Vaginální mapování – technika, která vás vrátí do hry

 • Snížená chuť na milování
 • Snížená citlivost a tím i prožitky při sexu
 • Nenaplněná sexualita
 • Nemožnost dosažení orgasmu
 • Nechuť k masturbaci
 • Bolestivá menstruace
 • Sexuální život po porodu
 • Sexuální prožívání v klimakteriu
 • Nespokojenost v intimním vztahu
 • Multiorgasmy a ženská ejakulace

 

Jednou z technik, kterou nabízí sexuologická práce s tělem (sexological bodywork) je technika Vaginal mapping (vaginální mapování). Tato technika přináší revoluční přístup v řešení prakticky většiny potíží v prožívání sexuality a intimních vztahů ženy.

Ať už je žena zrovna singl nebo ve vztahu, čerstvě zamilovaná nebo ve dvacetiletém manželství, vždy o sobě pomocí vaginálního mapování může získat zcela nové, a často velmi objevné, informace.

Ačkoli název zní pro někoho možná děsivě a mnozí si pod ním představují leccos, je toto sousloví zcela přesné.

 

Vaginální mapování totiž skutečně MAPUJE
CITLIVOST VAGINÁLNÍ TKÁNĚ v pochvě ženy

Ta může být často poškozená důsledkem všemožných zranění. Chirurgické zákroky (jizvy), gynekologická vyšetření, nástřih při porodu, natržení při porodu, nucený sex bez lubrikace, nešetrné zavádění tamponů, znásilnění aj.

Zranění mohou být ale také na psychické (emoční) úrovni.

Reakce vagíny bývají totiž mnohdy podobné, jako reakce srdce. Je-li žena zraněna na úrovni srdce (citů), uzavírá se do sebe. Aby se ochránila před případnou další bolestí, či zklamáním, vystaví kolem svého srdce pomyslnou bariéru, aby ji příště už zranit nikdo nemohl. V případě emočních zranění souvisejících s intimitou a sexualitou to funguje podobně i s vagínou. Vagína se uzavře a „znecitliví“.

 

Protože lepší, než cítit bolest, je necítit nic!

Klasický případ emočního vaginálního zranění je opakované milování s mužem, který trpí předčasnou ejakulací. Žena vstupuje do aktu připravená se milovat. Po několika málo minutách, kdy se teprve stihne otevřít plnému prožívání a začne cítit potěšení, se muž dostane ke svému vrcholu a milování je u konce. Žena zůstává otevřená, neuspokojená, prázdná se svým vybudovaným vzrušením.

Vaginální mapování IOpakuje-li se tato situace často, žena si v předtuše dalšího zklamání vybuduje obranný systém – necítit. Nedovolí si prožívat potěšení, protože by to „stejně nestihla“. Vagína se „uzavírá“. To má za důsledek frustraci, nenaplněnost, omezené sexuální prožívání nebo ztrátu chuti k sexu vůbec.

Dalším příkladem emočního zranění, po kterém se cítění vagíny „uzavírá“, je hrubé zacházení nebo urážky týkající se intimity nebo vzhledu, vydírání v podobě výčitek ze strany muže, když žena nemá chuť na sex každý den, ponižování, nevhodně zvolené načasování, vynucování, bolestivá nebo nepříjemná zkušenost při ztrátě panenství, nátlak (psychický nebo fyzický), zneužívání, nevěra, hluboké zklamání, znásilnění aj.

Pro ženu, která při milování nedosahuje orgasmu, nemá zdravý sexuální apetit, pohlavní styk ji bolí nebo je jí nepříjemný, cítí se sexuálně nenaplněná, schází jí vášeň, plný prožitek, nedokáže se milování oddat, není zkrátka v sexuálním životě naplněna, je vaginální mapování dar z nebe.

Pomocí této techniky může nalézt důvody své nespokojenosti,
případně příčiny nekvalitního prožívání intimity.

 

Jak vypadá sezení vaginálního mapování?
O tom si povíme v příštím díle techniky, která vás vrátí do hry…

 

Jana Mašková ZimolováJana Mašková Zimolová, CSB
lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů

www.terapiedotykem.cz
facebook/Terapie dotykem

 

 

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 2. Hanka napsal:

  Tak to já bych teď spíš potřebovala, aby se do hry vrátil můj manžel. Ty jeho výkony v posteli už poslední dobou prostě nejsou to, co dřív. Hlavně ta jeho erekce už ani není tak silná. Nevíte co s tím? Myslíte, že by na to mohla pomoct třeba viagra nebo něco takového? Díky. :)

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.