Hubnutí nezačíná dietou

jak zhubnout

Zdá se vám tvrzení, že „HUBNUTÍ NEZAČÍNÁ DIETOU“ odvážné? Není, a navíc je to pravda. Jak jsem na to přišla? Vlastní zkušeností. Ale pěkně od začátku.

Běžné řešení

Snem mnoha žen je ladná postava bez nadváhy.
A jak se toho běžně dosahuje?
Samozřejmě dietou.

Pokud chce některá žena hubnout, vezme si nějaký úžasný a vyzkoušený jídelníček a začne držet dietu. Po nějakém čase většinou dojdou síly a cíl se začne vytrácet v nedohlednu.

Tento scénář zná mnoho žen a nedokáží se vymanit z tohoto začarovaného hubnoucího maratonu.

I já jsem tento problém řešila. Vždy se mi povedlo zhubnout, ale pak jsem zase přibrala. Byla jsem z toho dosti naštvaná, smutná a taky unavená. Protože mi daný stav nevyhovoval, tak jsem se nad celou skutečností musela zamyslet a začít úplně jinak.
A jak? Tak o to se s vámi ráda podělím.

Jak jsem hubla já – první pokus – hubnutí s dietou

V roce 2005, kdy jsem se poprvé rozhodla hubnout, jsem si taky našla jídelníček. A ještě jsem k tomu přidala i pohyb. Protože jsem měla 2 malé děti a manžel byl neustále v práci, tak jsem si našla jednoduchých 10 cviků.

Ty jsem pravidelně každý den cvičila. A opravdu jsem dodržovala jídelníček. Za jeden rok jsem zhubla 12 kg. Byla jsem z toho nadšena a hlavně spokojena sama se sebou.

jak být spokojená sama se sebou

Jak jsem hubla já – druhý pokus

Jak šel čas, tak jsem postupně – a velmi nenápadně – přibírala. A když se nám v roce 2011 narodilo další dítě, tak s ním jsem získala další kila navíc. Moc jsem se s tím netrápila. Už jednou jsem dokázala zhubnout a všechny potřebné informace jsem měla.

A tak když jsem přestala kojit, rozhodla jsem se začít znovu hubnout. Najela jsem již na výše napsaný postup. Jaké bylo ale moje překvapení, když jsem po 1 měsíci měla o další kilo navíc. Tak lehce jsem se ale nevzdávala.

Opět jsem začala znovu hubnout. Po několikátém pokuse jsem musela konstatovat, že tudy cesta nevede. Nějak jsem nebyla schopna začít hubnout. Prostě to nešlo.

Tak co dělat?

Začala jsem analyzovat oba dva způsoby hubnutí.

V prvním případě jsem byla plně nastavena na hubnutí. A taky jsem byla přesvědčena, že se to podaří, a ve svém záměru nějak volná. Nebylo tam nic, kde bych si říkala, jo, já to vybojuju. Prostě vše plynulo s naprostou lehkostí a přitom se zaměřením na výsledek.

V druhém případě jsem chtěla jen zhubnout. Už jsem se viděla v cíli a nějak jsem přeskočila celou cestu. Najednou tam byla tíha a pocit, že to musím vybojovat. Navíc se vždy objevila nějaká situace, kdy jsem „musela“ jíst.

Začátek nové cesty

Protože jsem tenkrát nevěděla, kde začít, tak jsem si začala všímat, jak se vlastně chovám. Začala jsem si všímat, kdy jím a hlavně proč jím. Velmi často se stávalo, že jsem vůbec neměla hlad, ale z nějakého důvodu jsem prostě musela jíst.

A tak jsem hledala důvody, proč jím.

Postupně se mi otevíral úplně jiný svět, o kterém jsem dříve neměla vůbec ponětí. Zjistila jsem, že jím, když jsem:

 • naštvaná,
 • unavená,
 • v depresi,
 • když se nudím,
 • když mám v sobě nějakou prázdnotu…

Taky jsem zjistila, že jím velice rychle a hlavně velké porce. Že neustále dojídám po dětech, že mám neskutečnou chuť na sladké.

Výčet není úplný.

Bylo toho opravdu hodně. A to byl můj první krok na cestě k opravdovému hubnutí. A jak se později ukázalo, i na cestě k sebepoznání a celkové změně života.

jak se mít ráda

Co s tím?

Jak se vypořádat s chronickými chutěmi a návyky, které mi ničily život?

 • Nejdříve jsem začala prožívat své pocity. Vždy, když jsem měla nějaký špatný pocit, jsem si stoupla a začala vnímat své pocity. Nic jiného jsem nedělala. Po chvíli jsem většinou musela z daného místa odejít a začít dělat něco jiného. Byla to úplně nesnesitelná bolest. Ale po nějakém čase jsem znovu do této pozice šla. Po několikátém opakování se začal pocit zmírňovat. Ale úplné vyřešení problému nikdy nenastalo.
 • Pak se mi do cesty „náhodou“ postavilo NLP (metoda neurolingvistického programování). A já jsem si začala s pocity hrát a začala jsem s nimi komunikovat. A najednou jsem zjistila, proč se bojím, proč mi nejde hubnout. A taky že každá emoce a každý návyk pramení z mého prožívání života. Objevila jsem úplně jiný svět.

Spoustu pocitů a životních situací jsem touto metodou vyřešila (a řeším dodnes, protože vždy je co měnit a zlepšovat).

Hubnoucí terapie

A tak se zrodila hubnoucí terapie, nebo-li zdravé hubnutí. Pomocí této terapie s ženami nacházíme jejich vlastní nevhodné návyky. Pak si s nimi hrajeme a zjišťujeme, co nám opravdu říkají. A nakonec je propouštíme nebo nahrazujeme jinými, vhodnějšími návyky. Jde o jednoduché metody, které umí úplné zázraky.

Mám vždy velikou radost, když vidím, jak se daný pocit může během několika minut změnit a jak je klientce lépe.

A najednou ženy zjišťují, že hubnutí opravdu není o dietě. Velmi často řešíme vztahy, strachy, mindráky, deprese, únavu a různé návyky, které nám brání v hubnutí a vůbec v životě.

Taky řešíme závislosti na sladkém, seberealizaci, nedovolení si hubnout a spoustu jiných věcí. Každá terapie je unikátní. Každá to máme prostě jinak a máme jiné návyky a bloky. A je úžasné, jak přicházíte na nové věci, o kterých jste nevěděly a které vám vadily.

Nechci říci, že tato metoda vše vyřeší během pár hodin. To ne. Ale můžu zodpovědně potvrdit, že během celé terapie dojde k velké úlevě. Ženy jsou opravdu spokojenější a začínají mít pevnou půdu pod nohama. Hodně často se vyřeší věci, které dříve nějak nešly.

A jak taková hubnoucí terapie vlastně vypadá?

Tuto terapii jsem více jak tři roky vytvářela a měnila, aby byl účinek co nejlepší. V současné době se hubnoucí terapie skládá z 10 setkání, na kterých postupně zjišťujeme:

 1. Pomocí testu si každá zjistí, jaký je strávník a jak nevědomě funguje.
 2. Dále si zjistíte, co vám opravdu brání v hubnutí. Naleznete své spínače a začnete je proměňovat.
 3. Postupně procházíte jednotlivé situace, hrajete si s nimi a hlavně je vhodně nahrazujete.
 4. Na základě všech informací si pak vytvoříte svůj vlastní a jedinečný hubnoucí plán.
 5. A pomocí dalších ověřených doporučení nastartujete celý proces hubnutí.
 6. Nakonec se taky podíváme na jídelníček. Je samozřejmě důležité, co jíte, ale s dietou to nemá nic společného. Zjišťujete si, co vám chutná, co vaše tělo opravdu potřebuje, kdy je pro vás vhodné jíst a jak je pro vás vhodné jíst. Taky vás naučím, jak poznat kvalitu potravin a jak se vypořádat s tvorbou jídelníčku.
 7. Dále si ukážeme jednoduché urychlovače hubnutí, které vám pomohou při hubnutí.
 8. Prostě se naučíte, jak se mít ráda a jak přijmout sama sebe.

To jsem alespoň ve zkratce popsala, jak taková hubnoucí terapie probíhá.
Tak co? Ještě si myslíte, že hubnutí je hlavně o jídelníčku?
Doufám, že již ne a že už víte, že skutečné hubnutí nezačíná dietou.

S láskou Hanka

Hanka Havlátová

Hanka Havlátová

Neúnavně hledám nové cesty a způsoby, jak něco udělat JINAK, JEDNODUŠE A V SOULADU S ŽIVOTEM. Postupně měním celý svůj život. Začala jsem hubnutím, zdravým životním stylem a nakonec jsem zjistila, že vše je navzájem propojeno a vždy jde o osobní rozvoj.
A věřte, TAKY TO DOKÁŽETE. Naučíte se, jak najít skryté drahokamy ve vás a jak je začít používat.
Pokud budete chtít podat pomocnou ruku, ráda vám pomohu. Na život nemusíte být sama.

ebook zdarma >>>
hubnoucí terapie >>>
online kurz >>>
Hanka Havlátová

Latest posts by Hanka Havlátová (see all)

Neúnavně hledám nové cesty a způsoby, jak něco udělat JINAK, JEDNODUŠE A V SOULADU S ŽIVOTEM. Postupně měním celý svůj život. Začala jsem hubnutím, zdravým životním stylem a nakonec jsem zjistila, že vše je navzájem propojeno a vždy jde o osobní rozvoj. A věřte, TAKY TO DOKÁŽETE. Naučíte se, jak najít skryté drahokamy ve vás a jak je začít používat. Pokud budete chtít podat pomocnou ruku, ráda vám pomohu. Na život nemusíte být sama. ebook zdarma >>> hubnoucí terapie >>> online kurz >>>
Komentáře
 1. Navitus For PC napsal:

  If you are interesting the slot games.You can go to my blog

 2. That’s true a bit if you want to lose weight you just don’t eat less and your body loses weight. To actually lose fat and become fit you need daily exercise of course with the diet.

 3. Hanah napsal:

  Určitě to začíná hlavně změnou „mindsetu“, jídelníčku a hýbaním. Poté se dá přemýšlet i o nějakých doplncích stravy, pro mne to byl třeba Formula 1 ze stránek https://produkty.herbalife.cz/regulace-hmotnosti/formula-1-o . Neříkám, že všem by něco takového pomoci mělo, ale mně to pomohlo převelmi :-)

 4. Nathaniel Caillier napsal:

  Kontraktor Kolam Renang berpengalaman memberikan layanan kolam renang ukuran besar ataupun pembuatan kolam renang yang berukuran kecil …. lihat di https://mozaik.jabodetabek.my.id/2020/09/jual-mozaik-kolam-renang-bekasi-barat-1.html untuk info paling update

 5. Gwenda Huckabee napsal:

  Harga Beton Precast 2020 atau beton pracetak untuk keperluan konstruksi, … dan berikut ini yakni berberapa produk beton precast yang bisa kami jual. silahkan kunjungi http://pipabetonbertulangmegacon.kedungsepur.my.id/2020/08/harga-pipa-beton-bertulang-megacon-di_58.html

 6. Penelope Rathert napsal:

  Perusaan kami Yakni Salah Satu Sentra Pengorderan Beton Pracetak Kami Siap Menolong Dan Melayani Bpk/Ibu Yang Memerlukan Jasa … info lebih lanjut https://harga-pipa-beton-megaconperkasa.blogspot.com/2019/07/harga-pipa-beton-bertulang-1-binjai.html

 7. valeriii napsal:

  Na https://anixa.cz/ jsem o hubnutí četla pár článků a to mi dost pomohlo, protože jsem si uvědomila, že v tom spočívá mnohem více věcí než dieta. Myslím si že důležité je se i pořádně hýbat, relaxovat, meditovat a tak podobně.

 8. Ian Widick napsal:

  Partisi Cubicle Kecil merupakan sebuah penyekat yang dipasang pada ruangan kamar mandi atau wc yang kebanyakan dipasang … kunjungi https://partisi-kamar-mandi.blogspot.com/2019/01/cubicle-toilet-phenolic-gresik-murah.html for detail information.

 9. Carey Loken napsal:

  Besi beton yaitu salah satu bahan material penting untuk membangun rumah, bahan ini lazimnya dipakai untuk mengikat coran … kunjungi https://boxculvert.jabodetabek.my.id/2020/09/harga-box-culvert-pracetak-megacon-di_5.html

 10. Kenny Pinnt napsal:

  Satu keunggulan dari cara pengiriman car towing yakni bisa diberangkatkan sewaktu-waktu cocok permintaan customer. Jadi, untuk … lebih detailnya https://carcarrier.netlify.app/car-carrier-surabaya-jakarta.html

 11. Honey Rosian napsal:

  Kaca tempered harga murah untuk dinding, pintu, partisi, canopy produk dari KacaTempered.co.id tersedia disini dengan jasa pasangnya.Kaca Tempered ialah … kunjungi https://harga-kaca-tempered.blogspot.com/2019/08/kanopi-gantung-kaca-minimalis-cirebon.html

 12. nelson napsal:

  Je čas podělit se o své svědectví, jsem Nelson a jsem šťastný, když zde sdílím své svědectví, představila mě Baba Ogbogo moje matka, když zjistila, že po 3 letech manželství nemohu otěhotnět. To mi tedy přineslo tolik problémů do manželství a vedlo k rozvodu. řekla, že je vysoce duchovní a může přimět mou ženu, aby se ke mně vrátila v radosti a mohli bychom mít spolu děti. Nejprve jsem pochyboval, dokud jsem se s ním nekontaktoval, a poté na mě seslal mocná kouzla a nedovolil mé ženě, aby se ke mně vrátila poté, co jsem udělal potřebné. A teď jsme šťastní s milými dětmi. Ode dne, kdy pro mě Great BaBa Ogbogo pracoval a vyřešil mé problémy. Složil jsem silný slib, že dokud budu žít, budu i nadále svědčit o dobrotě jeho velkých děl a těm, kteří se potýkají se vztahem a manželskými obtížemi, by se měli rychle spojit a stát se šťastným svědkem jako já. Přeruším zde jeho kontakt, e-mail: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo se k němu spojím prostřednictvím jeho čísla WhatsApp. +2349020168697

  Donutil moji bývalou manželku, aby se ke mně vrátila v radosti

  Vyléčil mě z impotentního muže na skutečného muže.

 13. Keena Martinelli napsal:

  Epoxy floor installment in Indonesia and surrounding cities. KontraktorEpoxy.co.id professionally installs epoxy coatings for garages, houses and organizations click https://epoxy-lantai-gudang.blogspot.com/ for more offers.

 14. Emica napsal:

  Mně nejvíce pomohl zdravý pohyb. Nikdy mě sport moc nebavil, natož nějaké cvičení a posilování, tak jsem to začala řešit jinak. Snažím se co nejvíce chodit. Dokonce jsem si na tomto webu: https://www.naturehikecz.cz/ nakoupila všemožné vybavení a teď se snažím vyrážet někam na tůry, minimálně 1x týdně. Musím uznat, že je tento pohyb na mém těle už znát.

 15. Cicely Pagoda napsal:

  DistributorPintu.com, a more important producer regarding advanced good door products. Using several years experience in styling and then producing, click https://pabrikpintualuminium.blogspot.com/2020/04/jual-pintu-alumunium-kusen-alumunium-1_6.html for detail.

 16. Libuše napsal:

  Máte pravdu! Předtím, než si objednáte třeba https://www.herbalife.cz/nase-produkty/regulace-hmotnosti/vyvazene-jidlo si musíte říct, co je vlastně vaším cílem. Né jen to, že chcete vypadat lépe. Ještě důležitější je, abyste se i po hubnutí a hlavně během něho cítili v psychické pohodě. To je totiž po zhubnutí ještě něco důležitějšího.. věřte mi holčiny.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů