10 maminčiných rad pro život

„Máš nějaké přání k narozeninám?“ ptala jsem se mé nejstarší dcery pár dní před jejími desátými narozeninami. „Ani ne mami, mám všechno, co potřebuju. Překvap mě.“ Moje zdánlivě nenáročná dcera tak přede mě postavila pěknou výzvu. Vymyslet nějaký opravdu speciální dárek. :)

A tak jsem se rozhodla pro ni dárek vytvořit. Malou osobní knížku.

Co jiného taky může vymyslet matka spisovatelka čerstvě poté, co vydá eBook Jak napsat, vydat a prodat knihu. :D

Miluju psaní. Je to pro mě způsob, jak si sdílet se světem mé myšlenky, způsob, jak si tyto myšlenky utříbit. A je to pro mě také jeden z nejsnadnějších způsobů, jak otevřít svou duši a nechat ostatní proniknout do jejich hlubin. Lidi blízké i neznámé.

A když jsem přemýšlela nad takovou tou klasickou otázkou k zamyšlení – „Kdybyste měli poslední den života, jak byste jej prožili“, tak mě už před lety napadlo, že bych v průběhu toho dne sepsala knihu pro své děti a předala v ní vše, co považuji za podstatné a už jim nebudu moci sdělit.

No.. Tak jsem tedy nečekala na poslední den. :D

Desáté narozeniny zdály se mi být jako vhodná příležitost k tomu napsat mé dceři knížku o tom, co mi do života přinesla, co pro mě znamená a co jí chci předat do dalších let.

knizka-pro-viktorku

Je to knížka se zážitky, zkušenostmi i poučeními, které nám těch deset společných let přineslo. Napsat ji mi trvalo několik hodin a říkám si, že pro vás může být milou inspirací na dárek pro vaše děti nebo blízké. :)

Jednu z kapitol jsem se rozhodla s vámi sdílet. Ta kapitola se jmenuje:

10 maminčiných rad pro život – tady jsou:

1. VŠECHNO JE MOŽNÉ

Můžeš mít a dělat cokoli, pro co se rozhodneš. Můžeš být, kýmkoli se rozhodneš být. A pokud se Ti něčeho dosáhnout nedaří, důvěřuj, že je to proto, že život má pro Tebe přichystáno ještě něco lepšího.

IMG_1

2. JE V POŘÁDKU ŘÍKAT ANO I NE

Buď si vždy vědoma toho, co chceš a nechceš, a neboj se to říkat. Lidé, kteří Tě mají skutečně rádi, Tě mají rádi takovou, jaká jsi. Proto jim můžeš říct svůj názor.

IMG_7585-A

3. ODPOUŠTĚJ

Kdykoli Ti někdo udělá něco, co Tě naštve nebo rozesmutní, přemýšlej, proč se tak cítíš a co Tě má tato situace naučit. Lidé, kteří nám přicházejí do cesty, jsou vždy naši učitelé.

IMG_7586O

4. JE DŮLEŽITÉ PLNIT SI VŠECHNY SVOJE SNY

Máš jen tento život, a tak už od dětství dbej na to, aby stál každý den za to. Neodkládej svá přání a sny na „až někdy“. Nemusí to totiž přijít. Plň si své sny. Malé i velké.

IMG_7587Du

5. ŠTĚSTÍ SI NOSÍŠ VŠUDE S SEBOU

Štěstí se neskrývá ve věcech. Nepřinesou Ti jej jiní lidé. Nenajdeš jej na cestách. Štěstí najdeš jen uvnitř sebe.

IMG_7588 5

6. MĚJ SE RÁDA

Jediný člověk, se kterým budeš zaručeně celý život, jsi Ty sama. A tak se měj ráda, a to v dobrém i zlém.

IMG_7589 6

7. PEČUJ O SVÉ TĚLO

Své tělo jsi dostala a máš ho také na celý život. Pečuj o něj a děkuj mu za to, že díky němu můžeš chodit, vidět, slyšet, mluvit, dotýkat se, ochutnávat, smát se, zpívat, cítit a být na tomto světě.

IMG_7590 pečuj

8. TVOJE MYSL JE TVÝM SLUŽEBNÍKEM, NE TVÝM PÁNEM

Myšlenky se nám někdy vtírají do hlavy a snaží se nakukat leccos. Důvěřuj svým pocitům. Nenech se ovládnout strachem.

IMG_7591osm

9. CHYBY JSOU OD TOHO, ABYCHOM SE Z NICH POUČILI

Když uděláš chybu, neviň se za ni. Pouč se a příště můžeš reagovat jinak a třeba lépe. Chyby neděláme proto, že bychom nebyli dost dobří, ale proto, abychom se naučili, jak dělat věci správně.

IMG_7592-1 devět

10. DŮVĚŘUJ SVÉ INTUICI

Máš nápad? Udělej to. Napadne Tě někam jít, někomu zavolat, něco si přečíst, něco udělat. Těmto nápadům se říká intuice a vedou nás v životě tím správným směrem.

IMG_7593-deset

Viki si tuto kapitolu přečetla a řekla mi: „Mami, to já už všechno znám, to už jsme spolu probíraly hodněkrát.“ A moje maminkovské srdce se zaradovalo.

ld

Věřím, že až se v následujících letech dostane do situací, kdy už já nebudu po ruce a bude v nich sama za sebe, bude umět tyto rady používat v praxi a pomůžou jí k tomu, aby žila šťastný život. Protože o to nám, maminkám, jde při výchově především. :)

Stáňo, na slovíčkoStanislava Mrázková

Žije svůj život naplno a plní si své sny, i ty nejšílenější, každý den. Před pár lety se rozhodla, že už nechce, aby jí dny protékaly mezi prsty jako písek v přesýpacích hodinách. Je žena, matka dvou dcer a jednoho syna, partnerka skvělého muže, expertka na online marketing a úspěšná podnikatelka.

Stáňa je autorka online bestselleru Jak napsat eBook za 14 dní, knihy Podnikání z pláže a online kurzu Podnikání z pláže. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže. Více o Stáni najdete tady.

Komentáře
 1. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 2. IzWLaM napsal:

  evolution casino
  732IzWLaM“?*

 3. oJPmyw napsal:

  evolution korea
  302oJPmyw’|#

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.