Jak být úžasnou princeznou, kterou muž hledá

šťastný pár

Dnes jsem se rozhodla podívat na svou oblíbenou pohádku „Tři oříšky pro Popelku,“ jenž mě nesmírně inspirovala. Ostatně, to byl také důvod, proč jsem se rozhodla pro vás sepsat pár řádků, které vedou k hlubokému uvědomění a pravdě, která je v mém srdci a stále víc a víc si ji uvědomuji.

Tento článek věnuji hlavně vám, které nemáte partnera. Tuto roli momentálně prožívám, byť jsem si myslela, že už jsem našla toho pravého… Nicméně osud tomu chtěl jinak a já to beru tak, že se to mělo stát. Článek je ale také pro vás, které cítíte, že je ve vašem dosavadním vztahu potřeba jisté změny, kterou neumíte správně identifikovat…

Někdy je dobré mít nějaké to své malé tajemství, avšak dnes cítím, že toto mé „tajemství“ toužím vypustit mezi vás. A pokud jste ve stavu, kdy čekáte na svého prince, můžete se nechat inspirovat mými myšlenkami, ve kterých vidím nesmírnou pravdu.

Buďte sama sebou

I když najdete svého vysněného partnera, neztraťte hlavu – buďte to pořád vy. Teď, s odstupem času, vidím, jak velkou chybu jsem udělala v minulém vztahu. Poznala jsem svého vysněného, ale ztratila sama sebe. Podřídila jsem svůj život jemu. Neustále jsme si spolu telefonovali. Byla jsem pro něj vždy dostupná – od začátku našeho vztahu. Jezdila jsem za ním… Nenechala jsem ho o sebe bojovat!

Jak jsem pak mohla chtít, aby si mě vážil? Vždyť to měl tak jednoduché. Pokud jste viděly pohádku Tři oříšky, tak Popelka, do které se princ zamiluje, je sama sebou a má se ráda, byť ji macecha s nevlastní sestrou nenávidí. Ona to nedělá princi lehčí. Naopak! Dá mu výzvu, že si ho vezme za manžela pouze za podmínky, když uhádne její hádanku.

Muži mají rádi výzvy, aby o nás mohli bojovat…

Já udělala vše naopak, a pak se moc divila: „Proč o mě nebojuje?“ Od začátku našeho vztahu jsem já bojovala a nedala prostor, aby bojoval ON. Vždy věděl, že za ním přijedu já. A když zavolá, vždy všeho nechám a budu si s ním sáhodlouze povídat… Přestala jsem být sama sebou. A pak, když jsem chtěla mít klid sama pro sebe, nerozuměl mi, protože od začátku jsem se tolik snažila a dělala vše pro něj! Dělala jsem vše proto, aby byl spokojený a na sebe se nedívala.

Co jsem tedy čekala, že?

Nastavte si svůj partnerský vztah už od začátku tak, jak by se vám líbilo, aby to bylo po celý život. Stejně jednou přijde čas, kdy odložíte „růžové brýle“, tak abyste se pak nedivily, že o svého prince přijdete… protože on si vás „bral“ takovou, jaká jste se jevila v prvních chvílích, když vás poznal.

šťastný pár

Nechte se dobývat

My, jakožto ženy-pečovatelky, se občas snažíme, aby to měli muži jednodušší – v restauraci za sebe klidně zaplatíme, sejdeme se s ním na půli cesty… Snažíme se mu to usnadňovat. Ale proč bychom měly? Buďte trochu tajemné. Ano, pokud vás chce pozvat na večeři, proč by pro vás nemohl přijet až domů a zaplatit za vás účet?

Myslím, že mužům to také lichotí. Nechte je, ať vám sami zavolají a pozvou vás. Nechte je o vás trochu bojovat.
Podívejte se do minulé doby. Muži lovili zvěř, aby svou rodinu uživili. Muži bojovali o princeznu. Proč bychom teď dělaly vše proto, abychom mužům roli, která je jim přirozená, odebíraly?

Povím vám jeden příběh z mého setkání s klukem, který o mě jevil zájem. Pozval mě do restaurace – nechala jsem se pozvat. Když došlo na placení, zeptal se mě, zda za mě může zaplatit!!! Sakra, proč se ptá, myslím si a odpovídám ANO.

V jaké to jsme době? On měl jednoduše zkušenost s dívkami, které za sebe nechtěly nechat platit, proto se ptal! Proč my ženy tohle děláme? Tady nejde o peníze, tady jde o princip.

Buďte tajemná – nedostupná

Je dobré, když máte svá tajemství… a taky nejste stále dostupná.

Ve svém minulém vztahu jsem vždy byla „online“ – dostupná kdykoliv mi zavolal a chtěl schůzku. Ať jsem se věnovala čemukoliv, vše jsem zahodila a šla s ním ven. Zavolal, že je za půl hodiny u mě a já souhlasila. Místo abych si maximálně v úterý domluvila rande na sobotu a nechala ho, ať se na mě až do soboty těší… :-)

Mějte svůj život! To vám dává hodnotu, kterou muži milují.

Je to jako s čokoládou, kterou zbožňujete. Kdybyste ji měla kdykoliv k dispozici, nemůžete se na ni tolik těšit. Když dojde, musíte vyvinout nějakou energii a dojít si ji minimálně koupit. O to víc si ji pak vychutnáte, je to tak?

Muži milují, když jsme samy sebou. Máme své cíle. Svůj život. Svá malá tajemství…

Mějte krásný život a věřte, ten pravý tu pro každou z vás je.

 

Romana SedláčkováRomi

www.romcasedlackova.wordpress.com 

Pokud rezonuješ s mými myšlenkami, připoj se k nám na Facebooku

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. Péťa napsal:

  Hezký den, pěkný článek, souhlasím na 100%, opakovaně jsem si to ve vztazích vyzkoušela na vlastní kůži a trvalo mi dobu, než jsem na to přišla.. :)) Jenom bych ještě doplnila, že toto vše nám musí vycházet opravdu z vnitra a ze srdce, to naplnění láskou a hodnotou sami k sobě – pokud je to jenom jakési „divadlo“ (a já to tak zkoušela, hrát „nezávislou, trochu tajemnou a nedostupnou,“ ale zevnitř mi to vůbec nešlo a na muži jsem totálně visela… :)), tak to vůbec nefunguje -pod to se můžu podepsat :)) Děkuji za článek, pěkný den!

  • Diana napsal:

   pravda.. není co dodat. děláme to totiž především pro sebe a ne pro kohokoliv jiného!

   • Romča Sedláčková napsal:

    Ano, pro sebe, avšak sobectví to není, milý pane :) Znát svou hodnotu a mít se ráda to je to nejlepší zjištění, co znám :)

    Krásné dny Diano! R

    • diana napsal:

     Ale já zde vůbec nemluvím o sobectví, to mne ani v nejmenším nenapadlo, spíš někoho jiného :) tím jsem myslela že ženy se mají mít rády a mít svůj vlastní život a cíle aby se ony samy cítily dobře, a pak se to na ně odrazí a vyzařuje to z nich ta spokojenost. a pro koho to ženy dělají? ne pro sebe aby se cítily dobře? nebo pro muže? snad jsem se vyjádřila srozumitelně :)

    • diana napsal:

     totiž když ženy budou mít nějaké cíle v životě, budou mít vlastní život a budou se starat o sebe, tak tím si také udržují muže ne? když se žena o sebe stará tak to není sobectví

  • Romča Sedláčková napsal:

   Péťo, moc si vážím Vaší reakce na článek. Ano, k tomu musí žena dozrát, aby znala svou hodnotu a pak to jde vše samo. Svět je tak úžasné místo, že? :) Nic nás nemůže zranit. Příjemný den všem čtenářkám, vděčím vám za vaší zpětnou vazbu. To, že se vám článek líbí pro mě moc znamená, velký dík patří také skvělé redaktorce Katce. Díky! Romi

  • Romca napsal:

   Peto, vazim si vaši reakce. Je to tak, jak pišete. Viset na partnerovi se nevyplatí.

   R

  • Romca napsal:

   Peto, souhlasím s vámi.
   Pěkný den.
   R

 2. Pavla napsal:

  jsem pro aby za nás muži platili a aby o nás bojovali, musíme si ale pak také uvědomit že pokud tohle chceme nemůžeme chtít rovnoprávnost! Buďto rovnoprávnost a společně se domluvit na placení, nebo se nechat zvát a nechat za sebe platit ale pak nekřičet: já chci rovnoprávnost, když ji chceme jen pokud se nám to zrovna hodí.

  • Katka Svobodová napsal:

   Já myslím, že práva máme všichni stejná, protože jsme všichni lidé… ;-) nicméně toto není téma rovnoprávnosti, ale toho, že je fajn být princeznou a nechat být i muže tím princem – a princové o své princezny bojují, dobývají je… :-)

   • Ter napsal:

    I Xena je princezna

    • Eva napsal:

     ano, je to asi o té individualitě, někdo chce ty jemné ženy, které je třeba ochraňovat a jiný ty sebejisté a bojovnice, které si vždy ví rady a dokáží si vše vybojovat. Záleží asi na tom, jakou jsme měli matku. To bude asi ten vzor. Zrovna tak i opačně. Vzor otce jistě také ovlivní, jakého prince hledají.

    • Katka Svobodová napsal:

     Ano, je, a myslíte, že ona netouží po muži, který by ji dobýval? Jen proto, že je silná a sebevědomá, tak to nepotřebuje? Nemyslím si…
     Silná žena o to víc potřebuje silného muže ;-)

 3. Miriam napsal:

  Velmi dobry a pravdivy clanok. Da sa s nim len suhlasit.
  Len by som dodala, ze na gentlemenstvo u muzov
  maju velky vplyv aj moralne hodnoty zeny. Ak su jej vnutorne hodnoty a vonkajsie spravanie na vysokej urovni ako u skutocnej princeznej,
  tak vzbudzuje uctu celkom prirodzene.

  • Katka Svobodová napsal:

   to je krásný postřeh, který potvrzuje, že to je opět o nás… Tak tedy „Buďme princezny!“

  • Romca napsal:

   Miriam, vazim si vašeho postřehu, je to presne tak! :)
   R

   • Latoya napsal:

    Hello there John! I agree with you that living in the past can sabotage you from finding your dreams in the present. But I think the past can also be a powerful tool to encourage you to live the present life to the fullest. These are called memories, those that shaped us the way we are now. And we can only unsetdrand the present if we learn to love the past.

 4. Sunny napsal:

  AU, TAK MOC JSTE ŤALA DO ŽHAVÉHO V MÉM SRDCI. VE VAŠICH SLOVECH CÍTÍM VELKOU PRAVDU. jE TO TÉMA, KTERÉ PRÁVĚ ZPRACOVÁVÁM. TÍM PÁDEM SE TO SAMOZŘEJMĚ ODRÁŽÍ VE VZTAHU. A JE VELMI VELMI TĚŽKÉ SE NAJEDNOU ZAČÍT CHOVAT JINAK. TEN MUŽ TAK ZNEJISTÍ A ZAČNE ZOUFALE KOPAT. JSEM ZVĚDAVÁ, JAK TO DOPADNE, ZDA SVÉ ŽENSTVÍ USTOJÍM.

 5. Magda napsal:

  Super článek, je důležité mít tyto myšlenky neustále na poměti a nezapomínat na to. Jakmile člověk ztratí sám sebe, nemá hodnotu pro druhé, nakonec ani pro sebe a neustále se hledá. Začne číst duchovní literaturu, hledat ve vnějším světě. Je velkým štěstím to, když člověk pochopí, že to co hledá najde v sobě. V sobě má člověk veškerou moudrost, ze které čerpá v přítomnosti – právě i ohledně ženství.

 6. Ivana Jelemenská napsal:

  Krásny článok.Ale obávam sa, že československé stereotypy – odolná žena, ktorá všetko zvládne, matka údeřnice a pod… bohužiaľ prevláda i v rozprávke Tri oriešky pre Popolušku. Koľko ťažkostí musí zvládnuť Popoluška a koľko princ, kým všetko dobre skončí? Takže nie :), ďakujem neprosím. Musíme si vytvárať nové príbehy, Vlastné príbehy!!! A a odkaz pre Pavlu, rovnoprávnosť neznamená rovnakosť!Chvalabohu!

 7. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.