Můj odvážný krok vpřed – k sebevědomí

Píše se rok 2012 a shodou smutných rodinných okolností držím v ruce 100 000 Kč. A má mysl hned vytváří příběhy: „Co opravíš? Co zařídíš? Co starého vyhodíš a koupíš nové? Uložíš na horší časy nebo pro děti na studia a byt? Tohle… tohle… tohle!!!“

A začínám panikařit, že i tolik peněz
je během pár sekund vlastně utracených.

Přichází ze školy dcera, vidí mě a s nádherným úsměvem na tváři řekne: „A co ta cesta do Peru? Ty už nechceš na Machu Picchu?“ Dívám se na ní s němým úžasem a vnímám svůj mozek, jak chce vymyslet milion různých NE, protože… a protože… a protože!

Vnímám tam někde hluboko uvnitř RADOST a OHROMNOU CHUŤ říci ANOOOOO.

A najednou se ve mně zvedla vlna radosti, chutě a odvahy a já odpověděla dceři: „Ano, chci. Pojedeme o prázdninách!“

Můj odvážný krok vpřed - k sebevědomí

 

Pojedeme do Peru!

Moje tělo šílí, můj mozek šílí a já přesto zůstávám v radosti a těšení. Jsem sama překvapená. A dcera bere papír a tužku a sypeme ze sebe ve smíchu nápady, jak podniknout další kroky, abychom o velkých prázdninách vyrazily…

Naučit se španělsky, koupit průvodce knihu o Peru, vybrat místa, cestovka nebo samy s dalšími lidmi (?), poshánět informace o letenkách, vakcinaci, koupit oblečení a boty, batoh… Byly jsme jak malé holky ve filmu, co si vybírají hru nebo divadelní představení, ve kterém budou hrát a co zažijí.

Ze starostí a problémů se najednou stali radosti a nápady.

Co Vám budu povídat? Na španělštině, když jsme řekly, že chceme jet (jak důležitý krok odvahy, umět říci nahlas své sny a přání, své touhy), se k nám přidal hned kamarád a měly jsme důležitého chlapa pro bezpečnost a pomoc s překladem, muže, který byl sběhlý v cestování. Při společných „pracovních“ schůzkách jsme si každý vzali na starosti nějakou část plánu cesty a za 2 měsíce bylo vše přichystáno!

Můj odvážný krok vpřed - k sebevědomí

 

Jupíííí, ono to fakt jde!

Ono se to jakoby „samo“ poskládalo a my měli připravenou měsíční cestu po Peru s návštěvou jezera Titicaca z Bolívie. Každému se může splnit sen a být tam, kde chce…

Machu Picchu (náš velký sen vidět sedmý div světa), Ica a energetické kameny staré miliony let. Nazca a poznání, jak je to doopravdy s kresbami na planině. Prales a Isllas Ballestas se zvířaty volně žijícími v přírodě (můj obrovský sen vidět Ary v jejich prostředí). Vidět sopku a bílou lávu (Arequipa) i oceán.

Za těch pár měsíců příprav přišly několikrát pochyby, výmluvy, nechuť, strach, ale už jsme jim nevěnovali pozornost. Soustředili jsme se na cestu vpřed, k dosažení a splnění snů.

Můj odvážný krok vpřed - k sebevědomí

 

Zažili jsme dobrodružný, báječný měsíc putování po Peru bez cestovky, kdy jsem si vše zařizovali sami (a zvádli to!). Poznali jsme, jak bohatí lidé jsme a jak žijí „obyčejní“ chudí lidé v radosti a lásce. Pochopili jsme, jak jsme šťastní lidé, když žijeme, kde žijeme a naše republika je plná úchvatných míst. Navštívili jsme nádherná místa a pochopili, jak to bylo s našimi předky před tisíci lety, poznali jsme, jak je to ve skutečnosti s historií národů i lidstva.

 

Cítím husí kůži a polévá mě radost
ze splnění velkého životního snu…

Z toho, že jsem to tenkrát dokázala a pro sebe i dceru udělala.

Od té doby je pro mě tento „krok vpřed“ velkou motivací na mé cestě, kde jsem udělala velké posuny ke změně ve svém životě.

Můj odvážný krok vpřed - k sebevědomí

 

Dnes již doprovázím i druhé lidi na jejich cestě odvahou a cestou k sebevědomí pomocí metody The Work a seminářů pro ženy a partnerských.

Každou chvíli v životě máme možnost se rozhodnout a udělat krok vpřed a jít za svými sny.

 

Kateřina NesvadbováKatka Nesvadbová
Průvodkyně změnou životních postojů

5. průvodce metody The Work v ČR
lektorka seminářů pro ženy a partnerských seminářů

www.katkanesvadbova.cz

Co pro vás právě teď chystám? Nejbližší akce >>>

 

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů