Ženy ženám, Alice a já

Jana Mašková Zimolová

Když jsem poprvé uviděla portál ŽŽ, byl to fičák!

Pamatuji si přesně, na jaké židli jsem seděla u našeho velikého stolu a co jsem cítila uvnitř sebe. Bylo to obrovské vzrušení, nadšení, zápal. Byla jsem u vytržení.☺

Cítila jsem, že k nim patřím

Okamžitě jsem psala Alici, kterou jsem v té době ještě neznala, děkovný email. O tom, jak mě projekt nadchl a jak jim fandím. Ne jen jí, všem lektorkám. A v té době jsem ohromně silně cítila, že k těm ženám patřím!

Nebyla jsem lektorka, neměla jsem žádnou firmu, neměla jsem ani co předávat. Byla jsem žena na mateřské se dvěma malinkými holčičkami. A přesto jsem cítila, že k nim patřím. I když jsem vůbec nevěděla, proč bych měla.

Alice mě v odpovědi požádala o radu ohledně masáže prsou. A tak vznikl můj první článek. Byl to vůbec první článek na blogu ŽŽ od ne- lektorky, který tam visel a visí do teď >>> A tak se, nějakou technickou chybou stalo, že bylo moje jméno přiřazeno do sloupečku lektorek. Byla jsem mezi nimi.☺

Věděla jsem, že je to jen omyl, že si tam toho nikdo nevšiml, že to není záměr, ale byla jsem přešťastná a pyšná. Přišlo mi vtipné, že to, co jsem cítila a co jsem si přála, se tak rychle (a omylem) stalo na oko skutečností.☺

Jiný pohled na svět

S Alicí jsem se seznámila o pár měsíců později na jedné společné akci a už jsme si padly do oka. Do projektu Ženy ženám jsem vplula plynule o několik let později. A mezitím byl tento portál mým obrovským zdrojem inspirace a motivace.

přátelství Jana Mašková a Alice Kirš

Byl to úplně jiný pohled na svět, úplně nový koncept a strašně moc mě bavil. Bavily mě e-maily, bavilo mě sledovat všechny lektorky a nadchl mě i David s jeho projektem. Byly doby, kdy jsem byla virtuálně obklopena těmito lidmi po většinu svého volného času.☺

Projekt Ženy ženám je z mého pohledu nadčasový.

 • Otevřel oči tisícům ženám a stovkám žen doslova změnil život.
 • Ovlivnil životy, vztahy, partnerství i kariéry ženám po celé České republice a také českým ženám po celém světě.
 • Pomohl v mnoha trápeních, na mnoha životních křižovatkách.
 • Pomohl zodpovědět mnoho a mnoho otázek a pomohl ukázat cestu a směr ženám, které bloudily.
 • Motivoval, inspiroval a držel ženy, které se rozhodly svůj život žít a ne jen přežívat.
 • Pomohl ženám, aby jim na sobě začalo víc záležet.

Je to zcela nový postoj, pohled, způsob žití a smýšlení, který byl ženám z mnoha úhlů nabídnut. A díky tomu se ženská energie v celé naší zemi rapidně zvedla a zhmotnila. Ženská síla je více cítit a je zřetelnější. Díky bohu!

lektorky Ženy ženám

Jsem nesmírně vděčná za příležitosti, které mi díky ŽŽ a Alici přišly do života.
Jsem nesmírně vděčná za lidi, se kterými jsem se seznámila, za ženy, se kterými jsme se sblížily a staly se z nás přítelkyně. Silné, statečné, inspirující ženy.
Jsem vděčná, že i já jsem se nakonec skutečně stala jednou z nich.

Projekt Ženy ženám končí

Bylo to nádherných devět let hlubokého sebepoznání a byla to jízda!

Pro mě osobně obrovský růst, výzva, proces a osobní proměna.

S Alicí jsme dnes blízké přítelkyně. Chápu její postoj a i v tomto mě inspiruje.

Konec ŽŽ je pro mě dalším učením, jak pouštět staré a dávat prostor novému.
Umění dívat se dopředu a ne za sebe. Cítit a jít za svým srdcem. Vyznat se v tom, co mi dělá dobře a co je pro mě zdravé a co mi už naopak neslouží.

Jana Mašková Ženy ženám živě

Věřím, že ženy, které s námi prošly alespoň kus cesty a naučily se na svět dívat jinak, budou toto učení sebelásky a sebeúcty šířit dál. Budou ho předávat svým dětem, svým kamarádkám a dalším a dalším ženám. Věřím z celého srdce, že ženská energie v Čechách stoupne a zesílí. Že se ženy budou ještě více zasazovat o to, jak to v naší společnosti vypadá a co pro své děti budujeme, co tu po nás zůstane. Že budeme dál společně měnit svět.

Děkuji všem lektorkám a lektorům, mým vzácným kolegům, za vše, co předali a nabídli nejen všem ženám, ale i mně.
Děkuji celému týmu ŽŽ za úžasnou péči, lásku a energii, kterou do projektu dávali.
Děkuji za nádhernou spolupráci, která vážně byla o radosti a vzájemné úctě. Nikdy jsem podobný způsob práce před tím nezažila a bylo mi opravdu velkým potěšením.

A z celého srdce děkuji Tobě, Áji.

Dala jsi nám krásný prostor, ve kterém se mohly setkat naše duše. A svou velikou otevřeností jsi nám všem byla vždy velkou inspirací a mnohdy i oporou. A jsi i teď. Tímto rozhodnutím, které pro Tebe nebylo lehké. Můj sen se splnil. Naučila jsem se, že když budu chtít, dokážu opravdu všechno.

Přeji to Tobě i vám všem z celého srdce.

S láskou

Jana Mašková Zimolová

Jana Mašková Zimolová

lektorka Klubu ženy ženám

Jana je lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů.
Na základě kalifornského profesionálního sebezkušenostního výcviku sexuologické práce s tělem pod Evropskou akademií somatického vzdělání (EASE) rozšiřuje a doplňuje služby, které nabízí sexuologové, psychologové a lékaři.

Jako certifikovaný sexological bodyworker (CSB) nabízí poradenství v oblasti intimity a sexuality. Pracuje s klienty nejen na základě teoretických znalostí, ale díky rezidenčnímu sebezkušenostnímu výcviku, který je součástí studia, také čerpá ze svých vlastních prožitků.

Pořádá přednášky, semináře a workshopy.

Je spoluorganizátorkou Konference o sexuologické práci s tělem 2016 a zakladatelkou studia Terapie dotykem.
Jana Mašková Zimolová

Latest posts by Jana Mašková Zimolová (see all)

lektorka Klubu ženy ženám Jana je lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů. Na základě kalifornského profesionálního sebezkušenostního výcviku sexuologické práce s tělem pod Evropskou akademií somatického vzdělání (EASE) rozšiřuje a doplňuje služby, které nabízí sexuologové, psychologové a lékaři. Jako certifikovaný sexological bodyworker (CSB) nabízí poradenství v oblasti intimity a sexuality. Pracuje s klienty nejen na základě teoretických znalostí, ale díky rezidenčnímu sebezkušenostnímu výcviku, který je součástí studia, také čerpá ze svých vlastních prožitků. Pořádá přednášky, semináře a workshopy. Je spoluorganizátorkou Konference o sexuologické práci s tělem 2016 a zakladatelkou studia Terapie dotykem.
Komentáře
 1. clouds napsal:

  Treci printr-o criză la mijlocul vieții
  de exemplu un divorț, un avort spontan, cancer sau HIV, doriți să renunțați la medicamente, tulburare briană având diabet sau orice altă boală, nu puteți găsi dragoste fără să vă faceți griji, contactați legământul dr la adresa de e-mail covenantsolutiontemple@gmail.com sau adăugați-l pe watsapp +2349057353987 vă poate ajuta cu orice nevoie personală. Mulți oameni vor încerca să înveli zahărul adevărul și să-ți dea speranță falsă, dar nu Dr.covenant el îți va spune adevărul și nimic altceva decât adevărul și să-ți țină speranțele înalte și vii asa, te rog sa nu pierzi timpul si sa speram pe cineva care nu merita ..

 2. rodric camela napsal:

  Toto je třeba si přečíst každý, jsem tady, abych informoval celý svět o člověku, který zachránil můj vztah, a tento velký muž se jmenuje Dr. IZOYA. Opravdu pro mě odvedl skvělou práci tím, že přivedl mého bývalého milence, který mě opustil, a slibuji, že se ke mně už nikdy nevrátím. S tímto jsem si uvědomil, že rozdáváním podrobností o Dr. IZOYA světu bude pro lidi, kteří mají rozbité domovy nebo vztahy, hodně dobré, aby tento rozbitý vztah nebo vaše manželství napravili. Můžete se k němu dostat prostřednictvím jeho e-mailové adresy: drizayaomosolution@gmail.com. Spojte se s ním a uvidíte, jak bude váš problém vyřešen do 24 hodin. Specializuje se také na následující záležitosti …
  (1) Chcete, aby vaše ex zpět.
  (2) Chcete se povýšit do kanceláře.
  (3) Chcete, aby vás následovali muži / ženy.
  (4) Chceš dítě.
  (5) Jste podnikatel a chcete vyhrát smlouvy.
  (6) Chcete, aby váš manžel byl navždy váš.
  (7) Potřebujete duchovní pomoc.
  (8) Byli jste podvodníci a chcete získat zpět ztracené peníze.
  (9) Zastavte rozvod.
  (10) Vyvolání finančních rituálů.
  (11) Vyhrajte volby.

 3. Your blog is filled with unique good articles! I was impressed how well you express your thoughts.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů