přednášku, nechala doma děti a manžela, udělala si čas jen pro sebe a vyjela na seminář.

Překonala jsi své strachy a obavy a podstoupila vaginální mapování nebo třeba tantra masáž. Začala jsi o sexualitě více mluvit, s více lidmi. Začala sis ji uvědomovat. Začalo ti na ní záležet.

A pochopila jsi, že „samo“ se nestane nic. Že je vždycky třeba něco udělat. Ale rozhodně nelituješ!

Byla to ta nejbáječnější cesta plná dobrodružství, překvapení a krásných objevů. Zábava, radost a naplnění. A co je na tom nejlepší? Tato cesta nikdy nekončí!

Vždy přijde něco, co tě zaujme, nadchne, co jsi o sobě ještě nevěděla a co ti udělá ještě líp.

Vím to, protože jsem tohle všechno zažila.

A stále zažívám.☺

Jana Mašková Zimolová

Jana Mašková Zimolová

lektorka Klubu ženy ženám

Jana je lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů.
Na základě kalifornského profesionálního sebezkušenostního výcviku sexuologické práce s tělem pod Evropskou akademií somatického vzdělání (EASE) rozšiřuje a doplňuje služby, které nabízí sexuologové, psychologové a lékaři.

Jako certifikovaný sexological bodyworker (CSB) nabízí poradenství v oblasti intimity a sexuality. Pracuje s klienty nejen na základě teoretických znalostí, ale díky rezidenčnímu sebezkušenostnímu výcviku, který je součástí studia, také čerpá ze svých vlastních prožitků.

Pořádá přednášky, semináře a workshopy.

Je spoluorganizátorkou Konference o sexuologické práci s tělem 2016 a zakladatelkou studia Terapie dotykem.
Jana Mašková Zimolová

Latest posts by Jana Mašková Zimolová (see all)

lektorka Klubu ženy ženám Jana je lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů. Na základě kalifornského profesionálního sebezkušenostního výcviku sexuologické práce s tělem pod Evropskou akademií somatického vzdělání (EASE) rozšiřuje a doplňuje služby, které nabízí sexuologové, psychologové a lékaři. Jako certifikovaný sexological bodyworker (CSB) nabízí poradenství v oblasti intimity a sexuality. Pracuje s klienty nejen na základě teoretických znalostí, ale díky rezidenčnímu sebezkušenostnímu výcviku, který je součástí studia, také čerpá ze svých vlastních prožitků. Pořádá přednášky, semináře a workshopy. Je spoluorganizátorkou Konference o sexuologické práci s tělem 2016 a zakladatelkou studia Terapie dotykem.
Komentáře
  1. Stanislav napsal:

    „zásun“ a penetrace (a to je především důležité pro muže!),
    Je zajímavé, jak lidé dokáží šířit předsudky . Třeba autorka článku uvádí, že dobře ví, co je důležité pro muže (člověk, pokud touží po poznání introspekcí pátrá po tom, co je pro něj důležité, zde však dáma rovnou s jistotou nahlíží do niter miliard lidí) . Sice by se jí nejspíš nelíbilo pokud by si přečetla článek nějakého podobně „znalého“ muže, jenž dobře ví, co je důležité pro ženy, nicméně jí to nebrání v šíření podobných krutých stereotypních fantazií.

    Nebezpečnost předsudků je obrovská, důvody jejich produkce od“ znalců “ leží v nitru těchto tvorů. Osobně si nechávám radit od těch, kteří k druhým přistupují s pokorou, neboť co rozumného se dovíte od člověka, který šíří podobné představy ?

  2. Elena napsal:

    Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu. Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN,,,,,,,

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů