Blog / Intuice je tím nejlepším poradcem

kosmetika

Nepřijata. Stále dokola jsem četla slovo, které stálo v dopise. Oznamovalo mi, že nejsem přijata do učebního oboru kosmetička. Byl to pro mě konec světa. Co teď proboha budu dělat?…

Dnes jsem za tehdejší nepřijetí velice vděčná, protože bych se nikdy nedostala tam, kde jsem dnes. Ke kosmetice mě to v životě stále táhlo a později po vyučení v jiném oboru jsem se na kosmetičku rekvalifikovala. „Ty se chceš kosmetikou živit? Co blázníš, tím se neuživíš!“ a desítky dalších důvodů od lidí kteří se mi snažili v dobré víře rozmluvit můj nápad založit si živnost v kosmetickém oboru.

 

Vědět, co chci, bylo tím nejdůležitějším

Kdysi jsem četla báseň, nevím, kdo ji napsal, ale stálo v ní:

„Jsou tisíce těch, kdo vás odradí, jsou tisíce těch, kteří prorokují nezdar, ale dejte se s úsměvem do toho a vy to dokážete.“

Na tyto verše jsem si vzpomněla a tisíckrát si je v hlavě přehrávala. Pomohlo mi to, abych se do toho pustila a po pár měsících jsem vítala v salonu svoji první zákaznici.

 

Jeden splněný sen může dát víc, než od něj čekáme

Hledání smyslu života je věčné téma. A já i jako většina jiných žen viděla smysl života v tom stát se maminkou. Než jsem začala pracovat jako kosmetička, tak to prostě nešlo. Jsem maximálně přesvědčená, že splnění mého snu o práci kosmetičky ve mně něco uvolnilo a já jsem nedlouho potom, co jsem začala pracovat v salonu, se slzami dojetí sledovala dvě čárky na těhotenském testu.

 

Nehledat výmluvy, ale způsoby

vůně

Maminky vědí, že děti dokáží dát pěkně zabrat. Jsme sice spokojené, ale večer urvané. Taky jsem mohla večer házet relax u telky nebo kopy nevyžehleného prádla. 😊 Já však měla bytostnou potřebu být neustále ve styku s kosmetikou.

Nechtěla jsem, aby mě manžel vystřídal na rodičovské dovolené, chtěla jsem být stále máma na plný úvazek a vymyslela jsem, že bych mohla pomáhat začínajícím kosmetičkám v rozjezdu podnikání. Po večerech jsem se pouštěla do realizace svého nápadu. Šlo to po kouskách, ale nakonec jsem svůj nápad uskutečnila a nabídla tuto službu na svém webu.

 

Dělat co člověka baví je příležitost, jak objevit své poslání

Moc mě těšil ten pocit někomu druhému pomoci. Řešily jsme se ženami výběr kosmetiky a jiné věci, které úzce souvisí s podnikáním v kosmetickém oboru. Vždy pro mě současně bylo velmi důležité psaní, a to že jeho prostřednictvím mohu druhému pomoci. Netrvalo dlouho a brzy jsem začala dostávat nabídky na psaní a zjistila, že právě díky psaní mohu být s kosmetikou nejvíce v kontaktu. Mohu o ní psát a přiblížit tak prostřednictvím svých článků to co je důležité.

 

Je důležité poslouchat svoji intuici

Život člověka naučí mnohé, a mě naučil to, že tím nejdůležitějším je řídit se tím, co skutečně chceme a věřit svojí intuici. Nebát se jít svojí vlastní cestou a mít v hlavně svůj cíl cesty. Udržet si pozitivní myšlení je nejtěžší, ale klíčový úkol, abychom byly v životě skutečně šťastné.

 

jana buresova

Jana Burešová

http://janaburesova.cz

Prostřednictvím svých e-booků učím, jak se vyznat v kosmetice. Věnuji se kosmetické osvětě a snažím se o to, aby měl každý povědomí o tom, jaké složky v kosmetice hledat.

Další články v kategorii

Inspirace Práce a podnikání Rodičovství
Přidejte se do diskuze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.