Vykročení z komfortní zóny, aneb moje cesta na pláž…

Znáte ten pocit, kdy víte, že pokud TEĎ ve vašem životě něco nezměníte, tak už nikdy? Že pokud si nesplníte tento sen, tak už to neuděláte ani s žádným dalším? Že prostě nastal čas vylézt z té pomyslné krabice, které se říká „jistota“, a pustit se na cestu?

Na podzim roku 2011 mě tento pocit doslova sžíral…

Začínala zima, ulice Havířova byly celkem ponuré a nevlídné, a tenhle pocit se začal vkrádat i do mého nitra. Co když už tady zůstanu navždy, odkázána k dvoutýdenním dovoleným a snům o jiném životě…

 

Kdy to začalo?

Vždycky jsem snila o cestování a životě v jiných zemích, miluju poznávaní jiných kultur, jiných zemí. Miluju ty obzory, které jiná země otevírá. Ale čím jsem byla starší, začalo mě postupně cestování spíše frustrovat.

Když měla první dcera v roce 2007 půl roku a byli jsme uprostřed zimy na týden na Gran Canarii, poprvé v životě jsem pocítila, že ten týden je zatraceně málo. Říkala jsem si, že zatímco já trávím celou zimu v ostravském smogu, tady žijí stejní lidé jako já své obyčejné životy… proč bych tady nemohla žít taky?

Od té doby zůstal ten sen zakořeněný v mé mysli a trvalo pár let, než jsem se po překročení mnoha hranic svých komfortních zón dostala až do toho dne, kdy jsem věděla, že TEĎ anebo NIKDY.

Vykročení z komfortní zóny, aneb moje cesta na pláž…

 

Den, kdy jsem si řekla TEĎ a nebo NIKDY

Ten den odjížděla moje sestra na rok plnit si své sny do Belgie (nakonec tam už je dva roky:)). A já jsem si říkala, co mi asi v životě uteklo a jaká je škoda, že já už takhle na rok asi těžko někam pojedu… Dvě děti ve střídavé péči, nejistá finanční situace, společenské normy, které říkají, že v mém věku se tohle už prostě nedělá!

A pak ten hlas uvnitř, který se ozýval a říkal: „Pokud si nesplníš tento sen, nesplníš si žádný další velký sen. Teď je tvůj čas. Buď něco uděláš, nebo zůstaneš navždy ve své krabici.“

Pár dnů to hlodalo… A pak v den, kdy jsme se jeli podívat právě do Belgie za sestrou, jsem oznámila příteli, že v lednu pojedeme na půl roku do Španělska.

 

Jak jsem se mohla opovážit? Zbláznila jsem se?

Zatímco přítel pracující už pár let jako specialista v online marketingu, pracující z domu a závislý jen na připojení k internetu, mi ihned nadšeně řekl, že je to skvělý nápad, zbytek rodiny a přátel už tak pozitivní reakce nemělo.

Opravdu to mám dobře promyšlené? (to byli ti umírněnější) Zbláznila jsem se? Co to je za šílený nápad? (to byli ti radikálnější) To jsem měla dělat, když mi bylo 20, ale ne teď. A co chudáci ty děti? Budu je smýkat přes půl Evropy jednou za měsíc kvůli střídavé péči. Navíc to bude strašně drahé!

 

Zbláznila! A sbalila kufry, děti, křečky a vyrazili jsme…

Vzhledem k tomu, že jsem také pracovala jako specialista na online marketing a věděla jsem, že můžu teoreticky pracovat odkudkoli, strach o práci / peníze mě neparalyzoval. Španělsko je země s podobnou úrovní cen jako Česko. Problém byl sice v placení dvou bytů a letenek každý měsíc do ČR, ale rozhodla jsem se detaily řešit až za pochodu…

Když si něco přejete, celý vesmír se spojí, abyste to mohli uskutečnit!
(Paulo Coelho)

 

A tak jsme 3. února 2012 vyrazili s plně naloženým autem, ve kterém byly kufry, hračky, peřiny, kola, brusle, notebooky a křečci směr Murcia. Venku bylo -17°C, auto sotva nastartovalo… O 36 hodin později bylo venku 12 stupňů, 5:30 ráno, Slunce právě vycházelo z poza Středozemního moře a já jsem řídila posledních 100 km cesty.

 

Jaké to je, když si splníte sen?

Slunce vycházelo, podél cesty dozrávaly pomeranče, Jirka spal vedle mě a já jsem cítila neuvěřitelnou VDĚČNOST. Vděčnost sama sobě, že jsem se dokázala rozhodnout a jít do toho. Vděčnost světu, že mě na této cestě podrží. Vděčnost za to, že mou profesí je online marketing, a že můžu pracovat odkudkoli. Vděčnost za to, že můžu svoje děti vytáhnout z toho hnusného smogu a ukázat jim jiný svět. Vděčnost za to, že jsem nezůstala jen u snů…

Vděčnost mě pak provázela i dalšími měsíci.

Uvědomovala jsem si čím dál silněji, jak důležité je děkovat sobě i světu. Jak důležité je uvědomovat si, že ty věci kolem nejsou samozřejmé, přestože ti lidi, kteří na tom místě žili celé své životy, si mysleli, že to je nic moc a zase snili o jiných zemích a jiných cestách.

Uvědomila jsem si i to, že tato vděčnost mě už může provázet kdekoli jinde a že ta síla, kterou jsem si v sobě uvědomila tím, že jsem udělala tento velký krok, tak ta je ve mě a pomůže mi při plnění všech dalších snů.

 

Jak to šlo finančně?

Z počátku nic moc. Byznys sice šlapal stejně, jako pár měsíců před tím, ale výdaje se zvýšily, a tak jsem potřebovala zvýšit příjmy. Hledala jsem cesty, jak vylepšit to, co dělám, učila jsem se nové informace o online marketingu, a protože jsme v té době už několik měsíců používali pro email marketing SmartEmailing, přišla mi po čase do mailu pozvánka do EmailAcademy. Bylo to právě v době, kdy jsem celkem silně uvažovala nad tím, že opravdu potřebuji zvýšit své příjmy, jinak to v tom Španělsku nedám.

Po shlédnutí videa v EmailAcademy jsem napsala Davidu Kiršovi, že je to super, že přesně toto děláme ve firmě už pár let a že bych to ráda sdílela i dále s našimi klienty a jestli můžu… a on mi napsal, proč se nezapojím do affiliate programu? AHA!

Tak jsem se zapojila. A protože cesty online marketingu mi byly důvěrně známé, a affiliate je právě o online marketingu, celkem jsem uspěla. Život mi přihrál do cesty příležitost, já se jí chopila a vydělala si nečekaný obnos peněz, který vykryl mé španělské náklady. Totéž pak o pár měsíců později s Milionovým impériem, kdy jsem studiu affiliate marketingu věnovala celý měsíc, abych se dostala mezi TOP partnery a vyladila svůj um.

Vykročení z komfortní zóny, aneb moje cesta na pláž…

 

A pak to podnikání z pláže…

Najednou jsem mohla zažívat to, že jsem opravdu seděla na terase našeho domu, nebo na pláži, stáhla jsem si do mobilu e-maily a přišlo mi několik potvrzení objednávek. Prostě jsem si jen tak ležela na pláži a vydělávala jsem.

Najednou jsem věděla, že můj obor je prostě úžasný! Že právě díky této práci můžu doslova nebo obrazně podnikat z pláže. Podnikání z pláže totiž není o tom, že si někde válíte šunky a někdo maká za Vás.

Je to o SVOBODĚ…

 • dělat, co mě baví
 • pracovat z místa, které je úžasné
 • pracovat s lidmi, které mám ráda
 • pracovat stylem, který mi vyhovuje
 • pracovat tehdy, když na to mám chuť…

 

A tak cesta na pláž byla nakonec i cestou k tomu, co dělám dnes…

Do týmu Davida Kirše, k affiliate marketingu, k rozhodnutí, že předám své know how o online marketingu světu (ebooky Jak napsat eBook za 14 dní a Online Továrna na Peníze), k rozhodnutí, že své zkušenosti předám i dalším lidem.

Cesta na pláž mě nakonec dovedla k tomu, že chci tu cestu ukázat i ostatním.

Protože podnikat z pláže je skvělé a já jsem zjistila, že pokud si to opravdu přejete, stačí se jen rozhodnout a vydat se na cestu…! A problémy řešit až tehdy, když opravdu přijdou, ne teoreticky a hypoteticky měsíce před tím, než se vůbec pustíte do akce!

 

A co na to nakonec moje děti a rodina?

Když po po dvou týdnech zabydlování vyrazila pro děti, v Česku ještě panovala tuhá zima. Ven se moc chodit nemohlo, protože téměř neustále platil stupeň 6 (rozumějte, to nejhorší možné ovzduší) a tak trávily své dny mezi školkou a domovem.

Španělsko je od prvního dne nadchlo. Vyrazili jsme na kola, chodili na dětská hřiště. Velice rychle pochopily, že děti tady mluví jinak a že se musí nějak dorozumět. Pár anglických slov v kombinaci se španělštinou a hned vznikala nová přátelství.

Rozšířily se jim obzory, zjistily, že jinde se žije jinak, a že je to na nich, pro co se jednou rozhodnou. Vnímám celý půlrok jako velice přínosný pro jejich rozvoj i pro jejich zdraví a v neposlední řadě taky pro náš vztah.

Žádná školka, celé dny spolu a najednou jsme se musely učit, jak společně pracovat i učit se novým věcem, najednou jsem měla spoustu prostoru pro to, abych jim mohla ukazovat svět, protože mě k tomu prostě okolnosti dovedly. Najednou výmluva „mám moc práce“ nefungovala, protože ony tady byly a bylo potřeba najít zábavu.

A tak jsme ji nacházeli, učili se novým věcem, objevovali přírodu, moře, měli spoustu času na společné tvoření… Trávili jsme společný čas naplno! V týdny, kdy pak byly v Česku s tatínkem, jsem se naopak mohla věnovat práci naplno.

A rodina? Někteří se také rozhodli inspirovat a vykročit ze svých zón komfortu. Uvidíme, kam je to zavede :-) Přátelé? Ti nejlepší nás navštívili a byli nadšení. Navíc jsme získali spoustu nových přátel, jak ve Španělsku, tak díky novým online aktivitám a příležitostem, které přišly podél cesty.

Děkuji!

 

A co vy?

Pokud to s vámi rezonuje, vydejte se taky na cestu za svými sny. Nemusí to být nutně cestování. Někdo má sny o novém domě, novém partnerovi nebo nové práci… A prostě se jen bojí pustit svých jistot. Když své jistoty ale ztratíte, zjistíte, že jste neztratili vůbec nic!

Pokud to s vámi nerezonuje, je to v pořádku. Prostě jen zůstanete tam, kde jste. A pokud Vám to vyhovuje, pak je to tak správně.

 

Stanislava Mrázková
www.StanislavaMrazkova.cz

Chcete i vy napsat ebook na své stránky, ale nevíte jak? Inspirujte se od Stáni Mrázkové v jejím návodu s praktickými tipy. Ebook Jak napsat ebook za 14 dní můžete koupit ZDE.

Komentáře
 1. Janna napsal:

  Jedno slovo stačí: Děkuji. :) A jen dodám: Snílky nelze zkrotit … Alef

  Hodně štěstí i nadále. :)

 2. hanka@glamour-woman.cz napsal:

  Teda Stáňo, normálně jste mě rozbrečela! Jste úžasná. Já se dnes opět chystám vystoupit z jedné ze svých komfortních zón a natočit své první video. Trvalo mi to dva měsíce než jsem určila den :) Ale jsem na tom dnes jak vy, „mám sbalený svý křečky“ a odpoledne vyrážím směr země neznámá (ateliér kamarádky fotografky, která mi video natočí – nemám totiž ani foťák ani chytrý telefon) :) Díky za povzbuzení, vím, že to funguje, už jsem to v životě udělala mnohokrát a stále nacházím nové hranice, za něž můžu jít. Díky také za váš e-book, díky kterému vznikl ten můj ;) http://www.glamour-woman.cz

 3. Uli napsal:

  Pribeh plny sily a presvedceni Stano. Mam chut najednou zmenit cely svuj zivot.Dekuji.

 4. Ivanka082 napsal:

  No já když četla ten váš příspěvek, to byly slzy na krajíčku. I já s tím stářím už začíná pomalu bojovat. S kamarádkou jsme se rozhodly, že vyzkoušíme https://www.hackni-svuj-zivot.cz/starnuti-a-dlouhovekost/ageloc-boost-od-nu-skin-prinasi-dalsi-revoluci-v-boji-se-starnutim/, abychom se sami sobě zase začaly líbit. Víme, že věk 35 let není nic hrozného, vždyť v tomto věku se prý teprve pořádně začíná žít, ale vysvětlujte to nám dámičkám, které se ještě před 15 lety proháněly po módních večírcích.

 5. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 6. Lenka napsal:

  Upřímně, doufám že se mi taky někdy podaří rozjet si takový život podle svých představ. Přestěhovat se někam do zahraničí za teplem, pracovat z domu a žít si život podle svých představ. Co se ale třeba financí týče, tak už k tomu mám nakročeno celkem dobře. Rozjela jsem si před časem investice do půjček a musím říct, že ten výnos je docela zajímavý. :)

 7. jessica napsal:

  We provide Cheap Dissertation Writing Services you can choose from a variety of dissertations. Our Website Academic inside is an outstanding selection of academic services.

 8. Hana napsal:

  Tyjo, já jsem se letos taky hrozně chtěla podívat někam k moři, ale bohužel na to nebyly vůbec finanční prostředky. Podívala jsem se ale alespoň s manželem a dětmi na Pálavu. Tam to bylo taky super. Spali jsme tam v jednom příjemném kempu pod stanem, který máme z https://armik.cz/ a musím říct, že to vlastně byla super dovča. :)

 9. Iveta napsal:

  My jsme letos byli taky konečně u moře. Starší syn o tom mluvil už několik let, ale stavěli jsme dům, mladší syn byl hodně malí, takže to nešlo, ale letos konečně jsme si splnili sen. Měla jsem z toho strach, protože jsme jeli poprvé tak daleko a ještě pod stan , ale kluci byli nadšení, manžel taky a já ve finále taky :-) .

 10. anthonyclerk napsal:

  Seeking Buy MBA dissertation help UK can be a smart choice for students aiming to excel in their studies. Expert dissertation assistance services can provide valuable guidance, research support, and even complete dissertation writing, ensuring that your work meets the highest academic standards. This can help you save time, reduce stress, and enhance your chances of achieving your MBA goals. When selecting a service, make sure to choose a reputable provider with a track record of delivering quality results.

 11. John David napsal:

  „Stepping out of the comfort zone, much like Luke Grimes Yellowstone Kayce Dutton Cotton Vest‚ character Kayce Dutton in Yellowstone, is like shedding my everyday ‚cotton vest‘ and venturing into the unknown. Just like Kayce, we all need to break free from the familiar and embrace new experiences, whether it’s exploring the wilderness or heading to the beach. It’s where growth and adventure await, beyond the safety of our ‚vests‘ and into the exciting unknown.“

 12. joiseen napsal:

  Rock Star Jackets is absolutely devoted towards providing our customers with the most original, top-quality, reasonably priced products. Our arsenal varsity jacket are made with a variety of materials including sheep or cowskin leather. However, we need our customers to be aware that our top priority is their satisfaction with our company and their products. We possess any jacket that a customer may desire. Whether they are looking for seasonally appropriate jacket wear or they want something custom made, we have them.

 13. Oscar napsal:

  Welcome to Mojo Jackets, your ultimate destination for the finest leather jackets. We are your one-stop shop for top-quality leather, suede, cotton, wool, satin, and denim jackets that are designed to elevate your style and ignite your passion for iconic characters and celebrities. 8 ball jacket

 14. lucie napsal:

  Některé věci se musí plánovat dopředu, na jiné se prostě domluvíte večer s kamarády v hospodě a máte vyřešeno. A to byl právě přesně můj pířpad když jsme se s kamarádkou na víně domluvili na tom že pomocí https://relaxujeme.cz/ vycestujeme někam do neznáma a objevíme krásy Česka.

 15. anna napsal:

  Taking the plunge outside my comfort zone has been life-changing! Just like navigating uncharted waters to reach https://drleonardplasticsurgery.ae/plastic-surgery/liposuction/ the beach, it’s a journey of self-discovery and growth. Embracing discomfort fosters personal evolution. Whether facing fears or exploring new paths, it’s liberating. This resonates deeply, as pushing boundaries leads to unexpected treasures. Here’s to embracing the unfamiliar, for it often leads to the most breathtaking destinations, both in life and at the beach!

 16. Františka napsal:

  Já jsem zažila letos v létě taky jednu velkou změnu. Byla jsem zvyklá, že jezdíme na dovolenou do hotelu a máme all inclusive a na jaře přišel manžel s tím, že budeme šetřit a koupil karavan. Když jsem si představila, že se budeme mačkat v karavanu, já budu muset i na dovolené vařit, tak mě jímala hrůza… Manžel ale stihl karavan do léta dobře vybavit. Dokonce v něm máme i klimatizaci , televizi, atd. takže je to taková zmenšenina našeho domu a dovolená byla nakonec fajn :-) .

 17. Věra napsal:

  Když jsem se ocitla sama v jižní evropě a jela jsem se dívat na nejkrásnější pláže itálie tak si pamatuji že jsem se cítila jako kdybych měla už dospět. Skutečně se mi líbil ten pocit že si mohu užívat takových radostných chvil. A to ještě sama a svobodná, víte?

 18. PG SLOT napsal:

  premiertopสล็อต องสล็อตชั้นนำและดำดิ่งสู่โลกแห่งเกมสล็อตที่ทำให้ดีอกดีใจ บทความที่ครอบคลุมนี้สำรวจทุกสิ่งที่คุณจำเป็นต้องรู้เกี่ยวกับสล็อตชั้นนำชั้นนำ pg slot ตั้งแต่คุณสมบัติที่น่าสนใจสล็อตที่มาแรงตอนนี้

 19. JACK Charles napsal:

  Going to the beach was a metaphor for accepting new challenges—stepping outside of my comfort zone! Analyzing a range of subjects in essays on English literature also promotes intellectual development. A professional English Literature Essay writing service can provide you with advice and insights. The path to academic success is one of transformation!

 20. dianesawyer napsal:

  Love you trip to the beach and your bravery in stepping outside of your comfort zone! It speaks to the difficulties we confront in the classroom. In view of this, those looking for a simpler way to navigate the statistical maze could want to think about attending „Take My Statistics Class For Me“ as their next step. To growth and new beginnings.

 21. nancystark napsal:

  Excellent to be visiting your blog again, it has been months for me. Rightly, this article that I’ve been served for therefore long. I want this article to finish write me an assignment within the faculty, and it has the same topic together with your article. Thanks for the ton of valuable help, nice share.

 22. Harry Kevin napsal:

  A story full of strength and conviction Stano. I suddenly feel like changing my whole life. Thank you. A powerful, conviction-filled tale Stano. All of a sudden, I want to change my entire existence. Thank you for the majority of the time I spent reading blogs lately. I came across a really useful and educational site about The Benefits and Drawbacks of Social Media.
  If you want to read it.
  visit Here : https://www.ukassignmenthelp.uk/benefits-and-drawbacks-of-social-media

 23. that is such an inspirational story there

 24. It’s great to be returning to your blog after months away. It seems appropriate that I have been working on this post for so long. If you would like assistance with completing your project, please contact the faculty at my online academy UK Assignment Help Service before the end of this post.
  Go Here: https://paytotakemyclassonline.com/take-my-nursing-exam/

 25. david roman napsal:

  Looking for premium quality jackets with a wide range of varieties. Well, Right Jackets is the place you wanna be. We deal with jackets of all types. We intend to provide our customers with the most premium quality jackets like that playboi carti jacket. So we make our jackets from pure materials.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.