Jak najít své poslání?

jak najít své poslání

Všude čteme o poslání a o tom, jak je důležité ho najít. Myslím, že nejednoho člověka z toho může přepadnout frustrace. Jak však najít své poslání a objevit svůj úkol na tomto světě?

Některé věci nejde uspěchat

Vše má svůj čas a hledání svého poslání taky. V životě jsem chtěla všechno nejlépe hned a vrtala mi hlavou otázka:

„Co je moje poslání?“

Celkem nedávno se ve mně objevila touha psát knihy. Tedy ona tam byla vždycky, jen jsem ji odháněla a chtěla dělat jiné věci. Dnes vnímám jako své poslání být především skvělou matkou pro své děti a také věnovat se právě psaní.

Paní učitelka češtiny mi kdysi prognózovala, že bych se psaní měla věnovat profesionálně. Tenkrát jsem nad tím mávla rukou a toužila se věnovat kosmetice.

jak psát

Dnes to vnímám tak, že tehdy nepřišel čas, abych se psaní věnovala, protože jsem to sama tak necítila. Protože jsem si potřebovala projít jinými zkušenostmi. Vyvodila jsem si z toho názor, že když člověk dělá vše, co chce, a poslouchá svůj vnitřní hlas, k jeho poslání ho to dovede. A ta nejkratší cesta k cíli nemusí být tou nejlepší.

Jsou lidé, kteří nabízí, že nám pomohou dojít k objevení poslání, ale možná to bude ve fázi naší životní cesty, kdy se nám to, co zjistí, nebude jevit jako to, čemu bychom se chtěly v tuto chvíli věnovat. Nechtějme proto jít zkratkami a možná ušetříte mnoho peněz za to, abyste zjistily to, co pro vás v tuto chvíli nebude mít žádnou hodnotu.

Proč je důležité znát své poslání?

Myslím, že pokud jsme spokojeni, tak jak to je, vše je v pořádku. Je možné, že právě to, co děláme, je naše poslání. Já v sobě třeba stále měla takový zvláštní pocit, že je něco, co mám stále hledat. Myslím, že vnitřní pocit je určující, jestli jsme v souladu s tím, s čím máme.

Pryč se škatulkami

Na jedné straně čteme o tom, že by se člověk měl věnovat naplno jen jedné věci a pak zjistíme, že nás obklopují lidé, kteří se věnují hned několika činnostem současně. Každý člověk je jiný a někdo potřebuje plně se odevzdat pro jednu věc a pro jiného je vhodné věnovat se více činnostem současně.

Dělejte, po čem vaše srdce touží

Kurz floristiky, běhání, tancování, cokoli vám váš vnitřní hlásek našeptává, byste si měly vyzkoušet. Já sama jsem měla období, kdy jsem absolvovala jeden vzdělávací kurz za druhým.

Někdy se to ukázalo jako propadák jako v případě kurzu manikúry, při které jsem zjistila, že toto není to pravé, čemu bych se chtěla věnovat. Jindy mě to naprosto pohltilo jako v případě kurzu kosmetiky. Někdy mi to přineslo zajímavou zkušenost, jako když jsem absolvovala kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou.

jak být spokojenou ženou

Kdo hledá, najde

Možná jste už své poslání našly, což se může také projevit tím, že jste ve svém životě naprosto spokojena. Možná patříte k těm ženám, které stále hledají.

Pokud patříte k druhé skupině žen, pak netlačte na pilu, poslouchejte své srdce a dělejte, po čem toužíte. Možná vám váš vnitřní hlásek našeptává, co byste rády dělaly, a tak poslechněte jeho volání. Kdo ví, co vám to může přinést.

Velkolepé poslání

Každý člověk je jiný a pod pojmem poslání hodně lidí vidí jen velké věci. Co je však velká věc? Myslím, že třeba pokladní v obchodě, která se na zákazníky usmívá, dělá něco velkého a neobyčejného, protože mění den k lepšímu desítkám lidí.

Je důležité být v souladu s tím, co člověk dělá, protože žádná činnost není nicotná a úspěchem je dělat svoji práci dobře s láskou a být v životě spokojená. Protože spokojenost a pocit štěstí je to, co si přejeme každá z nás.

Kdybyste si z mého článku měly odnést jen jedinou věc, tak si přeji, aby to byla právě ta myšlenka:

„Dělejte to, co si přejete, a nebojte se zkoušet nové věci, protože je to skvělá výzva, která vám může přinést víc, než od toho čekáte.“

Jana Burešová

Jana Burešová

Život se u ženy dělí na ten před mateřstvím a po něm. Dnes jsem maminkou malých dětí, a i když je to někdy mazec, nebyl to pro mě důvod přestat se věnovat sama sobě a svým zálibám. (Pravda, že po nocích a na úkor spánku.) Zpětně rodičovskou dovolenou hodnotím jako příležitost objevit sama sebe a prostor pro objevení své skryté síly. Věnovala jsem se v životě hodně činnostem, ale když jsem ještě během rodičovské dovolené začala psát svoji první knihu, pocítila jsem zvláštní pocit, že tohle je to pravé, čemu se mám dál v životě věnovat.
www.janaburesova.cz
Jana Burešová

Latest posts by Jana Burešová (see all)

Život se u ženy dělí na ten před mateřstvím a po něm. Dnes jsem maminkou malých dětí, a i když je to někdy mazec, nebyl to pro mě důvod přestat se věnovat sama sobě a svým zálibám. (Pravda, že po nocích a na úkor spánku.) Zpětně rodičovskou dovolenou hodnotím jako příležitost objevit sama sebe a prostor pro objevení své skryté síly. Věnovala jsem se v životě hodně činnostem, ale když jsem ještě během rodičovské dovolené začala psát svoji první knihu, pocítila jsem zvláštní pocit, že tohle je to pravé, čemu se mám dál v životě věnovat. www.janaburesova.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů