Máte doma nevítané hosty?

čistý dům

Dnešní článek bude tak trochu na jiné téma, než jste zvyklí, protože bude o „breberkách“ v našich Domovech a hned vám i řeknu proč. :) Na toto téma se mě často ptáte, tak jsem konečně sedla ke klávesnici a k povídání o tom, jak vše se vším souvisí, že opravdu nic není náhoda a že se dá domluvit i s takovými stvořeními, jako jsou třeba moli. :)

V dnešním článku vám popíšu symbolický výklad toho, co znamená, když máte doma takové nevítané hosty jako např. potravní moly, mravence, pavouky, nebo například vši. Pokud by vás zajímal výklad ještě nějakých „breberek“, tak mi je napište do komentářů a podíváme se i na ty další (např. mouchy, vosy a sršně, apod.).

Každá věc, která se nám v Životě děje, se nám vždy děje z nějakého důvodu

Určitě jste už slyšeli, že nehody nejsou náhody. No dobře, ale co to tedy pak je, pokud to není náhoda? Já tomu říkám předurčenost: naše přítomnost je vždy výsledkem našich minulých rozhodnutí a minulých činů.

Kvalita naší přítomnosti vypovídá o tom, jestli tato rozhodnutí a činy byly v souladu s tím, co si přejeme, nebo spíše jely podle nějaké ohrané gramodesky, podle nějakého našeho starého myšlenkového programu, který už nás spíš brzdí a omezuje, než aby nám pomáhal. Pokud nejsme v souladu s naším dokonalým, božským nastavením, začnou nás provázet v Životě různé těžkosti, problémy, neduhy, nehody.

Vesmír je laskavý a chová se k nám jako laskavý a milující rodič: pokud sejdeme z Cesty naší předurčenosti, která nám byla dána do vínku při našem zrození, pak se nás Vesmír pokusí laskavě vrátit na Cestu, která je ta naše.

Neposlechneme-li tyto jemné náznaky v podobě znamení, pak na nás Vesmír zatlačí trochu rázněji např. formou nějakých problémů v našem okolí. Neposlechneme-li ani pak, volí Vesmír mírné zdravotní obtíže či silnější problémy, a když neposlechneme ani pak, přichází na řadu nehody či vleklejší trápení. Toho všeho můžeme být ušetřeni, pokud si budeme všímat jemných náznaků nepříjemností, které nám do Života přichází.

Pokud jste se rozhodli tyto náznaky sledovat, pak vám gratuluji ke vstupence k vědomějšímu Životu plnému AHA momentů. :) Jak si tedy poradit s výkladem toho, co to znamená mít doma nějakého nevítaného hosta? U každého symbolu se vždy zamyslete, co tento symbol pro vás představuje? Jakou má energii? Co ve vás spouští za myšlenky a pocity? V čem vás to omezuje / zastavuje / v čem vám to brání či překáží?

Hledejte nejprve odpovědi v sobě. Výklad symbolů, který vám zde sepíšu, sice velmi často sedí, ale pro konkrétní výklady a významy vaší konkrétní situace je potřeba se zamyslet i nad dalšími okolnostmi a souvislostmi s těmito nevítanými návštěvníky. Pro správný výklad je totiž potřeba zohlednit i to, jaký význam má tento symbol přesně pro vás. Podstata ale zůstává v jádru stejná. Jdeme tedy na to.

Co vám chtějí říct MOLI?

Potravní moli jsou asi ti nejčastější a nejméně vítaní hosté lidských kuchyní. Sežerou, na co přijdou a co není hermeticky uzavřeno. Ba co víc, kolikrát se objeví i tam, kde by je člověk vůbec nečekal a kde by fakt být neměli, jako třeba v chilli. :-D Největší problém, který nám moli přináší, je ten, že pokud je člověk najde doma v kuchyni, musí vysmýčit celou kuchyň, každý kout a hlavně musí vyházet naprosto všechno, u čeho pojme podezření, že by v tom mohli být moli. Což je dost často všechno, co je otevřené. A ani pak člověk nemá záruku, že se molů zbavil, protože tito motýlci mohou ve svém larvalním stádiu zalézt naprosto kamkoliv, tj. klidně mezi spáry skříněk, pod tapety, do rohů a do dalších míst, kde slunce nezasvítí.

Když se podíváme na to, v které části našeho Domova se moli vyskytují, pak jde téměř vždy o kuchyň, a proto je potřeba se zamyslet, jakou roli plní kuchyň v našem Domově. Podle feng-shui je kuchyň centrem, jádrem či srdcem našeho Domova, protože je to místo, které vyživuje všechny své členy. Je to místo odpovědné za zdraví a blahobyt všech členů rodiny.

A co se stane, když není vyživováno naše srdce? Centrum naší Lásky a našeho naplnění? Pak nejen naše kuchyň, ale i my samotní ztrácíme svou sílu vyživovat, dávat a přinášet svému okolí radost a štěstí, protože sami nemáme odkud brát. Moli jsou vždy představitelem nějaké formy malé sebedůvěry, a to ať věříme málo sami sobě, svým schopnostem či Životu. Moli se u nás vyskytnou tehdy, pokud se podceňujeme, pokud se trápíme nějakými mindráky (obzvlášť v létě či v zimě křivkami svého Těla), pokud od Života čekáme to nejhorší (třeba i formou hromadění zásob na horší časy, pro strýčka příhodu, pro zdravější stravování ve smyslu „co kdybychom“ se už odhodlali se svým Životem něco dělat), nebo pokud máme pocit, že nám toho prostě Život naložil moc.

Hezky to popisuje i jeden citát z Bible:
„Neshromažďujte si poklady na zemi, kde rez a moli kazí a kde zloději vykopávají a kradou, ale ukládejte si je v Nebi – ve svém Nitru. Neboť kde je váš poklad, tam bude i vaše srdce…“
(volně citováno podle Bible)

Pokud vás tedy trápí moli, začněte tím, že si uděláte v Životě pořádek: začněte znovu a lépe. Začněte po malých částech vnášet řád a pořádek do vašeho Života a učte se mít čas pro sebe. Zkoumejte své potřeby a učte se jim naslouchat. A nechte se u toho vést vaším srdcem. Neschovávejte si své poklady ve spíži, podělte se o ně s ostatními. Nebojte se otevřít se světu: pokud se rozhodnete zářit a sdílet své opravdové nitro, najdete i vy svůj poklad. <3

čistá kuchyně

Co vám mají říct MRAVENCI?

Mravenci… jaké slovo vás napadne jako první, když se řekne slovo mravenci? Je to houževnatost a pracovitost? Mravenci jsou neuvěřitelní tvorové: unesou toho daleko více než váží oni sami a pořád ale opravdu pořád jsou v pohybu a pracují (tedy když nespí). Nepřipomíná vám to někoho či něco? Třeba vaši Mysl? ;)

Pokud jste hádali správně, pak asi znáte ten věčný koloběh myšlenek ve vaší hlavě. Nejspíš znáte ten proud, který spustí lavinu myšlenek, jejíž začátek a konec ani nemůžete dohledat, takže se kolikrát cítíte, jako byste bloudili v kruhu. Mravenci se ale necyklí, ale mašírují si to po předem nastavených Cestách s pevně daným úkolem: vytáhnout na světlo světa právě ony podvědomé myšlenky, které jste sami před sebou někde schovali a raději jste k nim možná i zahodili klíč.

Nechtějte s mravenci bojovat, ale hledejte ve svém nitru zdroj nepříjemných myšlenek třeba skrze Meditaci vhledu pomocí techniky zvědomování myšlenek, která vás naučí, jak najít příčinu vašeho trápení a vašich myšlenek.

Co vám přišli říct PAVOUCI?

Pokud se vám doma objeví pavouci, je potřeba se nejprve zamyslet nad tím, jak vnímáte symbol pavouka. Výklad tohoto symbolu může být totiž velmi odlišný. V tomto případě záleží hodně na tom, zda vám osobně pavouci vadí, nebo ne.

Pokud vám nevadí, pak možná patříte do té skupinky lidí, kteří vnímají pavouky jako nositele štěstí (a lapače nepříjemného hmyzu, tj. myšlenek). Pak pro vás může být pavouk symbolem nadcházejícího šťastného období a spřádání vizí a plánů a stejně tak i posilnění vaší trpělivosti, pokud ovšem těch pavouků a pavučin není až moc.

V případě, že máte doma až podezřele moc pavouků a pavučin, stojí za to se zeptat sami sebe, zda energie ve vašem Domově a Životě nestagnuje a jestli všechno funguje tak, jak má. Pokud máte doma hodně pavučin, je vhodné je omést a rituálně uklidit pomocí octové vody (půl na půl voda s octem), která vám pomůže rozvířit energii ve vašem Domově a přinese vám nové podněty a novou inspiraci.

Máte-li doma pavouků až až, nebo vás děsí i ten jeden, který k vám občas zavítá, pak pro vás nejspíš pavouk představuje symbol dávného archetypu Matky. Pokud máte strach z pavouků, je velmi pravděpodobné, že máte i strach z citů, z projevování emocí a že se bojíte otevřít se Lásce, citům a vztahům, abyste nebyli znovu zraněni.

Možná znáte pojem „pavoučí Láska“, což je taková Láska, která dusí a lepí se na nás, místo toho, aby nás posilovala a vyživovala. Obvykle její kořeny sahají do dětství, kdy jsme potlačili své pravé já, abychom se někomu zalíbili, abychom měli klid a nedostávali se do konfliktu, zatímco jsme se cítili svázáni Láskou některého z našich rodičů, obvykle pak matky, odtud pak zobrazení pavouka jako symbolu negativního aspektu archetypu Matky (tzv. Strašné Matky).

Jestli máte strach z pavouků, pomůže si uvědomit, jestli vás nějaký vztah ve vašem Životě nedusí a neomezuje. Pokud nějaký takový objevíte, pak se snažte najít v sobě příčinu toho, proč si neumíte nastavit své vlastní hranice? Proč si necháváte líbit věci, které vám nejsou příjemné? Pokuste se o nich s druhou stranou promluvit, třeba zjistíte, že ona druhá strana nemá ani ponětí o tom, jak se cítíte.

Co vám chtějí říct VŠI?

Vši jsou vnímány jako cosi „fuj“, čeho je potřeba se rychle zbavit. Většinou postihují školní děti, a tak se zde uplatňuje princip zrcadlení vztahu matka – dítě. Zatímco u opiček je vybírání vší vnímáno jako cosi společenského a mazlivého, v lidské společnosti je zavšivení provázeno izolací, během které zejména maminky vybírají vši svým dětem, zatímco s nimi musí zůstat stranou od ostatních.

Co se děje u dětí (či dospělých), které si na sebe přitáhnou vši? Co tak drásavého (kousavého a urputně svědivého) se děje v těchto hlavičkách a srdíčkách, že na sebe potřebují přitáhnout vši? Zde je analogie s opičkami přímo zřejmá: ten, kdo má vši, potřebuje neustálou pozornost, péči, něhu a doteky po kterých touží tak moc, tak dlouho a zoufale, že hledá Cestu, jak si o tuto pozornost říci.

Pokud nenajde slova pro své potřeby, přivolá si na pomoc tyto malé „kamarády“, aby mu pomohly problém vyřešit a vskutku, ono to funguje! Což je například odpověď na to, proč se někomu vši stále vrací, protože byť je to nepříjemné, člověk dostává pozornost, kterou potřebuje (byť negativním způsobem).

Vši patří do stejné kategorie jako komáři, což znamená, že nám taky pijí krev. A krev je naše životadárná tekutina, naše energie, radost a chuť do Života. Kousance mohou pekelně svědit, takže se děti musí škrábat, do toho je maminka pročesává hřebenem a to vše kromě pozornosti přináší výzvu k tomu, aby si dítě uchopilo své hranice, aby nasadilo svou životní energii v boji o svou svobodu, moc a své potřeby a vzdalo se toho, co ho bolí, omezuje a svazuje.

Pokud chcete svým dětem pomoci na duchovní rovině, pak je naučte, jak „chránit vlastní kůži“ a jak vyjadřovat své vlastní pocity a potřeby.

Přeji vám, ať se vám breberky vyhnou, a kdyby náhodou našly Cestu do vašeho Domova, tak ať víte proč. :)

Mějte krásné letní dny.

s Láskou

Lenka

Lenka Lipenská
průvodce na vaší  Cestě k ŽIVOTU TVŮRCE
„DOKUD NEUČINÍME NEVĚDOMÉ VĚDOMÝM, BUDE TO NEVĚDOMÉ ŘÍDIT NÁŠ ŽIVOT A MY TOMU BUDEME ŘÍKAT OSUD.“ C. G. Jung
Nevěřím na osud, ale na předurčení. Každý sem na Zemi přicházíme s nějakými dispozicemi, které občas uvíznou za zdmi našich bolestivých zkušeností a prožitků. Pokud tyto bolesti v sobě uzdravíme a najdeme dar, který se v takové bolesti skrývá, osvobodíme naši moc a sílu a ZAČNEME TVOŘIT SVÉ ŽIVOTY PODLE NAŠICH PŘEDSTAV.
www.myjsmetvurci.cz   /  https://www.facebook.com/MyjsmeTVURCI/ meditace PRO SPOJENÍ S VNITŘNÍM TVŮRCEM

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. Petra napsal:

  Nám se teď doma hojně objevují takový velcí, černí, tvrdí brouci…nevím co to ani je..vždycky se objeví v létě, ale teď přiletí denně i dva, tři..čtyři…???

 2. Silvie napsal:

  A sršni a vosy? Děkuji.

 3. Andromeda napsal:

  A svrab..??

 4. Honza napsal:

  Nevídané hosty jsme měli v předchozím kalendářním roce v baráku docela často, ale nebyla to tak docela hmyzí havěť, ale spíše drzí zlodějíčci a bezdomovci, kteří bydlí ve stanovém městečku v nedalekém lese. Letos jsme se s tím rozhodli zatočit a hlavně díky službám firmy https://www.rex.eu/ se podařilo všem nevyžádaným osobám v přístupu zabránit.

 5. Hanca napsal:

  No, my doma naštěstí s žádnými takovými potvůrkami nebojujeme. S čím ovšem doma trochu problém máme je prach a celkově to, že tu nemáme moc čistý vzduch. Právě z tohoto důvodu manžel začal přemýšlet nad nákupem rekuperační jednotky, nejspíš od https://rekuperace-aldes.cz/ Pokud chcete mít doma čistý vzduch, tak je to prý naprosto skvělá věc.

 6. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 7. DhsZIu napsal:

  evolution korea
  373DhsZIu?#‘

 8. umNJcw napsal:

  evolution korea
  887umNJcw)’`

 9. IdKhZm napsal:

  evolution korea
  359IdKhZm$@“

 10. Roman napsal:

  Pokud bereme mít doma nevítané hosty, jako třeba že sousedi přijdou na návštěvu, tak to bohužel zatím nemám :D. Teprve totiž začala rekonstrukce bytu Praha od https://www.provadime.cz, takže to ještě celkem dlouhou chvíli nebudu mít hosty žádné. Ať už zvané, či nezvané.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.