Začala jsem mít strach, že mi hrábne…

jak být v životě spokojená

Všude se mluvilo o „FLOW“. Všichni na mě působili, že je to jejich přirozený stav. Já jsem však velice silně cítila, že jsem „fucking far from flow“. Proč? No, jak bych to jen… Zkrátka jsem se „najednou“ ocitla v područí svých sebedestruktivních stavů nezvladatelné žárlivosti a srovnávání se.

K tomu za nitky začala tahat neustále stoupající agresivita a to celé v prima kombinaci ostře bodajících myšlenek:

 • nejsi dost dobrá,
 • hezká,
 • dost přirozená,
 • dost usměvavá,
 • dost hubená,
 • dost něžná,
 • křehká,
 • dost ženská…

Moje temná hluboká jáma

Můj psychický stav se pomaloučku, zato zcela nekompromisně, zhoršoval. Hodně podobné, jako nenápadné ukládání špeků pod kůži s tou prima ulhanou větou:

„Ještě to není tak strašný.“

Měla jsem za sebou tisíce přednášek a workshopů. No, tisíce asi ne, ale připadalo mi to tak. Každopádně jsem měla pocit, že bych klíďo mohla přednášet osobní růst na Oxfordu.

Zkusila jsem i individuální sezení, konstelace a o tom všem jsem měla na poličce víc knih než celá státní knihovna. Nadšení mi však vydrželo vždy jen několik dní, někdy dokonce jen pár hodin. No za ty prachy, no neber to.

deprese a jak na ně

V čem jsem se však naopak začala bravurně kotvit bylo přesvědčení, že můj „psycho stav“ je jasným a nekompromisním důsledkem mé nespravedlivé minulosti (fňuk), mého dětství (fňuk na druhou), nevyřešeného vztahu s tátou (úplné bééé) a všech úhybných manévrů partnera (ten za to všechno mohl nejvíc!).

Cítila jsem, že se řítím do hluboké temné jámy. Začala jsem být opravdu zoufalá. Ke všemu mě pravidelně začaly navštěvovat i nelibé fyzické projevy:

 • celkový třes,
 • bolesti zad,
 • časté pocity nevolnosti
 • a přejídání se.

Toužila jsem lusknout prsty a cítit úlevu. V uších mi najednou začalo stále častěji tepat opakující se slovo:

„Prášky, prášky, prášky.“

Jenže do tohoto zmatku a ztracenosti jsem najednou někde hluboko sebe slyšela jakýsi záchvěv vnitřního hlásku, který mi zcela vyčerpán, zato s tou největší láskou, vytrvale šeptal:

„Život tě má bavit!!! Jsi tu proto, aby sis to tady užívala!“

Ocitla jsem se na křižovatce

Byla sobota, na psychiatrii měli zavřeno, takže jsem prášky brát nezačala. Ocitla jsem se však na velice zajímavé křižovatce…

Na jedné straně byla highway oběti dlážděná křivdou, nespravedlností, nesnesitelným chováním ostatních lidí, ublížeností, komplikovaným narozením, fyzickou bolestí, alkoholismem a smrtí mého táty, nekomunikací partnera, karmickou zátěží, rodovou linií, nesnesitelnou žárlivostí, nedůvěrou a tím nekonečným srovnáváním se.

křižovatka života

Vrabci na střeše si cvrdlikali, že tohle všechno plus asi milion dalších věcí prý stačí jen vyčistit, odpustit, projít si jimi a hned se člověku uleví. Matika mi nikdy moc nešla, ale tohle jsem si u sebe spočítala nejméně na 3 životy práce…

Na této křižovatce jsem ale vnímala i pidi cestičku spíš pro mravenečky než pro kohokoliv jiného. A na té jsem najednou zahlédla podstatu svého života…

Viděla jsem tam RADOST.

A tenkrát jsem celá usmrkaná a flekatá od zoufalého pláče bouchla do stolu a rozhodla jsem se!!!

Totiž síla lidského rozhodnutí je prý fyzikálně nepopsatelná. Je to síla, která dokáže všechno.

Síla, která nás rychlostí světla vrátí na svou vlastní cestu. Zkrátka síla lidského rozhodnutí je fakt síla!!!

Mé rozhodnutí:

 1. Začnu se TRÉNOVAT v pozornosti na věci, které mi dělají dobře.
 2. Začnu se TRÉNOVAT v „NEpozornosti“ až v totální ignoraci na věci, lidičky, akce, slova a grimasy, po kterých se dobře necítím (teď mluvím hodně slušně).
 3. A začnu pozorovat svou vnitřní vibraci, a tedy i to všechno, co k sobě přitahuji.
 4. Za každou stížnost si udělám 10 dřepů s výskokem.
 5. Každý den si napíši 13 vděčností.

radost ze životaPřipadala jsem si najednou jako Eistain. Začalo mi totiž docházet, že je opravdu jen a jen na mně, jakou cestu si každý den zvolím. A nebo jak říká paní Eva Kozderková, se kterou jsem měla tu čest natočit jeden z audio-rozhovorů:

„Každý den si mohu zvolit, zda se na svět budu smát a nebo se na něj budu mračit.“

No a tím se spustilo nejkrásnější krupobití AHA momentů:

 • AHA, takže náladu mi nemůže zkazit počasí, fronta na poště, výsledky voleb ani daněéé.
 • AHA, takže už nemusím nechat mlátit do svého emocionálního knoflíčku svou „kamarádku“ s debilníma kecama, ani svou tchýni, dluh a ani fyzickou bolest.
 • AHA, s větou: „Neber to tak vážně,“ si mohu klidně utřít to hov… z podrážky a kráčet si radostně dál.
 • AHA, pokud budu mít chuť být naštvaná, bude to moje, moje, moje volba!!! A nééé, že sebou začnu hned nechat smýkat, dmýchat, až se celá zamyšlená a obalená chmýřím nachomýtnu s hlemýžděm u Litomyšle.
 • AHA, to jáááááááá se rozhodnu, co mi dělá a nedělá dobře. Jáááá se teď podívám, po které cestě to sakra, hergot, laundon element celou dobu jdu.

A tak jsem ze své „emotional skříně“ začala pomaloučku vyhazovat všechny železné košile zvyků, návyků, vzlyků a povyků, neboť když jsem se v nich podívala do zrcadla, vypadala jsem naprosto příšerně. Vlastně jsem se v nich cítila vždycky strašně!!! No mazéééc, co vám budu povídat.

A tak došlo na mé další obrovské a nezlomné ROZHODNUTÍ.

Já jsem se, dámy, rozhodla, že

ŽIVOT MĚ BUDE BAVIT.

Dámy, já jsem si tím polepila i své auto. Opravdu, nekecám!

jak být v životě šťastná

Všechny věci, které se chceme naučit a zdokonalovat se v nich, jsou o TRÉNINKU. :)

Naučit se cizí jazyk? AHA! Je potřeba se učit.

Vymakané břišáky? AHA! Je potřeba posilovat.

Spokojenost jako má frekvence? AHA! Je potřeba se co nejčastěji na tuto frekvenci ladit…

A to je vlastně všechno. :)

Přeji vám všem co nejúžasnější ladění se.

Edita Berková
Jsem milovnicí humoru, radosti, akce, modré indulony, hor a praskajícího dřeva v krbu. S blížící se čtyřicítkou mi na vrata začala bušit silná potřeba změny. Podívala jsem se tedy svým strachům a lpění zpříma do očí a ukázala těm pacholkům cestu ven. Prodala jsem svou značku Strollering a založila ÚŽASNÝ STAV aneb vysílání na frekvenci ŽIVOT NÁS MÁ BAVIT, jehož součástí je oblíbený audio blog a trénink spokojenosti.
Komentáře
 1. it’s great post.i learn something new.i’ll try it my own.

 2. clouds napsal:

  Treci printr-o criză la mijlocul vieții
  de exemplu un divorț, un avort spontan, cancer sau HIV, doriți să renunțați la medicamente, tulburare briană având diabet sau orice altă boală, nu puteți găsi dragoste fără să vă faceți griji, contactați legământul dr la adresa de e-mail covenantsolutiontemple@gmail.com sau adăugați-l pe watsapp +2349057353987 vă poate ajuta cu orice nevoie personală. Mulți oameni vor încerca să înveli zahărul adevărul și să-ți dea speranță falsă, dar nu Dr.covenant el îți va spune adevărul și nimic altceva decât adevărul și să-ți țină speranțele înalte și vii asa, te rog sa nu pierzi timpul si sa speram pe cineva care nu merita ..

 3. .i learn something new.i’ll try it my own.

 4. rupass napsal:

  Hi, this post is really helping me in clearning my doubt but also helping others also.

 5. Bohumila Králová napsal:

  Tenhle pocit jsem také měla. Objevilo se to při 1. Lockdownu. Manžel je policista, takže byl v práci pořád, ale já pracuji jako servírka v restauraci, takže jsem zůstala doma s dětmi. Nejmladší syn je teprve ve školce, takže bylo náročné skloubit jeho energii s přípravou na přijímačky na střední školu mého staršího syna. Nakonec jsem syna přihlásila do tohohle kurzu: https://www.to-das.cz/. To mi strašně usnadnilo práci a já si konečně našla trošku času pro sebe!

 6. Evelyn Imler napsal:

  Website perusahaan kontraktor kolam renang berpengalaman dan terpercaya. Terbaik dalam pembuatan, instalasi, renovasi, koreksi, perawatan …. lihat https://hargaperawatankolam.blogspot.com/2019/06/jasa-perawatan-kolam-renang-magelang.html untuk selengkapnya

 7. Maryalice Eidschun napsal:

  Harga Beton Cor Murah Per Kubik – Jual Beton Ready Mix. Supplier dengan Harga Beton Ready Mix Batching Plant Berikut Harga Beton Cor Readymix dari … segera kunjungi https://boxculvert.jabodetabek.my.id/2020/08/harga-box-culvert-pracetak-megacon-di_72.html

 8. Eugenio Malpica napsal:

  Partisi kamar mandi kubikal ialah salah satu desain kamar mandi yaitu ini yang ketika dimanfaatkan untuk bisa bangunan minimalis. Ia termasuk pembatas kamar … kunjungi https://partisi-kamar-mandi.blogspot.com/2019/03/cubicle-toilet-phenolic-jambi-murah.html for detail information.

 9. Doretha Griblin napsal:

  Besi beton adalah salah satu bahan material penting untuk membangun rumah, bahan ini umumnya dipakai untuk mengikat coran … silahkan kunjungi https://tiangpancangmegacon.kedungsepur.my.id/2020/10/harga-tiang-pancang-megacon-tembalang.html

 10. Eugena Delariva napsal:

  Beli Kaca Tempered 12mm Online berkwalitas dengan harga murah terupdate 2020 di KacaTempered.co.id! Pembayaran mudah, pengiriman cepat, untuk detail silahkan kunjungi https://etalase-tempered.blogspot.com/2019/07/jual-kaca-tempered-etalase-1_3.html

 11. nelson napsal:

  Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde sdílím své svědectví, představila mě Baba Ogbogo moje matka, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti a mohli bychom mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co jsem udělal potřebné. A teď jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří se potýkají se vztahem a manželskými obtížemi, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přeruším zde jeho kontakt, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo se k němu spojím prostřednictvím jeho čísla WhatsApp. +2349020168697

  Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti

  Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

 12. Hugo Cuda napsal:

  Do you really need the specialized door for the house? Stunning glass windows may transform just about any space. But when you cannot find the things you want, click https://foldinggategaransi.blogspot.com/2019/12/jual-folding-gate-produk-terbaik-palopo.html for detail.

 13. Valounek napsal:

  Podobnými pocity jsem si prošla za poslední rok dvakrát, samozřejmě vždycky během karantény a uzavření doma. Nakonec mi velmi pomohlo nakoupit turistické vybavení a začít chodit do přírody. Vyčistím si tím vždycky hlavu. Ale není to tak, že chodím na procházky na hodinu, ale vypadnu třeba na celou sobotu. Případně chodíme i s manželem, když má chuť. Jen chodíme, mlčíme… Sedneme, najíme se… :)

 14. KETINA BARLEY napsal:

  Ahoj všichni, jsem tak nadšený, že můj manžel je zpět poté, co mě opustil pro jinou ženu. Můj manžel měl poměr se spolupracovníkem a já miluji svého manžela tak moc, ale podváděl mě se svým spolupracovníkem a touto dívkou, myslím, že používá čarodějnictví nebo černou magii na mého manžela, aby mě nenáviděl a tohle bylo tak kritické a nepožadované, protože celý den a noc brečím, aby mi Bůh poslal pomocníka, který mi přivede zpět mého manžela! Byl jsem opravdu rozrušený a potřeboval jsem pomoc, takže jsem hledal pomoc online a narazil jsem na web, který navrhl, že Dr.Wealthy může pomoci rychle získat bývalého přítele. Cítil jsem tedy, že bych ho měl zkusit. Kontaktoval jsem ho a on mi řekl, co mám dělat, a udělal jsem to, pak pro mě udělal kouzlo lásky. O 22 hodin později mi můj manžel opravdu zavolal a řekl mi, že mi tolik chyběl, Bože můj! Byl jsem tak šťastný a dnes jsem opět šťastný se svým mužem a radostně žijeme společně a děkuji mocnému kouzelníkovi Dr.Wealthymu, je tak silný a rozhodl jsem se zde sdílet svůj příběh. pokud jste zde a váš milenec vás odmítá, nebo se váš manžel přestěhoval k jiné ženě, už neplačte, kontaktujte Dr.Wealthy o pomoc hned teď … Zde je jeho e-mail, wealthylovespell@gmail.com
  Udělá také následující kouzlo
  Těhotenské kouzlo
  Kouzlo lásky
  Kouzlo zvětšení penisu
  opar
  Vítězné kouzlo
  Jeho WhatsApp +2348105150446
  Blog: wealthylovespell.blogspot.com

 15. interesting , great job and much obliged for sharing such a decent blog.

 16. nelson napsal:

  Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde svědčím, že mě matka představila Babě Ogbogo, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti, a můžeme mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co udělala to potřebné. Nyní jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří tam čelí vztahovým a manželským obtížím, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přerušil jsem jeho kontakt zde, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo se k němu dostal přes jeho číslo WhatsApp. +2349020168697
  Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti
  Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

 17. Martha Peterson napsal:

  WOW!! Toto je ta nejúžasnější věc, jakou jsem kdy zažil, a potřebuji se podělit o toto skvělé svědectví .. Navštívil jsem fórum zde na internetu 10. ZÁPASU 2021 a viděl jsem úžasné svědectví tohoto mocného a skvělého sesilatele kouzel zvaného Dr. Bohatý na fóru … Nikdy jsem tomu nevěřil, protože jsem nikdy předtím neslyšel nic nenaučeného o magii .. Žádné tělo by mě nedokázalo přesvědčit o kouzelných kouzlech, dokud mi Dr. manželství na 6 let zpět ke mně a přivedlo mého manžela zpět ke mně za stejných 48 hodin, jak jsem četl na internetu .. byl jsem opravdu nadšený a šokovaný, když můj manžel poklekl a prosil o odpuštění a abych ho přijal zpět. „Opravdu mi chybí slova a radost, a nevím, jak moc bych vám chtěl vyjádřit své uznání, doktore Bohatý, vy jste Bůh poslaný mně a celé mé rodině .. A teď jsem znovu radostná žena. . zde jeho e -mail wealthylovespell@gmail.com. Jeho telefonní číslo +234 810 515 0446

 18. joe napsal:

  Bigo Live Mod APK is a great live streaming application that ultimately gives you a chance to take your online social life and your online influence to a whole new level.

 19. HomerAllen napsal:

  Velmi zajímavý příspěvek na blog pro sdílení, který si každý může přečíst na Whatsapp plus

 20. Nospera napsal:

  HTML ve CSS notlarım için kişisel internet adresimi ziyaret edin – Cevdet Buğra Şahin

 21. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 22. Robyn Meyer napsal:

  Bu paylaşım için teşekkürler, ModCombo da daha fazla mod apk download oyunu ve uygulamasını ücretsiz olarak görebilirsiniz.

 23. Elena napsal:

  This is a testimony that I will tell everyone to hear. i have been married for 4 years and on the fifth year of my marriage, another woman had a spell to take my lover away from me and my husband left me and the kids and we have suffered for 2 years until i meant a post where this man Dr.Wealthy have helped someone and i decided to give him a try to help me bring my love Husband home and believe me i just send my picture to him and that of my husband and after 48 hours as he have told me, i saw a car drove into the house and behold it was my husband and he have come to me and the kids and that is why i am happy to make everyone of you in similar issues to meet with this man and have your lover back to your self His email: wealthylovespell@gmail.com or you can also contact him or whatsapp him on this +2348105150446….. thank so much Dr.Wealthy. …

 24. HUTytK napsal:

  evolution casino
  889HUTytK/“,

 25. Modsall napsal:

  Dragon City Mod Apk is free to download and free to play. Train them to your will, feed and evolve them into stunning monsters and prove your might to be the top Dragon Master in the world!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.