Proč vám Zákon přitažlivosti nefunguje?!

příroda

Znáte zákon přitažlivosti (dále jen ZP)? Ne, teď nemám na mysli přitažlivost opačných pohlaví. :) Zákon přitažlivosti je jeden z nejoblíbenějších vesmírných zákonů a říká, že stejné se přitahuje. Použito na naše životy, myslí se hlavně, že to, co je uvnitř nás, přitahuje věci, pocity, stavy z vnějšího světa. Stačí se tedy naladit na to, co chceme, a ono to přijde. Vážně?

Tento zákon zpopularizoval hlavně film „Secret“, česky Tajemství. Od té doby lidé masově vizualizují, dělají si své nástěnky vizí a jiné. Přesto jen část těchto lidí s tím dosahuje výsledků.

Co teda? Je to všechno nesmysl?

Pojďme se tedy podívat, co se děje z mé zkušenosti. Vzhledem k ZP můžeme lidi rozdělit v zásadě na tři skupiny:

 1. ZP funguje jako po másle. Jistá skupina lidí, a podle mě je to menšina, vypadá jako by měla kouzelnou hůlku. Představí si a mají, vylepí si svou tabulku snů a Vesmír dodává. Přísahají, že ZP funguje, proveď si a máš. Nejvíce miluju poznámky typu: „To si to asi nevizualizuješ správně.“ Na to se celkem špatně něco namítá, nelze udělat screenshot své vizualizace a ukázat ho k prověření. :-) Nevím jak vy, ale já se vždycky cítila jako diletant, který si ani neumí kloudně představit to, co chce. I když mně to teda takhle bezproblémově většinou nefunguje, miluju fakt, že takoví lidé kolem nás jsou. Je to jakoby nesli pochodeň.
 2. ZP funguje, ale selektivně. Znáte to, když si představíte parkovací místo nebo navazující spoj, funguje to skvěle. U mě tak 85 % v situacích, které vypadají beznadějně. Pak ale o něco vážně běží a ať člověk vizualizuje, jak chce, ne a ne toho dosáhnout nebo ne trvale. Obzvláště bolestivé je to proto, že to jsou oblasti, na kterých nám obvykle hodně, hodně záleží (životní partner, děťátko, peníze na důstojný život). Lidé z této skupiny se většinou zmítají mezi nadšením a frustrací.
 3. ZP nepraktikuje. Další skupina lidí si nevizualizuje vůbec – buďto že o tom v životě neslyšela nebo takové věci považuje za nesmysl. I zde to funguje bezchybně: „Když si myslím, že je to nesmysl, je to nesmysl.“

zákon přitažlivosti

Někdy jo, jindy ne. Co to je?

Pojďme se podívat na zoubek druhé skupině. Do té se řadím i já, ale nakonec se mi ty věci splnily. Chtělo to teda víc než si „jenom“ představovat.

Určitě to znáte, něco si představíte a už vám hlava nabízí milion důvodů, proč to nejde. Míváte takový ten nepříjemný pocit, hluboko uvnitř, že to není pro vás, že by to bylo moc jednoduché a tisíce dalších haluzí? Člověka to dost ruší a má několik možností, jak s tím naložit:

 1. Uvěřit tomu = obrovská chyba a zároveň konec přitahování
 2. Snažit se to ještě více aktivněji vizualizovat a tyto pocity a hlasy jakoby přebít, ignorovat, zatlačit, protože TO sem přeci nepatří. Myslím si, že je fakt v pohodě, když to napoprvé nejde úplně po másle, že se člověk víc snaží se svým přáním spojit. Jasně. Když ale po půl roce, po roce či letech pořád nic, dovoluji si namítnout, že je čas něco na přístupu změnit.
 3. Začít hlasům a pocitům naslouchat, ale nevěřit. Jaké je v nich poselství? Mám strach, je tam nějaké trauma nebo blok? Někdy se stačí na něj jenom podívat a napsat si pohled z druhé strany. Konkrétní strach si můžeme „ošetřit“ a v bodě, kdy to je, věci se začnou hýbat. Jindy je nutné nastoupit cestu k odstranění hlubších problémů uvnitř nás, tak aby se naše přání jednou „zhmotnit“ mohlo.

Co dělat, když jsem „dvojka“?

Nejdřív je třeba si všechno, co vzhledem ke svému přání cítím/myslím vždycky napsat. „Vyndat“ vnitřní dialog z hlavy na papír. Ať už je to kritický nebo pochybovačný hlas, strach a jiné. Někdy jen to stačí a často se nestačíme divit, co tam uvnitř je. Zároveň jsme získali odpověď na to, proč se ještě nezadařilo.

 1. Skvělou metodou, jak se vypořádat s podkopávajícími systémy v sobě je i EFT. Návody najdete všude. V češtině můžete zkusit můj vlastní nebo koukněte na Manuál EFT od Lucie Švecové.
 2. Na hodně zapeklité problémy, mně osobně i mnoha dalším, pomohly rodinné (nebo jiné) konstelace.
 3. Pokud řešíte finanční bloky, těm jsem konkrétně věnovala svůj e-book Kladivo na bloky k bohatství. V něm na své bloky jednak nahlédnete a jednak je začnete odhazovat a uzdravovat. Hlavně nezapomeňte, že pro své sny, přání a vize musíte také něco udělat.

O tom zas někdy jindy.
Ať se vám daří

Linda

Linda Berger

Ukážu vám, jak odhodit své vnitřní bloky k penězům a jak se naladit na vlnu hojnosti. Jsem také autorkou eBooků Finance jako zrcadlo vnitřního nastaveníKladivo na bloky k bohatství. Více o mně dozvíte zde.

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 2. Hailey Nelson napsal:

  Stumble Guys online supports 32 players. You will need to compete in rounds that get progressively more challenging if you want to win. In the event that you trip and fall, stumble guysimmediately get back up and continue moving . Feel free to jog for pleasure!

 3. Brown Sunny napsal:

  Exploring Creativity:
  suika game encourages creativity as you search for new ways to handle complex situations. Developing unique strategies and fostering creative thinking are integral parts of the gaming experience.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.