Tajemství mužské a ženské sexuality

aneb o léčení, rozvíjení vlastního potenciálu, rozšiřování vědomí
i prohlubování partnerské intimity

Práce s tělem a intimitou je jedna z nejefektivnějších cest, jak posílit svou životní sílu a inspiraci. Je léčivá, revitalizující, a současně v nás rozvíjí lásku a radost. Díky vědomému doteku a láskyplné přítomnosti můžeme zažít zázraky, a poznat zdroj naší životní síly ve zcela jiném kontextu, než jak jsme na sexualitu zvyklí pohlížet.

K zvládnutí intimní masáže pro muže a ženy, je užitečné znát její hlubší souvislosti, nejen technický postup. Jako muži a ženy „fungujeme“ odlišně – na úrovni sexuality i v každodenním životě. Liší se naše intimita, tělesné prožívání i potřeby.

Když poznáme tyto principy, máme klíče k tomu, jak potěšit partnera či partnerku, aby tělo i duše vibrovaly blažeností. Poznáme revitalizující a léčivou sílu práce se sexualitou.

Prvotní potřeby v oblasti intimity se u mužů a žen liší.

Ženy obvykle hledají spojení a lásku, a to je pak otevírá i pro sexualitu.
Mužské tělo funguje opačně – radostná sexualita otevírá mužské srdce.

Porozumění tomuto principu nám dává klíče k tomu,
jak se dotýkat mužského a ženského těla.

 

Tajemství mužské a ženské sexualityŽenské tělo se naplňuje radostí, láskou a energií zpravidla tehdy, když se dotýkáme oblasti srdce a cítění – hruď, dekolt, šíje, tvář a vlasy, bříško a „okrajové“ části těla – dlaně a chodila, ruce a nohy… odtud pak pokračujeme dále do středu těla.

Poté, co se tělo ženy uvolní a naplní energií, začne se otevírat centrum sexuality.

U mužů je tomu většinou naopak.

Jejich nejcitlivější orgán je penis. Když se mužů s láskou dotýkáme a uctíváme je v oblasti pohlaví, začne se otevírat jejich srdce. Muži energii sbírají nejprve v pohlaví, a odtud se pak, díky dotekům a práci s dechem, rozprostírá do celého těla.

Životní energie u mužů stoupá z pohlaví nahoru, a otevírá oblast srdce, krku a další energetická centra.

 

Tomuto principu říkáme polarita –
nebo také teorie plusů a mínusů

Muži mají v oblasti pohlaví plus, a v oblasti srdce mínus. U žen je to naopak – plus je v oblasti srdce, a pohlaví je mínus. Plus je aktivní, dávající pól. Mínus receptivní, přijímající. Proto také mezi „správně“ polarizovanými těly muže a ženy vzniká doslova magnetická přitažlivost.

Muž se cítí penisem přitahován do vagíny, a žena zaplavuje muže láskou.

V ženském těle se díky přijetí mužského principu objevuje energie a radost.
Muž se díky spojení zpravidla otevírá do větší citovosti a lásky.

Toto funguje za předpokladu, že jsme otevření a vnímaví – a i v tom je třeba se „cvičit“, protože máme tendenci se někdy uzavírat ze strachu před zraněním či z pohodlnosti, a nebo nám těkají myšlenky, a my nejsme přítomní tomu, co se děje tady a teď.

Díky polaritě reaguje většina žen otevíráním se a stoupající rozkoší na láskyplné doteky celého těla, které od „okrajů“ postupují ke středu a k intimní zóně. Mužům naopak stoupá energie z pohlaví do zbytku těla.

 

Když se nás někdo dotýká v „mínusových“ oblastech,
můžeme reagovat napětím, frustrací či nudou.

Ženy, jejichž tělo ještě není vláčné a rozehřáté láskyplnými doteky, reagují zpravidla na dotek v oblasti pohlaví stažením. Muži, když je dlouho hladíme v oblasti hrudi, na hlavě apod., se po chvíli buď naštvou nebo usnou.

Brána k jejich energii totiž leží v oblasti pánve.

Mischievous couple making love

 

Intimní masáž pro muže a ženy skýtá mnohem více než příval energie a potěšení. Obzvlášť ženy mohou poznat nesmírně léčivou sílu masáže intimních míst. Láskyplná přítomnost a vědomý dotek umožňují uvolnění a léčení stresu a starých traumat.

Mnoho žen zakouší sníženou citlivost nebo i bolest po porodu dítěte a/nebo po operaci. Také prožitek zneužívání vede k odtržení se od energetického středu. Velké množství energie je pak stále spotřebováváno na potlačování nevítaných emocí. V masáži využíváme jemnou techniku, která nám toto pomáhá uvolnit a vede nás k často netušené citlivosti, otevřenosti, svobodě, flexibilitě a radosti.

 

Muži se prostřednictvím intimní masáže mohou naučit,
jak zvýšit svou kapacitu prožitku celotělového potěšení.

U mnoha mužů se prožitek rozkoše omezuje do oblasti pohlaví. Energie nastoupá do erekce, a vzápětí se „vybije“ při ejakulaci. Nicméně díky práci s dechem a tělem se muži mohou naučit, jak vnímat intenzivní rozkoš ve všech částech těla, a jak prožít orgasmus bez ztráty energie v ejakulaci. Díky tomu se cítí plní energie a celotělové blaženosti, která přetrvává i dlouho po orgasmu.

Tato zkušenost oživuje tělo i duši, a muži tak mají efektivní nástroj k transformaci a rozšíření vlastní sexuality do netušených výšin.

 

Denisa Říha PalečkováMgr. Denisa Říha Palečková, CSB

Učitelka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a celostních masáží. Vystudovala sociologii na Karlově univerzitě a v Německu a sexuologickou práci s tělem na Institutu pro pokročilá studia o lidské sexualitě (IASHS) v USA.

Je certifikovanou lektorkou Sexological Bodywork a společně s Richardem Vojíkem zakladatelkou této profese v ČR. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž.

www.denisapaleckova.cz / www.denisaarichard.cz

 

Škola ženy - Příběh ženského těla

Komentáře
 1. Sona napsal:

  Je to hezké, jakýkoliv dotek, který je motivován láskou je asi příjemný, ale ráda bych našla nějaké kurzy pro muže, kde by se manžel naučil se neštítit ženského těla a aspon pohladit tak aby nezůstávaly modřiny.

  • Denisa Palečková napsal:

   Soňo, to může na jakémkoliv kurzu masáží: Umění doteku, Joni a lingam, Tajemství těla… tyto termíny máme v lednu a únoru, další následují. Přehled akcí je zde: http://www.tantraworld.info/prihlasky.php

  • David napsal:

   Dobrý den Soňo
   Z vašeho článku si nejsem úplně jistý co jím myslíte. Jestli-že vám partner dělá modřiny a vy tento druh projevu nesdílíte,tak to nebude o kurzu. Jestli tím samozřejmě myslíte násilí ze strany muže vůči ženě.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů