Nejlepší dárek pro maminku ke Dni matek

dárek pro maminku

V tomto článku najdeš tip na skvělý dárek pro maminku ke Dni matek nebo pro kteroukoliv jinou příležitost, když jí budeš chtít udělat vééélkou radost a vehnat slzy do očí.

Je to dárek, který tě nebude stát téměř nic.
Jen trošku ruční práce (což krásně rozproudí tvou kreativitu) a sebereflexe (což není na škodu nikdy, že jo?).

Začnu krátkým příběhem.

Loni na jaře jsem si dala výzvu, že na Vánoce dárky nebudu (jak to jen půjde a jak to jen zvládnu) kupovat, ale že zapojím kreativitu a svého tvořivého ducha, vyhrnu si rukávy a dárky budu vyrábět.

A tak jsem během roku nasávala nejrůznější návody a nápady, takzvané DIY (do it yourself – udělej si sám) z knížek, z Pinterestu a taky Youtube.

Mezi video návody na Youtube (ty mám asi nejradši) jsem objevila návod na skvělý dárek pro maminku (i když je pro kohokoliv, záleží, komu se adresuje).

Byl to dárek na osobní čaj s milými vzkazy.

Hned jsem si vzpomněla na své oblíbené americké Yogi tea, možná je taky znáš, sem tam se dají koupit i u nás a jsou boží!. Já jsem je objevila při své první cestě do USA a hned jsem si je zamilovala.

Nejsou to totiž obyčejné bylinkové čaje. Jsou teda velmi kvalitní a organické, ale hlavně: na každém čajovém papírku – ten, ke kterému je přichycená šňůrka s čajovým pytlíčkem – je krátký citát nebo moudrý a láskyplný vzkaz! Ten mě vždycky moc potěší nebo povzbudí. Zkrátka jsou to takové čaje s pozitivním přesahem. :)

A tak jsem se na Vánoce rozhodla své mamince vyrobit takový čaj s přesahem, plný lásky, díků a vděčnosti, který můžeš dnes své mamince (nebo kterékoliv jiné mamince, ať už je to tvá kamarádka, teta nebo tchýně) vytvořit taky a darovat ke Dni matek!

Je to skutečně naprosto jednoduché a přitom dojemně krásné!

Budeš potřebovat:

  • pěknou uzavíratelnou sklenici
  • tvrdý papír s nějakým pěkným potiskem (já jsem rozstříhala dárkovou tašku)
  • nějaký dobrý pytlíkový čaj – krásné jsou takové v těch pyramidálních látkových sáčcích, vypadají luxusněji (jen já ho bohužel v té době nesehnala)
  • barevné fixy nebo popisovače
  • mašličku
  • tavnou pistoli
  • nůžky
  • izolepu

Dál budeš potřebovat seznam vděčností a přání lásky pro svou maminku.

Hlavní text na krabičce nebo skleničce na čaj může znít:

Jsi ÚŽASNÁ MÁMA, protože…
a vypiš své důvody proč – protože tě miluje, protože je tu vždycky, když ji potřebuješ, protože se krásně směje, protože skvěle vaří, protože je ti s ní dobře…

Nebo:

Milá maminko, jsem Ti VDĚČNÁ za…
Maminko, DĚKUJU TI za…
Maminko, OBDIVUJI TĚ za…

Nebo cokoliv jiného, co tě napadne. :) Inspirovat tě může také naše mantra pro maminky.

Výroba tohohle dárku je zároveň skvělé terapeutické cvičení a taková sebereflexe s uvědoměním, co všechno ty naše mámy pro nás znamenají.

A že je toho opravdu hodně, i když možná zpočátku budeš mít pocit, že nemůžeš na nic přijít. Měla jsem to stejně. Spoustu věcí totiž bereme úplně automaticky. Jenže o to právě jde. Přivést vědomí, vděčnost, lásku a úctu tam, kde se vnořila samozřejmost a třeba i nevděk.

Dát své mámě pocítit, jak moc ji máme rády a co všechno pro nás znamená, má myslím mnohem větší hodnotu než kdejaký kupovaný dárek.

Moje maminka byla z tohohle čaje úplně naměkko a svěřila se mi, že si ho vaří jen svátečně, když si chce dopřát hezkou chvilku pro sebe.

Úplný návod na výrobu tu popisovat nebudu, radši tě odkážu na super video od Terez, která krok za krokem ukáže, jak takový osobní čajík z čajíku kupovaného vyrobit.

Můžeš tento dárek posunout ještě o úroveň výš a namíchat svou vlastní bylinkovou směš namíchanou třeba s nějakým záměrem či přáním pro svou maminku.

Z vlizelínu nebo mušelínu si můžeš vyrobit čajové pytlíčky, které naplníš čajem. Postup jsem objevila zde >>>

Věřím, že se do vyrábění pustíš a že nám do Ženy ženám (info@zenyzenam.cz) pošleš fotku svého výtvoru!

Ať tě tvoření baví a maminka má nesmírnou radost!

S láskou a úctou ke všem maminkám

~ Alice Kirš

PS: Ke dni matek (ať už maminkou jsi nebo se jí teprve chystáš být) bych Ti ráda darovala slevu na krásný a léčivý transformační program Uzdravující síla mateřství z naší dílny Ženy ženám.

Do pondělí 14. května 2018 si tento komplexní program můžeš pro sebe nadělit se slevou 1.811 Kč  a navíc získat jeden přístup do programu v hodnotě 6.038 Kč zdarma, třeba právě pro svou mámu, protože je to program pro ženy každého věku. A je skutečně léčivý a podporující!

Více se o programu a svém dárku dozvíš na této stránce >>>

Alice Kirš

Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám

Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Zakladatelka a ♥ projektu Ženy ženám Alice je žena, která svým velkým srdcem, otevřeností, lehkostí, citlivostí, originalitou a důvtipem boří staré hranice a vytváří neomezený prostor pro růst. Je milovnicí lehkosti a svobody, zvířat, vaření, útulné atmosféry, cestování a také autorkou knihy 17 tváří ženy.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů