Síla pozitivního myšlení

myslet pozitivně

Často si tento pojem lidé zaměňují s frází. Jen tak to plácnou a vůbec si neuvědomují, jakou sílu toto slovo může mít, když se správně prožije. Jak moc vás může ovlivnit a změnit váš následující život.

Je potřeba si uvědomit, jak jste doposud žili. Jak jste byli vychováni, jací lidé vás obklopovali a jak ti lidé uvažovali. Či co vám doposud vaším okolím bylo dovoleno a umožněno v oblasti jakéhokoliv projevu a co jste si na základě těchto omezení dovolili vy sami.

V momentě, kdy si to uvědomíte – v tento moment začala vaše nová etapa NOVÉHO myšlení – ŽIVOTA.

V tento moment se ale zároveň rozjedou strachy a staré dosavadní kódy, které do vás byly dříve uloženy.

Toto je moment, kdy se můžete zablokovat a říct si: „Tak na to nemám, to nedokážu.“

A nebo si říct: „To je přesně to, co mi chybělo.“

Je naprosto přirozené, že tyto naše strachy vyplouvají napovrch. Můžete si říkat: „On to dokáže, ale já ne.“ Je to proto, že jste byli naučeni se doposud s někým srovnávat.

Pro lepší představu si namalujte čáru:

schéma myšlení

Síla myšlenek

Taktéž je potřeba si uvědomit, jakou sílu má myšlenka. Co díky ní můžete dokázat a taky změnit. Vaše myšlenka může způsobit, že si za čas koupíte auto, změníte práci, začnete se věnovat více duchovnímu životu. Budete více času věnovat svým dětem anebo zorganizujete dobročinnou akci.

Na druhou stranu taky pomocí myšlenky můžete naprosto zničit něco, co do teď bylo fungující a krásné.

Vibrace

Vše má vibrace. Každé slovo, co řekneme, má určitý význam, váhu, vyvolává v nás určité pocity a vibruje. To samé mají naše gesta rukama, obličejem, grimasy atd. Už 1 cm od nás je obrovsky silná energie právě těchto slov či grimas. Většina z nás si to ani neuvědomuje, a tak dobrovolně gestikuluje a ukazuje rukama do všech stran a hlavně směrem dolů. Vkládá do úst slovo STRACH.

Např. strašně pěkné, strašně moc děkuji, strašně se mi to líbí – tak čemu se pak divíme, když se nám to v životě i děje.

Ano, prožíváme i krásné chvíle na krásných místech s milujícími lidmi, ale pak přijde něco, co nám tyto chvíle či kontakt s těmi lidmi naruší, protože si to přece sami přejeme. A podobně funguje vše.

vodopád

Je dobré, když si vaše vnímání začnete víc a víc propojovat a uvědomovat, protože:

  • MOZEK – vyšle otázku
  • OČI – to potřebují vidět či ohmatat
  • SRDCE – přijmout

Když se naučíte vnímat zaběhnuté pokyny svého těla, řeč vašich úst a převládající myšlenky ve vaší hlavě a odstraníte z nich pocity nejistoty – strachu, tak máte vyhráno.

Pokud tyto vjemy nejsou propojeny, nikdy nemůžete prožít ten pravý a čistý pocit radosti z jakéhokoliv úspěchu či posunu. A toto je zase prostor, pokud není propojení, kdy nastupují vaše strachy. Snaží se u vás uhnízdit a utvrdit vás, že opravdu na to nemáte.

Je to naprosto jednoduché

Z těchto vibrací jste žili do teď nebo velmi dlouho, a proto vám to přijde jednodušší a přirozenější. Ale právě v tento moment, kdy ve vašem životě strachy nebyly, jste měli POTŘEBU a obrovskou TOUHU něco změnit. Své hranice posunout. Něco dokázat. Zaměřte se na nějaký svůj cíl a dotáhněte jej do konce. Dělejte to po malých krůčcích. A svůj úspěch si do sytosti prožijte.

síla slov a myšlenek

Když budete umět své myšlenky prožít, když si DOVOLÍTE, že vám při vzpomínce na to, čeho jste dosáhli, bude např. brnět obličej, mrazit po těle, budete slzet radostí nebo si jen řeknete – proč jsem to už neudělala dávno – to je přesně ten moment prožité změny, který vás právě teď posunul zase dál.

Právě teď v tomto okamžiku prožití přichází místo na uvolnění něčeho dalšího z dřívější doby. Tím, že dořešíte něco starého, tak se uvolní místo na to nové. Možnost si stále posouvat své hranice. Úžasné využití zákonu přitažlivosti v praxi našich životů.

 

V pohádkách se píše o zlaté rybce, co měla 3 přání. My ale máme MOŽNOST mít přání, kolik si jen DOVOLÍME.

 

Hanka Poláchová

www.terapie-zlin.cz

terapeutka, vizionářka a autorka energetických obrazů

Hanka se své praxi věnuje už spoustu let. Sice nevidí očima, tak jak by chtěla, o to víc vidí do mysli člověka a jeho těla. Její obrazy mají netradiční formu zpracování. Nejedná se o klasické olejomalby, ale speciálně lazurované kresby, jež obsahují kameny, korálky, různé speciální pasty a flitry. Díky tomu jsou velmi oblíbené také u zrakově handicapovaných, kteří se s nimi mohou důkladně seznámit prostřednictvím svého hmatu a načíst si poselství, jež bylo určeno právě jim.

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
  1. Dagmar napsal:

    ….já si myšlenkou vtahuji jednoho člověka do života už přes půl roku a efekt nic moc a to něj myslím každý den…

  2. Dagmar napsal:

    opr. „na“

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů