Ohrožený druh – svobodná žena

Jsme tak jiné a přitom tak totožné. Radost i bolest, extázi i stud, lásku i hněv, to vše prožíváme tak specificky a přitom tak stejně. Jsme všechny z jednoho vejce, které se rozdělilo na několik buněk a ty se rozkutálely na různé strany k jiným kulturám, do jiných zemí, k odlišným domům a rodinám.

Ale jsme to my – ženy – posvátné společenství, kde jedna bez druhé nemůže být úplná.

Možná mnoho let máme pocit, že se lišíme a bojujeme proti sobě. Naučili nás vidět nebezpečí v kráse, svobodě a odlišnosti. Závidíme si, hašteříme se a chceme se podobat jedna druhé. Ženeme se za dokonalou váhou, kterou určuje kdoví co :), sledujeme slavné herečky a myslíme si, že když budeme vypadat stejně, budeme šťastné, plníme očekávání ostatních, abychom si „zasloužily“ lásku a po letech, mnohdy i po několika životech, pochopíme, jakou hru jsme to hrály. Jaké dokonalé a velice často afektované herečky jsme byly a honorářem je obětování svého vlastního života.

Toho báječného ženského života plného barev, svobody a hravosti. Ale nemusí to tak být. Chci říct, nemuselo by být. Stačí otevřít oči a zamáčknout ten „budík“, který tak dlouho ignorujeme a nechceme se probudit… To volání krásné divoké duše nazývané „ohroženým druhem“ této společnosti uslyšíme a už ho nebudeme ignorovat. Naopak přijmeme se v naší celistvosti a divokosti.

Ohrožený druh – svobodná žena

 

Být celá žena každou chvíli

Ano, to vše může přestat teď a tady, v tento okamžik. Ve vteřině rozhodnutí žít život jako úplná a celá žena. Autenticky a doslova se vykašlat na to, co se má nebo nemá. Najít svá vlastní pravidla, řád své duše a žít. Méně přemýšlet a více cítit. Otevřít dveře rozkoši života, smíchu z nitra svého břicha, nabídnout celé své posvátné tělo každodenní extázi a projevovat svůj nádherný hluboký potenciál s kterým jsme sem přišly. Každý den a v každé činnosti.

Je to možná zpočátku neuchopitelné, ale postupně vědomým prožíváním svého ženství a v kontaktu se svou duší budete dostávat ty potřebné informace, ty pocity, které ví. To, co myšlenkami neuchopíte, ale vaše tělo, duše a emoce ví, jednají za vás. Nebraňte jim, poslouchejte a použijte svou mysl jako cestu, po které duše kráčí a koná. :)

Ve chvíli, kdy se probudí jedna divoká ženská duše za druhou, se začneme smát dřívějším pocitům závisti, hašteření, potřeby zapadnout do míst, kam zapadnout nemáme a přestaneme se chtít podobat jedna druhé. Víme, že jsme jedinečné. Všechny. Poznáváme, že to, co nám chybí je jen proto, že to má mít jiná. A to, co chybí ostatním je jen proto, že to máme mít my.

Vlastně neexistuje žádné já a ony, nebo my a ony …
jsme to my – láskyplné bytosti v ženském těle a plné spirituální esence Bohyně.

Prociťte to.

Jakmile to jednou ucítíte, všechny pochyby se rozplynou, vše sebe-stahující zmizí. Jakmile jednou procítíte tu léčivou Bohyni uvnitř sebe, onu Královnu milující samu sebe a Velekněžku učící nás moudrosti, bude zbytečné srovnávání, boje a potřeba zalíbit se. Jen začneme být, začneme vyhledávat ženská společenství, kde můžeme být samy sebou a dovolíme se skrze druhé ženy dotvářet stejně tak, jako my dotváříme ostatní. Je to báječně zařízené, nemyslíte?

Ohrožený druh – svobodná žena

Ženy. Nespoutanost, divokost, láska, cit, intuice, smyslné touhy, mocné instinkty, odhodlání, něžnost i zranitelnost. To jsme my. Všechny. Pochopíme-li to a přijmeme-li to, znovu se narodíme. Objevíme svůj poklad, mocnou krásu, jež nemá nic společného s váhou, nánosy make-upu a věkem. Uvědomíme si, že odlišnost je relativní a přitom tak zásadní. A to je to krásné. Každá jinak vypadáme, jsme jiného založení – jedna je více citlivější a vnímavější, jiná jde více do akce. Ale není emoce, touhy a citu, kde by jedna žena nepochopila druhou. Každá ví – každá v sobě má „tu“, která prožila vše a může pochopit, i když má jiné vize a jinou cestu, ale chápe, jak se žena může trápit, smát se, užívat si vzrušení i rozkoš, ví, jaké to je strachovat se o děti a milovat se s mužem.

Všechny víme – každá jinak a přitom stejně.

 

Pojďme si rozpomínat společně. Pojďme se ponořit do příběhů minulých i současných, kde jsme v celistvosti a hloubce všechny propojené. Pojďme společně meditovat, smát se, důvěřovat si a dobíjet se navzájem – poznáním i pozitivní energií.

Jsem vděčná, že mne život zavedl k pořádání ženských kruhů, které jsou čím dál silnější a nádhernější.

Miluji ten pocit spojování „jednotlivých buněk jednoho vejce“, které se rozkutálely na všechny strany. A to při meditaci, smíchu, pláči i objevování svých talentů … ?

 

S láskou a úctou,

 

Jana HruškováJana Hrušková
lektorka, celostní terapeutka, tvůrkyně, mentorka

www.vivaenergia.cz

facebook/uzivejme.si

 

 

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů