Blog / Láska a intimita

srdce

Život nám ve své rozmanitosti a divokosti nabízí různé výzvy, příležitosti, dobrodružství, chutě a vůně. 🙂  Občas si myslíme, že je to osud, něco, co tolik neovlivníme, avšak ať již vědomě či nevědomě, my sami ty výzvy přitahujeme a tvoříme si jejich esenci. Osvojujeme si a poznáváme tak různé kvality naší úžasné duše. Učíme se, rosteme, přijímáme a pouštíme. Odhodláváme se a dovolujeme si stále více být si vědomé svých talentů, darů a unikátnosti. Je to úžasná cesta.

 

Učíme se být samostatné, nezávislé, samy sebou, milující a ctící sebe samé…

Avšak … je tam jedno ALE!

Ať je již náš úspěch jakkoliv úžasný a velkolepý, není-li v našem životě Ten, s kým bychom jej sdílely, ke komu bychom se choulely, s kým se milovaly a oddávaly se mu, přestane nám ta práce na sobě samé jaksi stačit. Chceme víc. Chceme prožitek, který bude vyvrcholením toho všeho.

Ano … láska … intimita … spojení … odevzdání … potěšení … radost … extáze!

Myslím, že každá žena, která má už něco za sebou ví přesně, o čem mluvím. Přijde chvíle, kdy nám přestává stačit to, že jsme sebevědomé, víme, co chceme a povrchní potěšení nás spíše popudí než-li uspokojí.

Absolutně rozumím všem ženám, které se dostaly do tohoto bodu a chtějí OPRAVDOVOST – PRAVÉ PROŽÍVÁNÍ LÁSKY.

 

Co je to vlastně láska?

láska nuž a žena

Dříve bych odpověděla, že láska je, když jsou tu dva pro sebe, milují se ve smyslu plní si svá přání, očekávání a potřeby, myslí na sebe a oddávají se sobě navzájem. Avšak bylo by tam dosti podmínek …

Dnes odpovím, že láska je energie. Je to prostor, do kterého lze vstoupit, vytvořit jej, pozvat do něj druhé … nikoliv ho však ovládat, klást podmínky a chtít druhé držet. Láska je silná ve své křehkosti a zranitelnosti. Je za tím vším brněním, které jsme se naučily nasazovat po zkušenostech, kde nám naše mysl namluvila, že „láska zraňuje“ a je potřeba se raději „neotvírat“. Opak je pravdou … Zranitelnost a intimita jsou propojené nádoby.

 

Co láska není?

Dříve bych řekla, že láska není, když druhý myslí na sebe, na své potřeby a tužby více než na ty mé … Dříve bych zaměňovala sebelásku za sobectví.

Dnes vím, že láska není strach. Tudíž, že mé dřívější prosazování lásky bylo projevem strachu vnitřního dítěte. Dnes vím, že láska nejsou podmínky, kontrola a omezení. Láska je právě to za tím vším.

 

Co je to intimita?

Dříve bych řekla, že je to fyzické, sexuální spojení s druhým. Něco chemického, kde jsou přítomné city a vzrušení.

Dnes vnímám fyzické propojení podobně, avšak je to jen pár procent z celého dobrodružství zvané „intimita“. Dnes vím, jak rozsáhlá, hluboká, bezbřehá a odvážná intimita může být – od myšlenky po pohled, úsměv, energii až po fyzický kontakt. Bez opravdové intimity přichází po fyzickém spojení u žen frustrace a taková zvláštní pachuť neposvátnosti a špatnosti. Avšak je-li při fyzickém kontaktu (milování, mazlení, doteku) přítomna opravdová intimita vše je jiné, zvláštní, magické, vzrušující a neopakovatelné. Odvážně si troufám říct, že to je to, po čem všichni toužíme – potkat se v jedné esenci – splynout – oddat se a milovat navzájem svém intimní prostory beze strachu, podmínek a pocitů viny či studu.

Ženy ženám ŽIVĚ 2017

Přála by sis být na Ženy ženám ŽIVĚ 2017 spolu s námi, ale nemůžeš se zúčastnit?
Využij jedinečnou možnost a pořiď si  záznam celé akce za mimořádnou cenu.
Klikni sem a zažij jedinečnou sérii přednášek na téma vztahů a partnerství >>>

 

Jak se k ní dostat?

Dříve bych odpověděla, že přes fyzický kontakt – dotek, mazlení, milování, důvěru … a že bez opravdové lásky nemůžeme pravou intimitu zažít.

Dnes bych k tomu dodala, že je tam jeden velmi důležitý krok, bez kterého intimita nemůže být plně přítomna, a to ať již svého muže milujeme sebevíc anebo ho známe jen letmo. A tím krokem je zranitelnost. Konkrétně kontakt s ní.

Pokud jsem si vědoma své zranitelnosti, citlivosti a měkkosti a cítím se v těchto pocitech silná a v bezpečí, jsem neustále otevřená lásce a pravé intimitě. Přitáhnu si tak i muže, který to zavnímá a zareaguje na to podobně. A nebo ve svém muži zaktivuji jeho staro-nový aspekt – tu část jeho samotného, která mě i jemu byla dříve skryta. Ono „zaktivování“ však nevychází z mé akce a „chtění“, ale z mého přirozeného bytí, které je mocné a vzrušující.

Mohu být buď ve strachu nebo v absolutním zranitelném a přitom tak pevném klidu a touze. Dnes už věřím, že pravá intimita nemusí být vždy jen s člověkem, s kterým mám dlouholetý vztah … ale s člověkem, s kterým se doopravdy „potkám“ – v duši, těle i energii.

Užívejte si naplno Lásky a Intimity. A vězte, že v první řadě bychom měli láskyplný a intimní vztah prožívat ke své vlastní Bytosti. Ta si pak přivábí ty, s kterými chce takový stav sdílet …

 

autorka

Jana Hrušková

www.vivaenergia.cz

www.facebook.com/uzivejme.si

Další články v kategorii

Inspirace Měsíc lásky Sebeláska Vztahy
Přidejte se do diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.