STYL a 10 znaků nestylovosti

10 znaků nestylovosti

STYLOVÁ žena pečuje jak o svůj vzhled, tak o svůj vnitřek. Vytvořila si originální OBAL pro svou originální OSOBNOST. Poznala a pochopila svou duši a projevuje ji prostřednictvím svého STYLU. A ohromně ji to baví. To, že jste oblečená, však neznamená, že máte STYL! Deset základních znaků nestylovosti najdete právě v tomto článku.

Existují dva extrémní typy žen:

 • ženy, které pečují o svůj vzhled, ale zanedbávají svou duši,
 • ženy, které pečují o svou duši, ale zanedbávají svůj vzhled.

STYLOVÁ žena je úplná. Poznala a pochopila svou duši a projevuje ji prostřednictvím svého STYLU. STYLOVÝCH žen ve svém okolí nemám mnoho. Možná pár. A právě proto jsem se rozhodla sepsat tento článek. Protože to, že jste oblečená, neznamená, že máte STYL!

jak být sama sebou

Deset základních znaků nestylovosti

1. Přejete si být nenápadná až neviditelná, snažíte se ve svém oblečení schovat

Dost pravděpodobně jste velmi SEBEKRITICKÁ a spatřujete na sobě jen samé nedostatky, které se snažíte skrývat. Nenávidíte svou postavu, nebo svou pleť, nebo svou tvář, nebo své vlasy, nebo na sobě nenávidíte naprosto všechno.

STYLOVÁ žena takhle vůbec nepřemýšlí, protože ví, že její osobní kouzlo vůbec nesouvisí s rysy její tváře nebo s proporcemi její postavy. STYLOVÁ žena je sama sebou a je spokojená sama se sebou. Má VKUS a je VÝJIMEČNÁ. Vždy je vidět.

2. Oblékáte se stejně jako většina populace, přizpůsobujete se průměru

Nikdy se nesnažte přizpůsobovat průměru, protože průměr je ve skutečnosti podprůměr.

Připadáte si v pořádku, když vypadáte jako většina lidí?

Většina lidí však nad svým vzhledem vůbec nepřemýšlí. Většině lidí vlastně vůbec nesejde na tom, jak vypadají. Protože je plně pohlcuje hraní počítačových her nebo sledování televizních seriálů nebo přejídání se nebo pití piva nebo utápění se ve stavu úzkosti.

Pořád chcete být součástí této většiny?

3. Někdy se vám stává, že jdete po ulici a přitom si přejete, abyste nikoho nepotkala a aby vás nikdo neviděl

Protože nechcete, aby někdo uviděl váš úpadek.
Vy víte, že vypadáte dost zanedbaně.

Pamatujte si následující: Žena, která zanedbává svůj vzhled, se celkově zanedbává.

Nemáte na sebe čas?
Pořád svůj čas ukrajujete a dáváte ho druhým. Pomáháte druhým zářit, ale vy sama už nezáříte. Jste vyhořelá a vyhaslá.
Jak dlouho to takhle vydržíte?

4. Když ráno vstanete z postele pozdě, vyrazíte ven neučesaná a nenalíčená, jen abyste byla včas tam, kde máte být

Vaše pohoda je pro vás vždy až na posledním místě.

STYLOVÁ žena se učeše a nalíčí, vezme si taxi, udělá si zastávku ve Starbucks, pokračuje taxíkem s kelímkem kávy v ruce, dorazí do cílové destinace s patnáctiminutovým zpožděním, ale bude vypadat božsky a bude se cítit božsky.

co si obléct

5. Oblečení se vám líbí pouze tehdy, pokud se vám líbí jeho cena

Cena, kterou jste ochotna dát za své outfity, odpovídá ceně, kterou přisuzujete sama sobě.

STYLOVÁ žena ví, že jsou její šaty drahé. Ale nikdy si neřekne, že pro ni jsou příliš drahé. Řekne si: Kdo jiný než já by měl ty šaty nosit? A už si je odnáší v nákupní tašce s sebou.

6. Kdykoli spatříte stylovou a sebevědomou ženu, sníte o tom, že byste chtěla být jako ona.

Protože ta žena má odvahu být SAMA SEBOU a projevit se. Vy ne.

7. V rámci small talk lidé nikdy nekomentují a nekomplimentují vaše outfity.

Potřebuje to snad komentář? Nikoho svými outfity neinspirujete.

8. Podezřele často se vám stává, že pozdravíte osobu, kterou jste nedávno poznala na večírku, ale ona si na vás nedokáže vzpomenout.

Protože nejste ani nápadná ani nápaditá. Jste neviditelná. Na večírku si vás lidé všimnou jako poslední. Pokud si vás vůbec všimnou.

STYLOVÁ žena je nepřehlédnutelná a nezapomenutelná. Potkáte ji jednou a pamatujete si ji navždy.

modní šaty

9. Věříte, že muži si vás všimnou kvůli něčemu jinému než kvůli tomu, jak vypadáte.

Vážně tomu věříte?
Vždyť to tak ale vůbec nefunguje.

Muži si vybírají partnerky ve dvou kolech. V prvním kole posuzují vzhled. A pouze pokud projdete prvním kolem, budete pozvána do druhého kola, kde se posuzuje duše. Se svým přístupem se do druhého kola nikdy nedostanete.

10. Jste přesvědčena, že péče o vzhled je jen pro duševně prázdné bytosti.

A tímto svým postojem to duševně prázdným bytostem dost usnadňujete. Ony míří neohroženě za svým úspěchem, protože ve vás nemají konkurenci.

Vy sama sebe handicapujete.

Kdyby byly všechny ženy krásné, tak by se ty duševně prázdné bytosti moc daleko nedostaly. Ale naštěstí pro ně jsou tu stále ženy, které krásné být nechtějí.

Ivana Molnárová

Ivana Molnárová

Ivana píše psychologické příručky pro ženy. Je autorkou knih „Sama sebou – Zrození sebevědomé ženy“ a „Deprese: 8 kroků ke zvládnutí deprese“. V současné době pořádá stylové workshopy pro ženy a baví ji nápad vzdělávat české ženy v oblasti budování osobního stylu a osobní značky.

Její další tvůrčí projekty můžete sledovat na Facebooku tady >>>
Ivana Molnárová

Latest posts by Ivana Molnárová (see all)

Ivana píše psychologické příručky pro ženy. Je autorkou knih „Sama sebou – Zrození sebevědomé ženy“ a „Deprese: 8 kroků ke zvládnutí deprese“. V současné době pořádá stylové workshopy pro ženy a baví ji nápad vzdělávat české ženy v oblasti budování osobního stylu a osobní značky. Její další tvůrčí projekty můžete sledovat na Facebooku tady >>>
Komentáře
 1. Jana napsal:

  Dobry den, tento clanek mi prijde hodne jednostrunny a povrchni, na jake na tomto blogu nejsem zvykla. Nemyslim si, ze kazda zena chce byt za kazdou cenu videt. Jsou i jemnejsi typy, ktere maji radeji tlumenejsi barvy a vychazi to z jejich charakteru. Presto mohou mit svuj styl. Oblekaji se treba ton v tonu. A neznamena to, ze si neveri. Prave naopak, konecne zjistily, ze na sebe nemusi za kazdou upozornovat. Chapu, ze mate mezi svymi ctenarky i takove, ktere se svym seberozvojem teprve zacinaji, nicmene fungujete ctyri roky, musite pocitat s tim, ze kdyz snizite uroven, verne ctenarky mozna naopak ztratite.

 2. Jana napsal:

  Tak tento článek mě opravdu překvapil. Čekala bych ho spíš na klasických stránkách pro ženy, ale ne tady… A s některými body naprosto nesouhlasím… třeba že raději přijdete o 15 min později, ale namalovaná a upravená. Já myslím, že stylová žena je krásná sama o sobě a to, že se nemaluje nesnižuje její krásu. Naopak si v dnešní době cením žen, co si „troufnou“ vyjít nenamalované, i když se to od nich očekává. Aktuálně jsem v Německu a tenhle rozdíl je tu velice znát. V ČR se vám stane velice zřídka, že v kanceláři potkáte nenamalovanou ženu, ale tady je to naopak běžné a přesto ty ženy mají styl. Každý má styl a každému se líbí něco jiného… tenhle článek mě zklamal…

 3. clouds napsal:

  Treci printr-o criză la mijlocul vieții
  de exemplu un divorț, un avort spontan, cancer sau HIV, doriți să renunțați la medicamente, tulburare briană având diabet sau orice altă boală, nu puteți găsi dragoste fără să vă faceți griji, contactați legământul dr la adresa de e-mail covenantsolutiontemple@gmail.com sau adăugați-l pe watsapp +2349057353987 vă poate ajuta cu orice nevoie personală. Mulți oameni vor încerca să înveli zahărul adevărul și să-ți dea speranță falsă, dar nu Dr.covenant el îți va spune adevărul și nimic altceva decât adevărul și să-ți țină speranțele înalte și vii asa, te rog sa nu pierzi timpul si sa speram pe cineva care nu merita ..

 4. snap vpn for pc napsal:

  Your blog is filled with unique good articles! I was impressed how well you express your thoughts.

 5. Sapicek napsal:

  Děkuji moc za zajímavý článek. Mám v tyto dny docela dost nakupovací náladu a tak projíždím různé online sekáče a bazary a hledám co se dá. Nicméně mi jeden z bazarů docela dost utkvěl v hlavě a to konkrétně tento https://obleceni.biginzerce.cz . Mrkněte, najdete tam docela dost zajímavého oblečení :)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů