Jak synek přestal kašlat

spokojená matka se synem

Večer, již nějaký čas po ulehnutí dětí, byl slyšet z dětského pokoje kašel, který byl stále častější a naléhavější. Asi v jedenáct hodin jsem to už nevydržela a šla se do pokoje podívat.

Syn seděl na posteli, zchvácený a rudý od neustávajícího záchvatovitého kašle. Protože věřím, že každá nemoc má příčinu v našich myšlenkách a postojích, hned jsem se syna zeptala, jestli se na to chce podívat. Bylo mu v té době dvanáct a ne vše chtěl takto řešit.

matka se synkem

Tentokrát ani na chvíli nezapochyboval. Zjistila jsem, že kašel spustila konkrétní situace u hraní šipek v širším rodinném kruhu. Na konci hry synovi jeho tatínek z legrace „pogratuloval“ k pátému, poslednímu místu. Cítil se ponížený.

Hledali jsme tedy příčinu, proč se cítil ponížený. Dostali jsme se k jeho přesvědčení, že musí být první nebo dokonce slavný a uznávaný, aby ho lidé přijali a měli ho rádi. Takže jsme si povídali o tom, jak pomíjivá je sláva a první místo v čemkoli.

Že lidé ho nejvíce budou mít rádi a nejvíce bude druhým přínosem, když bude sám sebou a dělat to, co ho baví. A pak může být v něčem i první a uznávaný. Ale nesmí to být prvotní cíl. Pochopil.

Lehl si a tím nastalo ticho. Bylo po kašli!

Sláva a krásnou dobrou noc, můj chlapečku.

Daniela Tlapáková
inspirátorka, průvodce k uzdravení všeho, co vás trápí
www.danielatlapakova.cz
www.deti-jako-ukazatel.cz
http://danielatlapakova.blogspot.cz/

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů