Jak dosáhnout úspěchu

Téměř každý člověk na světě má mnoho přání.
Téměř každý člověk má sny a přání, které by chtěl jednou uskutečnit.

Lidé často mluví v tom smyslu, že říkají:

Jednou bych chtěla napsat knihu.
Jednou postavím velký dům.
Jednou začnu pracovat na své sebejistotě.
Jednou budu úspěšným podnikatelem
.

Všechny tyto věty, tyto myšlenky jsou aktuálně ve stavu přání. A přání je něco, co si přejeme získat, ale zatím neusilujeme o jeho uskutečnění a zhmotnění. Člověk může mít desítky přání, přání ale zůstane navždy jenom přáním, pokud jej nezměníme v cíl. Člověk si může přát to či ono, ale teprve cíl dodá našemu přání směr a dodá mu také impulz pro akci.

 

Dosahování cíle je proces

Je to proces, kdy k našemu cíli směřujeme všechny naše aktivity a činnosti a jsme ochotní udělat maximum pro to, abychom svého cíle dosáhli.

Jak dosáhnout úspěchu?Vlastně všichni lidé na světě uskutečňují denně mnoho a mnoho dílčích cílů. Pokud se někdo rozhodne, že chce něco uvařit, začne vařit nebo si připravovat suroviny na uvaření večeře.

Pokud tento člověk najednou zjistí, že mu ale jedna nebo dvě suroviny chybí a pokud je pro něj uvaření té konkrétní večeře cílem, jde do obchodu nakoupit zbylé potřebné suroviny. Vrátí se domů, uvaří večeři a jeho cíl je splněn.

A tímto způsobem denně fungujeme všichni, my všichni denně uskutečňujeme velké množství cílů – vaříme, jdeme do práce, jdeme nakoupit, jdeme si zacvičit, provádíme různé pracovní činnosti – a to všechno jsou naše drobné denní cíle, které každý den uskutečňujeme.

Pokud chceme, aby náš život měl určitý smysl,
určitou vizi, je vždy důležité stanovit si cíle.

 

Změřte se na svůj cíl

Vždy je důležité zaměřit se na to, co chceme dosáhnout. Je důležité, abychom přesně věděli, kam v životě směřujeme, co od života chceme a co v životě chceme dosáhnout. Protože pokud bychom toto nevěděli a neměli to ujasněné, jednoho dne bychom se probudili a vlastně bychom ani nevěděli, co jsme celý život dělali, proč jsme to dělali a co jsme vlastně v životě dokázali.

Mít životní cíl a jednotlivé dílčí cíle je naprostým základem úspěchu!

Bez cílů lidé úspěchu dosáhnout nemohou, protože právě cíle nám určují směr cesty a vedou nás za naším úspěchem.

Mnoho lidí odkládá své vlastní štěstí, neustále ho posouvají do budoucnosti a myslí si, že budou šťastní, až budou mít takový příjem, jaký si přejí, až potkají svojí životní lásku, až postaví velký dům nebo až dokončí svůj projekt.

Tito lidé odkládají své vlastní štěstí,
protože ho hledají venku a myslí si, že budou šťastní až někdy.

Stejným způsobem mnoho lidí odkládá také svůj vlastní úspěch. Úspěch je stejně jako štěstí o rozhodnutí. Stejně tak, jak se člověk rozhodne být hned teď šťastný, může se rozhodnout, že je a bude úspěšný. A k tomu jsou zapotřebí minimálně tři věci:

 1. mít správným, pozitivním způsobem nastavenou svoji mysl
 2. věřit ve své cíle, ve svůj úspěch a sám v sebe
 3. aktivně jednat

Jak dosáhnout úspěchu

 

Ti nejúspěšnější lidé na světě jednají teď hned,
jdou okamžitě do akce a neodkládají své cíle

Svoje přání postupně mění v cíle a okamžitě začínají pracovat na jejich uskutečnění. To je jednou z výsad úspěšných lidí – okamžitě jednat, nepoužívat slova a výrazy typu: jindy, až někdy jindy, někdy, někdy příště. Úspěšní lidé používají výrazy typu: teď a nyní.

Ta AKCE je právě to, co mnohdy lidem chybí.

Lidé mnohdy odkládají svá přání, své cíle, své úkoly a činnosti a tím také svůj vlastní úspěch. Bez akce není možné dosáhnout ničeho, žádného úspěchu. Proto tedy, pokud člověk chce být úspěšný, musí jednat. Neodkládat věci na někdy příště, neodkládat své vlastní štěstí a svůj vlastní úspěch. Jít do akce a podniknout to, co je zapotřebí k dosažení cílů.

 

Před každým člověkem leží jeho vlastní výzva

Jde o výzvu, která ukotví jeho život. Jde o životní výzvu, díky které se může stát úspěšným. A tak se pokuste odpovědět si sami na otázky, co je tou věcí, kterou už dlouho odkládáte? Co je tím vaším snem nebo přáním, které by si zasloužily, abyste je proměnili ve své cíle? Co je tím vaším životním směrem? Co byste si přáli udělat, ale už dlouho to odkládáte? Jakého cíle byste chtěli dosáhnout? V čem byste chtěli být úspěšní?

Jednoduše: CO JE TOU VAŠÍ VÝZVOU?

Pokuste si odpovědět na tyto otázky, a pokud najdete svou výzvu, chyťte se jí a začněte na ní okamžitě pracovat. Neodkládejte ji na někdy jindy.

Mnoho lidí si myslí, že se ke svým přáním nebo cílům vrátí, až budou mít více času, až se stane to či ono. A ono to tak funguje pouze ve chvíli, kdy má člověk opravdu sepsaných desítky přání a ví, že všechny je začít uskutečňovat najednou je nemožné. Ale věřím tomu, že každý člověk má někde hluboko uvnitř sebe uložený nějaký svůj cíl, nějaké dřívější přání, které by rád zhmotnil, které by rád uvedl do života.

A právě to pro vás může být tou vaší výzvou, která vás dovede k úspěchu.

 

Daniela Jelínková
lektor a kouč osobního rozvoje

www.danielajelinkova.cz   /  www.akademieprosperity.cz

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. Korbiele napsal:

  Děkuji za rady, jak dosáhnout úspěchu!
  Myslím, že nejdůležitější je opravdu chtít. A já chci!
  https://korbielle.wordpress.com/2015/07/10/moje-sny/

 2. Dana napsal:

  Pro mně osobně byl třeba velký úspěch, když jsem si mohla dovolit pořídit svůj vlastní byt – to se mi podařilo zhruba před dvěma lety, našla jsem si inzerát přes https://www.biginzerce.cz/ a jsem za finální rozhodnutí moc spokojená, protože se tu bydlí krásně – hlavně nemusím platit nikomu nájem.

 3. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.