Jak prohloubit milování i váš vztah?

sex intimita

Nedávno jsem přemýšlela, jaké další tipy bych bych dala partnerům, kteří spolu už nějaký čas žijí ale i těm, kteří se teprve poznávají. Napsala jsem pro vás krátký článek, kde najdete několik tipů, jak prohloubit milování i váš vztah.

Měli jste krásný sex, když jste byli zamilovaní, a časem vše nějak vybledlo? Vnímáte, že si dobře rozumíte po jiných stránkách, ale milování nikdy nebylo to pravé ořechové?

Pak žijete jako většina partnerských a manželských dvojic.

Skutečně. V dnešní době jsme stále obklopeni sexem – v reklamě, ve filmu, v každém časopise. Může to na vás působit, že všude kolem si všichni užívají, jen vy ne. Realita českých ložnic vypadá jinak. Ve skutečnosti má většina lidí pocit, že jen oni jsou ti divní, kteří sex nemají. A když mají, tak takový, který jim nepřináší tolik potěšení, kolik by mohl.

Dnes je ve vztahu běžné, že sexuální život obou partnerů „ovládá“ ten, který se chce milovat méně. A ten, který se chce milovat, respektuje únavu, bolesti hlavy, nedostatek nálady. Ovšem například indiánská nauka o sexualitě Quodoushka doporučuje pravý opak.

Indiáni věří, že sexuální síla ozdravuje naše tělo i duši

A když se jeden z partnerů chce milovat, druhý se přidá. Ví totiž, že je to příležitost, jak zvednout hladinu své energie a radosti. I když zrovna nemá náladu, sílu a chuť. Ty se totiž v průběhu milování zpravidla objeví!

Jak ve své písni zpívá skupina Elán: „Za všetko može zanedbaný sex“. Sex je nejlepší lék na bolesti hlavy, nedostatek energie i partnerské rozepře. Ovšem když nabádám k tomu, aby se partner, kterému milování zrovna není po chutí, „přidal“, tak tím vůbec nechci říct, že by měl zatnout zuby a vydržet. Spíš jde o to se do milování otevřít. A kromě toho dělat sex trochu jinak, než jsme většinou zvyklí.

Zde je několik tipů, jak milování prohloubit

 1. Přestat se soustředit na „výsledek“, na orgasmus, na výkon. Užívat si své tělo, užívat si partnerovu přítomnost.
 2. Prohloubit dech a zkusit dýchat v jednom rytmu spolu s partnerem. Alespoň po dobu několika minut. A nejlépe samozřejmě pořád :).
 3. Vnímat pocity ve svém těle. Vnímat případné emoce, které se objevují. Někdy nás může překvapit i pocit vzteku, frustrace či pláče. Pozorujte vše, co se objevuje, aniž byste to hodnotili a snažili se pocit nemít či změnit. Dál udržujte láskyplný tělesný kontakt a buďte vědomí. Pocity i myšlenky většinou během určité doby odezní, když se jich sami nedržíme.
 4. Objevujte sebe a objevujte se navzájem! To, že jste spolu třeba už 10 let, vůbec nemusí znamenat, že se „znáte“. Naše tělo i duše se stále rozvíjí a mění. Objevujte sebe i partnera znovu a znovu, jako byste se potkali poprvé!

To jsou některé z klíčů, které můžete využít pro posun ve vašem životě a vztahu.

Zkuste a uvidíte!

Mgr. Denisa Říha Palečková, CSB

Denisa Říha PalečkováMezinárodně uznávaná učitelka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a celostních masáží.

Je certifikovanou lektorkou Sexological Bodywork a společně s Richardem Vojíkem zakladatelkou této profese v ČR. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž.

Spoluzakladatelka a tvůrkyně centra masáží a osobního rozvoje Tantra Spa Prague. Její kurzy jsou oblíbené díky láskyplnému přístupu, humoru a především díky praktickým a účinným metodám, které od roku 2002 pomohly již několika tisícům jednotlivců i párů ke šťastnějšímu a naplněnému životu.

www.denisapaleckova.cz / www.tantraspa.cz

Komentáře
 1. Vendula napsal:

  Jak moc má vzít věci do svých rukou žena? A přidá se muž, který funguje tak trochu jako za starých dob? Šup šup a konec…

  • Latoya napsal:

   That’s a posting full of ingtshi!

  • http://www./ napsal:

   ???? Je sais pas d’où tu sors ça! Ce que je sais par contre c’est que tout le monde a ses défauts. Si on est attiré par les qualités, ce sont en grande partie les défauts qui déterminent si oui ou non on veut continuer avec qq’un.

  • http://www./ napsal:

   Ethanol Gourcuff a le talent c’est sur, après il faut que les conditions soient réunies pour qu’il l’exprime le mec a ÃƒÂ©té bléssé il faut lui laisser le temps de revenir au niveau. Il faut qu’il enchaine les matchs tout comme cris. L’objectif de gourcuff doit être celui d’être au top pour le réal.

  • コメントありがとうございます。まず、夫婦仲は子どもたちから呆れられるほど仲良しです。お酒は夫婦とも呑みません。暴力は日常ではないですが、今回のことやら以前問題を起こした時には長男、次男とも夫が手をあげましたね。衝動をおさえられないというのがほかの部分でもあればもちろん相談なんですが一番ピークにやらかしてたのは夏休み期間中。学童もなく、中学じゃないので部活もなく、スポーツクラブ(地域の野球とか)に参加もなく、時間を持て余す夏休みの何回かの出来事でした。続くようなら・・と思ってたけど現在は落ち着いてます。でもご意見を参考にして相談ももちろん考えます。

  • Arton “katoamiset” johtuvat pitkistä työpäivistä ja kokouksista ja akka kehtaa valittaa. Eiks se o hyvä että arto tekee rahaa jotta saat ylläpidettyä sun klämyyri elämääs.

  • I’m so glad I found my solution online.

  • Janusz napsal:

   Mám více než polovině ženský hormony ale jsem muž a dlouhou době jsi hledám ženu která mí dá lásku a děti vím je to dané že mám mužské méně hormonů zdá mužů mít i děti a rodinu. Mám to za dětství a nemůžu stým nic udělat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů