Jak jsem našla cestu svým životem

Můj příběh, který vám chci teď vyprávět, začíná jako mnoho jiných. Stala jsem se matkou dvou úžasných dětí a už skoro 6 let jsem na mateřské. Chtěla jsem být dokonalou matkou a postupně jsem zapomněla sama na sebe, vše jsem podřídila rodině.

Čas plynul a všechny dny byly stejné, denní rutina stále dokola, ale já najednou nebyla stejná. Neměla jsem žádný cíl, nic na co bych se těšila. Žila jsem v izolaci, ve stresu, v neustálém strachu o něco, trpěla jsem úzkostmi, pořád jsem s něčím bojovala, občas to bylo horší někdy lepší a takhle stále pořád dokola. Myslela jsem si, že je se mnou něco špatně, že to prožívám jen já…

Jedna věc, kterou bych chtěla zmínit, a co se v té době změnilo, bylo jídlo. Měli jsme důvod a postupně jsme celá rodina změnili jídelníček a začali se stravovat zdravě. Na začátku to bylo skvělé, cítila jsem se fyzicky lépe, opět hubená :-), měla jsem nárůst energie. Zdálo se, že vše se k lepšímu obrací, ale najednou přišel větší stres a já jsem začala mít zdravotní problémy s krční páteří, prošla jsem vše možné a nic mi nepomohlo, cítila jsem se hrozně, obviňovala jsem manžela a okolí, byla jsem na dně, jak fyzicky, tak psychicky, dny jsem doslova přežívala a ptala jsem se sama sebe, to je ono … to je ten život … to je všechno?

 

Moc jsem toužila z toho všeho ven,
často mě napadala myšlenka, kdybych tak mohla „utéct“?

Všude jsem četla, jak se lidem zlepšilo zdraví a psychika, když začali žít zdravý životní styl a já jsem byla na dně. Doslova jsem se nenáviděla, nic mě netěšilo, z ničeho jsem neměla radost. Kolikrát jsem si říkala, jak dlouho to ještě vydržím?

A vydržela jsem dlouhého půl roku … pak se to stalo. Jednoho rána jsem se vzbudila s myšlenkou, že už to takhle dál nejde a musím něco udělat. Došlo mi to … jen já si můžu pomoct, nemůžu pořád na někoho svádět, že jsem nemocná, nešťastná, je to přece jen můj problém, já si to musím vyřešit sama, tohle je můj život!

První, co jsem musela vyřešit, bylo, jak si ulevit od bolesti krční páteře, která mě paralyzovala. Odpověď jsem našla velice rychle, problém byl v mé hlavě, a to, že se neumím uvolnit. Pramenilo to z toho, že jsem byla 24 hodin v kuse k dispozici pro mou rodinu, že jsem si nikdy nedovolila vypnout, vlastně ani v době, kdy jsem měla spát. Řešila jsem stále jen jejich potřeby a problémy a svoje odsouvala.

Jak jsem našla cestu svým životem

Našla jsem pomoc

Pracovala jsem na uvolnění, každý den jsem tomu věnovala cca 45 minut a do týdne bylo po bolesti. Nádherný pocit uvolnění, s tím přišlo další nadšení, chtěla jsem zase číst, vzdělávat se. Zapátrala jsem a našla doma knihy osobního rozvoje, které jsem přečetla jedním dechem a najednou tam bylo tolik zásadních momentů, kterých jsem si při prvním čtení kdysi vůbec nevšimla a stále rostl můj hlad po dalších informacích. Také to znáte, že jakmile někam zaměřujete pozornost, najednou máte ty správné informace přímo před sebou.

Koupila jsem si knížku Trhák, dlouho mě nic tak nenadchlo, byl to doslova nový start a od té doby se u nás doma začali dít věci k lepšímu v mnoha směrech. V té době už jsem měla nastartovaný v hlavě proces změn a pohrávala jsem si s myšlenkou, že bych chtěla začít podnikat z domova v oblasti hubnutí a zdravého životního stylu, už jsem měla nějaké zkušenosti a hlavně mě to baví a zajímá, jaký má vliv stravování na život.

Stalo se ale něco jiného, zavolali mi z práce, kterou jsem měla před MD, že mám nastoupit z mateřské dřív, měla jsem cca 14 dní na rozmyšlenou. Práci jsem před mateřskou neměla špatnou a nastalo zvažování a já si nebyla vůbec jistá. Po nátlaku okolí jsem kývla, že nastoupím po novém roce.

Dny dál plynuly a já si stále nedokázala představit, že budu denně dojíždět a stíhat děti, domácnost, moje vaření, které celé rodině dělá moc dobře a kde bude nějaký čas pro mě? Někde v hlavě byl šotek, který mi říkal, že jsem chtěla zkusit přeci podnikat na internetu z domova. Ptala jsem se sama sebe… to bylo ono, ta změna, že se mám vrátit do práce?

Nakonec jsem se rozhodla, že stránky si můžu začít dělat i když pak nastoupím do práce. Měla jsem plnou podporu manžela a začala jsem vytvářet obsah, měla jsem tolik nápadů a on že se postará o ty technické věci, aby vůbec nějaká webová stránka mohla vzniknout.

Znáte to, jakmile se vrhnete do činnosti, která vás baví, čas strašně rychle běží… najednou tu byly Vánoce. Čas, kdy jsme s rodinou, zastavíme se a také bilancujeme. A v tomto období jsem si uvědomila…

Už nechci žít ten život, co jsem měla pár let zpátky, chci něco víc

A v tu chvíli jsem přesně věděla, že nástup do práce musím odmítnout.

Chci se naplno věnovat tomu, co jsme s manželem začali. S novým rokem se tak stalo, ale protože jsme neměli žádné zkušenosti s online ani info podnikáním, hledali jsme, kde se to naučíme a přihlásili jsme se do Email Academy Davida Kirše. Hned jsme získané informace převáděli do praxe a ještě v lednu se nám podařilo zprovoznit stránky. Uvědomili jsme si, že nás čeká víc práce než jsme si mysleli na začátku, ale nadšení trvalo, tak jsme nakonec spustili první kurz.

Jak jsem našla cestu svým životem

 

Vše bylo pro nás nové, udělali jsme na začátku chyby, ale ten pocit, že děláme něco vlastního a má to smysl, nás posouval stále dál. Dnes již prošla kurzem Co na talíř první vlna účastníků a i my jsme se mnoho naučili a jsme o kus dál.

Tvrdě jsme pracovali, vše vylepšovali a myslím, že se nám to povedlo. Samozřejmě byly i chvilky, kdy si člověk řekne, jestli to má zapotřebí, jestli to za tu „námahu“ stojí. Pro mě zásadní pochopení… uvědomila jsem si, že nemůžu pomoc úplně všem, nestačí, když to chci já, musí to chtít ti lidé, musí být ochotní udělat v životě změnu. Stejně tak jako já jsem změnila stravovací návyky, ale to byl jen první krok, další krok sice chvíli trval, dost jsem se „bránila“, ale jakmile jsem si dovolila změnit myšlení, začala teprve jízda a velká úleva.

 

Jízda pokračuje dál

Já na sobě nepřestala pracovat. Za tu dobu jsem přečetla další knížky a prošla kurzy zaměřené na své podnikání, ale i na osobní rozvoj. Zabývala jsem se tématy jako sebevědomí, sebeláska, odpověděla jsem si na spoustu otázek, co chci, kam směřuji a spousty dalších. Vlastně přes Email Academy jsem našla Ženy ženám a Učebnici sebelásky, za kterou jsem moc vděčná.

Od doby, co jsem si jednoho rána řekla už dost, uplynulo 8 měsíců a můj život na první pohled vypadá stále stejně: starám se o dvě malé děti, domácnost, ale k tomu všemu najednou stíhám spoustu dalších věcí.

Jak jsem se změnila já osobně?

Nemám vůbec strach, jsem klidná, nemám úzkosti, dokážu se radovat z maličkostí, víc žiji v přítomném okamžiku, čas s dětmi si užívám, doma nastala rodinná pohoda… občas si připadám jako v pohádce a jsem vděčná za všechny lekce, díky nim jsem nakonec pochopila, vzala život do svých rukou a konečně začínám žít svůj sen. Ale, co zásadního jsem pochopila? Že nestačí jen snít, ale také začít pro to něco dělat a vyjít ze své komfortní zóny. Protože pokud budu dělat stále stejné věci, budu mít stále stejné výsledky!

Našla jsem činnost, která mě baví, naplňuje a pomáhá druhým. Nyní již odstartovala druhá vlna kurzu hubnutí co na talíř a mým cílem je, aby po absolvování kurzu byli lidé spokojení s výsledkem a připraveni na cestu žít svůj život naplno, protože jídlem to teprve začíná :-)

 

Jakou cestu životem jste si zvolily vy?

 

Monika HozováMonika Hozová

autorka online kurzu hubnutí co na talíř

www.conatalir.cz
facebook

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. Sunny napsal:

  Jéé, děkuji za článek. V první půlce jsem měla pocit, že někdo píše o mém životě;-) Měla jsem to velmi podobně. Jen jsem ještě nenašla svou oblast podnikání, ale věřím, že i to jednou přijde;-)

  • Katka Svobodová napsal:

   Sunny, o tom nepochybuji… když na to zaměříte svou pozornost, jistě se brzy to vaše téma objeví…

   • Sunny napsal:

    Problém je v tom, že nevím, na co se konkrétně zaměřit;-)Jakým způsobem najít to ONO SPRÁVNÉ?

    • Katka Svobodová napsal:

     Sunny, zaměřte se na sebe sama.
     Sledujte, co vás baví, kde jste silná, v čem vás lidi žádají spontánně o radu a chodí za vámi pro názor. Možná to nejnepravděpodobnější téma pro vás je tím, v čem jste the best a ani to netušíte… Pak věřím, že přijde i nápad co s tím dál. jak to rozvíjet a udělat z toho podnikání :-)

     • Sunny napsal:

      Děkuji, zkouším neustále poznávat samu sebe, tak snad to brzy přijde;-)))

 2. Bary napsal:

  Diky za clanek, asi me u nej napadlo, co bych mohla delat:) Ted jen se do toho pustit a zacit hledat informace.:)

  • Katka Svobodová napsal:

   držím palce… takhle rozhodnutí je dobré podložit brzkou akcí, jinak mají tendenci vyprchávat a odkládáme je na nekonečno (k naší škodě!) ;-)

 3. Lenen Zonder BKR Toetsing Lenen zonder BKR toetsing stijgt in populariteit op het Internet. Veel mensen met een zogeheten BKR notatie, die toch geld willen lenen zijn op zoek naar …

 4. That’s a wise answer to a tricky question

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.