Láska a intimita

intimita žena

Život nám ve své rozmanitosti a divokosti nabízí různé výzvy, příležitosti, dobrodružství, chutě a vůně. :) Občas si myslíme, že je to osud, něco, co tolik neovlivníme, avšak ať již vědomě či nevědomě my sami ty výzvy přitahujeme a tvoříme si jejich esenci. Osvojujeme si a poznáváme tak různé kvality naší úžasné duše. Učíme se, rosteme, přijímáme a pouštíme. Odhodláváme se a dovolujeme si stále více být si vědomé svých talentů, darů a unikátnosti. Je to úžasná cesta.

Učíme se být samostatné, nezávislé, samy sebou, milující a ctící sebe samé…

Avšak… je tam jedno ALE!

Ať je již náš úspěch jakkoliv úžasný a velkolepý, není-li v našem životě Ten, s kým bychom jej sdílely, ke komu bychom se choulely, s kým se milovaly a oddávaly se mu, přestane nám ta práce na sobě samé jaksi stačit. Chceme víc. Chceme prožitek, který bude vyvrcholením toho všeho.

Ano… láska… intimita… spojení… odevzdání… potěšení… radost… extáze!

Myslím, že každá žena, která má už něco za sebou, ví přesně, o čem mluvím. Přijde chvíle, kdy nám přestává stačit to, že jsme sebevědomé, víme, co chceme, a povrchní potěšení nás spíše popudí než-li uspokojí.

Absolutně rozumím všem ženám, které se dostaly do tohoto bodu a chtějí OPRAVDOVOST – PRAVÉ PROŽÍVÁNÍ LÁSKY.

Co je to vlastně láska?

Dříve bych odpověděla, že láska je, když jsou tu dva pro sebe, milují se – ve smyslu plní si svá přání, očekávání a potřeby, myslí na sebe a oddávají se sobě navzájem. Avšak bylo by tam dosti podmínek…

Dnes odpovím, že láska je energie. Je to prostor, do kterého lze vstoupit, vytvořit jej, pozvat do něj druhé… nikoliv ho však ovládat, klást podmínky a chtít druhé držet. Láska je silná ve své křehkosti a zranitelnosti. Je za tím vším brněním, které jsme se naučily nasazovat po zkušenostech, kde nám naše mysl namluvila, že „láska zraňuje“ a je potřeba se raději „neotvírat“. Opak je pravdou… Zranitelnost a intimita jsou propojené nádoby.

intimita

Co láska není?

Dříve bych řekla, že láska není, když druhý myslí na sebe, na své potřeby a tužby více než na ty mé… Dříve bych zaměňovala sebelásku za sobectví.

Dnes vím, že láska není strach. Tudíž, že mé dřívější prosazování lásky bylo projevem strachu vnitřního dítěte. Dnes vím, že láska nejsou podmínky, kontrola a omezení. Láska je právě to za tím vším.

Co je to intimita?

Dříve bych řekla, že je to fyzické, sexuální spojení s druhým. Něco chemického, kde jsou přítomné city a vzrušení.

Dnes vnímám fyzické propojení podobně, avšak je to jen pár procent z celého dobrodružství zvané „intimita“. Dnes vím, jak rozsáhlá, hluboká, bezbřehá a odvážná intimita může být – od myšlenky po pohled, úsměv, energii až po fyzický kontakt. Bez opravdové intimity přichází po fyzickém spojení u žen frustrace a taková zvláštní pachuť neposvátnosti a špatnosti. Avšak je-li při fyzickém kontaktu (milování, mazlení, doteku) přítomna opravdová intimita, vše je jiné, zvláštní, magické, vzrušující a neopakovatelné. Odvážně si troufám říct, že to je to, po čem všichni toužíme – potkat se v jedné esenci – splynout – oddat se a milovat navzájem své intimní prostory beze strachu, podmínek a pocitů viny či studu.

Jak se k ní dostat?

Dříve bych odpověděla, že přes fyzický kontakt – dotek, mazlení, milování, důvěru… a že bez opravdové lásky nemůžeme pravou intimitu zažít.

Dnes bych k tomu dodala, že je tam jeden velmi důležitý krok, bez kterého intimita nemůže být plně přítomna, a to ať již svého muže milujeme sebevíc anebo ho známe jen letmo. A tím krokem je zranitelnost. Konkrétně kontakt s ní.

Pokud jsem si vědoma své zranitelnosti, citlivosti a měkkosti a cítím se v těchto pocitech silná a v bezpečí, jsem neustále otevřená lásce a pravé intimitě. Přitáhnu si tak i muže, který to zavnímá a zareaguje na to podobně. A nebo ve svém muži zaktivuji jeho staro-nový aspekt – tu část jeho samotného, která mně i jemu byla dříve skryta. Ono „zaktivování“ však nevychází z mé akce a „chtění“, ale z mého přirozeného bytí, které je mocné a vzrušující.

Mohu být buď ve strachu nebo v absolutním zranitelném a přitom tak pevném klidu a touze. Dnes už věřím, že pravá intimita nemusí být vždy jen s člověkem, s kterým mám dlouholetý vztah… ale s člověkem, s kterým se doopravdy „potkám“ – v duši, těle i energii.

Užívejte si naplno Lásky a Intimity. A vězte, že v první řadě bychom měli láskyplný a intimní vztah prožívat ke své vlastní Bytosti. Ta si pak přivábí ty, s kterými chce takový stav sdílet…

Jana Hrušková

www.vivaenergia.cz
www.facebook.com/uzivejme.si

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
  1. Elena napsal:

    Jsem velmi šťastný, chci se podělit o svá svědectví s širokou veřejností o tom, co pro mě tento muž jménem Dr. PADMAN právě pro mě udělal, jsem ženatý 4 roky a mám rozchod s manželem před 4 měsíci a byl jsem strach a tak zmatený, protože ho tak moc miluji. Opravdu jsem byl příliš depresivní a kamarád mě nasměroval k tomuto kouzelníkovi, doktoru PADMANOVI, a oznámil jsem mu všechny své problémy a řekl mi, abych se nebál toho, že se přinutí, aby se můj manžel vrátil ke mně a za pouhých 48 hodin Dostal jsem hovor od mého manžela a on se líbil, že bych se měl vrátit do domu Nikdy v mém životě nevěří v kouzlo a teď mi to jen pomohlo a jsem nyní tak šťastný. Vše mu děkujeme a pokud si také chcete nechat svého manžela vrátit pro sebe zde !! jeho e-mailovou adresu (padmanlovespell@yahoo.com), jsem tak rád, že svědčím o vaší práci a laskavosti DR PADMAN

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů