Když vám 10 dní změní život

šťastný pár

Když jsem se hlásila na kurz Celostních smyslných masáží u Denisy a Richarda, pořádně jsem nevěděla, co všechno mě čeká. Ale věděla jsem, že přesně těchto 10 dní potřebuji na své cestě prožít. Jak pro svůj osobní rozvoj, tak i rozvoj svého podnikání.

„Sedím doma na posteli a natěšeně si čtu program. …Vaginální mapování, rituály, masáže… No to je pecka. Pak čtu anální mapování a masáž penisu, tyhle dvě odrážky tak trošku přehlížím. 😀

Čas odjezdu je tady!

Přijíždím na Váňův statek v Dubovicích. Je tu krásně. Hned před statkem jsou dva rybníky, bazén, v blízkosti krásný les a hlavně klid, který ocením, abych znovu načerpala energii.

V průběhu kurzu se mi otevírají staré, nevyléčené rány, aniž bych tomu dávala cílenou pozornost. Přichází to zkrátka samo, a tak trochu tím vším proplouvám, jako by nic. Měla jsem někdy slabší chvilky, kdy jsem chtěla utéct, a tak jsem chodila do lesa. Dobíjela baterky a dýchala čerstvý lesní vzduch.

Teď zpětně jsem za všechny zkušenosti moc vděčná a neměnila bych nic z toho, co se na kurzu odehrálo. Byla to všechno jedna velká jízda a naopak mi to přišlo neuvěřitelně přirozené a krásné. Richard se staral o super hudbu, která prolínala celých 10 dní. Každé ráno jsme začínali tancem, vnímáním těla a dechu. Doteď si hudbu s láskou pouštím a vracím se zpátky do té úžasné energie, která na kurzu sršela z každé bytosti.

Nevěřila jsem, že se za 10 dní může člověku natolik změnit život. Jak ten uvnitř, tak i venku. Nevěřila jsem, že za tak krátkou dobu se mohou změnit návyky prorostlé jako kořeny do jádra země. V tomto článku bych s vámi ráda sdílela hlavně to, jaké pocity jsem prožívala a jaké prostředí nám Deniska a Richard (plus ostatní úžasní asistenti) vytvářeli. A hlavně, jak moc a v čem konkrétně mi změnil kurz život.

šťastný pár

Jaké pocity jsem na kurzu zažívala

Na kurzu jsem zjistila, že vůbec nevyužívám a ani pořádně neznám celou škálu emocí, které můžu prociťovat v těle. A teď myslím hlavně ty pozitivní. Pocity extáze, štěstí, svobody, bezpodmínečné lásky, radosti ze života, znovuzrození a silné vnitřní síly. Toto všechno mají naše těla v sobě.

Často je to jen překryto bolestí, ale ve chvíli, kdy si dovolíme tuto bolest cítit a projdeme si „očistou“, přijdou teprve ty „wow emoce“ a životní spokojenost. To, co mi říkalo mé tělo, bylo jednoznačné: „ANO. Tohle je ta správná cesta.“ Cesta těla, dechu, bezpečného projevování emocí, tance a lásky.

Deniska, Richard i ostatní asistenti byli úžasní. Starali se o nás jako strážní andílci a vytvářeli krásný, láskyplný a bezpečný prostor projevit cokoliv. Bolest, radost, vzrušení, pláč, křik… Každý z nás si mohl dovolit být sám sebou. Co u mě dnes přetrvává, je hlavně pocit spokojenosti. Uvnitř mě se znovu rozzářil stav bytí, láska a radost z toho, že jsem v pořádku taková, jaká jsem. Vše, co jsem doposud dělala pro svůj rozvoj se uleželo a zapsalo do moudrosti mého těla. A já cítím, že tam tahle zkušenost zůstane navždy.

Myslím, že největší změny nastávají, když se spojí tělesná, mentální a duševní zkušenost současně.

Co všechno se v mém životě díky kurzu změnilo

Věděla jsem, že tenhle kurz bude velkolepý, psala jsem o tom už v článku „Proč dělat věci jinak“. Jen jsem nečekala, že těch změn bude tolik. Když jsem se vrátila domů, do těžké praxe, tak jsem zjistila, že u mě opravdu došlo k transformaci.

Děkuji vesmíru za to, že jsem jela a nic mě neodradilo. Byl to doposud nejlépe investovaný čas i peníze v mém životě!
A změnilo se tohle…

  • Přestala jsem se porovnávat s ostatními ženami a žárlit.
  • Mnohem častěji a více vnímám svůj dech a celkově dýchám prohloubeně.
  • Více cítím své tělo; co se týká chuti na jídlo, méně jím a jím zdravější potraviny, aniž bych se k tomu musela nutit.
  • Zlepšil se nám s partnerem vztah, milujeme se, dotýkáme se, hýčkáme se a učíme se vědomé milování.
  • Jsem trpělivá, vím, že věci přijdou, když mají a nehroutím se z toho, že mám toho „hodně“, protože vím, že je to jen otázka mé mysli a práce s ní.
  • Dokážu lépe a vědoměji naslouchat druhým.
  • Mám spoustu dalších kamarádů a lidí kolem sebe, kteří jsou „na stejné vlně“.

Takže závěrem bych už asi jen chtěla kurz doporučit všem lidem, kteří chtějí zažít něco víc než doposud. Něco mnohem a mnohem víc.

A zároveň tímto poděkovat i skvělé Denise a Richardovi za jejich vedení. Určitě to nebyl poslední kurz, který jsem od nich navštívila. ♥

Lenka Hrušková

Lenka Hrušková

Podporovatelka žen na cestě k sebe-vědomému životu. Lenky vášní je ukazovat ženám cestu, jak skrze žití sebelásky a projevování kreativity žít šťastný a naplněný život ve všech jeho oblastech.

Věří, že ve chvíli, kdy žena bezpodmínečně přijímá samu sebe a současně projevuje svou tvořivou sexuální energii, začne mít její život opravdový smysl.

Autorka ebooku Sebe-vědomou ženou krok za krokem >>>
A také ebooku Jak se navždy zbavit chronických bolestí močového měchýře >>>
Lenka Hrušková

Latest posts by Lenka Hrušková (see all)

Podporovatelka žen na cestě k sebe-vědomému životu. Lenky vášní je ukazovat ženám cestu, jak skrze žití sebelásky a projevování kreativity žít šťastný a naplněný život ve všech jeho oblastech. Věří, že ve chvíli, kdy žena bezpodmínečně přijímá samu sebe a současně projevuje svou tvořivou sexuální energii, začne mít její život opravdový smysl. Autorka ebooku Sebe-vědomou ženou krok za krokem >>> A také ebooku Jak se navždy zbavit chronických bolestí močového měchýře >>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů