Děláte si to někdy? Ne? A proč ne?

Typy ženských orgasmů

Otázka pro ženy – děláte si to někdy? Ne? A proč ne?
A také – jak? Čímž nemyslím konkrétní postup, ale přístup…

Tuto otázku ženám pokládám. Je jedno, zda jsou ve vztahu nebo samy. Často se setkávám s tím, že ženy dosahují orgasmu pouze při masturbaci a ne s mužem, a to ani se svým. Přemýšlím nad tím, zda mu někdy ukázaly – zda si dovolily – mu předvést, jak to praktikují samy.

Otázek k tématu se vynořuje mnoho, nyní se chci zaměřit na tento úhel pohledu: Sebeuspokojování, nebo-li takzvaná masturbace, je úplně normální a přirozená věc, která může být velmi dobře využita pro naše léčení, sebepřijetí, a také aktivování energie. Pozor, i ženy mohou mít dvojí přístup.

Udělat si to anebo pomilovat se sama sebou.

Tento dvojí přístup má také dvojí efekt. Pokud si to jen uděláte, aniž byste nějak příjemně láskyplně vnímala svoje tělo, může dojít následně k slzám, frustraci, a poté nastupuje pocit neuspokojení (takto funguje i porno, po něm vám může zůstat pachuť v útrobách, protože to, co se v něm předvádí, nemá nic společného s tím, po čem ve skrytu duše toužíte – po lásce).

mirror-1301951_1920

Takže vlastně zůstáváte stále neukojená a můžete si to dělat furt dokola, mohla byste si to dělat pořád, ale k hlubšímu uvolnění a uspokojení nedojde.

Pokud ovšem tyto chvíle pojmete jako rituál, jako něco velmi vzácného a léčivého, můžete se cítit úplně jinak. Pokud nemáte nikoho, kdo by vaše tělo hýčkal, dělejte to sama. Věnujte se každému kousku svého těla s pozorností, láskou a vášní. Potřebujeme být hýčkány a opečovávány. Rozmazlujte se příjemným a krásným prádlem, voňavými koupelemi, olejovými nátěry.

A také svými dlaněmi, prsty. Dotýkejte se sebe co nejjemněji, nejlaskavěji, jako byste se setkávaly s velkou vzácností. Prozkoumávejte všechna svoje místečka – kdo jiný by měl vaše tělo nejlépe znát?

Pohlaďte si prsa, stehna, třísla a všechna místa kolem vagíny, než si do ní vložíte své prstíky.

Osobně doporučuji kontakt vlastní ruky, než cizími předměty. A vnímejte. Všechno. Užívejte a nasávejte. Probuďte svoje pohlaví k životu. Zde se vám skrývá tak obrovské množství energie a také svěžesti a mladistvosti… a nic vás to nestojí.

Vnímejte svoje přicházející vzrušení, svoje orgastické vlny a nasávejte je všemi smysly, vtahujte spolu s dechem nahoru… jako když se jimi chcete naplnit. A nakonec, ano – naplňte se svým orgasmem.

Je to jako setkat se s Bohem, skrze svoje tělo a prožívání.
No a setkání s Bohem jsou přece ok, ne?

Dělejte to pro sebe, lečte se a věnujte se sobě. I když právě nemáte partnera, můžete kvést, zářit a zrát ve šťavnatou broskvičku. Pokud máte partnera a nekvetete, tak je to k zamyšlení. Nebo můžete cvičit a posilovat pánevní dno, stahovat vnitřní svalstvo. To vám také udrží vaši sexuální šťávu. Ale upřímně – není to taková zábava. Při orgasmu se stahy dějí přirozeně.

Nebudu tu vysvětlovat, proč se vyplatí mít zdravou a fungující vagínu. Jaké všechny možné účinky na vaše zdraví to má si můžete „vygůglit“. Ale co vím, a to je snad ještě důležitější, jak moc to dělá s naší psychikou, když se cítíme být pomilované.

Jistě – muž je muž, o tom není pochyb. Ale když není, tak není třeba schnout. Za svoje tělo, i psychické a emoční naladění, jsme zodpovědné samy, takže bych prostě řekla – vezměte se do vlastních rukou.

Screenshot_2

Magda Křepelková
www.magdakrepelkova.cz

 

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
 1. Sunny napsal:

  Krásný článek, souzním, souhlasíma a nechávám se ispirovat k ještě větší osobní něze k sobě samé;-)

 2. simona napsal:

  Luboslavo, děkuji za tvůj příspěvek…velmi by mě zajímaly alespon naznačené podrobnosti, šlo by? …nebo jak by šlo něco sdělit…děkuji za cokoliv, simi

 3. Hanka napsal:

  No, já teď v poslední době ani nemám moc na výběr. Řešíme doma totiž problém, že manželovi už prostě lidově řečeno „nestojí“ tak jako dřív. Přemýšlela jsem, že bych mu na to zkusila koupit třeba nějaké bylinky nebo něco takového. Nebo ještě mě napadla kamagra. Ta prý funguje dobře podle toho, co jsem četla. Co myslíte?

 4. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

 5. NyEYtx napsal:

  evolution korea
  520NyEYtx$‘?

 6. Lenka napsal:

  Tak samozřejmě, že ano. Ale lepší je když to za vás udělá někdo jiný haha. Pokud jde ale o erotické zážitky, tak se musím podělit o jeden nedávný. Na doporučení jedné své kamarádky jsem se rozhodla zkusit erotické masáže Praha. Ze začátku jsem byla trochu nejistá. Nemohla jsem se rozhodnout jestli do toho jít nebo ne. Nakonec jsem ale šla a byl to určitě jeden z nejlepších erotických zážitků v mém životě.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.