Jedna báseň pro 2 ženy

Milada seděla v tramvaji číslo sedm a rozpočítávala ženy, které stály vedle sebe nad ní a držely se madla. Podívala se ven z vozu a myšlenky se jí začaly vracely do minulosti…

Ve škole se s holkami ve třídě musela rozpočítávat před písemkou: prvá, druhá, prvá, druhá… Teď už je velká, písemky už nepíše, ale rozpočítávání zůstalo. Manželka, milenka, manželka, milenka anebo jenom milenky? Rozpočítávala ženy nad ní…

Přemýšlela o sobě. O něm. O nich.
Přemýšlela o pocitech, které zažívá. Zrada? Nevěra? Chtíč? Lež jako věž anebo pouze nepřítomnost lásky. Začala jí být zima. Cítila, že jí chybí strom. Muž, o kterého se může opřít. Ale poslední dobou vedle ní byla kláda…

V létě nastoupila do kanceláře nová kolegyně Sára. Sára měla dlouhé nohy a kudrnaté vlasy. Sára, která po měsíci přišla, že má novou lásku a že je to PAN Úžasný. Princ na bílém koni. Princ, který jí prý píše básně. Milada se usmála, taky si vzala prince na bílém koni.

Když jednoho dne přečetla Sára básničku v kanceláři, tak Miladě ztuhl obličej. Byla stejná! Ale stejnou báseň nemohou přece napsat dva muži. Uvědomila si, co nechtěla vyslovit.

Jednu básničku mají dvě ženy.
Jednou z nich je ona.

Pro kterou byla napsána? Pro ni k narozeninám nebo pro ni na sex?

Jedna báseň pro dvě ženy

 

Ten narozeninový večer měla obrovskou radost. Zpívali. Milovali se až do rána. To ještě netušila, že slovíčka poskládaná k sobě, která dostala, možná ani nebyla pro ni.
To byl ještě stromem! Velkým dubem se zelenou korunou.

Ani se nenamáhal napsat dvě básničky!
Ještě dvě zastávky a je doma. Hurá. Vleze si do vany a možná bude večer počítat mýdlové bubliny. Podívala se nad sebe. Nad ní stály už jiné ženy. Napadlo ji, že se možná pořadí změnilo. Milenka, milenka, manželka – prvá, druhá, prvá…

Po příchodu domů si hned napustila vanu. Ležela ponořená ve voňavé teplé vodě, celá nahá. Pěna jí zakrývala tělo. I po dvou dětech měla stále krásnou postavu – štíhlou s malými prsy, kde bradavky byly pevné a jako dva majáky vykukující z vodní hladiny. Měla zavřené oči a vychutnávala si ten pocit uvolnění. Neslyšela, jak vešel, byl už vysvlečený. Přiklekl si k vaně a něžně ji políbil na ústa.

Nechala zavřené oči a vychutnávala si, jak rukama mířil níž… hladil jí bříško… ještě níž… začínal hladit Milady stehna a ona se mu začala pomalu poddávat ve vaně plné mýdlových bublin. Přestala je počítat. Přestala počítat bubliny, přestala počítat ženy.

Polibky směřovaly na krk a ruka klouzala po provoněném, uvolněném těle… Věřila mu každý posun ruky, že to dělá pouze pro ni, že mu na ní záleží, a všechny doteky byly smyslné a vědomé. Každá buňka věděla o každé.

Najednou měl v ruce fixu a začal jí psát na stehno báseň,
kterou jí šeptal do ucha.

Cítila, že tato je opravdu pro ni, že to není lež a že nedostává použitou od jiné ženy.

Chvilku ji jen tak hladil, poté se dívali do očí – blízko a dlouho. Vpíjeli se do sebe. Ve vzduchu nebyla cítit jen levandulová vůně, ale i touha a chtíč. Dravost a smyslnost. Znovu ji pořádně políbil na ústa a rukama přidržoval její bradu.

Rozhodla se dát jejich vztahu ještě šanci…

Jedna báseň pro dvě ženy

 

Milování s ním bylo božské, ale uvědomovala si, že je to jen jeden pilíř vtahu. Nechtěla už zažívat opakované nevěry a ponížení, potřebovala cítit důvěru a oporu. Věděla, že je pro ni velmi důležité mít vztah postavený na pravdě, důvěře a lásce. Láska u nich stále fungovala, ještě je třeba opravit zbylé dva pilíře. Na jednom kůlu by vztah nepřežil… Její babička vydržela s dědou 60 let, a když se jí loni zeptala, jak to dokázali, odpověděla: „Víš, Miládko, vyrostla jsem v době, kdy bývalo zvykem, vše rozbité opravit, ne vyhodit…“

A tak se Milada rozhodla. A začala „zvenku“ – opravou jejich ložnice, prostoru, který zrcadlil jejich partnerství… Znovu vymalovali a vyházeli odsud věci, které už nechtěli ve vztahu mít. Koupili novou postel…

Věřila, že za několik let bude počítat společné krásné roky, a ne další ženy…

 

olga-buskova-2015Olga

Specialistka na harmonický prostor a symboliku obrazů
Přijďte na workshop se zaměřením na vaši ložnici

www.olgabu.cz
facebook.com/olgabu.cz

Ženy ženám

Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností.
Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Blog Ženy ženám je prostorem pro inspirativní články našich lektorek a dává prostor také dalším autorkám ke sdílení svých zkušeností. Společně se tak můžeme dělit o rozmanitou ženskou moudrost a každá z nás se může stát ženou, kterou chce ve svém životě vidět.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů