Proč mi to podnikání nefunguje?

Představte si, že právě teď máte k dispozici všechny odpovědi, informace a nasměrování ohledně svého podnikání, které potřebujete. Jen se k nim dostat. V tomto článku bychom s Vámi chtěly sdílet skutečný příběh jedné podnikatelky.

coffee-1284041_1920

Představte si, že podnikáte již několik let. Své podnikání milujete. Cítíte, že jste na správném místě. A cítí to i Vaši klienti. Vaše služby jsou opravdu nadstandardní a dopřávají si je rádi. Vaše kapacita, tak jak jí máte k dispozici, je vždy vyčerpaná. Pracujete s radostí a nadšením a je to znát i na zpětné vazbě, kterou na své služby dostáváte. Klienti si Vás doporučují mezi sebou.

A jednou přijde nápad na nový projekt.

Úžasný nápad, který Vás naprosto pohltí a nadchne. Projekt, pro který od prvního okamžiku dýcháte. Věříte mu. Víte, že bude úžasný. Díky němu se Vaše služba dostane a pomůže mnohonásobně většímu počtu klientů, než je teď ve Vašich možnostech. Projekt Vás ráno nenechá dospat a s radostí na něj myslíte, kudy chodíte.

Proč mi to podnikání nefunguje?

Nějaký čas ho necháte zrát ve svých vizích. Ladíte ho, promýšlíte a trochu váháte, zda do toho máte jít. V ten správný moment se rozhodnete. Jdete do toho. Od té chvíle vše běží jako na drátkách. 100 % flow. Ti správní lidé v ten správný čas.

Užíváte si proud nekonečné tvořivosti, který se přes Vás a tým přelévá a s lehkostí překonáváte drobné výzvy na cestě. Plníte si sen. Každá Vaše buňka cítí, že se vše děje správně, že máte podporu vyšších sil. Že máte správné načasování.

Žijete svůj sen

První vlna tvořivosti je spolu s první částí projektu za Vámi a Vy usilovně pracujete s celým týmem na spuštění projektu a jeho představení veřejnosti a klientům. Najednou se začíná vytrácet lehkost. Termíny se prodlužují, komunikace už není tak hladká.

Ale pořád máte ten správný drive a vezete se na vlně setrvačnosti a nadšení. Všichni se těšíte, až to bude venku. Až o tom úžasném projektu všem řeknete. Ale jak to tak vypadá, hned to nebude, protože posouváte už asi pátý deadline a spuštění projektu se neblíží.

Naopak narážíte na víc a víc komplikací, nepřesností, nedorozumění.

Vše se zpomaluje. Ale ne Vy. Vy věříte, že jste vše udělala správně. Že už vše dávno mělo být. Že tak úžasný projekt poběží stejně, jako jeho první část. A tak bojujete. Sama se sebou i s kolegy. Za Váš vysněný projekt. Tlačíte na všechny a na všechno.

A pak přijde ten moment, kdy projekt konečně spustíte. Ten sladký moment, na který jste čekala tak dlouho. Tadááá! Čekáte mnoho, ale ne to, co nastane pak…

Proč mi to podnikání nefunguje?

Nestane se totiž vůbec, ale vůbec nic

Projekt nemá absolutně žádnou odezvu. Jako by byl někde za zrcadlem. Málokdo s ním přijde do styku (nehledě na investice do placené reklamy) a když už na něj někdo narazí, tak ho vůbec nechápe. A Vy nechápete proč? Tak skvělý projekt?

Vše nasvědčovalo tomu, že to bude fungovat po všech stránkách. Potácíte se mezi frustrací a vztekem a mezitím projekt vylepšujete. Přidáváte a ubíráte. Doplňujete a vysvětlujete. Předěláváte a vyčítáte si, že jste zničila tak skvělý projekt. Protože to bylo dle Vás jasně komunikováno. Měl obrovskou podporu a tohle selhání musí být dané tím, že jste něco udělala špatně. Že jste něco zanedbala nebo nezvládla.

Dva roky s tím bojujete a dřete sebe i okolí do úmoru.

Dva roky se snažíte přetlačit osud a přesvědčit ho, že teď už jste to, co chybělo, doplnila a může to konečně začít fungovat. Zcela bez úspěchu a jakékoli odezvy. Kolegové na projekt již dávno zapomněli. Kromě toho jste také o statisíce lehčí a nevypadá to, že by se měly vrátit.

Proč mi to podnikání nefunguje?

Vaše podnikání už Vás tolik netěší. Jste zklamaná. Ze sebe, z projektu i ze zrady, kterou na Vás osud tak trochu upletl. Bylo přece jasné, že to je úžasný projekt. Měl pomoci tolika klientům. Byl součástí Vašich vizí a poslání. Cítila jste ho. Tak proč? To je otázka, která Vás nepřetržitě provází.

Jednoho dne se probudíte a prostě to vzdáte

S obrovskou lítostí to pustíte. Lehkost se Vám pomalu začne vracet do života. A s uvolněnou kapacitou přichází i uvědomění toho, co se stalo, proč to nešlo. Záměr projektu byl úplně jiný než ten, se kterým jste pracovala. Stejně tak jeho načasování. Základním záměrem bylo zviditelnění Vašeho podnikání a spojení Vás jako osoby s tématem.

A najednou to jde, když tak s projektem začnete zacházet.

Nervete tu puzzle kostičku to špatného okýnka, ale tam, kam patří. Najednou ho lidé vidí a rozumí mu. Nestačíte se divit, jak lehce projekt funguje a navíc bezvadně doplňuje a podporuje Vaše podnikání, protože i to se, stejně jako Vy, v průběhu vyvinulo. A teď, právě teď, do něj projekt skvěle zapadá.

A to načasování?

Kreativní fázi bylo potřeba připravit v době, kdy se realizovala, kdy přišel ten drive. Ale vše ostatní mohlo počkat. Nebylo třeba to nikam tlačit a ztrácet sílu a naději. Bylo třeba dát prostor Vašemu vývoji a vývoji ostatních částí Vašeho podnikaní. Aby tam projekt zapadl a podnikání doplnil. Aby byl pro něj podporou.

Proč mi to podnikání nefunguje?

Představte si, kolik volného času během uplynulých dvou let jste mohla získat! A kolik frustrace, naštvání a zoufalství si mohla daná podnikatelka ušetřit. Stačilo by jen být v souladu sama se sebou a s vyšším záměrem. Vědět jaký záměr má projekt od začátku, vše mohlo probíhat jinak. Bez ztráty lehkosti.

Věříme, že když se spojíme se svým podnikáním na hlubší rovině a podíváme se na něj z vyšší perspektivy, v kontextu celého našeho života, objevíme ty nejcennější odpovědi a nasměrování. Rády bychom svými zkušenostmi, vhledy a moudrostí pomohly všem ženám podnikatelkám a i těm, které podnikání teprve zvažují, být v souladu se svým životem a podnikat s lehkostí.

Pokud Vás tento příběh oslovil nebo jste si některou fází případně i sama prošla, rády Vás uvítáme na našem Business workshopu pro ženy podnikatelky (nebo ty, které podnikání zvažují).

Vyzkoušeno na nás i našich klientkách.

Přijďte také podpořit své podnikání na lednový workshop.

Těšíme se na Vás!
S láskou

Žaneta a Jana

zaneta a jana

Žaneta a Jana

Jsme průvodkyně na cestě zpátky k sobě, ke svému potenciálu. Podporujeme ostatní (i samy sebe), aby skrze vědomý přístup k životu žili naplno a v harmonii. Rády se dělíme o moudrost a poznání, které máme na sobě vyzkoušené.

Ukazujeme snoubencům, že svatbu jde vnímat i jinak než je běžně zažitý koncept. Vytváříme prostor pro více lásky, krásy, radosti a štěstí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. I love this article and saved your website for daily update.

 2. Faustino Norrod napsal:

  Adanya kolam renang pada rumah akan membikin Anda dapat berolahraga renang kapan saja. Kontraktor kolam renang adalah suatu perusahaan atau jasa … kunjungi https://perawatan-kolamrenang.netlify.app/perawatan-kolam-renang-denpasar.html untuk info ter-update

 3. Pearl Hool napsal:

  Harga beton pracetak terupdate 2020 terlebih tempat di seluruh kota dan sekitarnya. Kami supplier beton cor pracetak murah dan … info lebih lanjut https://harga-u-ditch-beton-megaconperkasa.blogspot.com/2020/03/harga-u-ditch-beton-1-prabumulih-0852.html

 4. Dung Grierson napsal:

  Jual Beton Instan dari beragam merek terbaik harga murah dari distributor legal di indonesia. Tersedia Ready mix concrete kemasan ataupun kendaraan beroda empat truck beton … silahkan kunjungi https://pagarpanelmegacon.jabodetabek.my.id/2020/08/harga-pagar-panel-beton-megacon-di_21.html

 5. Geri Kozatek napsal:

  Dengan banyaknya pengiriman unit kendaraan ke kota kota hal yang demikian diperlukan pelayanan ekspedisi pengiriman kendaraan beroda empat yang professional … selengkapnya https://jasa-car-carrier.blogspot.com/2020/12/jasa-car-carrier-bandung-makassar.html

 6. Scott Mcnealy napsal:

  Tegangan tekan pada permukaan kaca temper mengandung kekurangan, sehingga mencegah perambatan atau pemuaiannya, silahkan kunjungi https://harga-kaca-tempered.blogspot.com/2019/04/etalase-kaca-murah-cilegon.html

 7. Natalia Bachelor napsal:

  KontraktorEpoxy.co.id is an expert possessed business that proudly presents residential and professional epoxy floor services. With 24 time installment and lifetime warranties… Epoxy is designed for store homeowners, by store owners. … tap https://kontraktorepoxy.netlify.app/jasa-waterproofing-jambi/index.html for more detail.

 8. Sharan Crockarell napsal:

  Seeking a door manufacturer found in Indonesia? You generate aluminium doors on-page & supply swift delivery service circumstances, click https://pembuatanpintuflush.blogspot.com/2020/08/jual-pintu-flush-1-jakarta-pusat-0812.html for detail.

 9. Mose Chamberland napsal:

  We manufacture and supply toilet cubicle. Built to last with over 10 years of experience, get a quote for your next project … tap https://partisi-kamar-mandi.blogspot.com/2019/06/cubicle-toilet-phenolic-lamongan-murah.html untuk informasi selengkapnya.

 10. Ivulí napsal:

  Mně také docela dost dlouho podnikání nefungovalo a tak jsem se rozhodla, že musím něco změnit a tak jsem i učinila… Začala jsem se finančně vzdělávat a pozvedávala jsem tak svoji finanční gramotnost… Dokonce jsem si na základě těchto stránek zde – https://www.investice.cz , začala investovat do zlata, což si myslím, že je veliké plus pro mne!

 11. Maci napsal:

  Suprově napsané. V mém případě to ještě před rokem vypadalo, že se mi mé podnikání zhroutí jako domeček z karet. Naštěstí se mi ale to nejhorší podařilo přečkat a teď se mé firmě opět začíná dařit. Dokonce jsme se letos v létě přestěhovali do nového, modernějšího sídla. Kanceláře už máme zařízené, ale třeba nábytek do zasedací místnosti nám stále chybí. Už ho mám ale vybraný z https://www.ajprodukty.cz/kancelare-a-zasedaci-mistnosti/nabytek-do-zasedaci-mistnosti/463672.wf

 12. Tomáš napsal:

  Tak já třeba vůbec nepodnikám, takže v tomto moc nevím, ale já po přečtení článku nejlepší investice na webu https://www.premiot.cz/2021/04/25/kam-nejlepe-investovat-penize/ jsem zkusil investovat do pár věci, a musím tedy říci, že supr. Takže možná zkuste najít nějaké investory, pokud si na to věříte a jste schopna lidi přesvědčit? To je asi tak moje jediná rada.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.