Přestaňte si bránit žít spokojený život!

štastná žena

Chceme žít spokojený život a cítit se dobře. Někdy ale nastanou chvíle, kdy se věci dějí jinak, než chceme. Postoj, jaký k této situaci zaujmeme, určuje, jak ji budeme prožívat.

Na podkladě všeho, co v životě děláme,
je touha být šťastná a spokojená.

A tak se necháme inspirovat příběhy lidí, kterým se to podařilo, a snažíme se aplikovat jejich zkušenosti do svého života. Věnujeme více pozornosti věcem, které nás baví a nabíjejí energií, snažíme se udělat si více času na sebe, postavit sebe na první místo a rozvíjet v sobě pocit vděčnosti. Formulujeme si své cíle, vizualizujeme si svá přání a těšíme se z jejich naplnění. Snažíme se myslet pozitivně a věřit, že život pracuje pro nás, ne proti nám.

Přesto občas přijde období, kdy nám to tak nepřipadá. Necítíme se dobře, je toho na nás moc a věci nejdou tak, jak bychom chtěly.

A právě v tom je ten kámen úrazu.
Jakmile na něčem lpíme i v situaci, kdy se události začnou dít jinak, než jsme očekávaly, jsme v rozporu s tím, co je, a to v nás vytváří napětí, pochybnosti, smutek a zklamání.

Stane se tak vždy, když lpíme na myšlence,
že by věci měly být jinak, než jsou.

Když vedeme vnitřní boj se skutečností, která je taková, jaká právě je.

Dokud nám neproběhne hlavou, že daná situace je špatně, že by se věci měly odehrávat jinak, nebo že by se ten člověk měl zachovat jinak, neexistuje žádný problém. Jakmile ale uvěříme, že se to nemělo stát, začneme se rozčilovat a propadat zmatkům.

Kdo byste byly bez toho příběhu, který se vám honí hlavou v okamžiku, kdy se váš život odehrává jinak, než jste si představovaly nebo jinak, než si myslíte, že by měl?

spokojený život

Když přestaneme ve své hlavě točit myšlenky, které odporují skutečnosti, přestaneme bránit novým nápadům a řešením, budeme reagovat přiměřeně a účinně a otevřeme přístup novým možnostem.

Nezakrývejte si štěstí mraky myšlenek!

Když přestanete bědovat nad tím, co se stalo nebo mělo stát jinak, navrátíte se zpět do klidu a moment ticha ve vaší hlavě vám umožní vidět skutečnost čistě a získat nadhled.

S láskou

Lucie DlaskováLucie Dlasková

Autorka mnoha článků a e-booků osobního rozvoje, skrze které přináší ženám inspiraci jak objevit štěstí a radost ze života, cítit svou hodnotu a žít v souladu sama se sebou.

www.luciedlaskova.cz

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře
  1. Petra napsal:

    Otrasne slaby clanek.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů