Jak jsem se zamilovala do svého pláče

Je to ve mně už dlouho. Moc se mi do tohoto tématu nechtělo zabředávat, protože je většinou lidí považováno za něco negativního, smutného a ze zkušenosti vím, že se o tom nikdo moc nechce bavit.

Každopádně včera se to vynořilo zas, takže myslím, že je na čase alespoň přes písmenka vyjádřit svůj momentální postoj.

O čem to vlastně píšu?

Chci se blíže podívat na lidský PLÁČ.

Bylo o něm napsáno už moc a určitě jste četli alespoň 10 článků na toto téma. Možná vám spíš přiblížím, co se stalo mně, ať opět pochopíte, jak jsme dokonalé bytosti. Jen se bojíme uvěřit, že to tak je.

V mém životě se před pár měsíci odehrálo něco velmi krásného a emotivního, avšak, jak už to tak u mě bývá, nedopadla celá situace, jak bych si přála. Jsem zvyklá, že si v sobě věci rozumově rozeberu, zaujmu stanovisko a učiním změny, ať je mi lépe. V tomto případě tomu nebylo jinak.

Stále jsem se snažila používat více rozum, být silná a přecházet své pocity, které se ve mně hromadily.

Za každou slzu jsem sama sobě spílala a říkala si, jak jsem hloupá, že kvůli takové „blbině“ brečím. Ta „blbina“ mě však zasáhla více, než jsem myslela. Nabalila na sebe totiž spoustu smutků, obav, strachů a nedůvěry, která ve mně dřímala a hlásila se o svou pozornost. Můj rozum vítězil a já to stále potlačovala. Stýkala jsem se s mnoha lidmi, abych na to nemyslela, vymýšlela si spoustu „nutných a neodkladných“ záležitostí, abych se zaměstnala a zapomněla.

Jednoho dne už si to moje bolavé srdce duplo a já odjížděla z práce s velikou bolestí zad a ruky. Bolest byla taková, že mé slzy nešly zastavit několik dní. Přidala se horečka, střevní problémy, no prostě klasické čistící procesy, kdy vám dá vaše tělo jasně najevo, jak moc jste to opět přepískli. Pojďme se však vrátit k PLÁČI.

Tak dlouho jsem své pocity potlačovala, až jsem sama sobě vytvořila situaci, která byla tak bolestivá, že pláč nešel zastavit. Tekl samovolně několik dní a já si vzpomněla na jednu svou klientku, která po ztrátě manžela ztratila schopnost plakat a onemocnělo jí srdce.

smutná žena

Naše tělo je naprosto dokonalé a moudré

K čemu jsem tedy ve svých slzách došla? PLÁČ pro mě není nic negativního, ani to není projev bezmoci či zoufalství. Je to očistná sprcha pro naše srdce, která odplavuje nánosy smutku, které by tam jinak zůstaly. Je to detoxikace DUŠE.

Uvědomili jste si někdy, že chodíme do sauny, ať se zbavíme škodlivin, pijeme detoxikační a čistící čaje na krev, drhneme si obličeje a těla peelingem, držíme nejrůznější kůry a půsty, abychom se vnitřně pročistili a ve chvíli, kdy se nám chce plakat a naše Duše touží po uvolnění a pročištění, ve chvíli, kdy volá po odstranění těch bolavých nánosů smutků a trápení, tak se často zalekneme a potlačujeme tento přirozený proces?

Přitom se jedná o přirozenou očistu a detoxikaci srdce a duše.

Pláč je prostě normální a velmi prospěšný

Je naprosto jedno, jestli jste žena nebo muž, dítě nebo starší člověk. Pláč má v našem životě nezastupitelný význam a já už se mu nebráním, protože po mé nedávné zkušenosti jsem si opět uvědomila, že pokud si nedovolím plakat vědomě, tak si to moje Duše zařídí jinak. Vždy se snažím z každé své životní situace něco naučit a vzít si to dobré pro svůj další život. Tentokrát jsem se opětovně spřátelila se svými slzami a svým pláčem.

A jak to máte vy?

Krásné laskavé dny přeji nám všem.

Brigita Tóthová
https://srdcovcesta-brigit.blogspot.cz/

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. Ivory Reihe napsal:

  Jasa Kontraktor Kolam Renang Lazim dan Pribadi, Berapa Tarif Pembuatan Kolam Renang Pribadi di Rumah? Anjuran Renovasi dan Perawatan … tap https://hargarenovasikolam.blogspot.com/2019/11/renovasi-kolam-renang-berpengalaman_14.html untuk info ter-update

 2. Sanda Cronk napsal:

  produk beton pracetak yang dibuat selalu sudah via pengawasan dan kontrol kwalitas yang ketat mulai bahan … segera kunjungi https://harga-pipa-beton-megaconperkasa.blogspot.com/2019/06/harga-pipa-beton-bertulang-1_5.html

 3. Lloyd Copland napsal:

  Jual Beton Instan dari bermacam merek terbaik harga murah dari distributor sah di indonesia. Tersedia Ready mix concrete kemasan ataupun kendaraan beroda empat truck beton … selengkapnya https://boxculvert.jabodetabek.my.id/2020/08/harga-box-culvert-pracetak-megacon-di_66.html

 4. Leisa Santiesteban napsal:

  Towing, atau menarik, atau derek, yaitu sebuah kegiatan memindahkan kendaraan dari satu … lebih detailnya https://kirimmobilluarkota.blogspot.com/2020/11/kirim-mobil-jakarta-bali-alatberatid.html

 5. Lamonica Screen napsal:

  Kaca tempered adalah kaca yang dikeraskan dengan memanaskan kaca biasa hingga menempuh temperatur sekitar 700 * C, selengkapnya https://bursa-kanopikaca.blogspot.com/2019/12/jual-kanopi-kaca-tempered-1-kediri-0822.html

 6. Glenn Wicke napsal:

  KontraktorEpoxy.co.id a respected producer of niche adhesives for used in advanced engineering applications. The sides’most critical businesses in the electronics… tap https://kontraktorepoxy.netlify.app/kontraktor-jasa-epoxy-lantai-jakarta-timur/index.html for detail.

 7. Debby Husband napsal:

  Searching for a door manufacturer in Indonesia? People create aluminium doors on-page & provide effective transport conditions, click https://pabrikpintuharmonika.blogspot.com/2019/10/jual-pintu-harmonika-cilacap-bahan.html for detail.

 8. Tandra Neuhoff napsal:

  Partisi Cubicle Kecil yakni sebuah penyekat yang dipasang pada ruangan kamar mandi atau wc yang kebanyakan dipasang … klik https://medium.com/@toiletcubiclephenolic/cubicle-toilet-phenolic-gresik-ukuran-per-m2-custom-murah-ac0b6a27e1f1 for detail information.

 9. Ivanka082 napsal:

  My do sauny chodíme pravidelně. Protože když jsme se na https://www.svetrelaxu.cz/magazin/zdravotni-vyhody-saunovani-potvrzeno-tvrzenimi-lekaru-a-odborniku-na-sauny/ dozvěděli o pozitivních zdravotních výhodách, nechtěli jsme mrhat časem doma. Je to tam tak příjemné když hraje uklidňující hudba, vy dýcháte nosem a na nic kromě svého dechu nemyslíte. To by jeden i usnul, jenomže je to hrozně příjemné a vy nechcete přestat.

 10. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 11. Kendall Beek napsal:

  Executive-Education.id is a personal teacher provider site in Jabodetabek that is just about to help parents to seek out tutors for their kids in line with their wishes… go to https://privat-matematika.vercel.app/les-privat-matematika-grogol-petamburan.html for more information

 12. Danille Lapadula napsal:

  Ideal in addition to Most economical Jabodetabek Individual Coaching, our staff members along with educators can come to your home, placed your personal research schedule and will pick every discipline with examine … go to https://bimbel-calistung.netlify.app/les-privat-calistung-jagakarsa.html for further

 13. Raul Paradiso napsal:

  For the best results, this can be a cheap private tutoring fee which ‚s all we’ve prepared for face-to-face private tutoring or private tutoring… for more information https://biologi-exed.blogspot.com/2022/04/les-privat-biologi-di-tangerang-selatan.html

 14. Raja Ibarra napsal:

  Join our esteemed language you are studying course at Executive-Education.id and start a linguistic adventure of the lifetime. Immerse yourself in the richness of the target language, guided by expert instructors who understand the nuances and intricacies of effective language acquisition. Whether you’re a novice or a sophisticated learner, our tailored curriculum will empower someone to navigate diverse cultures with finesse and flair. Go to https://kursus-korea.github.io/kursus-bahasa-korea-ciracas.html for further.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.