Podnikání z pláže

Zdá se, že už i u nás vzniká nová generace tzv. „plážových podnikatelů“. Pokud jste četli např. knihu Čtyřhodinový pracovní týden od Tima Ferrisse, tak asi víte, o čem mluvím. Pokud ne, tak plážový podnikatel je někdo, komu byznys funguje a prosperuje, i když u něj fyzicky není.

 

Tyto svobodné podnikatele spojuje mnoho věcí…

Především to, že si udělali čas na důležité věci. Mají nadhled pro své podnikání a nenechají se zahltit každodenní rutinou. Mají dostatek času, aby mohli „poodstoupit“ od zdi, která se tváří jako problém.

Vyrazit na půl roku někam do středozemí a vést úspěšně firmu, třeba jen pár hodin týdně, aniž by jakkoliv živořila? Pro mnoho lidí to už není jen pohádka. Co se od nich můžeme naučit? Jaké postupy do svého podnikání zavést, abychom se takovému ideálu co nejvíce přiblížili?

Podnikání z pláže

 

Jedním z podstatných faktorů je…

soustředit se na správné věci. Ale předtím, než toto učiníte, musíte správné věci pojmenovat, vědět o nich. Možná si myslíte, že je znáte, že bez nich by nemohlo Vaše podnikání a život fungovat. Ale ruku na srdce – kdo je skutečně zná? Kdo není pouze „manažerem každodenní agendy“, ale zastává i role vizionáře nebo inovátora svého podniku?

Kdy jste si naposled koupili odborný časopis z Vaší oblasti? Kdy jste byli na semináři, který by rozšířil Vaše obzory? Mám pocit, že hektika a zával informací je na každodenním programu dne každého z nás. A jen skutečně otrlí vydrží a nenechají se informacemi zahltit. Neztratí ten správný nadhled.

Jak si udržet „zdravý“ nadhled a být mnohem připravenější?

Jak si může matka na mateřské dovolené být jistá, že dělá vše správné pro svou rodinu? Především si musí uvědomit, že není jenom matka, je to také manželka, partnerka nebo sportovkyně. Svým dětem může dávat 100% péči, ale manželství se blíží ke krachu. Jak je to možné? Všichni vědí, že se o děti a rodinu stará, jak nejlépe umí. Zapomíná na své ostatní životní role. Zapomíná být manželkou a partnerkou.

 

Zamyslete se, jaké role patří do Vašeho světa:

  • rodič, partner, přítel, člen nějaké klubu, sportovec
  • manažer, manažer inovátor, manažer vizionář

Nezapomínejte na to, kde všude se pohybujete, kde všude musíte měnit úhel pohledu a umět „přepnout“ na danou oblast. Aby Vaše firma byla vedena, nejen řízena. Nedávejte konkurenci náskok, zajímejte se, vzdělávejte se. Vytvářejte si spolehlivý tým spolupracovníků.

Také aby role rodiče, vystřídala roli partnerky a našli jste si čas na společnou večeři nebo spolu navštívili divadlo.

Možná díky těmto drobnostem se podnikatelé nemusí 24 hodin denně honit za zákazníky, ale mohou si užívat třeba zaslouženou dovolenou.

Občas to bývají ty nejzákladnější věci, prosté skutečnosti, zdravý „selský“ rozum. Úspěšní lidé si toho jsou vědomi. Respektují své životní role začlenili je do svého byznysu a života a mohou teď věnovat pozornost příjemným věcem (rodině, zábavě, odpočinku).

 

Markéta Málková
marketamalkova.cz

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů