Přestaňte tunelovat své vlastní životy

přestaňte tunelovat vlastní život

Tento článek bych chtěla věnovat všem ženám, které prožívají nějaké nepříjemné období a neví, jak z něho.

Každá žena chce být šťastná a spokojená. Chce se realizovat, přitom si užívat života a stručně řečeno, chce žít. Po cestě životem se mnohým tento ideál postupně vytrácí a stáváme se tzv. tuneláři.

Ano, tunelujeme si svůj vlastní život. A začínáme vidět jen povinnosti a věci, které ještě musíme udělat. Stávají se z nás výkonné stroje, které žijí ve vlastním tunelu a nevidí téměř nic než tunel.

Plamínek naděje

Taky jsem byla taková tunelářka. Já jsem vlastně nežila, jen jsem přežívala.

Ale přestože jsem jen přežívala, tak někde v sobě jsem cítila nepatrný plamínek. Plamínek života a naděje. A věřte, každá z nás ho má. Je v nás a čeká, aby mohl vzplát. Ten plamínek ale nevyžaduje pro svůj žár žádné palivo, které se běžně používá. Je vyživován životem samotným.

Když ale „tunelaříme“, tak se plamínek přestane vyživovat. A ten pak pomalu zhasíná. Ale věřte, i když jste na samém dně, on tam pořád je a touží po vzplanutí. Jak to ale udělat? A jak vyživovat tento plamínek?

Cest je vždy několik

oslňující čtverecAno, pamatujte. Cest je vždy několik. Asi nejdůležitější je samotné uvědomění si, že jsem na tom opravdu špatně. Prostě si to připusťte a uvědomte. A pak si řekněte, že to tak nechcete. Neřešte, jak se to dá změnit. Jen se rozhodněte, že chcete změnu.

Pokud vám to z nějakého důvodu nejde, tak si udělejte tzv. oslňující čtverec. Je to jedna ze základních metod NLP. Velice ráda ji používám, když se chci cítit lépe a jdou na mě chmurné myšlenky.

Oslňující čtverec a jak na něj?

 1. Nejdříve zavři oči a před sebou si představ čtverec. Asi o velikosti 1×1 metr. Zde na velikosti až tolik nezáleží. Neměl by být moc malý, ale ani velký.
 2. Pak si vybav, jakou má barvu. Barva by měla být spojena s pocity, které chceš mít. Pokud jsi unavená, tak si vybav barvu, která bude symbolizovat energii. Pokud jsi rozrušená, tak barva by měla symbolizovat klid, mír, spokojenost, harmonii, sebelásku, sebevědomí. Prostě s barvou si spojíš pocit, který chceš mít. Pak si představ sebe samotnou, jak stojíš v daném čtverci. A vybavuješ si dané pocity. Jak budeš vypadat? Jak se budeš cítit? Všimni si svého výrazu tváře, svého postoje, jak dýcháš.
 3. Další krok je udržování této představy. A přitom počítej do tří. Až řekneš tři, tak do daného čtverce vstup. Tím vstupuješ do tvého druhého JÁ.
 4. A začni si vědomě užívat pocity, které chceš mít. Vnímej, jak tě naplňuje energie, síla, případně cokoliv, co právě potřebuješ. Plň se tím pocitem.
 5. Po chvíli ze čtverce vystup.
 6. Tento proces vstupování do čtverce proveď několikrát. Alespoň 3x. Pokud budeš chtít, můžeš víckrát.
 7. A teď si už jen otevři oči a užívej si pocitu.

Pokud mám chmurné myšlenky, tak si představuji, jak vše září, jak jsem volná, spokojená a radostná. Tato metoda se dá použít opravdu kdykoliv. Ještě ji ráda používám, když se mi něco nechce dělat. Třeba jít běhat nebo si uvařit něco zdravého. To si představuji nadšení a radost.

nadšení a radost ženy

Představa

Další vhodnou metodou je Představa. Tu používám hlavně tehdy, když mě někdo rozčílí. A jak na ni?

 1. Nejdříve si vybav člověka nebo situaci, která tě rozčiluje nebo je ti nepříjemná. Vytvoř si představu této osoby (situace) ve své mysli a všímej si vlastností, které má. Jak je osoba veliká, jak vypadá, jaký má obličej, co říká, kde se nachází. Taky je důležité, zda má představa nějakou barvu. Zda je černobílá nebo barevná.
 2. Až máš představu vytvořenou, tak ji vezmi (třeba v podobě obrázku) a pokud je barevná, tak z ní udělej černobílou představu.
 3. Další krok je zmenšování představy. Zmenšuj ji, až je co nejmenší.
 4. A pak ji odhoď do dálky. Je velice důležité, abys vnímala své pocity. Tím, jak představu vzdaluješ, tak pocit slábne.
 5. Několikrát tuto scénu s odhozením opakuj. A všímej si, jak se mění představa a pocit.

A co dál? Je důležité zjistit, jak tyto metody pomáhají. A to zjistíš velice jednoduše. Stačí si je udělat.

Takže, teď je řada na tobě.

Hanka Havlátová
Latest posts by Hanka Havlátová (see all)
Neúnavně hledám nové cesty a způsoby, jak něco udělat JINAK, JEDNODUŠE A V SOULADU S ŽIVOTEM. Postupně měním celý svůj život. Začala jsem hubnutím, zdravým životním stylem a nakonec jsem zjistila, že vše je navzájem propojeno a vždy jde o osobní rozvoj. A věřte, TAKY TO DOKÁŽETE. Naučíte se, jak najít skryté drahokamy ve vás a jak je začít používat. Pokud budete chtít podat pomocnou ruku, ráda vám pomohu. Na život nemusíte být sama. ebook zdarma >>> hubnoucí terapie >>> online kurz >>>
Komentáře
 1. Sharechat Mac napsal:

  ShareChat is an application that will allow us to quickly share all types of multimedia content, such as videos, GIFs, photographs and songs.

 2. Annemarie Bemrich napsal:

  Harga Beton Cor Murah Per Kubik – Jual Beton Ready Mix. Supplier dengan Harga Beton Ready Mix Batching Plant Berikut Harga Beton Cor Readymix dari … kunjungi https://pagarpanelmegacon.jabodetabek.my.id/2020/08/harga-pagar-panel-beton-megacon-di_15.html

 3. Heath Feeler napsal:

  Kami menyediakan Jasa Pembuatan Kolam Renang, Renovasi Kolam Renang & Perawatan Kolam Renang telah berpengalaman dan diketahui oleh masyarakat … lihat https://kolam-bening.blogspot.com/2019/07/jasa-treatment-air-kolam-renang_14.html untuk lebih detail

 4. Tracey Wenstrand napsal:

  Daftar Harga Beton Pracetak yang dapat diciptakan acuan harga utk membangun proyek Anda. selengkapnya https://harga-pipa-beton-megaconperkasa.blogspot.com/2019/04/harga-pipa-beton-bertulang-1-sukabumi.html

 5. Kory Kittell napsal:

  Harga Beton Precast 2020 atau beton pracetak untuk keperluan konstruksi, … dan berikut ini yaitu berberapa produk beton precast yang bisa kami jual. untuk detail silahkan kunjungi https://sheetpilemegacon.kedungsepur.my.id/2020/10/harga-sheet-pile-megacon-di-gemuh.html

 6. Gregory Giannell napsal:

  Jasa towing adalah layanan pengangkutan barang/kendaraan lazimnya memakai kendaraan derek yang umum disebut derek gendok … lebih detailnya https://jasa-towing-mobil.blogspot.com/2020/12/harga-towing-mobil-jakarta-batam.html

 7. Sterling Dratch napsal:

  Kaca tempered harga murah untuk dinding, pintu, partisi, canopy produk dari KacaTempered.co.id tersedia disini dengan jasa pasangnya.Kaca Tempered yakni … silahkan kunjungi https://etalase-tempered.blogspot.com/2019/11/jual-kaca-tempered-etalase-1-surabaya.html

 8. Elana Mateja napsal:

  KontraktorEpoxy.co.id is a veteran held organization that proudly offers residential and industrial epoxy flooring services. With 24 time installment and lifetime warranties… Epoxy is designed for store homeowners, by store owners. … visit https://kontraktorepoxy.netlify.app/produk/epoxy-lantai-3d/index.html for more detail.

 9. Jenelle Fincher napsal:

  Composite door not to mention PVCu panel manufacturer supporting market clientele nationwide. Enhance your dwelling by having a wonderfully devised PabrikPintu.co.id, tap https://distributor-pintu-besi.blogspot.com/2020/01/distributor-pintu-besi-terpercaya-1_26.html for detail.

 10. Cheri Herrud napsal:

  Partisi Cubicle Kamar ialah sebuah penyekat yang dipasang pada ruangan kamar mandi atau wc yang kebanyakan dipasang … klik https://partisi-kamar-mandi.blogspot.com/2018/11/cubicle-toilet-phenolic-pekanbaru-murah.html to go further.

 11. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 12. Karin napsal:

  Toto je velmi radostný den mého života díky pomoci, kterou mi doktor WEALTHY poskytl tím, že mi pomohl dostat mého bývalého zpět pomocí jeho mocného kouzla, a práci v těhotenství, kterou udělal, jsem mu tak vděčný. skvělá práce, kterou jsi udělal. Nyní mohu směle říci, že jsem byl povolán zpět na své místo v práci, moje dcera je zpět doma a já jsem byla dnes ráno testována jako těhotná po lékařském textu, který jsem dnes ráno prošla v mém zaměstnání. Byla naposledy těhotná před 14 lety a nyní jsem pozitivně testována. Chci použít toto médium, abych vám moc poděkoval a osobně vám přijdu poděkovat. Můžete mu poslat e-mail a on pro vás může udělat víc, protože vím, že jsou lidé, kteří potřebují jeho pomoc jako já. Jeho e-mailová adresa je ( wealthylovespell@gmail.com ) Jeho buňka: +2348105150446 Jste tak mocní. To je pro skutečné lidi v nouzi. DĚKUJI, DR BOHATÝ.

 13. cladder napsal:

  I can see a lot of interesting information!

 14. run 3 napsal:

  There are a lot of games that can be played online, and many of them provide us with excellent entertainment.

 15. You have written a really great article, I am sure this article has been the voice and feelings of many women, thank you for that.

 16. stumble guys 2 napsal:

  Great article. I’ve been checking this blog constantly and I’m impressed! Extremely useful information, especially the last part where wheel spinner made me process a lot of information. I have been looking for this information for a long time. thanks and good luck!

 17. It’s amazing to be here with everyone; I’ve gained a lot of knowledge from what you’ve shared, and I’d like to express my gratitude; the information and expertise shared here has been quite beneficial to me.

 18. Gabrielle Lumley napsal:

  Very best as well as Most inexpensive Jabodetabek Personal Classes, each of our team in addition to trainers come to your residence, set your individual research program and will select any arena connected with review … click https://privat-inggris.netlify.app/kursus-bahasa-inggris-menteng.html for further

 19. Jeanie Caporale napsal:

  The ideal Jabodetabek private tutoring for kindergarten, elementary, junior high school. The best private teachers graduated from well-known state universities. The closest tutoring place online to your home at inexpensive … click https://privat-sbmptn.vercel.app/les-privat-sbmptn-depok.html for further

 20. Lester Vargus napsal:

  You could will see a cheaper fee compared to the table above, be certain again in regards to the qualifications on the teacher / Kindergarten teacher recommended to you personally … click for more information https://biologi-exed.blogspot.com/2022/06/les-privat-biologi-di-kramat-jati.html

 21. Pavlína napsal:

  Já mám za sebou taky jedno těžké období. Už jsem si řekla, že smutku bylo dost a začnu si hledět víc sebe a svého života. Nekoukám na to, co si ostatní myslí a snažím se být šťastná. Začala jsem tím, že jsem se rozhodla si koupit pořádný dárek – hodinky, které jsem dlouho chtěla. Ne ale nějaká za pár stovek, ale za několik tisíc, ať jsou kvalitní. Podle tohoto článku https://www.beny.cz/magazin/maurice-lacroix-spojeni-tradice-a-technologii–85.html jsem si vybrala hodinky od Maurice Lacroix a beru je jako start v novém životě.

 22. fnaf security breach napsal:

  I really love reading your blog. It is very well-drafted and easy to understand. Thanks a lot! If you have more time, please visit: Five Nights at Freddy’s Security Breach

 23. Conner Callahan napsal:

  Ignite your adoration for languages and join our immersive language of choice program at Executive-Education.id. By using a center on practical communication skills, authentic materials, and real-world scenarios, you’ll build fluency and confidence in your chosen language. Get yourself into an enormous amount of linguistic excellence and embark on a journey of non-public and professional growth. Go to https://kursus-turki.github.io/kursus-bahasa-turki-gading-serpong.html for latest details.

 24. Cryptocurrencies have made a great impression in today’s world and we just couldn’t leave them behind. This read has been specifically designed to help you come across one of the trading platforms that has gathered a huge user base – the Crypto.com Exchange platform.Reading on, you’d get all the details that you’d need to join the crypto.com sign in community and optimize your overall crypto journey. Additionally, we have tried to introduce you to the wallet service that it offers to users on the platform network and so much more.

 25. Cryptocurrencies have made a great impression in today’s world and we just couldn’t leave them behind. This read has been specifically designed to help you come across one of the trading platforms that has gathered a huge user base – the Crypto.com Exchange platform.

 26. TECH napsal:

  I couldn’t fight with commenting. Completely made!

 27. pikashow napsal:

  Pikashow is a cutting-edge streaming platform that offers a wide range of entertainment content. It allows users to access their favorite movies, TV shows, web series, and live events seamlessly. With a user-friendly interface and a vast library of content, Pikashow has quickly become a go-to platform for entertainment enthusiasts worldwide.

 28. Hex.com napsal:

  Hex.com is a decentralized finance platform built on the Ethereum blockchain. It is designed to provide users with the ability to earn interest on their digital assets through a process called staking. Hex.com offers a wide range of features and benefits that make it an attractive option for individuals seeking to participate in the DeFi ecosystem.

 29. Cryptocurrencies have gained significant popularity in recent years, and platforms like Crypto.com have emerged to facilitate seamless crypto transactions and investments. However, users may occasionally encounter login issues when accessing their Crypto.com accounts.

 30. Pikashow napsal:

  Looking for a great app to watch movies on your Android device? Pikashow is a great option that offers a huge library of both classic and new releases. Best of all, it’s completely free to download and use!

 31. Pikashow napsal:

  Nice post best of all, it’s completely free to download and use!

 32. The forum has many interesting and interesting topics. Help me expand my knowledge.

 33. wheel spinner napsal:

  wheel spinner- Random name picker

 34. amazon.com/code napsal:

  This code comprises a combination of alphanumeric characters and is usually provided in a physical gift card format or as an e-code delivered through email.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.