Vykročení z komfortní zóny, aneb moje cesta na pláž…

Znáte ten pocit, kdy víte, že pokud TEĎ ve vašem životě něco nezměníte, tak už nikdy? Že pokud si nesplníte tento sen, tak už to neuděláte ani s žádným dalším? Že prostě nastal čas vylézt z té pomyslné krabice, které se říká „jistota“, a pustit se na cestu?

Na podzim roku 2011 mě tento pocit doslova sžíral…

Začínala zima, ulice Havířova byly celkem ponuré a nevlídné, a tenhle pocit se začal vkrádat i do mého nitra. Co když už tady zůstanu navždy, odkázána k dvoutýdenním dovoleným a snům o jiném životě…

 

Kdy to začalo?

Vždycky jsem snila o cestování a životě v jiných zemích, miluju poznávaní jiných kultur, jiných zemí. Miluju ty obzory, které jiná země otevírá. Ale čím jsem byla starší, začalo mě postupně cestování spíše frustrovat.

Když měla první dcera v roce 2007 půl roku a byli jsme uprostřed zimy na týden na Gran Canarii, poprvé v životě jsem pocítila, že ten týden je zatraceně málo. Říkala jsem si, že zatímco já trávím celou zimu v ostravském smogu, tady žijí stejní lidé jako já své obyčejné životy… proč bych tady nemohla žít taky?

Od té doby zůstal ten sen zakořeněný v mé mysli a trvalo pár let, než jsem se po překročení mnoha hranic svých komfortních zón dostala až do toho dne, kdy jsem věděla, že TEĎ anebo NIKDY.

Vykročení z komfortní zóny, aneb moje cesta na pláž…

 

Den, kdy jsem si řekla TEĎ a nebo NIKDY

Ten den odjížděla moje sestra na rok plnit si své sny do Belgie (nakonec tam už je dva roky:)). A já jsem si říkala, co mi asi v životě uteklo a jaká je škoda, že já už takhle na rok asi těžko někam pojedu… Dvě děti ve střídavé péči, nejistá finanční situace, společenské normy, které říkají, že v mém věku se tohle už prostě nedělá!

A pak ten hlas uvnitř, který se ozýval a říkal: „Pokud si nesplníš tento sen, nesplníš si žádný další velký sen. Teď je tvůj čas. Buď něco uděláš, nebo zůstaneš navždy ve své krabici.“

Pár dnů to hlodalo… A pak v den, kdy jsme se jeli podívat právě do Belgie za sestrou, jsem oznámila příteli, že v lednu pojedeme na půl roku do Španělska.

 

Jak jsem se mohla opovážit? Zbláznila jsem se?

Zatímco přítel pracující už pár let jako specialista v online marketingu, pracující z domu a závislý jen na připojení k internetu, mi ihned nadšeně řekl, že je to skvělý nápad, zbytek rodiny a přátel už tak pozitivní reakce nemělo.

Opravdu to mám dobře promyšlené? (to byli ti umírněnější) Zbláznila jsem se? Co to je za šílený nápad? (to byli ti radikálnější) To jsem měla dělat, když mi bylo 20, ale ne teď. A co chudáci ty děti? Budu je smýkat přes půl Evropy jednou za měsíc kvůli střídavé péči. Navíc to bude strašně drahé!

 

Zbláznila! A sbalila kufry, děti, křečky a vyrazili jsme…

Vzhledem k tomu, že jsem také pracovala jako specialista na online marketing a věděla jsem, že můžu teoreticky pracovat odkudkoli, strach o práci / peníze mě neparalyzoval. Španělsko je země s podobnou úrovní cen jako Česko. Problém byl sice v placení dvou bytů a letenek každý měsíc do ČR, ale rozhodla jsem se detaily řešit až za pochodu…

Když si něco přejete, celý vesmír se spojí, abyste to mohli uskutečnit!
(Paulo Coelho)

 

A tak jsme 3. února 2012 vyrazili s plně naloženým autem, ve kterém byly kufry, hračky, peřiny, kola, brusle, notebooky a křečci směr Murcia. Venku bylo -17°C, auto sotva nastartovalo… O 36 hodin později bylo venku 12 stupňů, 5:30 ráno, Slunce právě vycházelo z poza Středozemního moře a já jsem řídila posledních 100 km cesty.

 

Jaké to je, když si splníte sen?

Slunce vycházelo, podél cesty dozrávaly pomeranče, Jirka spal vedle mě a já jsem cítila neuvěřitelnou VDĚČNOST. Vděčnost sama sobě, že jsem se dokázala rozhodnout a jít do toho. Vděčnost světu, že mě na této cestě podrží. Vděčnost za to, že mou profesí je online marketing, a že můžu pracovat odkudkoli. Vděčnost za to, že můžu svoje děti vytáhnout z toho hnusného smogu a ukázat jim jiný svět. Vděčnost za to, že jsem nezůstala jen u snů…

Vděčnost mě pak provázela i dalšími měsíci.

Uvědomovala jsem si čím dál silněji, jak důležité je děkovat sobě i světu. Jak důležité je uvědomovat si, že ty věci kolem nejsou samozřejmé, přestože ti lidi, kteří na tom místě žili celé své životy, si mysleli, že to je nic moc a zase snili o jiných zemích a jiných cestách.

Uvědomila jsem si i to, že tato vděčnost mě už může provázet kdekoli jinde a že ta síla, kterou jsem si v sobě uvědomila tím, že jsem udělala tento velký krok, tak ta je ve mě a pomůže mi při plnění všech dalších snů.

 

Jak to šlo finančně?

Z počátku nic moc. Byznys sice šlapal stejně, jako pár měsíců před tím, ale výdaje se zvýšily, a tak jsem potřebovala zvýšit příjmy. Hledala jsem cesty, jak vylepšit to, co dělám, učila jsem se nové informace o online marketingu, a protože jsme v té době už několik měsíců používali pro email marketing SmartEmailing, přišla mi po čase do mailu pozvánka do EmailAcademy. Bylo to právě v době, kdy jsem celkem silně uvažovala nad tím, že opravdu potřebuji zvýšit své příjmy, jinak to v tom Španělsku nedám.

Po shlédnutí videa v EmailAcademy jsem napsala Davidu Kiršovi, že je to super, že přesně toto děláme ve firmě už pár let a že bych to ráda sdílela i dále s našimi klienty a jestli můžu… a on mi napsal, proč se nezapojím do affiliate programu? AHA!

Tak jsem se zapojila. A protože cesty online marketingu mi byly důvěrně známé, a affiliate je právě o online marketingu, celkem jsem uspěla. Život mi přihrál do cesty příležitost, já se jí chopila a vydělala si nečekaný obnos peněz, který vykryl mé španělské náklady. Totéž pak o pár měsíců později s Milionovým impériem, kdy jsem studiu affiliate marketingu věnovala celý měsíc, abych se dostala mezi TOP partnery a vyladila svůj um.

Vykročení z komfortní zóny, aneb moje cesta na pláž…

 

A pak to podnikání z pláže…

Najednou jsem mohla zažívat to, že jsem opravdu seděla na terase našeho domu, nebo na pláži, stáhla jsem si do mobilu e-maily a přišlo mi několik potvrzení objednávek. Prostě jsem si jen tak ležela na pláži a vydělávala jsem.

Najednou jsem věděla, že můj obor je prostě úžasný! Že právě díky této práci můžu doslova nebo obrazně podnikat z pláže. Podnikání z pláže totiž není o tom, že si někde válíte šunky a někdo maká za Vás.

Je to o SVOBODĚ…

 • dělat, co mě baví
 • pracovat z místa, které je úžasné
 • pracovat s lidmi, které mám ráda
 • pracovat stylem, který mi vyhovuje
 • pracovat tehdy, když na to mám chuť…

 

A tak cesta na pláž byla nakonec i cestou k tomu, co dělám dnes…

Do týmu Davida Kirše, k affiliate marketingu, k rozhodnutí, že předám své know how o online marketingu světu (ebooky Jak napsat eBook za 14 dní a Online Továrna na Peníze), k rozhodnutí, že své zkušenosti předám i dalším lidem.

Cesta na pláž mě nakonec dovedla k tomu, že chci tu cestu ukázat i ostatním.

Protože podnikat z pláže je skvělé a já jsem zjistila, že pokud si to opravdu přejete, stačí se jen rozhodnout a vydat se na cestu…! A problémy řešit až tehdy, když opravdu přijdou, ne teoreticky a hypoteticky měsíce před tím, než se vůbec pustíte do akce!

 

A co na to nakonec moje děti a rodina?

Když po po dvou týdnech zabydlování vyrazila pro děti, v Česku ještě panovala tuhá zima. Ven se moc chodit nemohlo, protože téměř neustále platil stupeň 6 (rozumějte, to nejhorší možné ovzduší) a tak trávily své dny mezi školkou a domovem.

Španělsko je od prvního dne nadchlo. Vyrazili jsme na kola, chodili na dětská hřiště. Velice rychle pochopily, že děti tady mluví jinak a že se musí nějak dorozumět. Pár anglických slov v kombinaci se španělštinou a hned vznikala nová přátelství.

Rozšířily se jim obzory, zjistily, že jinde se žije jinak, a že je to na nich, pro co se jednou rozhodnou. Vnímám celý půlrok jako velice přínosný pro jejich rozvoj i pro jejich zdraví a v neposlední řadě taky pro náš vztah.

Žádná školka, celé dny spolu a najednou jsme se musely učit, jak společně pracovat i učit se novým věcem, najednou jsem měla spoustu prostoru pro to, abych jim mohla ukazovat svět, protože mě k tomu prostě okolnosti dovedly. Najednou výmluva „mám moc práce“ nefungovala, protože ony tady byly a bylo potřeba najít zábavu.

A tak jsme ji nacházeli, učili se novým věcem, objevovali přírodu, moře, měli spoustu času na společné tvoření… Trávili jsme společný čas naplno! V týdny, kdy pak byly v Česku s tatínkem, jsem se naopak mohla věnovat práci naplno.

A rodina? Někteří se také rozhodli inspirovat a vykročit ze svých zón komfortu. Uvidíme, kam je to zavede :-) Přátelé? Ti nejlepší nás navštívili a byli nadšení. Navíc jsme získali spoustu nových přátel, jak ve Španělsku, tak díky novým online aktivitám a příležitostem, které přišly podél cesty.

Děkuji!

 

A co vy?

Pokud to s vámi rezonuje, vydejte se taky na cestu za svými sny. Nemusí to být nutně cestování. Někdo má sny o novém domě, novém partnerovi nebo nové práci… A prostě se jen bojí pustit svých jistot. Když své jistoty ale ztratíte, zjistíte, že jste neztratili vůbec nic!

Pokud to s vámi nerezonuje, je to v pořádku. Prostě jen zůstanete tam, kde jste. A pokud Vám to vyhovuje, pak je to tak správně.

 

Stanislava Mrázková
www.StanislavaMrazkova.cz

Chcete i vy napsat ebook na své stránky, ale nevíte jak? Inspirujte se od Stáni Mrázkové v jejím návodu s praktickými tipy. Ebook Jak napsat ebook za 14 dní můžete koupit ZDE.

Komentáře
 1. Janna napsal:

  Jedno slovo stačí: Děkuji. :)
  A jen dodám: Snílky nelze zkrotit … Alef

  Hodně štěstí i nadále. :)

 2. hanka@glamour-woman.cz napsal:

  Teda Stáňo, normálně jste mě rozbrečela! Jste úžasná. Já se dnes opět chystám vystoupit z jedné ze svých komfortních zón a natočit své první video. Trvalo mi to dva měsíce než jsem určila den :) Ale jsem na tom dnes jak vy, „mám sbalený svý křečky“ a odpoledne vyrážím směr země neznámá (ateliér kamarádky fotografky, která mi video natočí – nemám totiž ani foťák ani chytrý telefon) :) Díky za povzbuzení, vím, že to funguje, už jsem to v životě udělala mnohokrát a stále nacházím nové hranice, za něž můžu jít. Díky také za váš e-book, díky kterému vznikl ten můj ;) http://www.glamour-woman.cz

 3. Uli napsal:

  Pribeh plny sily a presvedceni Stano. Mam chut najednou zmenit cely svuj zivot.Dekuji.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů