Co u nás žen muži milují

šťastný pár

Muž miluje, když o ženu může usilovat a když o ni může pečovat a chránit ji.

A od ní potřebuje, aby mu dodávala energii a aby ho inspirovala. To ovšem, milé dámy, znamená vše ostatní než makat a dřít. Žena, která vše zvládne sama, se vším si poradí, vše zařídí… už nedává muži prostor pro jeho aktivitu a úsilí. A tím přestává být atraktivní!

Vzpomínám, jak na jednom ze seminářů pro ženy sdílela jedna z účastnic bolestivý příběh svého manželství. Chtěla svému muži ulehčit, a tak si se vším poradila sama. Obstarala vše od dětí po technické věci v domácnosti. Nechtěla svého muže, který má tak náročnou práci, zatěžovat.

On si – zřejmě z dlouhé chvíle – našel jinou ženu, milenku, kterou mohl hýčkat a opečovávat. A naplňovat její četné potřeby. Tato druhá žena dávala v řadě situací najevo křehkost a bezradnost, a jeho síla a energie stoupaly spolu s tím, jak se o ni mohl starat, zachraňovat a chránit ji.

Příkazy nefungují, zkuste vyjádřit pocity

Co u nás žen muži milujíCo je však podstatné, když budete komunikovat s mužem, neobracejte se na něj s příkazy typu „jdi tam!“, „udělej prosím to a to“, ale vyjadřujte své pocity. Tedy „je mi zima“ místo „zatop prosím“. Nebo „jsem moc unavená“ namísto „pojďme už domů“. Nechte svého muže, ať sám přijde na to, co má udělat. Díky tomu se bude cítit silný a potřebný, ne slabý a neschopný. Protože když mu dáváte jasná direktiva, jste to vy, kdo ve vztahu přebírá mužskou roli.

Pravidlo je přitom velmi jednoduché. Sledujte, jak se cítíte, a vyjadřujte to. Nejen slovy, ale i celým tělem, tónem hlasu. Dovolte svému muži, ať se o vás může postarat. Když ho necháte být vaším rytířem, bude vás milovat o to víc!

A navíc díky tomu umožníte, aby to mezi vámi stále jiskřilo. Když z vás prýští ženskost, můžete vedle sebe mít silného muže. Čím více jste ženou a váš muž mužem, tím více mezi sebou máte polarity. Tedy jiskry a napětí.

Jak to bude jiskřit i po letech?

Mezi dlouhodobými partnery často dochází k tzv. depolarizaci právě z důvodů, kdy se žena chopí mnoha věcí a „ztuhne“ do mužské energie. To jejího muže oslabuje, bere mu to sílu a životní směr. Díky tomu se ona napne ještě víc, emočně i fyzicky ztvrdne a zostří se. A to jeho vede k ještě větší měkkosti a ústupu. Štastný není ani jeden.

Jedním z klíčů, aby to mezi vámi jiskřilo i po letech, je právě udržování polarity. Ponechte si a rozvíjejte svou ženskost:

 • Dělejte věci, které jsou vám příjemné a přinášejí vám tělesné i duševní potěšení.
 • Nedávejte příkazy, ale vyjadřujte své pocity – a nechte na muži, ať najde „řešení“. I za tu cenu, že budete muset chvíli počkat. Nebo že vám některé řešení nebude zcela po chuti! Ale dodat svému muži sílu se vám z vyššího pohledu mnohonásobně vyplatí.
 • Setkávejte se s kamarádkami, se kterými vám je opravdu dobře. Sdílejte s nimi své zkušenosti. Většina mužných mužů nemá ráda dlouhé vyprávění detailů o tom, co, kdo, kde a s kým. Na to jsou kamarádky.

Pamatujte si, že každého muže přitahuje především šťastná žena. Když jste nespokojená, bere to partner i jako svou porážku a chybu, osobní selhání. Starejte se tedy o své blaho a potěšení, s ním i bez něj.

A váš společný život bude plný radosti i vášně!

 

Denisa Říha PalečkováMgr. Denisa Říha Palečková, CSB, je učitelka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a celostních masáží. Vystudovala sociologii na Karlově univerzitě a v Německu a sexuologickou práci s tělem na Institutu pro pokročilá studia o lidské sexualitě (IASHS) v USA. Je certifikovanou lektorkou Sexological Bodywork a společně s Richardem Vojíkem zakladatelkou této profese v ČR. Je známá především díky sestavení celostní smyslné masáže, která se u nás rychle rozšířila pod názvem tantrická masáž.

www.denisapaleckova.cz

Komentáře
 1. Markéta napsal:

  myslím, že je kus od kusu, nedá se to plošně použít na všechny muže. Především v dnešní přefeminizované doby, kdy muže vychovávají ženy – matky téměř všude (mateřská školka, základní škola, střední, vysoká) Nemluvě o fenoménu dnešní doby, kdy se dítě stalo středobodem života mnoha rodičů..

 2. Jiří napsal:

  Milé ženy, jako muž Vám mohu jen potvrdit, že článek je naprosto pravdivý a podepisuju vlastní krví! :-) Kéž bych takovou ženu našel , která dokáže partnerovi dodávat mužskou sílu :-) Jiří j.

  • Renda napsal:

   Jirko…přeji ti hodně štěstí při hledání ženy, o kterou budeš jako muž pečovat. Je moc hezké, když je muž mužem.Já jsem se snažila vše zvládnout sama v minulém vztahu a byla jsem udřená. Teď nechám svého milovaného muže pečovat o mě a je mi hezky. Přesně jak to píše autorka…mluvím v pocitech a partner pro mě dělá co mi na očích vidí :-))

  • sona napsal:

   to bych vas tedy chtela videt abych si vas vyfotila jako jediny exemplar. ale muzskou silu vam zadna zena nemuze dat nebot jako zena ma jen silu zenskou.

 3. Martin napsal:

  Pod to se můžu jako muž podepsat, docela dlouho mi trvalo, než jsem na to přišel, a teď když to tu vidím napsáno, tak si to uvědomuji o to víc. A ještě jednu věc bych přidal: Když se chcete s mužem pomilovat, tak nejhorší co můžete udělat, je říct mu to (párkrát to možná nevadí). Sveďte ho, nebo mu to naznačte, ale napřímo mu to říct? Brrr :-), já se dík tomu začal před svou ženou schovávat. Martin

 4. lucie napsal:

  Děkuji:-)

 5. zdenka napsal:

  Hmmm, tak jsem to dala precist svemu muzi a naprost souhlssil, ze pry to je celosvetova pravda vsech muzu a zen a ze mi to rika porad…taky jsem byla vedena k tomu, ze musim zvladnout vsechno…jen to partnerstvi je jak bracha se segrou…

 6. Radim napsal:

  Super článek :-) naprosto s ním souhlasím

 7. Stana napsal:

  No já dělám všechno sama doma, jsem z toho zoufalá, partner nechce přispět ničím…, chce pryč ze vztahu :-( , nechce na vztahu pracovat, nemá prý touhu a motivaci…

  • Helena napsal:

   Stáňo, pryč z takového vztahu!
   Já jsem měla, pro některé ženy možná ,,vyjímečného“ manžela – pracovitý, šikovný, přešikovný, ledas co mi pomáhal, ale…
   Materiálno a hmotné statky pro něj byly a jsou důležitější než vztah, pracovat na něm,
   opečovávat ho…
   Byli jsme spolu od 16 ti let, po 6 ti l. jsme se vzali…
   Po 25 l. manželství ,,nás“ zradil s jinou,vdanou ženou. Táhl to 1/2 roku, cítila jsem tu cizí energii, bylo to přímo hmatatelné.
   Sice to s ,,miláčkem“ (tak ji oslovoval) po 1/2 r. ukončil se slovy:,,Musíme to ukončit“, ale ,,můžu si za to všechno sama“.
   Odmítá přijmout zodpovědnost za svou nevěru,
   2 roky jsem v sobě všechno zpracovávala, snahy o nápravu byly k ničemu.
   Nejde to, nevěřím mu a jeho postoj nenasvědčoval tomu, že mu na mně, na nás záleží.
   O lásku prosit nebudu. Ta buď je, dávám ji druhému srdcem otevřeným, bezpodmínečně a ne za něco.
   A tak po 27 letech manželství, s 50. na krku, naše společná cesta končí, příští týden máme rozvod, rodina se rozpadá a náš ,,vysněný domeček“ budeme muset prodat. Domov, který jsme společně budovali a tvořili-pro nás, pro naše dcery, pro vnoučátka…
   Řekla jsem mu: ,,Kdyby jsme tak, jak jsme opečovávali ten náš dům, pečovali o náš vztah.
   Ale na to musí být dva, jeden sám tu káru za dva neutáhne.“
   Takže kde není vůle a snaha obou, tam láska nepokvete! A hlavně! Partnerství je o dvou lidech,třetí osoba do vztahu nepatří!!!
   To ho rodiče jaksi zpomněli naučit.
   A je mi úplně jedno, že 70% lidí si lže a podvádějí se! Já s třetí osobou ve vztahu žít
   nechci. Smutné je to, že oba jsme šli do vztahu s jasným názorem na nevěru. Já jsem hodnty nezměnila, nezradila jsem, ač byly za ty roky nelehké chvilky…
   Přeji vám všem lidi-proberte se!
   Važte si, co v kvalitní partnerce/partnerovi máte. Chlapi, opečovávejte si ty vaše ženy, aby pro vás s láskou mohly tvořit všechna ta kouzla, která ženy umí!
   Co chcete předávat vašim dětem? Lhaní, podvádění, pokřivenost a sobectví? Nebo lásku,
   úctu, radost, oporu…?
   Co ty vaše děti budou moci předat svým dětem?
   Jen to, co do nich vkládáme!!!
   Moralizuji, jsem naivní, staromódní?
   Pak sem asi nepatřím.
   Ale i přes to, co jsem zažila(ta bolest je stále neskutečná!), na lásku věřím.

   • Katka Svobodová napsal:

    Heleno, líbí se mi vaše odvaha a nadhled… Vaše hodnoty jsou OK. Touha měnit se, když je to potřeba, je supr, a nezradit to, za čím stojíte a v čemu věříte – naprosto trendy!
    Věřím, že ten pravý pro vás se brzy najde… on si vás najde <3

 8. Janina napsal:

  Do posledního písmena souhlasím s článkem. Děkuji za něj. S mým úžasným mužem se známe 30 let a vztah je čím dál hezčí. Ikkdyž párkrát už málem nebyl vůbec. Změnila jsem sebe a změnil se i on. Nehledejte viníka vně. Jen vy samy si tvoříte vztah, lásku a život. A pokud se nemáte rády, nikdo vás šťastnounneudělá…

  • Katka Svobodová napsal:

   Jani, nádherné… 30 let <3 ... lidé se musí měnit sami od sebe a to, co chtějí, mají dát i sobě... musíme chtít žít sami se sebou, jak by pak s námi mohl žít někdo jiný, což?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů