Agrese při dětech?

Agrese při dětech

„Každý“ mluví o mateřství, o tom, jak je to krásné, jaká nádhera je být matkou. Jenže ne všechny to mají takto idylické. Co třeba ženy, které „děti“ dohánějí k velmi silným reakcím…

Nikdy v životě si nedovolily být na nikoho takhle hnusné – ale to malé dítě je dokáže tak vytočit, že kdyby se nedržely, tak by ho prostě zbily. Co s tím – když jde tahle obrovská agrese ven? Jak to, že to malé dítě umí dokonale v jeden moment matku tak vytočit, že ona ochutná tu obrovskou nenávist, agresi a chuť ublížit?

Agrese při dětech

Sama je z toho později v šoku – většinou se lekne toho, co to uvnitř ní je! Připadá si nesmírně špatná, spustí se lavina výčitek a k dítěti poté přistupuje z pocitů viny. A následně se snaží být lepší matkou, než byla doteď. Snaží se o to víc.

Hádejte, co se děje?

Její tlak a frustrace stoupá…, další výbuch vzteku na sebe nenechá dlouho čekat. Jak na tenhle začarovaný kruh?

Vezměte na vědomí, že doma máte svého učitele – váš malý guru je jen prostředník toho, abyste začala být více pravdivá. Ten drobek vytuší místo, o kterém nevíte – ani on to neví – dělá to naprosto nevědomě. Jen prověřuje vaše síly, čistě spontánně, ale zato přesně.

Cítím, že tohle je místo, které je nesmírně citlivé a hlavně v situacích s malými dětmi. Ženy, které to nikdy nezažily, absolutně nemohou pochopit tu sílu, která se zvedne. Nehodnoťte to, prosím.

Agrese při dětech

Ženy, které to zažily, které se dostaly až ke své nepříčetnosti (což se může stát i v jiných situacích), nejsou nijak odsouzeníhodné, jen to celé potřebují lépe pochopit a dobře své síly nasměrovat. A v první řadě si to potřebují přiznat!

Tohle místo vás oživuje, probouzí… Není špatné – nebojte se ho. Úplně chápu, že se nesmírně zděsíte – co jsem vlastně zač? Bože, čeho všeho jsem vlastně schopná? Ano – je to obrovský úlek. Může přijít chuť tohle v sobě úplně zavřít, potlačit, abyste nikomu neublížila.

Ale to není cesta. Tahle síla je nezadržitelná.

Důležité je uvědomit si to a chtít s tím něco dělat. V tu chvíli, pokud se vztek a agrese provalí – jen prosím udržte svou uzdu mimo dítě, mimo vše živé, odejděte do koupelny, zařvěte si v autě, vymlaťte to do polštáře, dovolte si ten projev, ale neadresujte ho nikomu, ani sobě! Později dokážete svůj vztek v klidu ustát, dokonce i kreativně využít.

Snažíte se být někým, kým nejste

Celá tato situace ukazuje – že ve vašem životě jsou místa, kde se potlačujete, snažíte se být někým jiným, než jste.

Je třeba shodit všechny masky. Mrkněte se na vztah ke svému muži, ke svým nejbližším – kde něco hrajete? Kde se snažíte? Kde chcete být dokonalá? Kde jdete přes sebe? Dovolíte si oponovat? Projevit se? Kde nejste pravdivá? Můžete být naprosto svá? Nebo se snažíte být…, jakou vlastně ženou?

Agrese při dětech

Potřebujete si najít přesně konkrétní místa, kde se opouštíte. Je třeba rozšířit své vědomí, objevit to, co jste dosud neviděla, nebyla si ochotná přiznat – chce to mít odvahu najít místa, kde se cítíte frustrovaná, místa, na která nemáte sílu… To, že se to projevuje s dětmi, vůbec neznamená, že je to o nich!

Mateřství přináší velké množství situací, které se zdají neřešitelné, jsou neočekávané a neustálé. Můžete často překračovat svůj práh komfortní zóny, ale i svých sil.

Situace, které jsou nad naše síly, nás učí svou skutečnou sílu najít.

Velmi mocnou sílu…, sílu přežití. Tak mocná síla je ve vás a otevřel ji ve vás váš nejmenší – a nejzranitelnější. Jediné, na co musíte přijít – je, jak s ní zacházet. Jak tohoto využít dobře. Jak si z toho vzít právě tu sílu a ne tu zlobu a nenávist.

Pokud budete k sobě soucitná a zároveň velmi upřímná a pravdivá, cestu ke skutečné síle, k lásce najdete.

Pokud Vás v tom mohu podpořit, ukázat cesty, jak na to, napište, přijeďte…

magda-krepelkova

Magda Křepelková
http://www.magdakrepelkova.cz/

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
  1. all the technical KINGDOM777 solutions and staff we need for 에볼루션 카지노 operators who provide world

  2. MggUbu napsal:

    evolution korea
    594MggUbu“$!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.