Jak udělat z mého koníčku zdroj příjmů?

úspěšná podnikatelka

Byla jednou jedna žena, říkejme jí třeba Lenka. Milovala tanec, čerstvé květiny a procházky po lese. Rodiče jí vždycky říkali, že se musí dobře učit, aby byla v životě šťastná.

Byla hodná holka, ty jsou totiž milováníhodné, a tak vystudovala se samými jedničkami gympl. Rodiče jí řekli, že nejjistější peníze bude mít ve státní sféře, a tak šla studovat dál a stala se z ní úřednice.

Den co den chodí znuděně do práce, setkává se s protivnými lidmi. Sem tam si koupí do vázy čerstvé květiny a těší se na víkend, až si zajde zatančit a projde se po lese.

Vyrostla v iluzi, že když bude hodná holka, bude mít ve svém životě lásku, radost i štěstí. Místo toho jí už táhne na třicet, s přítelem se po večerech znuděně dívají na televizi, a i kdyby byla sebehodnější, má den ode dne víc a víc pocit, že ji nikdo nemá rád.

Tak takhle sis to představovala?
Tohle je ten dospělácký život plný svobody?
Nemělo to být náhodou jinak?

Jenže tancovat, vázat kytky a procházet se po lese a dělat věci, při kterých cítíš život v každé buňce, to je jen takové flákání. Hodná holka pracuje, je užitečná a má své jistoty.

Hodná holka nechce hodně peněz a už vůbec ne za něco, co ji baví. Ale tuší, že je z toho cesta ven, tak ráda by své záliby přetavila v podnikání. Ale jde to vůbec…?

vážná

Povědomé? Pak vám možná budou povědomá i tato tvrzení:

 • Když budu dělat něco, co mě baví, zaručeně budu vydělávat peníze. Když mám pro něco vášeň a nadšení, peníze přijdou samy.
 • Když budu dělat něco, co mě baví, nemůžu tím nikdy vydělávat peníze. Peníze a zábava nejdou dohromady.

Dva mýty, kterým často míváme tendenci věřit. Jak už samotné slovo mýtus napovídá, ani jedno tvrzení není pravdivé.

Kde je tedy ta pravda?

Dřív, než tedy sáhnete po návodech, které vám ukáží strategie a postupy, jak udělat z vašeho koníčku zdroj příjmů, podívejte se na to, KDO doopravdy jste.

 • Co vám v tom, dělat to, co vás baví, brání?
 • Jaká rozhodnutí ve vašem dětství a dospívání vás dovedla k tomu, že je náročné udělat z vašeho koníčku zdroj příjmů?
 • Proč je normální chodit od osmi do čtyř do práce, kterou nenávidíte?
 • Kdo vám to řekl? Proč nad tím vůbec přemýšlíte?
 • Proč prostě rovnou nejdete a nežijete naplno?

Jsou přeci tisíce lidí, kteří své koníčky ve zdroj příjmů obrátili. Měli štěstí? Talent? A nebo se prostě rozhodli, že jejich vášeň je tak obrovská, že budou danou věc dělat, ať to stojí, co to stojí? Že prostě najdou cestu…?

Až se dostanete hluboko pod povrch tam, kde jsou vaše limity, omezení a strachy, až je uvidíte a postavíte se jim čelem, až uvěříte, že váš koníček může být vaším zdrojem příjmů a nejen, že může, ale že uděláte cokoli bude potřeba, aby zdrojem příjmů byl, pak je čas na to začít přemýšlet nad strategií.

Do Říma se dostanete krok za krokem

K vlastnímu podnikání taky. Není v mých silách odpovědět v jednom článku na otázku, na kterou někteří hledají odpověď týdny nebo roky.

stopy ve sněhu

Zcela zásadní pro první krok je:

Přestaňte přemýšlet sami nad sebou a nad tím, co to přinese vám.

Ano, podnikání je úžasné v tom, že vám může do života přinést hojnost a seberealizaci, ale to jsou až důsledky. Základem každého podnikání je POMOC LIDEM.

Zeptejte se tedy sami sebe:

 • Jak tím, co mě baví a mám pro to vášeň, můžu pomáhat dalším lidem?
 • Co to lidem do života přinese?

Lenka z našeho příběhu by třeba mohla vytvořit službu, která by doručovala zaměstnaným ženám po celé zemi čerstvé květiny na jejich pracovní stoly. Mohla by přesvědčit jejich zaměstnavatele o tom, že čerstvé květiny dělají ženu šťastnější a šťastná žena pracuje rozhodně lépe než žena otrávená.

Taky by mohla vést kurzy tance v lese. V tanečních sálech to přeci dělá každý, ona ale bude jiná a spojí své vášně dohromady…

Jedna věc je něco skvěle umět nebo v tom mít vášeň, druhá je přetavit to v byznys. Osobně věřím, že každá oblast lidského života má potenciál pro podnikání.

Pokud něco nefunguje, pak není na vině špatně zvolené téma, ale špatně pojaté téma a špatně prodávané téma. Špatně promyšlený problém klienta na druhé straně, nepochopení potřeb a toho, že můj produkt má na druhé straně především pomáhat.

Následující myšlenku jste ode mě už možná někdy někde četli nebo slyšeli. Opakuju ji často, protože věřím, že je klíčová pro pochopení zákonitostí za úspěšným prodejem čehokoli.

Je důležité si uvědomit, že…

Lidé nenakupují proto, aby utratili peníze…

Pokud klient přichází na vaše webové stránky nebo vyhledá váš produkt či službu, s největší pravděpodobností nepřichází jen tak něco kupovat.

Proč tedy přichází? PROČ lidé nakupují nejrůznější produkty, služby, eBooky, online kurzy?

Už jste nad tím někdy přemýšleli?

ODPOVĚĎ JE JEDNODUCHÁ – CHTĚJÍ VYŘEŠIT SVŮJ PROBLÉM

Problémy a otázky lidí se obecně točí kolem 9 oblastí, kterým říkám 9 klíčů k zákazníkově peněžence.

A jsou to přesně ty důvody, proč si lidé kupují váš produkt nebo službu nebo proč se rozhodnou vám dát svůj e-mail a stát se součástí vaší databáze.

žena podnikatelka

9 klíčů k zákazníkově peněžence

Lidé přichází na vaše webové stránky nebo vyhledají váš produkt či službu z těchto devíti důvodů, kterým říkám klíče k zákazníkově peněžence:

 1. Vydělat peníze.
 2. Ušetřit peníze.
 3. Ušetřit čas.
 4. Vyhnout se námaze. / Najít snadné řešení.
 5. Vyhnout se fyzické bolesti. / Najít fyzické pohodlí.
 6. Vyhnout se psychické bolesti. / Najít klid v duši.
 7. Cítit se milováni, s čímž například nejen u žen může souviset i touha být krásná.
 8. Cítit se oblíbení.
 9. Pobavit se / mít zážitek / ukojit zvědavost.

Zákazníkova peněženka pak může být zamčená jedním z těchto klíčů, ale může to být také kombinace, a pokud svého klienta dobře znáte, tak víte, které klíče potřebujete, jen se je musíte naučit dobře používat.

Týkají se totiž v podstatě celého prodejního procesu, komunikace s klientem, copywritingu na webu i v reklamních materiálech, jednoduše celého marketingu…

Pochopení toho, jak pracovat s devíti klíči, je podle mě vlastně klíčové 🙂 pro úspěch v byznysu.

Lenka z našeho příběhu by cílila na zaměstnavatele žen. Díky tomu, že by těmto ženám doručovala čerstvé květiny na jejich pracovní stoly, zaměstnavatel by vydělával více peněz, měl by totiž šťastnější, a tím pádem produktivnější zaměstnance.

žena a květiny

Ušetřil by tím rozhodně i peníze. Spokojená žena svou práci bude dělat mnohem efektivněji a s větší radostí. Možná bude i ochotnější mu naslouchat. Bude mít svého šéfa ráda, mluvit o něm a on se bude cítit oblíbený nejen u svých zaměstnanců, ale u každého, kdo o něm uslyší… A tak bychom mohli popustit uzdu fantazii a pokračovat.

Většina lidí dělá tu chybu, že se na tyto potřeby vůbec nepodívá.

Kloužou po povrchu, nejdou ke kořenům potřeb potenciálních klientů a toho, čím jim mohou obohatit život.

Projděte si tedy těchto 9 bodů a zkuste si odpovědět, zda váš produkt, služba, obor, nad kterým pro své podnikání přemýšlíte, plní u každého z nich nějakou funkci.

Dělat to, co nás baví, znamená jít přes překážky

Přejít přes ty překážky, které jsme dostali, a dojít ke svému poslání, ať je jakékoli, a uvědomit si, že pokud je něco, co děláme s vášní, co cítíme, že je ONO, tak pak je jedno, jestli to splňuje společenské podmínky na „jsem dost dobrá“, plány našich rodičů, nebo dokonce naše vlastní plány.

Buď se rozhodnete, že budete cítit ve svém životě radost a naplnění a budete dělat to, co vás baví, nebo budete dělat věci proto, že díky nim dostanete svou stovku na hodinu, máte jisté zaměstnání, splnili jste sny svého táty, okolí s vámi souhlasí, nemusíte vynakládat moc energie navíc a tak dále.

Když si dovolíte dělat věci, které vás baví, cítíte při nich radost, máte v nich flow, cítíte v nich naplnění, pak je to první krok k tomu, abyste se v životě cítili šťastní.

Je to taky první krok k úspěšnému podnikání.

Protože až když jsme šťastní, můžeme být i úspěšní. Ne naopak.

Když navíc najdete, jak tím, co vám přináší radost, můžete pomáhat lidem, udělali jste ke svému úspěšnému podnikání další krok.

 

Stanislava Stiborová MrázkováStanislava Stiborová Mrázková

Lektorka Klubu ženy ženám

Expertka na online marketing, autorka knihy Podnikání z pláže a stejnojmenného online kurzu. Inspiruje lidi, jak žít svobodně, radostně a naplno, a učí je, jak využívat potenciál internetu a online marketingu k tomu, aby se mohli vydávat za svými sny a podnikat třeba z pláže.

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. Eva napsal:

  Dobrý den ženy,
  děkuji vám za tento článek, úžasný a nápomocný! Našla jsem v něm další svůj střípek do puzzle:)

 2. clouds napsal:

  Treci printr-o criză la mijlocul vieții
  de exemplu un divorț, un avort spontan, cancer sau HIV, doriți să renunțați la medicamente, tulburare briană având diabet sau orice altă boală, nu puteți găsi dragoste fără să vă faceți griji, contactați legământul dr la adresa de e-mail covenantsolutiontemple@gmail.com sau adăugați-l pe watsapp +2349057353987 vă poate ajuta cu orice nevoie personală. Mulți oameni vor încerca să înveli zahărul adevărul și să-ți dea speranță falsă, dar nu Dr.covenant el îți va spune adevărul și nimic altceva decât adevărul și să-ți țină speranțele înalte și vii asa, te rog sa nu pierzi timpul si sa speram pe cineva care nu merita ..

 3. i found it so amazing glad to be here

 4. VPN 360 For PC napsal:

  Pěkná práce. Prostě to miluju.

 5. Vidmate For PC napsal:

  Našel jsem to tak úžasné, že jsem tady.

 6. This article goes through the best Spotify Alternatives (Music Streaming services) that fit the bill. The streaming quality on Spotify is limited and you may not always find the songs or artists that you’re looking for. Moreover, the free version comes with skip limit and ads.

 7. WhatsApp DP napsal:

  Keep it up!
  Displaying best profile picture is the unannounced race in which every social media is participating. I have collected the best WhatsApp DP and Profile pictures for 2019. Must visit it worth to be.

 8. techpcwin napsal:

  here you can download free turbo vpn for PC, Laptop (Windows 10 – Mac).

 9. Oliver Jun napsal:

  Get the best free Torrent client + search engine on your Computer. Search torrents or add them via magnetic links.

 10. Have all versions of official Samsung Flash tool, download Odin for your Windows PC.

 11. Voloco installs on your pc best.

 12. Convert your device into a digital sketchbook with more than 80 paint brushes, smudge, fill and an eraser tool.

 13. Amazing that everyone here is looking to find a way to earn through social marketing.

 14. EZVIZ for PC napsal:

  Very good and motivational post for beginners.

 15. iFile for PC napsal:

  There is a huge variety of File managers in an era of technology but Here we are talking about an amazing File manager called iFile. iFile is used by people from all over the world because of its unique and useful features. It customizes all your files in particular folders that ultimately saves your time.

 16. Informative post for any work beginners and starters.

 17. The Kik app uses your mobile phone data and the Wi-Fi connection to send text messages, share pictures and videos, and webpages to your loved ones or other friends who have a Kik account.

 18. Voloco for PC napsal:

  Voloco for PC, as the name of the application indicates that it resembles some vocals, is an outstanding voice preparing an application that helps you to sing and record in your own voice. You just need to select audio, Voloco handles tuning, vocoding, agreement, etc. Pick or select a track from your music library then use Voloco’s library to rap or sing.

 19. I’m really impressed cabout the info you provide in your articles. I must say am highly overwhelmed by your whole story. It’s not easy to get such quality information online nowadays. I look forward to staying here for a long time.

 20. I appreciate your hard work. Keep posting new updates with us. This is really a wonderful post. Nice Blog Very interesting and useful information on your website. Thanks for sharing the blog and this great information which is definitely going to help us.

 21. I was impressed, I have to say. In fact, I rarely encounter educational and funny blogs. You may strike a nail on your head. Your idea is wonderful. The problem is one in which adequate individuals are not speaking intellectually. I am pleased that I found this by seeing this and searching for one thing.

 22. I am happy to seek out so many useful info right here within the publish, we want work out extra strategies in this regard, thank you for sharing…

 23. Psychology coursework writing services are not hard to come across for those in need of Psychology Research Paper Services and psychology assignment writing services.

 24. iniciarbldaoi napsal:

  Thank you for the post.

 25. Mirušška napsal:

  Velice mne zaujal nadpis článku, takže jsem samotný text doslova zhltla velice rychle a bylo to opravdu velmi inspirující :-) Mně se tedy podařilo přeměnit koníček na zdroj příjmu už před delší dobou, baví mě totiž investovat do různých akcií a na začátku mi s tím skvěle pomohly články z webových stránek https://investitura.cz/ :-)

 26. I’m really impressed cabout the info you provide in your articles. I must say am highly overwhelmed by your whole story. It’s not easy to get such quality information online nowadays. I look forward to staying here for a long time.

 27. FXGM napsal:

  You made some clear points there. I did a search on the subject and found most people will go along with with your blog.

 28. Nicole napsal:

  Wonderful paintings! That is the kind of information that are supposed to be shared across the internet. Disgrace on Google for not positioning this put up upper! Come on over and consult with my web site . Thank you =) immunity 911 review here on my website

 29. Františka napsal:

  Mít koníček jako zdroj příjmu asi jde, ale záleží, jaké má kdo koníčky. My chodíme s manželem rádi na ryby a tím bychom se asi neuživili :-D Na druhou stranu ale díky němu máme dobré večeře :-D . Na ryby chodíme skoro každý víkend. Máme různé pruty, které manžel objednal z https://www.parys.cz/ . S jinými pruty chodíme k rybníku a s jinými na řeku.

 30. Mot Reading napsal:

  Great post full of useful tips! My site is fairly new and I am also having a hard time getting my readers to leave comments. Analytics shows they are coming to the site but I have a feeling “nobody wants to be first”. Mot Reading

 31. Car Recovery Services napsal:

  It can be near unthinkable to find well-informed individuals on this matter, however , you appear like you know the things that you’re covering! Many ThanksCar Recovery Services

 32. Heathrow Airport Taxi napsal:

  It’s actually nearly unthinkable to come across well-qualified parties on this subject, even though you seem like you comprehend the things you’re indicating! Excellent Heathrow Airport Taxi

 33. Abrar Ak napsal:

  I like reading an article that will make men and women think. Also, many thanks for allowing for me to comment!| Car Service Reading

 34. Abrar Ak napsal:

  It’s practically close to impossible to see well-aware men or women on this content, however, you look like you fully grasp what you’re indicating! With Thanks Airport Transfers Heathrow

 35. Jones Elizabeth napsal:

  Thank you for every other fantastic post. The place else may just anyone get that kind of info in such a perfect method of writing? I have a presentation subsequent week, and I am at the search for such information.| Holiday Taxis

 36. Jones Elizabeth napsal:

  It can be near unthinkable to find well-informed individuals on this matter, however , you appear like you know the things that you’re covering! Many Thanksclick here

 37. Jones Elizabeth napsal:

  I love reading through an article that can make men and women think. Also, thank you for allowing me to comment!| gebrannte nüsse kaufen

 38. Thanks for sharing excellent information. Your web-site is very cool. I’m impressed by the details that you have on this site. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this web page, will come back for more articles. You, my pal, ROCK! I found simply the information I already searched all over the place and simply couldn’t come across. What a great web-site.

 39. Jones Elizabeth napsal:

  I’m often to running a blog and i actually admire your content. The article has actually peaks my interest. I am going to bookmark your site and preserve checking for brand new information. cbd oil vancouver

 40. Curt Skursky napsal:

  Kontraktor Kolam Renang melayani jasa pembuatan kolam renang, jasa renovasi kolam renang, jasa perawatan kolam renang. Bergaransi, profesional … tap https://keramikmozaik.blogspot.com/2019/11/jual-pasang-keramik-mozaik-kolam-renang_19.html untuk info ter-update

 41. Antoinette Sinor napsal:

  Secara lazim dalam macam beton ready mix ini tak ada perbedaannya, cuma brand dan pengambilan beton dari batching plantnya saja yang berbeda, secara … selengkapnya https://sheetpilemegacon.jabodetabek.my.id/2020/10/supplier-sheet-pile-beton-di-ciledug.html

 42. Delilah Vanhulle napsal:

  Pracetak Produk-produk beton pracetak yang dibuat selalu sudah lewat pengawasan dan kontrol kualitas yang ketat mulai bahan … selengkapnya https://harga-pipa-drainase-megaconperkasa.blogspot.com/2019/08/harga-pipa-drainase-1-depok-0852-1900.html

 43. Luciano Imbrock napsal:

  We’ve designed our selection of toilet cubicles to suit a number of applications from full height, flush fronted cubicles for offices to low level cubicle doors suitable for … visit https://showerbox.jabodetabek.my.id/2020/09/jual-shower-box-cengkareng-jakarta.html untuk informasi selengkapnya.

 44. Florentina Lalli napsal:

  Beli Produk Harga Beton Cor Murah Beton Berkwalitas Dengan Harga Murah dari Pelbagai Pelapak di Indonesia. Tersedia ✓ Bayaran Ongkos ✓ Pengiriman … untuk detail silahkan kunjungi https://uditchmegacon.kedungsepur.my.id/2020/10/harga-u-ditch-megacon-di-patebon-kendal.html

 45. Allen Zielonka napsal:

  singkat definisi towing adalah jasa pengiriman mobil dengan mengaplikasikan teladan kendaraan tipe angkut. Untuk istilah lebih luas towing sendiri … info lebih lanjut https://carcarrier.netlify.app/car-carrier-surabaya-bandung.html

 46. Riley Vizzini napsal:

  Pintu kaca tempered banyak dipasang di perkantoran ataupun pusat perbelanjaan. Nah, apabila Anda juga berniat memasang pintu kaca tempered … untuk detail segera kunjungi https://harga-kaca-tempered.blogspot.com/2019/05/kaca-tempered-pandeglang-murah.html

 47. Logan Pargman napsal:

  KontraktorEpoxy.co.id a respected company of specialty adhesives for used in advanced engineering applications. The sides’most important companies in the electronics… tap https://kontraktorepoxy.netlify.app/cat-epoxy-kediri/index.html for detail.

 48. Jones Elizabeth napsal:

  It’s actually nearly unthinkable to come across well-qualified parties on this subject, even though you seem like you comprehend the things you’re indicating! Excellent 먹튀검증

 49. Teodoro Schaap napsal:

  PabrikPintu.co.id is an Indonesian door constructing provider who provide broad range of top quality doors made in Indonesia, click https://foldinggategaransi.blogspot.com/2019/12/jual-folding-gate-produk-terbaik-jepara.html for more offers.

 50. daniel lisa napsal:

  This is actually an excellent way, In return, if you want to know about any of the QuickBooks error, types and how you can rectify them, then check QB errors

 51. muneer ahmed napsal:

  Thanks a lot for sharing us about this update. Hope you will not get tired on making posts as informative as this. 성인용품사이트

 52. muneera ahmed napsal:

  So luck to come across your excellent blog. Your blog brings me a great deal of fun.. Good luck with the site. 먹튀검증

 53. 토토사이트 napsal:

  I’ve been searching for hours on this topic and finally found your post. , I have read your post and I am very impressed. We prefer your opinion and will visit this site frequently to refer to your opinion. When would you like to visit my site? 토토사이트

 54. Irenka89 napsal:

  No super, krásný článek :) Já už jsem si svůj sen splnila – prodávám ekologickou kosmetiku přes svůj eshop a musím říct, že jsem se nikdy necítila tak naplněné. Zákazníkům často dávám i dárky k nákupu. Teď mi třeba pomohla výroba placek s různými slovními hříčkami zaměřenými na ekologii.

 55. 토토사이트 napsal:

  Thank you very much for giving me such excellent information and I wish you all the best.토토사이트

 56. 온라인포커 napsal:

  This is my first time i visit here. I found so many entertaining stuff in your blog, especially its discussion. From the tons of comments on your articles, I guess I am not the only one having all the leisure here! Keep up the good work. I have been meaning to write something like this on my website and you have given me an idea. 온라인포커

 57. 온라인홀덤 napsal:

  This is one very interesting post. I like the way you write and I will bookmark your blog to my favorites. 온라인홀덤

 58. I’ve been searching for hours on this topic and finally found your post. , I have read your post and I am very impressed. We prefer your opinion and will visit this site frequently to refer to your opinion. When would you like to visit my site? 바둑이사이트

 59. Mirka74 napsal:

  Tak to já vám musím doporučit výrobu placek. Já jsem se této úchylky chytla před dvěma roky, ale povím já, že to jsou teda aspoň perly. Placky jsou s námi déle než 125 let, ale jakmile někomu darujete unikátní placku, bude vás mít za boha. Né za blázna, a to je dobré. Vyrobit si ji můžete nechat od https://www.udelejsiplacku.cz/blog/od-vyroby-az-na-kabelku-dobrodruzna-cesta-placek/

 60. As I am looking at your writing, 온라인바둑이 I regret being unable to do outdoor activities due to Corona 19, and I miss my old daily life. If you also miss the daily life of those days, would you please visit my site once? My site is a site where I post about photos and daily life when I was free.

 61. 온라인포커 napsal:

  It’s always a pleasure to read your magnificent articles on this site. You are among the top writers of this generation, and there’s nothing you can do that will change my opinion on that. My friends will soon realize how good you are. 온라인포커

 62. 안전놀이터 napsal:

  It has been very helpful for me to regularly update useful posts. Please continue to write great posts in the future. Your article will help many people. 안전놀이터

 63. assignment help napsal:

  If you chance to face some problems with your high school or college written assignment, you may feel free to turn to one of the online sources for online help

 64. Angel napsal:

  Very helpful advice on this article! It is the little changes that make the biggest changes. Thanks a lot for sharing! ufabet168

 65. 출장안마 napsal:

  It’s actually a great and helpful piece of information. I
  am happy that you shared this helpful information with us.
  Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

  My web site – 출장안마 (jk)

 66. Tàixỉu napsal:

  Of course, your article is good enough, Tàixỉu but I thought it would be much better to see professional photos and videos together. There are articles and photos on these topics on my homepage, so please visit and share your opinions.

 67. online casino napsal:

  I do trust all of the ideas you have introduced on your post. They’re very convincing and can definitely work. Nonetheless, the posts are too brief for newbies. Could you please extend them a bit from subsequent time? Thank you for the post.

 68. Thanks for your marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you could be
  a great author.I will remember to bookmark your blog and will
  eventually come back from now on. I want to encourage you to continue your great
  writing, have a nice weekend!

  Website:온라인바카라

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů