Popelka a její poselství pro ženy

pohádkový střevíček

Příběh Popelky je nadčasový, odehrává se i v dnešní době. Jen v jiných kostýmech a kulisách. Popelku chápu jako postavu ztvárňující chyby, jichž se ženy samy na sobě dopouštějí. Připomeňme si její příběh.

Popelka byla SKROMNÁ a PRACOVITÁ. Pro sebe neudělala nikdy nic a pro druhé dělala vždycky všechno. Popelka svou PRACOVITOSTÍ dosáhla pouze toho, že dělala všem služku. A kvůli své SKROMNOSTI za svou práci nikdy nic nedostala. Nebýt kouzelné víly, tak by tím její příběh i skončil.

Obrat nastal až v momentě, kdy Popelce došlo, že i ona má právo být na plese, a tak o své právo začala bojovat. Z čehož plyne první ponaučení:

„NEČEKEJTE, že někdo bude bojovat za vás. Nedočkáte se. Každý bojuje sám za sebe. I vy se naučte bojovat sama za sebe.“

Popelka to nikam nedotáhla tím, že byla poslušná. Špatná strategie. Někam to dotáhla až poté, co konečně projevila svou neposlušnost. V průběhu své kariéry jsem se potkávala se ženami, které vykazovaly syndrom Popelky. Pracovaly až do vyčerpání, snažily se všem vyhovět a věřily, že vedení si jejich vynaložené práce všimne. A výsledek? Vedení je využívalo více a více, avšak bez odezvy v podobě odměny. Občas nemáte na vybranou, a pokud se v práci nechcete nechávat využívat, musíte se sama přihlásit, aby vám s přidanou prací přidali i peníze.

Vraťme se do pohádky. Aby Popelku pustili na ples, musela odhodit svou starou identitu služebné a vzít na sebe novou identitu královské dcery. A je tady druhé ponaučení:

„NEČEKEJTE, až si vás někdo všimne a udělá z vás královnu. Nedočkáte se. Vy ze sebe musíte udělat královnu. Pak si vás teprve všimnou.“

Buďte si vědoma toho, jak chcete být viděna, a pak proměňte svou vizi ve skutečnost. Pokud se chcete stát extravagantní a excentrickou umělkyní, MUSÍTE vypadat a vystupovat jako extravagantní a excentrická umělkyně. Pokud se chcete stát prudce módní a prudce inteligentní podnikatelkou, MUSÍTE vypadat a vystupovat jako prudce módní a prudce inteligentní podnikatelka.

MUSÍTE lidem pomoct, aby ve vás viděli váš potenciál, a oni vám pak pomohou se tou úspěšnou umělkyní nebo úspěšnou podnikatelkou stát. Zainvestují peníze do vašeho umění nebo do vašeho podnikání. Ale musíte jim nejprve předvést, že jste na to připravená. Musíte je přesvědčit, že jste hotový produkt, který si mohou hned teď koupit. Pokud chcete být královnou, nemůžete vypadat jako služka a vystupovat jako služka. Udělejte ze sebe královnu svým VYSTUPOVÁNÍM a svou VIZÁŽÍ. Až pak ve vás královnu uvidí i vaše okolí.

popelka a její poselství

Pohádka pokračuje. Popelka o sobě vyvolala impozantní dojem, a pak prostě odešla. Nechala princi jenom svůj střevíc. A on prohledal celé království, jen aby ji našel. Tu jednu jedinou. Třetí ponaučení je zde:

„VYČKÁVEJTE. Udělejte ze sebe něco exkluzivního, co je těžké získat. Udělejte ze sebe cennou trofej. Lidé si váží toho, do čeho museli vložit úsilí.“

Pokud jste ve vztahu, nebuďte svému partnerovi vždy k dispozici. Čas od času pro něj buďte nedostupná. Udělejte si svůj vlastní program. Dáváte partnerovi svou lásku a péči. On to však paradoxně pocítí až v momentě, kdy tady pro něj ta láska a péče najednou nebudou. Pochopí, že ho nepotřebujete, ale že on potřebuje vás. A bude si vás o to víc vážit.

Buďte královna, buďte krásná a kráčejte za svými sny sebevědomě ve vašich oblíbených střevíčkách.

Ivana Molnárová

Ivana Molnárová

Ivana píše psychologické příručky pro ženy. Je autorkou knih „Sama sebou – Zrození sebevědomé ženy“ a „Deprese: 8 kroků ke zvládnutí deprese“. V současné době pořádá stylové workshopy pro ženy a baví ji nápad vzdělávat české ženy v oblasti budování osobního stylu a osobní značky.

Její další tvůrčí projekty můžete sledovat na Facebooku tady >>>
Ivana Molnárová

Latest posts by Ivana Molnárová (see all)

Ivana píše psychologické příručky pro ženy. Je autorkou knih „Sama sebou – Zrození sebevědomé ženy“ a „Deprese: 8 kroků ke zvládnutí deprese“. V současné době pořádá stylové workshopy pro ženy a baví ji nápad vzdělávat české ženy v oblasti budování osobního stylu a osobní značky. Její další tvůrčí projekty můžete sledovat na Facebooku tady >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů