Těhotenství nám krade krásu! Opravdu?

Na těhotenském testu dva proužky. A je to tady. Je to pravda. Čekáme miminko. Euforie, nadšení, pocity štěstí… Ale možná taky strach, obavy a černé myšlenky.
Ztloustnu. Přiberu přes dvacet kilo. Udělá se mi akné a pleť bude vypadat jak v pubertě. Nebo třeba vyrážka kolem rtů. Budu rozkydlá a pak to neshodím. Do ničeho se nevejdu.

Prý těhotenství krade ženě krásu, říká se. Už jste tohle tvrzení taky možná slyšela a možná s ním i souhlasíte. Co si o něm myslíte?

 

Já tomu nevěřím! Naopak…

Mám 14 dní do porodu a nikdy jsem se necítila hezčí. Ve svém těle se cítím skvěle a každé ráno mu děkuji, že je tak skvělé a dokáže tvořit zázraky (ano, nový život a pohyby toho malého prcka v břiše prostě považuji za zázrak). Usmívám se na svět, i když vím, že mám 13 kilo nahoře a pravděpodobně ještě nejsem na konci zátěžové zkoušky mé váhy.

Nikdy jsem se necítila krásnější!

Přiznám se, že mě na začátku těhotenství ty černé myšlenky o tom, že už nebudu přitažlivá, taky hlodaly v hlavě. Měla jsem strach o to, jak budu vypadat a obavy, co se moje tělo rozhodne vyvádět. Pleť se mi v prvních týdnech těhotenství zhoršila a můj mozek hned začal malovat čerty na zeď, že teď už to tak bude pořád.

Nebylo. A být nemusí u nikoho.

Těhotenství nám krade krásu! Opravdu?

 

Je to jen v naší hlavě

Samozřejmě, každá jsme individuální a jedinečná a každé tělo na příchod miminka reaguje jinak. Přesto si ale myslím jedno. Krása je spojená s tím, jak maminka svoje tělo a změny, které ji čekají, přijme hlavně v srdci a v hlavě. A když pochopí, jaký zázrak se jí zrovna odehrává v těle a začne si ho plnými doušky užívat, její krása rozkvete.

Pomohlo mi nejen tohle uvědomění, ale i pár dalších věcí, které jsem si v průběhu celého těhotenství dovolila dopřát.

 

Pomalu se měním ve veverku

Moje tělo od začátku začalo vyžadovat ořechy. Neodolatelná chuť na obyčejné vlašské ořechy, lísková jádra, mandle nebo kešu oříšky. Dodnes jim neodolám a moje spotřeba se snad zdesetinásobila.

Ze začátku můj mozek odmítal tuto skutečnost přijmout a bojovala jsem s tím, že jsou ořechy poměrně tučné (při vyhlídce toho, že předpoklady v rodině jsou přibrat v těhotenství minimálně 20 kilo, jsem měla při každé hrsti ořechů výčitky…).

Ale moje tělo (a především moje pleť) po oříšcích doslova neskutečně toužilo.

A tak jsem se poddala a chroupu jako veverka. Moje pleť se po prvním měsíci zase dala do pořádku. Samozřejmě nesmím zapomínat na to, že denní rituály v péči o pleť, ať jsem těhotná nebo ne, tomu taky pomohly. I díky tomu se můžu stále jen lehce líčit a nepřemýšlet nad tím, jak zakrývat na pleti boláky.

 

Zalívám, zalívám a vím, že nepřeliju

Nejsem moc dobrý zahradník (možná bych řekla, že jsem v tomto oboru spíš zabiják), ale důsledná v zalívání jsem byla. Denně si dopřeju dostatek vody a neslazených tekutin, aby moje tělo a pleť byla pružná a hydratovaná. Vím, že tohle omílám pořád dokola, ale tak zoufale často na pitný režim zapomínáme, že mi to prostě nedá (tak mi, prosím, odpusťte, pokud jste v zalívání profík).

V době těhotenství je pitný režim o to důležitější. Dopřejte proto jak své pleti, tak svému tělu a miminku pořádný kotel vody.

Těhotenství nám krade krásu! Opravdu?

 

Krmím svoji duši

Dělat to, co mě baví, je pro mě neuvěřitelně důležité. Krmit svoji seberealizaci a mít prostor pro sebe. Chvíli jsem zpanikařila, že tohle všechno skončí. Ale i tato panika byla zbytečná.

Každý to má tak, jak si to nastaví.

Já jsem se rozhodla, že svým aktivitám, psaní článků, líčení a čtení se chci věnovat naplno a tak jsem i tři týdny před plánovaným termínem porodu vítala na osobní konzultaci dámy, které chtěly podpořit a hledaly rady v tom, jak svoji krásu díky líčení rozzářit. I s rostoucím bříškem jsem měla naplánovaná líčení a focení s klientkami a užívala si to.

Druhý den na mateřské dovolené jsem si ještě navíc dopřála dvojdenní kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou a i ten jsem si neuvěřitelně užila.

 

Co tím vším chci říct?

Je to o jediném. Rozhodnout se MÍT SE RÁDA a dělat pro sebe to nejlepší. Být prostě šťastná a spokojená.

A taky si dost často hraju na medvěda. Protože medvědi, jak je známo, hodně a dost tvrdě spí, inspirovala jsem se u nich.

Abych to nezlehčovala, ze začátku jsem své tělo neposlouchala.

Chodila jsem do práce, měla spoustu dalších aktivit a rozjetých projektů a jaksi vnitřně bojovala se svým egem, které si nechtělo připustit, že teď se naše životní poslání trochu mění. Ale došlo mi to záhy, když se moje tělo začalo ozývat.

Bez odpočinku a pořádného spánku krása nekvete a v těhotenství už vůbec ne. Začala jsem svoje tělo víc poslouchat a klidně si šla lehnout v sedm večer, když jsem měla pocit, že jsem unavená a potřebuju spát.

 

Těhotenství krásu ženy podporuje a vše ostatní je NESMYSL…

Takže pokud, milé dámy, máte pocit, že jste v těhotenství ošklivá, udělejte, PROSÍM, pro sebe následující:

Jděte TEĎ HNED k nejbližšímu zrcadlu (pokud čtete článek na mobilu a jste někde v dopravním prostředku, podívejte se do okna nebo někam, kde se vidíte) a ideálně nahlas (neplatí pro ty v autobuse) si několikrát po sobě řekněte:

JSEM KRÁSNÁ, JSEM KRÁSNÁ, JSEM KRÁSNÁ.

A jsem opravdu ze srdce vděčná za zázrak přírody, který můžu zažívat. Děkuji!

 

Michala MěřínskáMichala Měřínská
MakeUp Artistka a Stylistka – „Pomáhám ženám měnit pohled na jejich krásu“

Autorka ebooku Dokonalé líčení krok za krokem – jak během 5 minut podtrhnout líčením svou krásu

Autorka ebooku Kouzla oblékání aneb to nejdůležitější pro váš šik styling

michalamerinska.cz  /  www.makeupforyou.cz

 

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
  1. Irma napsal:

    Já si krásu klidně odepřu, hlavně, když se konečně dočkáme vytouženého miminka. Už dlouho se snažíme a pořád nic, takže už začínáme s manželem uvažovat o umělém oplodnění. Našla jsem si už i tuto kliniku https://gynem.cz/ , tak už jen zbývá se odhodlat a domluvit si první schůzku.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů