Ochránci přírody a zvířat aneb Proč začít chránit nejprve sebe

mám se ráda

Kráčíme s přítelem po schodech a jdeme na procházku a najednou z něj vypadne toto: „Ty Leni, je to stejně zvláštní, že je tolik ochránců přírody a zvířat a žádní ochránci lidí a kolektivní energie.“ A já na to: „No vidíš to, to je pravda. O tom musím napsat článek.“ – Tak tady je. 😊

Přemýšlely jste nad tím někdy? Já se většinu svého času zabývám zkvalitňováním a zlepšováním svého života a také kvalitou jeho prožívání. Současně podporuji i ostatní ženy k tomu, aby svůj život vedly vědomě, s pokorou a láskou.

To mě opravdu moc baví, a tak cítím, že světu alespoň trochu pomáhám k probuzení lidstva a k lepšímu a vědomějšímu přístupu k planetě, zvířatům, dětem a k sobě samým.

vědomá žena

Vědomé ženy a muži? Ohrožený druh!

Je mi naprosto jasné, proč to tak je. V dnešní společnosti jsou zatím stále nejrozšířenější vzorce:

 1. Vina je někde venku.
 2. Pomoc je někde venku.
 3. Zlo je někde venku.
 4. Důsledek je důležitější než příčina.
 5. Musíme s tím bojovat…

Všechno hledáme venku

Všechno hledáme venku, ať už se jedná o pomoc či problém. Žijeme spíše v mužských kvalitách, a jednou z nich je právě aktivita a směr ven, od nás. Další je boj. To je taky velmi častý rys dnešní společnosti, jsme aktivní, jsme záchranáři, „bojujeme za lepší svět“.

Přestaňme bojovat. Boj vytváří jen další boj. Jak říkal Jaroslav Dušek:

„Dokud bude s kým bojovat, vždycky se najde důvod, proč bojovat“.

Začněme raději milovat a pracovat na sobě. Začít u sebe. To je totiž ten největší dar, který můžeme planetě Zemi i všem ostatním bytostem dát. Měnit sebe k lepšímu a inspirovat tak další lidi kolem k láskyplnějšímu přístupu k celku jako takovému.

Zvu vás do výzvy

Nemusíte být terapeut, lektor, psycholog. Nic podobného. Stačí, že budete samy sebou, že budete pečovat s láskou o sebe, mít k sobě úctu, řídit se svým srdcem. Protože jaký vztah pěstujeme samy k sobě, takový vztah a odraz uvidíme i v tom pomyslném zrcadle světa. Jsme to my, kdo ohrožuje tuto planetu. Vědomé ženy a muži patří mezi ohrožené druhy.

šťastný a kvalitní život

Posláním tohoto článku není řešit ochranáře a řešit, jak se jim daří nebo nedaří. Protože to bychom hodnotily jen důsledek. A neřešili příčinu.

A příčina není v tom, že planeta se o sebe neumí postarat. Příčina není ani v tom, že se některé druhy zvířat nemnoží, jak by měly, a jsou tím pádem ohrožené.

Příčina jsme my. Lidé.

Pravé poslání tohoto článku tedy je vás inspirovat a zamyslet se nad vlastním životem. A ne, není to vůbec egoistické – myslet na sebe. Je to nutné. Je to první předpoklad k tomu, že se to začne na té naší planetě energeticky měnit k lepšímu. Že se půjde více do hloubky a do otázek „Proč? Jak?“

 • Proč se děje to, co se děje?
 • Jak to já můžu změnit a ovlivnit?
 • Co vlastně je v mé zóně vlivu?

A tak začněte malými krůčky. Měňte svá slova, měňte své myšlenky, namísto pomluv s druhými sdílejte to, za co jste vděční.

Namísto stížnosti jděte do akce a přispívejte k dobru celku.

Pečujte s láskou o své fyzické a mentální tělo.

Pečujte o prostředí, ve kterém žijete.

Rychleji odpouštějte sobě i druhým.

Uvědomujte si stále vyšší celek.

Jak?

Já jsem dříve chodívala do místního lesa, kde jsem bydlela, a často jsem viděla na zemi poházené různé odpadky a flašky a vždycky jsem jen tak prohodila „No fuj, ty lidi jsou prasata. Už ani v tom lese není čisto.“ – A když se to takhle párkrát zopakovalo, tak jsem si jednou řekla: „No jo, ale ten, kdo to tam hodil, to asi neuklidí…, tak to udělám zkrátka já.“

Vzala jsem si rukavice a igelitku a šla jsem na procházku jako vždycky, a když jsem někde něco viděla, tak jsem to sebrala. A můžu vám říct, že ten pocit je nádherný. Že najednou to už nejsou jen plané řeči o krásném a dokonalém světě, ale tvorba krásného a čistého světa. A to mě moc těší a baví.

les

Tenhle příběh si můžete shrnout na cokoliv – co vás trápí, rozčiluje. Zkrátka jen místo slov začněte s činy. A uvidíte, že se začne měnit život váš, i těch kolem, které budete inspirovat.

Vědomí celku nás staví do rovnováhy. Dává nám možnost pocítit větší hloubku věcí a umět se také podívat na naše „problémy“ z vyšší perspektivy, a tak je lépe pochopit i přijmout.

Nezapomeňte, že se nic neděje jen tak. Planety, příroda, zvířata i bytosti kolem nás nám jen nastavují zrcadlo toho, kým jsme my sami (jako jedinci a jako celek).

Sdílejte toto poslání dál. Žijte a čerpejte energii z celku a vracejte jí vděčností a péčí o tento „náš“ celek.

S láskou
Lenka

 

Lenka Hrušková

Lenka Hrušková

Podporovatelka žen na cestě k sebe-vědomému životu. Lenky vášní je ukazovat ženám cestu, jak skrze žití sebelásky a projevování kreativity žít šťastný a naplněný život ve všech jeho oblastech.

Věří, že ve chvíli, kdy žena bezpodmínečně přijímá samu sebe a současně projevuje svou tvořivou sexuální energii, začne mít její život opravdový smysl.

Autorka ebooku Sebe-vědomou ženou krok za krokem >>>
A také ebooku Jak se navždy zbavit chronických bolestí močového měchýře >>>
Lenka Hrušková

Latest posts by Lenka Hrušková (see all)

Podporovatelka žen na cestě k sebe-vědomému životu. Lenky vášní je ukazovat ženám cestu, jak skrze žití sebelásky a projevování kreativity žít šťastný a naplněný život ve všech jeho oblastech. Věří, že ve chvíli, kdy žena bezpodmínečně přijímá samu sebe a současně projevuje svou tvořivou sexuální energii, začne mít její život opravdový smysl. Autorka ebooku Sebe-vědomou ženou krok za krokem >>> A také ebooku Jak se navždy zbavit chronických bolestí močového měchýře >>>
Komentáře
 1. Jana Burešová napsal:

  Leni, moc pěkný článek:-)

 2. Skout For PC napsal:

  Hello everybody! Would you like to install the Skout application on your Windows PC? Then you have come to the best place. In this post I want to show you how to download Skout for PC / laptop.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů