Ženám s věnováním

Ženy ženám

Dnes se mi rozsvítil displej na telefonu a blikla na mě následující sms zpráva:

„Čau kámo, tvé nedávné řádky jsou strašně smutné, jsem z toho rozladěná, brečím, prostě moc melancholie. Chci článek o lásce, o květinách, o vůni, o dobru…, prostě si něco prosím vymysli a napiš mi byť blábol, ale chci se smát.“

A tak bych ráda dnešní článek věnovala všem ženám a především své úžasné kamarádce, bývalé praštěné spolužačce, zkušební čtenářce mé laické tvorby, nádherné usměvavé ženě s nevšední noblesou a červenou rtěnkou, temperamentní sociální pracovnici a v neposlední řadě uhoněné, leč šťastné mamince na mateřské dovolené v jedné a téže osobě.

Ztroskotala jsem na ostrově Mateřská

Dospěla jsem do nové úžasné životní fáze, kdy mohu zpovzdálí sledovat své dcerky, jak si společně hrají. A tak usedám pohodlně ke kávě. S klidným uvolněným dechem posrkávám horký nápoj s našlehaným mlékem, vychutnávám jedinečnou hořkou chuť a po očku sleduji maminky, které podobně jako já ztroskotaly.

vychutnat si kávu na mateřské

Nevázaná loď pojmenovaná příhodně Svoboda se po ničivé bouři potopila na dně oceánu a mořské vlny nás vyplavily na ostrově zvaném Mateřská. A tak si bez skládacího nožíku, návodu na přežití a krabičky poslední záchrany užíváme dovolenou s nástrahami opouštěného ostrova. Přitom jsme zakoupily jednosměrný palubní lístek s garancí života bez mráčků s doživotní zárukou.

Jak osladit život

Pak si přidám cukr do kávy a uvažuji, jak osladit také ostatním spolucestujícím, aby si i ony vychutnaly výsadu opuštěného ostrova. Napadá mě úžasná myšlenka, projekt s názvem: „Ztroskotala jsem na mateřské.“

Představuji si to následovně. Pořádala bych pro maminky demonstrativní semináře. Vstoupila bych mezi ně jako skutečná dáma. Vlasy bych si vyčesala do drdolu, neopomenula bych dokonalý make-up, ovoněna výraznou vůní. Dala bych si opravdu záležet i na zvoleném out-fitu.

Ženou s noblesou

Sexy upnuté rovné džíny, černé tílko s výstřihem na správném místě, částečně přikryté červeným vojenským vypasovaným kabátkem s tenoučkým černým páskem. Obula bych si lesklé červené lodičky s podpatkem minimálně osm centimetrů, protože v tom spatřuji skutečnou noblesu, která kráčí v závěsu za zdravou sebedůvěrou.

Barva rtěnky by samozřejmě korespondovala s odstínem rudé na lodičkách a s lakem na nehty. V ruce bych držela lahvičku s mlékem a stylovou černou kabelku.

Rozhlédla bych se po přítomných dámách a s úsměvem bych spustila:

„Milé maminky, všechny vás vítám na společné lodi jménem Svoboda, který vyplouvá na ostrov zvaný Mateřská. Možná se podle mého zevnějšku domníváte, že jsem si zakoupila palubní vstupenku na vyhlídkovou plavbu a loď mi zastaví v jedné z nejkrásnějších dovolenkových destinací světa.

jak být sebevědomou matkou

Nenechte se však mýlit. Pluji v tom s vámi. Nečekejte také, že ode mne uslyšíte jakékoliv výchovné rady, takový manuál skutečně neexistuje. Ani se nedozvíte, jak spolehlivě uspat děti, jakým nejsnazším způsobem se zbavit plenek, ani jak se zachovat při vzdorovitém záchvatu vzteku. Každé dítě je jiné a platí na něj tedy i odlišné postupy.

Jen vás nasměruji, rozhlédněte se. Na opuštěném ostrově stojí čtyři pilíře:

  • na jihu naleznete bezpodmínečnou lásku,
  • na severu bezpečí,
  • na východě důslednost
  • a na západě hranice.

Vše ostatní zvládnete samy, budete-li se držet co nejblíže středu.

Konečně můžeme přistoupit k samotnému návodu pro vás, milé maminky, jak přežít na opuštěném ostrově. Nemyslím tím přežívat, ale skutečně žít a radovat se společně s dětmi. Zkuste se řídit následujícími radami kormidelnice, která již nalezla jízdní řád a čeká na svůj zpáteční spoj.

Dámy, věřte své intuici a srdci. To, co bylo perfektní pro vaše babičky, maminky, tchýně či kamarádky, nemusí být to pravé ořechové pro vás. Je to váš život a vaše mateřská. Společný čas s vašimi dětmi. Přizpůsobte si tuhle kouzelnou a neopakovatelnou dobu sobě.

Rády sportujete?
Tak si pořiďte kočár, se kterým zvládnete jízdu na kolečkových bruslích a běh v terénu. Krosnu na záda a můžete vyrazit do přírody.

Chybí vám společnost dospělých?
Poseďte s kamarádkou v kavárně, děti si rády pohrají v dětském kolektivu. Potřebují také změnu.

Toužíte si vyčistit hlavu od dětí?
Babička nebo sousedka pohlídá a vy můžete pomáhat manželovi na stavbě vysněného domku. No a co, že je to mužská práce, když vás to naplňuje a nabíjí vás.

A to nejdůležitější?! Radujte se společně s dětmi a vzpomeňte si na vaše vnitřní dítě. Jaké jste byly jako malé holčičky? Co vám chybělo? Po čem jste toužily? Čím jste chtěly být? Jakou činnost jste milovaly?

ostrov jménem mateřská

Až budete znát odpovědi, postavte z nich chatrč uprostřed ostrova. Vpusťte do ní pouze návštěvníky, kteří stojí při vás. Všechny odrazující a nepřejícné turisty pošlete ke čtyřem pilířům ostrova. Využijte času na ostrově pro sebe. Načerpejte slanou příchuť přímořského vánku, projděte se v rozpáleném písku a prožívejte mateřskou všemi smysly s údivem právě narozeného dítěte.

Až vyplujete zpět na oceán, mějte na paměti, že lapení motýli a ulovené ryby nejsou důležité. Vzrušení z bytí pramení z motýlů a ryb, které nikdy nechytíme. A tak se nenechte chytit.“

Ženou, kterou chceme být

V průběhu přednášení bych si rozpustila stažený drdol a pročechrala si rukou vlasy. Vyzula bych si lodičky a ulevila si tak od vysokých nepohodlných podpatků, které z praktických důvodů s dětmi prostě nenosím. Odložila bych i kabát.

A protože bych stála pouze před ženami, svlékla bych si džíny a vyměnila je za tepláky s rozkrokem až ke kolenům, která jsem měla připravené v kabelce. Vše bych dovršila tím, že bych si zacákala tílko mlíčkem z lahvičky s dudlíkem, abych přebila vůni parfému. Celé mé vystoupení bych zakončila větou:

„Na opouštěném ostrově máte možnost stát se tím, kým skutečně chcete být.“

“Mateřská láska je pohon,
který obyčejné lidské bytosti
dovoluje činit nemožné.”

Marion C. Garetty

Mgr. Elena Ježková

Mgr. Elena Ježková

Miluji své tři dcerky, se kterými si užívám společně strávený čas. Ráda bych inspirovala i ostatní maminky, jak proměnit opuštěný ostrov zvaný Mateřská v báječné a šťastné místo pro život. Autorka eBooku: Jak přežít mateřskou a nezbláznit se>>>

www.elenajezkova.cz
Mgr. Elena Ježková

Latest posts by Mgr. Elena Ježková (see all)

Miluji své tři dcerky, se kterými si užívám společně strávený čas. Ráda bych inspirovala i ostatní maminky, jak proměnit opuštěný ostrov zvaný Mateřská v báječné a šťastné místo pro život. Autorka eBooku: Jak přežít mateřskou a nezbláznit se>>> www.elenajezkova.cz
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů